سوال --> خود آموز گیتار الکتریک !!

شروع موضوع توسط 3GreenSpades ‏12/1/16 در انجمن گیتار

تاپیک سوال --> خود آموز گیتار الکتریک !! تالار گیتار در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. 3GreenSpades

3GreenSpades عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    سلام به استاتید گرامی . بنده یک سوالی داشتم . ایا میشه ما گیتار الکتریک رو پیش خودمون یاد بگیریم ؟ تجربه ی موسیقی ندارم . کتاب تئوری موسیقی رو دارم میخونم اما بعدش میخوام گیتار الکتریک یاد بگیرم
    به نظر شما این اموزش برای راه اندازی خوبه ؟

قید هرگونه آدرس ایمیل، لینک سایت ایرانی و شماره تلفن در پستهای این سایت ممنوع است

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏12/1/16
  2. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    سلام.
    این روزا تقریبا همه چیز رو میشه با کمک اینترنت یاد گرفت! اما شروع هر سازی اگر با استاد باشه یک سری مزیت هایی داره و اغلب پیشنهاد میشه که اگر دسترسی به استاد دارید و براتون ممکنه برید پیش استاد!
    حالا چرا؟ اتفاقی که توی بسیاری از هنرجوهای خودآموز میفته اینه که یه مبحث یا تکنیک رو اشتباه متوجه میشن و همون اشتباهشون رو تمرین میکنن و کاملا بهش مسلط میشن و بعد از مدتی حس میکنن که یه جای کارشون ایراد داره و میرن ایراد رو پیدا میکنن ولی دیگه اصلاح اون ایراد خیلی سخت میشه براشون!
    اتفاق دیگه ای که میتونه بیفته اینه که توی یک مرحله ای از نوازندگیشون گیر میکنن و هر کاری که میتونن علم یا انگیزه ی کافی برای پیشرفت رو ندارن! (در مورد انگیزه توضیح بدم که امتحان راه های اشتباه مختلف برای رسیدن به راه درست میتونه خیلی از انرژی شما رو بگیره)
    پس فایده ی استاد اینه که اشتباهات شما رو براتون میگیره و بهتون گوشزد میکنه. مباحث رو براتون توضیح میده و بعد شما فقط لازمه که تمریناتتون رو انجام بدید و این که راه رو به شما نشون میده و طبق یه راهی که توی ذهن داره شما رو میبره جلو! (که معمولا اساتید یه متد رو درس میدن با مقداری تمرینات سلیقه ای و تجربه های خودشون)
    حالا اگر شما به هر دلیلی اصلا براتون امکان نداره دسترسی به استاد و میخواهید خودآموزی کنید باید بیشتر از هنرجوهای دیگه تحقیق کنید (منابع انگلیسی خیلی خوبی هستن که یک سری مباحث رو توضیح میدن کامل!) و ویدئو نگاه کنید و خودتون برای تمرینتون برنامه ریزی کنید تا گم نشید! توی این راه میتونید مشکلاتتون رو از طریق سایت هایی مثل همینجا پیگیری کنید.
    این متدی که گذاشتید رو بنده باهاش آشنایی ندارم. امیدوارم دوستان بیان و نظراتشون رو بگن در موردش.
    در صورت نیاز برای برنامه ریزی خودآموز هز کمکی از من بر میومد در خدمتم.

• موافقم موافقم x 2
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. 3GreenSpades

3GreenSpades عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    سلام مجدد خیلی سپاسگذارم از جوابتون.
    الان مساله ی تئوری هم کمی منو اذیت میکنه کتاب جناب پورتراب رو گرفتم . بذور امروز کمیشو خوندم یعنی 5 خط حامل و 11 نت رو حفظ شدم تو چند ساعت ولی بعدش خیلی سخته . 90 صفحه هست من اصلا نمیدونم چی به چیه . ایا باید ساز داشت و تئوریو خوند یا باید کلاسی رفت ؟ کمی راهنماییم کنید بد نیست

4. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    در مورد تئوری اولین چیزی که نیاز دارید بدونید اینه که شما میخواهید تا چه حدی و برای چه کاری تئوری رو یاد بگیرید. (البته در نهایت هر چی بیشتر تئوری بدونید قدرت خلاقیت بهتری پیدا میکنید اما به شرطی که مسلط بشید)
    حالا برای یک نوازنده شما 2 تا انتخاب دارید که من همیشه از هنرجوها میپرسم!
    میخواهید نوازندگی گیتار یاد بگیرید یا میخواهید چندتا آهنگ معروف با گیتار بزنید. بعد از این که این سوال رو جواب بدید کامل میشه در مورد میزان نیاز شما به تئوری صحبت کرد.
    در مورد این که باید سازی داشته باشید یا نه. در صورتی که ساز باشه بهتره و البته ساز پیانو نسبت به گیتار میتونه توی درک تئوری بهتر باشه گاهی اما بدون ساز هم درک تئوری ممکنه! (و همیشه میشه یه vst پیانو روی کامپیوتر نصب کرد!)
    کتاب کمال پورطراب کتاب خلاصه ی خوبیه اما برای کسانی که میخوان تازه با تئوری آشنا بشن به اندازه ی کافی گویا نیست و نیاز به یک سری توضیح داره. اگر کسی براتون توضیح بده یا خودتون حوصله ی زیاد بزارید میتونید ازش یاد بگیرید! یا منابع دیگه رو بخونید که خب اغلب یا مثل همین کتاب هستن یا حجم منبع خیلی زیاد میشه!
    از این مسائل تکنیکی که بگذریم توی تئوری هم میتونید سوالاتتون رو مطرح کنید سعی میکنم کمک کنم.

• موافقم موافقم x 1
  5. 3GreenSpades

3GreenSpades عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    ممنون . من میخوام کلا گیتارو یاد بگیرم و هرچی که میخوامو بتونم بزنم و در اینده اهنگ بسازم . مثل گری مور (زهی خیال باطل )
    بله کتاب پورتراب خیلی خلاصه هست اما هیچ کتابی نمیشناسم که تئوری رو در حیطه ی گیتار و کامل توضیح بده . اگر کتابی رو میشناسین ممنون میشم معرفی کنید

6. jim.root

jim.root کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +1,160 / 0 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    توي نت كه سرچ كنيد يه فايل pdf هست بيشتر سايت ها هم دارن.خودآموز گيتار رو سرچ كنيد مياره.
    نميدونم نويسنده كتاب كيه ولي مفهوم نت در گيتار رو نسبتا خوب توضيح داده البته در كلاسيك.
    كتاب درست و حسابي به زبان فارسي براي براي توضيح تيوري در گيتار الكتريك نداريم.
    جدا از بحث مبناي موسيقي شما ميتوني بعدها از متد شردگيتار جف لوميس براي سرعت بخشيدن استفاده كني.سوييپ و الترنتيو پيكينگ رو خوب توضيح داده.

• موافقم موافقم x 1
  7. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    سلام! مرسی که شرکت کردی توی بحث جیم روت جان.
    این متد جف لومیس رو اسم کاملش رو بهم میگی؟ برای دانلود نتونستم پیداش کنم الان.

• موافقم موافقم x 1
  8. 3GreenSpades

3GreenSpades عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    خیلی ممنون . کتاب پرویز منصوری به نظر خوب میاد . میخوام اونو بخونم . برای گیتار هم سعی میکنم اوایل رو برم پیش استاد !

9. jim.root

امتیازات:
    +1,160 / 0 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام.
    دو تا هست كه خيلي به درد ميخورن.
    يكي super shred masterclass كه بيشتر در مورد سولو هاي nevermore توضيح ميده و چنتا تمرين كه يكي از تمرين هاسو توي گالري سايت گذاشتم.به جز اين ها گرم كردن و تمرين هاي روزانه هم بگي نگي توش هست.
    يكي ديگه هم extreme lead guitar هستش.
    هردو هم مردافكنن:woot-4:
    سوال --> خود آموز گیتار الکتریک !!-image.jpeg سوال --> خود آموز گیتار الکتریک !!-image.jpeg

10. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    مرسی! هر دو رو میگیرم امشب!
    خیلی باحاله وقتی این متد ها رو آدم میبینه برای چند روز آدم رو میبرن توی کما!

11. jim.root

امتیازات:
    +1,160 / 0 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    از راستي كولي هم چنتا متد هست ولي ديگه ذهن ما توان دركش رو نداره :-/

12. 3GreenSpades

3GreenSpades عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    کلا برای گیتار الکتریک مقدماتی یعنی بیاد از اول بگه نیست نه ؟

13. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    حالا تاپیک رو منحرف نکنیم. اما اسماشون رو بفرست برام اگر ممکنه. من الان کتابای guthrie govan رو خوندم تو این چند ماه. یکم از اون فرم همیشگی تمرین دور شدم. چیزای جالبی داره.
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏14/1/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏14/1/16 ---
    سلام.
    یکم با هم صحبت کردیم اما جواب این سوال رو اینجا مینویسم شاید کمکی بعد برای کسی دیگه هم باشه.
    به شکل مقدماتی متد های خیلی زیادی هستن ولی من تاحالا متدی رو ندیدم که به نظرم کامل کامل باشه!(البته من تجربه ی خیلی زیادی توی این زمینه ندارم) معمولا به هنرجوهای خودآموز چندتا چیز مختلف رو با هم توصیه میکنم.
    ابتدای کار یه کتابی به اسم progressive guitar method هست که ترجمه هم شده و برای شروع کار و یکم نت خونی میتونه خوب باشه اما چیزی از گیتار الکتریک آموزش نمیده. بعد از اون کتاب ریتم و کتاب لید تروی استتینا هستن که دو نفر ترجمشون کردن اما بدون استاد زیاد نتیجه ی مطلوبی ندارن!
    اگر زبان انگلیسیت نسبتا قوی باشه و حوصله داشته باشی یک متد خیلی جالب هم هست که من چند وقت پیش خودم گذروندمش برنامه ی نسبتا خوبی برای هنرجوهای مبتدی فراهم کرده.
    (یه توضیح کوچیکی که لازمه بدم : این متد به شکل یه دوره توی سایت coursera هست. توی این سایت یک سری دوره هایی برای هر مطلبی ارائه میشن و کاملا مجانی میتونی توشون شرکت کنی. یه برنامه ی هفتگی هم بهت میده و هر هفته چندتا تمرین بهت میده و کوییز میگیره. توی لینک زیر میتونی اطلاعات این دوره رو بخونی و برنامش رو ببینی!)
    Coursera - Free Online Courses From Top Universities

در کنارش باز هم تمریناتی رو بهت معرفی میکنم که خوب بری جلو!

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
    • موافقم موافقم x 1
بارگذاری...