سوال جهت خرید تجهیزات اولیه یک استدیو خانگی برای ساخت و رکورد موسیقی راک

شروع موضوع توسط Mohammad.B360 ‏7/9/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک سوال جهت خرید تجهیزات اولیه یک استدیو خانگی برای ساخت و رکورد موسیقی راک تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. Mohammad.B360

Mohammad.B360 عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason, sonar, soundforge
    سلام به دوستان گرامی .
    کار من آهنگ سازی و تنظیم و نوازندگی موسیقی راک و متاله ... البته در کنار این نوع موسقی به صورت جدی موسیقی کلاسیک رو هم دنبال میکنم ... برای رکورد در استدیو هایی که باهاشون کار میکنم مشکلی ندارم اما گاهی سلیقه ی افرادی که کار میکس و مستر رو انجام میدن با من متفاوت و بعد از پایان بعضی از پروژه ها از صدا دهی بعضی از پروژه هام راضی نیستم ... بعد از آشنا شدن با این سایت و خوندن مطالب عالی دوستان تصمیم گرفتم که خودم یکم اطلاعاتم رو در باره این داستان زیاد کنم و یه سری تجهیزات ابتدایی تهیه کنم و ... البته میدونم که کار میکس و مستر هم مثل تمام کار های دیگه یک تخصص محسوب میشه و نمیشه راه صد ساله رو یک شبه رفت اما به این فکر میکنم که اگه من بتونم دمو های مناسبی از فضا ها و جنس صدایی مورد نظرم رو ثبت کنم حد اقل میتونم اون نظر رو با صدا بردار و ... در میون بزارم و به صدا دهی مورد نظرم در قطعات موسیقی نزدیک تر بشم ...
    برای این داستان با چند تا از دوستان مشورت کردم و به لیستی رسیدم که با شما در میون میزارم ، ممنون میشم که اساتید محترم نظر بدن و من رو راهنمایی کنن .
    برای سیستم کامپیوتر فعلا به این نتیجه رسیدم :
    CPU ............. Intel i7 2600 (3200)
    Mainboard ... Asus P8P67
    RAM ............ A-DATA Triple Channel 8GB 2000 2 x 4GB DDR3 1666-1033 DDR3​

برای کارت صوت هم از قبل m-audio Fast track pro دارم و این جور که رو سایت خوندم فعلا جواب میده
    برای میدی کنترولر هم m-auodio Prokeys88 مد نظر دارم
    در باره ی VST ها هم هنوز اطلاعات کافی رو یه دست نیاوردم ... اما مشخصا به درامز ها بیس ها سینت های متعددی احتیاج دارم و در کنار اون هم به ساز های ارکسترال ....
    اما با توجه به مطالبی که مو به مو درباره مونیتور ها روی سایت مطالعه کردم ، هنوز به نتیجه نرسیدم .
    من همونطور که گفتم نمیخوام که به صورت حرفه ای وارد داستان میکس و مسترینگ بشم اما میخوام که دمو هام کیفیت مطلوبی داشته باشن ... و مهمتر از اون صدای درستی از موسیقی های خودم و دیگران بشنوم ... اما اطاق کار من خیلی کوچیکه در نتیجه به نظرم انتخاب مونیتور کمی مشکل میشه ... محدودیت خاصی روی هزینه کردن ندارم اما نمیخوام بیش از نیازم (با توجه به اتاقم و تازه کار بودن خودم) خرج کنم ...
    حالا میخوام نظر شما رو بدونم .
    ممنون میشم که راهنماییم کنید و تجربه های خودتون رو با من در میون بزارید .

2. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    به نظر من مانبتو Yamaha Hs50 بگیر

3. NinetyNine

NinetyNine عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    مانیتور

[TABLE="width: 100%"]
    [TR]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 35%"] Studiophile BX-5 a
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

و

[TABLE="width: 100%"]
    [TR]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="width: 35%"] Studiophile BX-10 s
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

هم بسیار عالی هستند . . . از دوستان بسیار شنیدم

4. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    خب با توجه به نداشتن محدودیت بودجه انتخاب های متعددی خواهید داشت اما به قول خودتون نباید چیزی که تهیه می کنید ، بیشتر از نیازتون باشه !
    مونیتورهایی که دوستان معرفی کردن ، مدلهای مناسبی هستن و منم علاوه بر مواردی که دوستان ذکر کردن ، Yamaha Msp5 رو بهتون پیشنهاد می کنم !
    البته ای کاش مشخصات اتاق کاریتون رو هم ذکر می کردین.

5. NinetyNine

NinetyNine عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    کاملا درسته . . . انتخاب های زیادی هست بودجه چقر صرف میکنید ؟

6. Mohammad.B360

Mohammad.B360 عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنونم ... عرض کنم که اتاق من حدودا 4.5 متر طول و 2.5 متر عرض و حدودا 2.40 ارتفاع داره ...
    نکته ی جالب اینجاست که من تا الان به Yamaha Msp5 و یا studiophile BX-5 a فکر نکرده بودم و الان که پیشنهاد های شما رو دیدم رفتم سرچ کردم ...
    تا الان بیشتر تمرکز من روی Yamaha Hs50 و M-Audio Bx5 بود ... الان قیمت هاشون رو چک کردم ، هر دو حدود 450 تومن هستن که به نظر منطقی میاد
    اما با یکی از دوستان که مشورت کردم ، حرفی زد که یکم من رو به شک انداخت !
    میگفت که قیمت مونیتور های حرفه ای ی که خیلی گرون تر از این حرف هاست (خودش ازMR 8 استفاده میکنه و خیلی راضیه) به نظر اون تو این رنج قیمتی (تا 500 تومن) بهتره که یه اسپیکر خیلی خوب بگیرم به جای اینکه یه مونیتور ارزون بگیرم ... این حرف نمیدونم تا چه حد درسته .
    آیا واقعا اینطوره ؟

7. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دوست گرامی ، خب مسلماً حرفهای این چنینی زیاد هست و منم خیلی شنیدم که میگن مونیتور زیر 1 ملیون تومان به درد نمی خوره ، درسته که شما اگر بیشتر پول بدید جنس بهتری میخرید اما این چیزی از مونیتورهای زیر 1 ملیون کم نمی کنه - توی رنج یک ملیون هم انتخاب های خوب زیاد هست و شک نکنید که میتونید یک مونیتور حرفه ای در این رنج قیمتی تهیه کنید ، مثل مدلهایی که ذکر شد.
    شما اگر توان مالیش رو داشته باشید ، مونیتورهایی با قیمتهای چندین ملیونی وجود داره که خب مسلماً بسیار حرفه ای و کارآمد هستند !
    اما مانیتوری مثل msp5 هم مدل بدی نیست و کاملاً حرفه ای هستش و تمام مشخصه های یک مانیتور حرفه ای و معقول رو داراست - نه تنها این مدل بلکه دیگر مدلهای که دوستان ذکر کردن ، همگی برای کار حرفه ای استفاده میشن ، نه فقط در ایران ، بلکه در تمام دنیا و این رو هم بگم که ساختمان و خروجی صوتی اسپیکرهای خانگی با مونیتورها متفاوته و اسپیکر رو پیشنهاد نمی کنم - چون این مدل هایی که بحث شد واقعاً مونیتور هستند !!!
    اما این نکته رو هم ذکر کنم که فکر می کنم قیمت msp5 بیشتر از اون چیزی باشه که فرمودین ، البته بنده اطلاع دقیقی ندارم.

8. NinetyNine

NinetyNine عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    در مورد این حرفی که دوستتون گفته فکر نکنم اصلا چنین حرفی درست باشه چون اسپیکر مانیتورینگ ها قابلیت های خاصی در پخش صدا دارند ( اسمشون روشونه مانیتورینگ ) . . .
    اون مدلی هم گفتم studiophile BX-5 همون m-audio bx-5 هست

9. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    من در یکی از تاپیک ها خوندم که مانیتور زی 1میلیون یا مکی یا Hs80 خوب هستند و برای شما که فضای بزگ برای 8اینچ ندارین از Hs یامکی 5اینچ استفاده کنین ...البته نظر شخصییه...

10. Mohammad.B360

Mohammad.B360 عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اولا واقعا ممنونم که وقت میزارین ...
    البته من bx5 رو حدودا 450 عرض کردم وگرنه از قیمت msp5 بیخبرم اما الان که من رو به فکرش انداختین باید با چند جا تماس بگیرم و ببینم الان موجود هست یا نه و اینکه قیمتش در چه حدودییه ...
    به هر حال ممنونم از همه دوستانی که تو این بحث شرکت میکنن ....
    همچنان منتظر پیشنهاد های اساتید محترم هستم ...
    درباره vst هایی که برای کارای من مناسب باشن چه پیشنهاد هایی دارین ؟

11. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    خواهش می کنم دوست من ، امیدوارم به نتیجه ی مناسب برسید !
    در مورد وی اس تی هم چیزای متنوعی موجوده که من ازتون خواهش می کنم لطفاً در زمینه ی وی اس تی در سایت جست و جو کنید و اگر به نتیجه نرسیدید در قسمت مخصوص به وی اس تی ها ، بحث کنید و در اینجا در زمینه ی مانیتور صحبت کنید !
    برای تهیه ی وی اس تی هم پیشنهاد میدم سری به فروشگاه سایت بزنید ، آرشیو بسیار قدرتمندی موجوده که مسلماً میتونه نیازهاتون رو بر آورده کنه.
    موفق باشید.

12. Mohammad.B360

Mohammad.B360 عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بله ... الان متوجه شدم که اشتباه کردم !
    فکر کردم منظور شما ازStudiophilek یه مدل از سری Av ... الان متوجه شدم ...
    ممنون

بارگذاری...