سوال تخصصی: یه fast track pro یا 24-96 با یه میکسر؟

شروع موضوع توسط pibi ‏4/2/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک سوال تخصصی: یه fast track pro یا 24-96 با یه میکسر؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. pibi

pibi عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, sonar
    یه fast track pro با یه c1 یا c3 بهتر جاب میده یا 96-24 adiuophile با یه میکسر با یه c1 یا c3 بهتر جاب میده؟

2. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    دوست عزیز اگر به هدفون نیاز نداری بهترین گزینه به نظر من خرید 96-24 adiuophile + پری آمپ
    چون پری آمپ فست ترک خوب جواب نمی ده
    البته اگر نیاز به جاجبجایی نداری چون فست ترک با usp وصل میشه
    برای هدفون هم میتوین ساند کارت رو به اسپیکر وصل کنی و از خروج هدفون اسپیکر استفاده کنی
    یا بعدها یه آمپ هدفون بگیری

3. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    با نظر siiro موافقم . ولي در كل اگه بعدا خواستيد يه كوچولو ارتقاء بديد Fast Track Pro رو بگيريد . خوبه . :smile (46):
    به هر حال من هر دوي اين نوع كارت صدا رو داشتم و استفاده كردم . :smile (35):

4. شبگرد

شبگرد عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سوال در مورد fast track pro

سلام
    من یه fast track pro گرفتم ولی هنوز با کارایی اون کاملا آشنا نشدم مشکلی که من باهاش دارم اینه که میخواستم ببینم آیا میشه صداهای استریو رو باهاش ضبط کرد مثلا میشه خروجی صدای یه کارت صدای دیگه رو که معمولا به صورت استریو است از یه کامپیوتردیگه بهش وصل کرد وصدارو ضبط کرد یا مثلا خروجی هدفن یک کیبرد رو بهش وصل کرد وصدا ضبط کرد و در کل آیا این کارت صدا فیش استریو میخوره یا نه که بشه باهاش صدای استریو رو ضبط کرد که البته به صورت استریو هم ضبط بشه نه مونو

5. MFF

MFF عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, sonar
    بله که می‌شه
    شما هنگام ضبط در هاست باید انتخاب کنی‌ که از چه کنالی صدای آنالوگ یا دیجیتال رو بگیره،
    اگر از خروجیی‌ کیبوردت که دو تا هستش به دو تا ورودی combo در fast track بدی میتونی‌ stereo ضبط کنی‌
    همین طور برای گیتار با داشتن ۲ تا میکروفن میتونی‌ stereo صدا بگیری در هنگام ضبط،
    مشکلی‌ هست بگو........

6. شبگرد

شبگرد عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ادامه سوال در مورد fast track pro

ببخشید ولی میشه یه کم مفصلتر توضیح بدید گفتید که در هاست باید کانال صدارو انتخاب کنم منظورتون رو نفهمیدم میشه در حد آماتور توضیح بدید
    ببینید وقتی که کابلی رو مثلا از هدفن یک mp3 player یا هدفن هر دستگاه موسیقی میگیریم فقط یه فیش استریو برای وصل شدن به کارت صدا خواهیم داشت این فیش استریو رو به کدام ورودی کارت صدای fast track pro وصل کنیم تا بتونیم صدای استریو رو بصورت استریو ضبط کنیم اگر اینجوری نمیشه باید چکار کنیم؟یا مثلا برای داشتن امکان stereo mix که در هر کارت صدای onboard وجود داره باید چکارکنیم؟
    در ضمن میشه بگید بهترین نرم افزاری که برای کارکردن وضبط صدابا این کارت صدا میشه استفاده کرد چیه؟
    ممنون میشم

7. MFF

MFF عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, sonar
    هاست همون نرم افزار شما هست............مثل neudo, cuebase, FL, Sonar و ..........
    اول از همه فرض می‌کنم که شما درایور fast track pro آخرین ورژن رو از سایتش گرفتی‌، نصب کردی و کارتت کامل کار می‌کنه و نرمافزار شما اونو شناسایی میکنه،
    از اینجا به بعد من در برنامهٔ FL توضیح میدم شما اگر با برنامهٔ دیگری کار میکنی‌ اساسش همینه، ممکن کمی‌ فرق کنه ولی‌ نه خیلی‌ که میتونید از بچه‌های دیگر راجع به اون نرمافزار خاص خودتون سوال کنین،
    اول از همه از منوی option audio setting و قسمت input/output گزینهٔ M-audio USB Asio را انتخاب میکنی‌
    حالا در میکسر FL که شامل چند کانل هستش یک کانل رو انتخاب میکنی‌ (مثلا ۱۰)،
    در سمت راست بالای میکسر، بالای slot برای effect ورودی‌های صدا وجود داران که شما میتونی‌ از اونجا میکروفن‌های مختلف را انتخاب کنی‌،
    در حالت کلی‌ شما از هر میکروفن یا از یک ورودی فقط MONO صدا میگیری نه stereo پس باید برائ stereo دو تا ورودی صدا به صورت همزمان انتخاب کنی‌،
    برای این کار باید از قسمت IN یک کنال صدا انتخاب کنی‌ که از هر دو میکروفن همزمان در یک کانل صدا بگیره، که اسمش هست: Line ۱ and ۲ m-audio

حالا اگر دو تا میکروفن داری به دو تا ورودی جلوی کارتت وصلشون کن، اگر هم میخوای از MP۳ پلیر صدا بگیری میتونی‌ از دستگاه mp۳ یک دو راهی صدا بگیری ، ( فکر می‌کنم مغازه‌های الکترریکی این سیمو داشته باشن که stereo رو تبدیل به ۲ تا mono کنه، قیمتشهم باید ۱۰۰۰ تومن باشه )
    البته خودم به شخص اصلا این روشزبت از MP۳ رو توصیه نمیکنم، چون هر چیزی که در Mp۳ پلیر شما وجود داره از کامپیوترت به اونجا رفته، توصیه می‌کنم که از کامپیوترت به نرم افزار ببریش،
    اگر توضیح بیشتری هم می‌خوای بگو،

8. شبگرد

شبگرد عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی از راهنماییتون
    ببینید مثلا ممکنه موزیک یک بازی کامپیوتری رو که موزیکش توی فایلاش بصورت مجزا وجود نداره که بتونید برش داریدبخواید ضبط کنید(چون اکثر بازیها موزیکهاشون به روشهای خاص انکریپت شده و برای داشتنش چاره ای جز ضبط ندارید) من قبلا با کارت صدای onboard که داشتم با استفاده از امکان
    stereo mix اینگونه موزیکهارو باکیفیت خوب ضبط میکردم حالاهم به موزیک و افکتهای یک گیم احتیاج دارم برای ضبطش چکارکنم
    پس منظورتون اینه که این کارت صدا فیش استریو بصورت مستقیم برای ورودی نمیخوره درسته؟

9. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    شما این کار رو انجام بده:
    روی یک سیستم یه ساند کارت خوب مثل همین فست ترک پرو نصب کن
    و روی سیستم دوم بازی رو اجرا کن
    حالا از خروجی اسپیکر ساند کارت سیستم دوم که بازی رو روش اجرا کردی به وردی فست ترک بزن و با سیستم اول ریکورد کن
    فقط باید یه فیش مناسب بخری یا درست کنی

بارگذاری...