سوالات کلی و ابتدایی در مورد آهنگسازی

شروع موضوع توسط Mdy ‏8/8/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک سوالات کلی و ابتدایی در مورد آهنگسازی تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Mdy

Mdy عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    سلام دوستان. من می خوام آهنگ سازیو شروع کنم. و با Cubase کار میکنم . اما در مورد VST و ... سوال داشتم.
    1- اصلا VST چی هست ؟
    2- Sample چیه ؟
    3- VST i چیه ؟
    4- چه جوری باید VST و .. تهیه کرد ؟
    5- و چه جوری تو Cu Base ریخته میشه ؟

مرسی.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏8/8/10
  2. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    البته تمام سوالات شما توی بخش کمک های اولیه سایت هست اما...

1 . VST یا Virtual Studio Technology تکنولوژیه طراحی شده توسط شرکت Steinberg هست که به شما امکان اینو میده تا از شبیه ساز سخت افزارهای استودیو یی یا شبیه ساز ساز ها یصورت نرم افزاری و مجازی بهره ببرید.

2.سمپل از نگاه تحت اللفظی یعنی نمونه اما در موزیک یکم متفاوت و معنیش میشه نمونه ای که از ساز واقعی گرفته شده و در اختیار کاربران قرار میگیره تا بتونن در خدمت موزیک خودشون ازش استفاده کنن که فرمت های مختلف میتونه داشته باشه مثل WAV و AIFF و ...

3. VSTi یا Virtual Studio Technilogy ( Instrument اون I در آخر به معنی Instrument یا ساز هست بعنی منظور اینه که این محصول شبیه سازه ساز هست.

4. هم میتونید بخرید هم دانلود هم اوریجینال و هم کرک شده

5. توی سایت سرچ کنید توضیح داده شده اما بعد از نصب باید فولدرش رو به کیوبیس معرفی کنید.

3. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    دوست من اگه در سایت جستجو کنید حتما پیدا میکنید این موضوعات بار ها در سایت توضیح داده شده.

vst: صداهای مجازی که از کامپیوتر تولید میشه_صداهای کامپیوتری

سمپل به معنیه لغویه نمونه هست از هر صدایی که بخواهیم میتونیم نمونه ای رو رکورد کنیم که به اون سمپل میکن

vsti: مخفف vst instrument ساز های مجازی

اینها به صورت فایل هایی هستند که مراحل نصب و شناسایی اون هخارو طی میکنید و کیوبیس اون هارو میشناسه

فقط کافی بود در سایت جستجو میکردید

من داشتم هم زمان با آقای پایگان ارسال میکردم وگرنه دوباره این کار رو نکردم وقتی من وارد تاپیک شدم پستی نبود

4. ECHO

ECHO عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, studio_one
    در مورد اینکه چطوری توی کیوبیس ریخته میشه . شما vst رو که نصب میکنید معمولا به طور خودکار به برنامه ی شما ( هاست) اضافه میشه . اگر اضافه نشد مسیر فایل dll رو از خود کیوبیس میتونید وارد کنید .
    چون گفتید با کیوبیس کار کردید دیگه اضافی توضیح ندادم اما اگه درست بلد نیستید بگید که واضحتر راهنمایی کنیم
    ضمنا آموزش کیوبیس هم به زبان فارسی توسط نیما گلستان داره نوشته میشه و میتونید ازش استفاده کنید

بارگذاری...