سوالات و مشکلات من در فراگیری پیانو

شروع موضوع توسط DANIEL ADHAMI ‏5/3/15 در انجمن پیانو

تاپیک سوالات و مشکلات من در فراگیری پیانو تالار پیانو در persian-music.org.

1. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    درود.
    لطفا عکس زیر رو ببینین.
    سوال من اول در مورد خط اتصال هست.هموطور که میبینین روی نتهای دست راست چهار نت با خط اتصال متصل شدن به هم.این به این معنیه که من زمانی که می رو مینوازم باید می نگه داشته بشه و سه نت بعدی هم نواخته بشن؟یعنی نت می نواخته میشه و نگه داشته میشه-نت سل هم میاد روش و نگه داشته میشه و .... در میزان چهارم یعنی چهار انگشت دست راست من روی چهار نت باقی میمونه؟
    حالا سوال بعد اینکه در مورد نتهای دست چپش چطور؟اونها هم باید همینطوری عمل بشه؟

سوال بعدی در مورد خط اتحاد هست.در میزان آخر پایین صفحه همونطور که میبینین زمانی که ما دو رو با دست راست میگیریم و باید نگه داریم تا زمانش با دو میزان بعد یکی بشه-خوب وسط این نگهداشتن باید دوی سمت چپ رو هم که همون دو میشه بفشاریم.این یعنی چی؟یعنی باید دستم و از روی دو دست راست بردارم؟خوب اینطوری که اتحاد شکسته میشه

فایل های ضمیمه:

• سوالات و مشکلات من در فراگیری پیانو-1.jpg
      1.jpg
      اندازه فایل:
      348.8 KB
      نمایش ها:
      40
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Mohammad Zare91

Mohammad Zare91

شغل :
    نوازندگی
    امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    شما خط اولو دومت کاملا متفاوت اجرا میشه خط اول ر زده میشه بعد همونطور که ر رو نگه داشتین می رو میزنین بعد درحالی که اون دو نت رو نگه داشتین فا رو میزنین و درمیزان اخر فا دوباره زده نمیشه ولی باید سه نت پایین نگه داشته بشن و لی در خط دوم چهارتا نت اجرا میکنی که باید وقتی به پایان میزان اخر میرسی چهارتا نت رو نگه داشته باشی..ولی در خط اخر اون نت دو یک اکتاو پایین تره اصلا تداخلی نداره با دستت راستت

3. mohammad rezaa

mohammad rezaa کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +883 / 1 / -0
    من نمیدونم منظور شما رو درست فهمیدم یا نه؟ولی اگه منظورتون اینه که میزان دوم نت می زده میشه در حالی که نت ر هنوز نگه داشته شده این کاملا غلطه!!!!!!
    محمد جان....
    4میزان اول رو بعنوان یک جمله در نظر بگیر و فعلا دست راست رو نگاه کن.
    میزان 3/4 هست.
    تو هر میزان فقط یک نت نواخته میشه.میزان اول نت ر رو سه ضرب میکشیم
    میزان بعد نت می رو سه ضرب و دو میزان بعدی هم به همین شکل...
    خط اتصال هم برای اینه که ما نت ها رو لگاتو اجرا کنیم.یعنی وقتی نت ر میریم به نت می هیچ سکوت یا وقفه ای بینشون نباشه.
    پس دست راس جمله اول به این شکل زده میشه»:
    ر
    1 2 3
    میزان دوم:
    می
    1 2 3
    و....
    نمیدونم چرااقای زارع میگن نت ها میزان قبل برداشته نشه!!!!!1
    میزان سه و چهار هم نت فا با یک فا دیگه اتحاد دارن که در واقع نت فا دو میزان کشیده میشه:
    فااااااااااااااااااااااااااا
    1 2 3 / 1 2 3
    خب حالا دست چپ در جمله اول
    سه ضرب در هر میزان که ضرب اول سکوت هست.
    رررررررررررر دست راست
    1 2 3
    ( ) فا سل دست چپ

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. mohammad rezaa

امتیازات:
    +883 / 1 / -0
    اون نت میزان ما قبل اخر در دست چپ ،دو نیست محمد جان .اون نت سل هستش .

5. Mohammad Zare91

Mohammad Zare91

شغل :
    نوازندگی
    امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    تا جایی که من میدونم خطی که بالای سر نت ها کشید میشه یعنی باید تمامی نت ها پیوسته اجرا بشه وگرنه اگر دست برداشته بشه که دیگه نیازی به خط نیست...بعدم ایشون مشکلشون در مورد نت دو بود که گفتم یک اکتاو پایین تره..وگرنه اونی که دورش خط کشیدن بله سل اکتاو پایین تر هست..در هرصورت تداخلی نداره که بخواد دست برداشته بشه.خط اتحادم که مشخصه دو نتو بهم نتصل میکنه و نت دوم اجرا نمشه..من منظورتونو نفهمیدم چرا میگین غلطه نگه داشتن نت ها

6. Mohammad Zare91

Mohammad Zare91

شغل :
    نوازندگی
    امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    بعدم واقعا خط اتصال هدفش اینه نت ها بدون وقفه و سکوت اجرا بشه؟؟ فکر کنین در مورد حرفتون...سکوت یا همون وقفه که میگین خودش یک ضرب حساب میشه هرچند کوچک به اندازه یک چنگ یا حتی کوچکتر.اگر بین اجرای نت در میزان اول و دوم وقفه ای بیفته که دیگه قطعه از ضرب کاملا خارج میشه و میزان هاش بهم میریزه پس حتی درنبود خط هم باید بدون وقفه باشه ولی چیزی که من میدونم این خط یعنی نت ها همه پایین نگه داشته میشه تا پایان خط اتصال یعنی صدای نت های قبلی باید وجود داشته باشه

7. mohammad rezaa

امتیازات:
    +883 / 1 / -0
    دارم به این فکر میکنم که ایا شما ازون دسته افرادی هستین که یه مدتی وارد سایت میشن و تشنج ایجاد میکنن و میرن؟یا اومیدین چیزی یاد بگیرین و چیزی یاد بدین.
    اگه هدفتون یادگیریه اجازه میخوام براتون توضیح بدم که معنی خط اتصال چی هست و اشتباهتون رو برطرف کنم.با کمال احترام البته.
    اگر هم نمیخواین یاد بگیرین که خب وقتم رو واسه اموزش مسائل پیش دبستانی به کسی که بدون دلیل مخالفت میکنه نمیزارم.
    شاید هم همونطور که در پروفایلتون نوشتین شوخ طبع هستین الانم دارین شوخی میکنین.که خب اگه ایننجوریه که خودتون تشریف ببرین از این سایت.به هرحال اینجا محیط هنری اموزشیه.
    خب حالا از فرصت استفاده کنین و یه چیزی هم یاد بگبرین..
    جایی خوندوم که گفته بودین بیر رو تو 2 هفته تموم کردین.خب افرین اما فکر کنم باید دوباره از اول کار کنین ،اگه برداشتتون از خط اتصال این بوده
    حالا....
    فرض کنید برای خواننده یک ملودی نوشتیم که مثلا 8 نت زیر خط اتصال یا همون لگاتو هستن.خب خواننده باید تمام این نت ها رو فقط با یک نفس گیری اجرا کنه.
    یا مثلا برای نوازنده ویولون 2 میزان ازنت ها با خط اتصال نوشته شدن.خب نوازنده همه اونها رو با یک ارشه میزنه.پایین یااا بالا.
    تو پیانو هم بعضا جمله ها یا نت هایی که با یک حرکت مچ و بدون عوض شدن پوزیسیون زده میشن رو میزاریم زیر سایه خط اتصال.
    تمرین های بیر یادتونه؟مبحث خط اتصال؟
    گاهی میدیدیم دست چب لگاتو نیست اما دست راس خط اتصال داره.
    حالا دوباره خواستین برگردین بیر رو بزنین دست چپ که non ;legato هست به این شکل اجرا میشه:
    انگشت جدید بعد از جدا شدن انگشت قبلی از کلاویه، نت رو اجرا میکنه.
    اما دست راست که اگاتو هست انگشت قبلی درست زمانی برداشته میشه که انگشت جدید نت رو میزنه.کاملا متصل و بی وقفه.
    پرتقال فروش رو پیدا کردین؟
    سال خوبی داشته باشین.

آخرین ویرایش: ‏18/3/15
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
  8. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    با سلام.
    بنده هم تاپیک رو دنبال کردم تا الان.
    فکر میکنم توی این مورد اشتباه میکنید و آقای محمدرضا درست میگن.
    اتصال ها روش اجرای لگاتو رو نشون میدن و اگر دست رو نگه دارید که اصلا صداها از بین میرن (به خصوص روی یه پیانو گرند برای مثال)
    نت ها باید جدا جدا و دنبال هم نواخته بشن نه با هم!

9. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    درود فراوان به دوستان عزیزم و از کمکاتون ممنونم.
    یک مقدار گیج شدم البته سعی میکنم یه فایل صوتی از حالات اجرای اتحاد و اتصال یا همین قسمتی که عکسش رو گذاشتم رو اجرا کنم تا اگه ایرادی داشت راهنماییم کنید خیلی سپاسکذارم

10. Mohammad Zare91

Mohammad Zare91

شغل :
    نوازندگی
    امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    شوخی در کار نیست دوست عزیز..هرچی شما میگی درسته.قبول...بعدم اگر واقعا اشتباه میکنم چه بهتر که یاد بگیرم..پایه قوی بشه همه چیز قوی میشه..من فقط چیزی که بلد بودم رو گفتم..عذر میخوام اگر جوی ایجاد کردم.دیگه در این تاپیک پست نمیزارم.با تشکر

11. mohammad rezaa

امتیازات:
    +883 / 1 / -0
    جناب زارع شما یک جمله بسیار زیبا گفتین:..به طور علمی برا بنده توضیح بدین...خیلی خوب بود این یعنی مستعد یادگیری هستین.
    اما بعد دو خط بسیار خودخواهانه نوشتین که نطر من رو عوض کردین.من واقعا کمکی نمیتونم بکنم بهتون

12. mohammad rezaa

امتیازات:
    +883 / 1 / -0
    سلام محمد جان خوبی؟من این نت ها رو تصویری اجرا کردم واست رو پیانوی خودم اما نمیدونم چه جوری بفرستم.حقم داری گیج بشی دیگه من چی بگم.از بس محکم و استوار رو اشتباهشون پا فشاری میکنن که خود باخ هم بیاد تو این سایت گیج میشه.

13. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    درود محمدرضا جان.خوبی.خیلی لطف کردی.اگه بتونی یه جایی آپلودش کنی لطف بزرگی کردی.فیلتر شکن دارم مشکلی با سایتا نداره.

14. mohammad rezaa

امتیازات:
    +883 / 1 / -0
    مرسی شما خوبی؟ یه سایت اپلود بگین به من تا بفرستم.بچه ها معمولا کجا اپ میکنن؟

15. Mohammad Zare91

Mohammad Zare91

شغل :
    نوازندگی
    امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    دوست عزیزم من بیشتر خودم کار کردم قطعا ایراداتی دارم. بعدم اینکه هیچ کس مطلق نیست در هیچ علمی و مورد بعد اینه که ندانستن عیب نیست..ممنون که منو از اشتباه در اوردین

16. Mamad agha

Mamad agha عضو سایت

امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:

حق باشماست رضاجان ... مشکل ماها ااینه که یه چیزو اشتباه یاد میگیریم و بعدم روش خیلی پا فشاری میکنیم که فقط این درسته
    ولی شما هم خیلی سخت نگیر دوست خوبم..همه اینجان یه چیزی یاد بگیرن...این مشکلات بدلیل ضعف اساتیده و بدتر از اون هنر جوهایی که اساتیدشون خداشون هستن

دوست عزیز یه سری به اینجا بزنین اقای پایگان زحمت کشیدن کامل توضیح دادن

اگر بازم متوجه نشدی یه فیلم اموزشی خوب دارم بگو برات بزارم

آخرین ویرایش: ‏20/3/15
  17. mohsen47

mohsen47 عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    با عرض سلام و خسته نباشید
    من میخواستم واسه درخواستم یه تاپیک مجزا درست کنم ولی گفتم اول اینجا مطرحش کنم
    من به شدت نیاز به کتاب بِیِر پارسی دارم ولی هرجارو گشتم نبود یا فقط نسخه ی زیان اصلیش بود(که اونم فک کنم فرانسوی بود) ... اگه کسی میتونه این لطف رو بکنه و نسخه ی pdf شو در اختیار من و همه ی کساییکه به این کتاب نیاز دارن بزاره
    با تشکر

18. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    این کتاب مفت نمیارزه به خاطر خودت میگم دوست من این کتاب رو داشت/یارو یه عمری خالتور کار کرده تو عروسیا خودشم مبتدیه حالا برداشته اتودای کتاب بیر معروف رو دستکاری کرده که مفت نمیارزه.از من میشنوی پولتو تو جوب نریز به جاش بیر اصلی رو بخر و یا اصلا هیچکدومو نخر و مت.دای جدید رو بخر.

19. mohsen47

mohsen47 عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    آخه بخوام مشکلمو کامل بگم این میشه که من بدلیل محدودیتایی که دارم نمیتونم برم کلاس حضوری پیانو یا هر سازی و برای همینم مجبورم بصورت مجازی یادش بگیرم ... خلاصه کل نت رو گشتم تا بالاخره یه سری آموزش ویدئویی فارسی پیانو گیر آوردم ولی اونی که داره آموزش میده از روی کتاب بیر فارسی آموزش میده و من واسه همین دنبال نسخه ی انترنتی این کتاب به زبان فارسیم.
    قطعا اگه یه سری آموزش ویدئویی بهتر گیر میاوردم که بر اساس یه کتاب یا متد دیگه ای بود دنبال بیر نمیگشتم ولی چاره ای نیست متاسفانه
    با این حال ممنون بابت راهنماییتون

20. mohammad rezaa

امتیازات:
    +883 / 1 / -0
    دقت کردین تو یه پست سه خطی چقدر توهین کردین و از همه بدتر نطر شخصیتون رو بعنوان دستور کار و اصول در اوردین؟
    مگه هرکی تو عروسیا ساز میزنه کارش بده یا گناهکاره؟
    به هرحال سعی کنین به هیچ قشری از موسیقی توهین نکنین دوست خوبم.
    در یک مورد هم که موافقم باهاتون ،اجرای متد های جدید و البته کار به روی یک متد با توجه به توانایی های هنرجو میتونه بهتر باشه.
    اما بیر به هرصورت کتاب خوبی هست .

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
بارگذاری...