سوالات و مشکلات عمومی نرم افزار ریزن

• شروع کننده موضوع Ha-MeD
  • تاریخ شروع
14/11/14
1,094
637
83
36
ایران
داداش وقتی من ی ماه پیش سوال پرسیدم کسی جوابمو نداد و شما هم ک خودت استارتر تایپیکی کوچکترین توجهی تکردی دیگه از بقیه چه انتظاری میشه داشت خب مسلما تایپیک بدون رونق میشه...تایپیک سونار وقتی سوال بپرسی هیشکی ک جواب نده استاد محبی لطفشو میکنه بقیه تایپیکها هم به همون شکل

Ha-MeD

ice-vocal
29/1/10
156
57
28
ایران - شمال
داداش وقتی من ی ماه پیش سوال پرسیدم کسی جوابمو نداد و شما هم ک خودت استارتر تایپیکی کوچکترین توجهی تکردی دیگه از بقیه چه انتظاری میشه داشت خب مسلما تایپیک بدون رونق میشه...تایپیک سونار وقتی سوال بپرسی هیشکی ک جواب نده استاد محبی لطفشو میکنه بقیه تایپیکها هم به همون شکل
دوست عزیز
سیم کشی ؟؟ من فکر میکنم شما کاری با سیم کشی نداشته باشی اصلا .. اون علم صدا برداری میخواد اشنایی با سر هم کردم رک ها و مپ های صدا برداری .. وقتی سوال بی نهایت تخصصی میشه ، قبلش کمی اطلاعات هم باید چاشنی باشه

Ha-MeD

ice-vocal
29/1/10
156
57
28
ایران - شمال
حامد جان الان متوجه منظور شما شدم این بخش صحبت شما باعث شد گمان کنم موزیک داره تکرار میشه و در حال لوپ هست !

خب متاسفانه من از آخرین ورژن 7.1.1 استفاده میکنم و تا به حال چنین مسئله ای نداشتم ممکن باگ باشه که در ورژن های بعدی رفع باگ شده باشه تا جایی که یادم هست ورژن 5 کرک شده نسخه دیگه ای هم داشت دقیقا خاطرم نیست فکر کنم 5.0.1 یه همچین چیزی بود . شما یه چک بکن ورژن خودت رو بعد ببین ورژن بالاتری کرک شده وجود داره یا نه اگر وجود داشت اون نسخه رو نصب کن ببین مشکلت حل میشه یا نه توی خود سایت پراپلرهد هم یه سرچ کن باگ های ورژن 5 رو ببین چنین چیزی وجود داشته یا نه امیدوارم مشکلت حل بشه و دوستانی که با ورژن 5 کار میکنن بتونن مشکلت رو حل کنن
موفق باشی
من کمی دلسرد شدم از خرید ورژن هشت و دو
این ورژن هم vst قبول نمیکنه ظاهرا
یعنی مثلا من از وی اس تی گیگا نمیتونم استفاده کنم
رکورد میگیره اما تنظیمات صداش پس کو ؟ کمپرس و اکولایز داره اما مثلا دی اسر و چه کنم ؟ یا تیون و چه طور به وکال بدم .... اگه این دو کار و نتونه درست انجام بده ارزش خریدن نداره به نظرم .. میشه کمی توضیح بدین ؟
من بزرگترین دغدغه ام وی اس تیه .. لامصب اف ال هست تا ورژن اخرش ولی من این در به در شده رو دوس دارم

14/11/14
1,094
637
83
36
ایران
دوست عزیز
سیم کشی ؟؟ من فکر میکنم شما کاری با سیم کشی نداشته باشی اصلا .. اون علم صدا برداری میخواد اشنایی با سر هم کردم رک ها و مپ های صدا برداری .. وقتی سوال بی نهایت تخصصی میشه ، قبلش کمی اطلاعات هم باید چاشنی باشه
سلام و درورد فراوان.. اخه من همیشه از ریژن ب عنوان پلیر استفاده میکنم... هروقت هم خواستم ازش سر دربیارم متوجه اینکه مثلا توی رک بخوایم از کمپرسور و افکتها و بقیه چیزها چطور استفاده کنیم نشدم و با زدن تب سیم کشیها میاد ک ظاهرا باید به هم وصل بشن هیچ مطلبی هم راجع بهش ندیدم... حالا شما بگید اگه از خودش ب تنهایی بخوام استفاده کنم تکلیف این ماجرا چی میشه؟مرسی

14/11/14
1,094
637
83
36
ایران
رکورد میگیره اما تنظیمات صداش پس کو ؟ کمپرس و اکولایز داره اما مثلا دی اسر و چه کنم ؟ یا تیون و چه طور به وکال بدم .... اگه این دو کار و نتونه درست انجام بده ارزش خریدن نداره به نظرم .. میشه کمی توضیح بدین ؟
من بزرگترین دغدغه ام وی اس تیه .. لامصب اف ال هست تا ورژن اخرش ولی من این در به در شده رو دوس دارم
اره علاقه ب یه موضوعی ک مشکلات داره خیلی بده.. ولی خب شما میتونی ازش ب عنوان ریوایر استفاده کنی مثل همه..من مدتهاس اینجوری باش میگذرونم خیلی هم عالی میشه..همونطور ک تو پست قبلی گفتم به قدری این داو خاصه ک هیچ مطلبی هم راجع بهش نیست..ک البته خود این موضوع هم مورد علاقه ادمهای خاص پسند مثل سرکاره..

Ha-MeD

ice-vocal
29/1/10
156
57
28
ایران - شمال
اره علاقه ب یه موضوعی ک مشکلات داره خیلی بده.. ولی خب شما میتونی ازش ب عنوان ریوایر استفاده کنی مثل همه..من مدتهاس اینجوری باش میگذرونم خیلی هم عالی میشه..همونطور ک تو پست قبلی گفتم به قدری این داو خاصه ک هیچ مطلبی هم راجع بهش نیست..ک البته خود این موضوع هم مورد علاقه ادمهای خاص پسند مثل سرکاره..
من با ریزن آهنگ میسازم
نمونه موزیکم هس پای امضا
چه طور به صورت ریوایر استفاده کنم ؟
شما تجربه دارین ؟
سیم کشی و گفتم . اصلا نیاز به دست زدن نیس،مگر
افکت بخواین کار کنین و که واقعا پیچیدس

14/11/14
1,094
637
83
36
ایران
من با ریزن آهنگ میسازم
نمونه موزیکم هس پای امضا
چه طور به صورت ریوایر استفاده کنم ؟
شما تجربه دارین ؟
سیم کشی و گفتم . اصلا نیاز به دست زدن نیس،مگر
افکت بخواین کار کنین و که واقعا پیچیدس
شما یه داو دیگه مثل کیوبیس یا سونار یا اف ال ویا هرچی رو 32 بیت نصب کن.... بعددر واقع دیگه باید از اون داو استفاده کنی.ولی میتونی مثل کنتاکت ریزن و بیاری توش و از صداهاش استفاده کنی... اکثرا همین کارو انجام میدن

سلام. خواهشا یکی در مورد سیم کشی تو ریژن توضیح بده..پاک گیج شدم.... فکر میکنم اساسی ترین مشکلش همینه.مرسی
سوال شما یه سوال کلی هست که جزئیات زیادی داره و نمیشه به شکل ساده و فقط با توضیح متنی اون مطلب رو باز کرد باید دید دقیقا کجای این مسئله برای شما گنگه با توجه به کلی بودن سوالتون بهترین جوابی که میتونم بهتون بدم و خیلی خیلی کمکتون میکنه اینه که اول با ساختار سینتی سایزرها آشنا بشید Cv پورت - گیت - مدلیشن و ... وقتی شما با کلیات کار با سینتی سایزر ها آشنا شدید میبینید که هیچ چیز خاص و پیچیده ای نبوده اگر زبانتون در حد ترجمه و درک مطلب خوب هست به یوتوب مراجعه کنید بزرگترین مرجع از نظر بصری میتونه برای شما باشه موفق باشید

نمیدونم چرا یوقتایی با اسم ICE VOCAL میام تو سایت :cautious: سال 2009 یه بار یوزر ساختم
فک میکنم به اشتباه ، با اون اسم اومدم :biggrin:
@Omid-Mohebbi دوست نازنینم
توی تنظیمات ریزن ، تنظیم ریوایر نداره ؟ میخوام از گیگ فایل استفاده کنم مثلا صدای تار و یا دف
متاسفانه بدجوری دستمون تو حنا مونده ..
برنامه ریزن هم مثل اکثر daw ها قابلیت ریوایر رو داره توی نسخه های قدیمی به پچ rebirth نیاز بود اما توی نسخه های جدید نیاز نیست فقط باید حتما حتما ورژن نصبی هر 2 daw که میخواید ریوایر بشه هستشون یکسان باشه یعنی یا هر 2 64 بیت باشن یا 32 بیت بقیه مسائل هم که دیگه میدونید چطور استفاده کنید. راه دیگه ی هم وجود داره که از وی اس تی ها به صورت استندالون صدا بگیرید و بدون افت کیفیت وارد ریزن کنید که یه مقدار پیچیده تر هست اما قابل یادگیری چیز سختی نیست

14/11/14
1,094
637
83
36
ایران
سوال شما یه سوال کلی هست که جزئیات زیادی داره و نمیشه به شکل ساده و فقط با توضیح متنی اون مطلب رو باز کرد باید دید دقیقا کجای این مسئله برای شما گنگه با توجه به کلی بودن سوالتون بهترین جوابی که میتونم بهتون بدم و خیلی خیلی کمکتون میکنه اینه که اول با ساختار سینتی سایزرها آشنا بشید Cv پورت - گیت - مدلیشن و ... وقتی شما با کلیات کار با سینتی سایزر ها آشنا شدید میبینید که هیچ چیز خاص و پیچیده ای نبوده اگر زبانتون در حد ترجمه و درک مطلب خوب هست به یوتوب مراجعه کنید بزرگترین مرجع از نظر بصری میتونه برای شما باشه موفق باشید
سلام ن اتفاقا تو یوتوبب گشتم چیز خاصی پیدا نکردم.. منظورم از سیم کشی. ارتباطاطشونه دیگه.... کلا فک میکنم سخت ترین قسمت کار با ریژن مین باشه. هیچ مطلبی ک اشاره کرده باشه بهشم من ندیدم

من دارم ریزن 8.2 رو تهیه میکنم
از دوستان هنرمندم خواهش میکنم کمکم کنین در مورد این سوال که میشه توش رکورد گرفت و وی اس تی ها رو ساپورت میکنه ؟
بله امکان رکورد وجود داره خیر وی اس تی ساپورت نمیکنه اما رک اکستنشن داره که جایگزینی برای همون وی اس تی ها هست اما میتونید از وی اس تی ها هم به شکل های مختلف استفاده کنید

درود دوست نازنین
چند تا سوال برام بجود اومده
اولیش اینه که ویندوزم ارجینال نیست . برای عوض کردن ویندوز آیا به مشکل بر میخورم ؟ به آی پی اینترنتی سیستم مربوط میشه ؟ (آخه میترسم بعد تعویض میندوز به مشکل بر بخورم) لطفا راهنمایی کنید
الان میرم رو سایت اصلی کمپانی ریزن و میخوام ورژن 8.2 رو خریداری کنم
طریقه ی خرید به چه منوالی به نظرتون ؟ یه مستر کارت داشته باشم حله ؟ با دانلود این ورژن و کد ی که میده ؟
یکمی تو سایتش پیچیدست و چون فعلا مستر کارت ندارم نمیدونم گذینه های بعد خرید از طریق سایت چه طوره.. کسی هس راهنمایی کنه
شما هیچ مشکلی با OS تون ندارید چه اورجینال استفاده کنید چه کرک مشکلی برای شما ایجاد نمیکنه.خیر هیچ مشکلی با عوض کردن ویندوز ندارید.ماجرای آی پی قبلا مهم بود اما در حال حاضر با آی پی ایران هم میتونید خرید کنید و کارهاتون رو انجام بدید فقط نکاتی هست که باید بهش توجه کنید قبل از عوض کردن سیستم عامل باید برید در سایت سازنده وارد اکانتتون بشید و دسترسی برنامه رو از مجاز به غیر مجاز تغییر بدید و بعد از نصب سیستم عامل جدید مجددا وارد اکانتتون بشید و دسترسی برنامه رو از غیر مجاز به مجاز تغییر بدید برای فهمیدن نحوه خرید و نصب برنامه از یوتوب کمک بگیرید خیلی واضح همه چیز مشخص شده برای پرداخت مبلغ خرید هم راه های مختلفی دارید یا اینکه حساب ارزی بین المللی باز کنید که در صورت خرید های زیاد و گرون توصیه میشه یا اینکه از بهترین روش یعنی خرید از طریق شرکت ها اقدام کنید شرکت های هستن که برای شما پرداخت رو انجام میدن و یا میتونید از ویزا کارت مجازی استفاده کنید

سلام ن اتفاقا تو یوتوبب گشتم چیز خاصی پیدا نکردم.. منظورم از سیم کشی. ارتباطاطشونه دیگه.... کلا فک میکنم سخت ترین قسمت کار با ریژن مین باشه. هیچ مطلبی ک اشاره کرده باشه بهشم من ندیدم
سلام شما احتمال خیلی زیاد توی یوتوب در مورد خود برنامه ریزن سرچ کردید ؟ درسته ؟ شما باید در مورد خود سینتی سایزر ها و کار کردن با اون ها رو یاد بگیرید بخش بزرگی از سیم کشی های برنامه ریزن شبیه سازی همون سینتی سایزر ها هست وقتی شما یاد بگیرید پورت های مختلف سینتی سایزر ها کاربردشون چی هست به راحتی با برنامه و سیم کشی ها آشنا میشید برای بهتر فهمیدن و شروع ماجرا هم میتونید توی یوتوب در مورد سینتی سایزر کرگ ms-20 وسایر سینتی سایزر های آنالوگ تحقیق کنید

در مورد ساپورت کردن وی اس تی توی مطالب قبلی عنوان کردم خدمتتون چه کار کنید . در مورد بخش تنظیمات صدا متوجه منظورتون نمیشم لطف کنید واضح تر توضیح بدید . شما اکثر پلاگین های مورد نیاز رو هم در خود برنامه به صورت پیش فرض دارید هم به صورت رک اکستنشن که دی اسر هم شاملش میشه.در مورد تیون هم شما نپتیون رو دارید در برنامه که البته قدرت کاربردی بودنش به پای flex pitch logic pro x یا variaudio cubase نمیرسه اما خب کار راه انداز هست و بخش های اصلی کار رو براتون انجام میده بنده خودم به شخصه از لاجیک پرو و ریزن استفاده میکنم بسته به نوع و سبک کارم پروژه رو توی یکی از این 2 برنامه میسازم اما در نهایت بخش میکس و مسترینگ رو در لاجیک انجام میدم به شخصه از برنامه ریزن بیشتر برای ساخت موزیک تا میکس و مستر استفاده میکنم اون هم بیشتر برای پروژه های که به سمت الکترونیک نزدیکه و از قابلیت سینتی سایزر هاش استفاده میکنم هر چند که کار آکوستیک هم توش بستم و فوق العاده بوده برای من از همه مهمتر یوزر فرندلی بودن و رون بودن بخش سکوئنسر برنامه نسبت به بقیه برنامه هاست

14/11/14
1,094
637
83
36
ایران
در مورد ساپورت کردن وی اس تی توی مطالب قبلی عنوان کردم خدمتتون چه کار کنید . در مورد بخش تنظیمات صدا متوجه منظورتون نمیشم لطف کنید واضح تر توضیح بدید . شما اکثر پلاگین های مورد نیاز رو هم در خود برنامه به صورت پیش فرض دارید هم به صورت رک اکستنشن که دی اسر هم شاملش میشه.در مورد تیون هم شما نپتیون رو دارید در برنامه که البته قدرت کاربردی بودنش به پای flex pitch logic pro x یا variaudio cubase نمیرسه اما خب کار راه انداز هست و بخش های اصلی کار رو براتون انجام میده بنده خودم به شخصه از لاجیک پرو و ریزن استفاده میکنم بسته به نوع و سبک کارم پروژه رو توی یکی از این 2 برنامه میسازم اما در نهایت بخش میکس و مسترینگ رو در لاجیک انجام میدم به شخصه از برنامه ریزن بیشتر برای ساخت موزیک تا میکس و مستر استفاده میکنم اون هم بیشتر برای پروژه های که به سمت الکترونیک نزدیکه و از قابلیت سینتی سایزر هاش استفاده میکنم هر چند که کار آکوستیک هم توش بستم و فوق العاده بوده برای من از همه مهمتر یوزر فرندلی بودن و رون بودن بخش سکوئنسر برنامه نسبت به بقیه برنامه هاست
کلا اموزش خوبی در خصوص ریژن سراغ ندارید.. من ک پیدا نکردم. فقط یکی بود ک بچه ها گذاشته بودن ک اونم فقط در مورد سینت هاش توضیح داده بود

Ha-MeD

ice-vocal
29/1/10
156
57
28
ایران - شمال
سلام و درود دوست خوبم
ممنون از محبتت و توضیحت

فقط رک اکستنشن - میشه دقیق توضیح بدین
فقط
یه رک اکستنشن کافیه "؟ یه لینک در کورد توضیحاتش دارین که من در موردش توضیح ببینم ؟
من ریوایر کردن و حقیقتا تجربه ای ندارم میشه
زحمت بکشین و توضیح بدین
تنها مشکلم اوردن فضای گیگا رو رول پیانوی ریزنه این امکان پذیره ؟
من رکوردم و تو کیوبیس میگیرم و حتی مسترینگ و با پلاگین های ویو
ممنونم

arsalanbeladi

هنرمند
عضو سایت
1/5/11
159
74
28
سلام من با ریزون 5 فقط کارکردم ...اما فکر کنم وی اس تی هایی مثل فرمت sf2 و waveرو میخونه...خودم شخصا با nnx3 یا رک مخصوص اوردن صداهای با فرمت
خود ریزون که refillهست رفتم و مثلا صداهایی که gigaو تار وسنتور ....نظی اینهاست رو اجراکردم...فقط یه سئوال؟توی ریزون 6 به بالا امکان ضبط ورکورد وکال در تراک جداگانه مثل سونار یا کیوبیس هست؟

MJR

عضو سایت
20/4/12
64
33
18
گرگان
سلام ریزن5 دارم
با subtractor و به دنبال اون Matrix یه pattern ساختم که تو sequencer اونو قرار دادم. حالا بعده یمدت که کار کردم تو sequencer اثری از subtractor نیست.پیداش نمیکنم