سوالات و مشکلات عمومی نرم افزار ریزن

شروع موضوع توسط Ha-MeD ‏15/6/14 در انجمن برنامه ریزون Reason

تاپیک سوالات و مشکلات عمومی نرم افزار ریزن تالار برنامه ریزون Reason در persian-music.org.

1. Ha-MeD

Ha-MeD ice-vocal عضو سایت

شغل :
    مدرس گیتار - و بقیه کارهای موجود در موسیقی
    امتیازات:
    +55 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    با عرض خسته نباشید
    یه تاپیک جامع برای پرسش و پاسخ در ریزن ندیدم - اینم نمیشه واسه هر ایراد و یا سوالی موضوع جدید باز کرد . فک میکنم سوال پرسش داو ریزن اینجا مطرح بشه ، نکات مثبت زیادی داره که از هم پاشیدگی و سوال های تکراری جلو گیری میکنه .

اما سوال من:

وقتی پروژه موزیک تو ریزن باز میکنیم ، یه "نشانگر ی" ( بصورت پیکان و یه خط عمود ) هس که با play کردن نرم افزار شروع به حرکت میکنه و وقتی این حرکت ادامه داره ما تموم پروژه رو میتونیم زیر نظر داشته باشیم ، چون هر چقدر هم پرژه طولانی باشه این نشانگر از قسمتی که تو "ال سی دی" دیگه قابل رویت نیس ، دیدمون و منتقل میکنه به پارت بعدی پروژه .. حالا دو سه روزه این نشانگر حرکت میکنه اما ، من میبینم از قسمت مانیتور سیستمم رد میشه و موزیک مثه قبل همراهی نمیکنه و من تو همون قسمت اول موزیکم میمونم و مجبورم با دست همراه "نشان گر" حرکت کنم تا کل پروژه خودم و زیر نظر داشته باشم . کسی هست اطلاع دقیقی از به کار انداختن دوباره نشان گر داشته باشه ؟

2. Reza.Pishkar

Reza.Pishkar عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سوالتون متاسفانه برای بنده مقداری گنگ هست اما اگر اون برداشتی باشه که بنده از این موضوع کردم ممکن این راهنمایی کمکی باشه.شما به چند نکته دقت کنید
    1.دگمه لوپ روشن هست یا خیر
    2.تایم لاین لوپ در قسمت R همون ( راست ) روی بار چندم هست
    بهترین راه برای فهمیدن مشکل شما این هست از نظر بنده پروژه ی که با اون مشکل دارید رو باز کنید دگمه لوپ رو خاموش کنید ببینید بازم در همون قسمت مد نظرتون تکرار میشه یا خیر به احتمال خیلی زیاد شما کار رو روی لوپ و تکرار قرار دادید. تا به حال چنین مشکلی برای تایم لاین در هیچ daw مشاهده نکردم
    البته بنده از نسخه 7.1.1 استفاده میکنم اما گمان میکنم در نسخه های قدیمی تر هم دگمه لوپ در ترنسپورت بار وجود داشته باشه

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Ha-MeD

شغل :
    امتیازات:
    +55 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    رضا جان یه چیزایی توضیح دادنش ، وقتی جواب میده که ، فرا بشر باشی :) این ----------عکس------------ و ببینی ، شاید بتونم توضیح بدم . وقتی پروژه رو پلی میکنی ، اون بالا که دورش خط کشیدم ( نشان گر کل موزیک ) ، شروع میشه به حرکت - تا اینجا خدمت ِ شما ، حالا وقتی نشان گر از صفحه مانتیتورم خارج میشه ، مگه نباید من و انتقال بده به ادامه موزیک یا پروژه ؟( یوقتایی پروژه رو باز میکنی تا جزئیات بیشتری رو ببینی ) "صفحه مانیتورم رو قسمت ِ اول پروژه میمونه" و من ادامش و دیگه نمیبینم - چرا دیگه نشانگر با حرکتش من و منتقل نمیکنه به قسمت های بعدی موزیکم ؟ خودش از مانیتورم رد میشه و من تو قسمت اول پروژه stop میخورم .. ( فقط یه چیز مهم - پروژه موزیک استپ نمیخوره ها ، اون داره پلی میشه ، فقط من از نظر گرافیکی نمیتونم بقیه کارم و ببینم و مجبور میشم یا دست و با موس از اون زیر همراه با اون پیکان حرکت کنم تا پروژه ام رو زیر نظر داشته باشم ) نمیدونم تونستم منظورم و برسونم یا نه .

4. Reza.Pishkar

Reza.Pishkar عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    حامد جان الان متوجه منظور شما شدم این بخش صحبت شما باعث شد گمان کنم موزیک داره تکرار میشه و در حال لوپ هست !
    خب متاسفانه من از آخرین ورژن 7.1.1 استفاده میکنم و تا به حال چنین مسئله ای نداشتم ممکن باگ باشه که در ورژن های بعدی رفع باگ شده باشه تا جایی که یادم هست ورژن 5 کرک شده نسخه دیگه ای هم داشت دقیقا خاطرم نیست فکر کنم 5.0.1 یه همچین چیزی بود . شما یه چک بکن ورژن خودت رو بعد ببین ورژن بالاتری کرک شده وجود داره یا نه اگر وجود داشت اون نسخه رو نصب کن ببین مشکلت حل میشه یا نه توی خود سایت پراپلرهد هم یه سرچ کن باگ های ورژن 5 رو ببین چنین چیزی وجود داشته یا نه امیدوارم مشکلت حل بشه و دوستانی که با ورژن 5 کار میکنن بتونن مشکلت رو حل کنن
    موفق باشی

5. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست من.در ریزن 4 گشتم و فکر کنم مشکل شما حل بشه با اینکار. در اون عکس ، جز اون نشانگر ، یه نشانگر دیگه هم باید باشه که با (E) نشان داده میشه. حالا این نمودار که عرض کردم تاجایی که باشه نشانگر هم تصویر رو باخودش میبره جلو اما وقتی از اون نشانگر رد شد دیگه تصویر باهش اتوماتیک وار حرکت نمیکنه و وشما باید جابجا کنید تدصویر رو. پس این نمودار رو تا جایی که نیاز دارید به مکانش رو تغییر بدید. باز هم میگم این رو در ریزن 4 دپیدم و در ضمن با نمودار R و L اشتباه نگیریدش. خواهش میکنم اگه روشی که گفتم کار کرد بگید تا من هم مطمئن بشم. موفق باشید

6. ice_vocal

ice_vocal

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    سلام رضا جان اگه بخوام اخرین ورژن ریزن و تهیه کنم از کجا باید این کار و بکنم ؟ قیمتش چقده ؟

7. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    ورژن 6.5 رو ماه قبل تو جمهوری توی فروشگاهی به قیمت 2300000 دیدم.

8. ice_vocal

ice_vocal

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    اقای محبی اخرین ورژنش ۶.۵ هست یعنی ؟ ورژن های جدید ترش یعنی هنوز دموست ؟ و سوال ی که مونده تو ذهنم اینه که اگه از اروپا این نرم افزار به دستم برسه به مشکل بر میخورم و برای نصب چالشی بوجود میاد و اینکه ایا میشه رو سیشیم های مختلف نصب کرد یا اینکه محدودیت داره؟

9. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اخرینش 8 هستش به قیمت 400 دلار
    نصبش که تصور نمیکنم دشوار باشه اما اینها معمولا روی یک سیستم نصب میشن به دلیل قفل سخت افزاری احتمالی
    اما میشه با پرداخت مبلغ بیشتری فرضا دو کاربره رو خرید

10. Reza.Pishkar

Reza.Pishkar عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز همونطور که جناب محبی فرمودن اگر بخواید روی چند سیستم نرم افزار رو داشته باشید به طور همزمان باید تعداد اکانت بیشتری خریداری کنید و البته قیمت اون هم کمتر میشه به مراتب این نوع اکانت ها برای دانش آموزان کاربرد زیادی داره . اما در خصوص خرید بنده در 2 تاریخ مختلف و به 2 شکل مختلف خرید داشتم 1. خرید ریزن 6.5 به همراه کارت صدای بالانس کمپانی پراپلرهد و خرید ریزن 7.1 نسخه دیجیتالی از نظر به صرفه بودن نسخه دیجیتالی رو پیشنهاد میکنم که خودم به این شکل دارم استفاده میکنم بنده تقریبا 8-9 ماه پیش شاید هم بیشتر نسخه دیجیتالی ریزن 7.1 رو به همراه 611 دلار رک اکستنشن با قیمت 1.950 هزار تومان تهیه کردم یعنی برای 400 دلار + 611 دلار فقط 1.950 تومان پرداخت کردم نا گفته نماند که در زمان مناسب و آف خوردن و هالی دی خریدم رو انجام دادم کمپانی های مختلف اعم از کمپانی یونیورسال آدیو معمولا برای جمعه سیاه - کریسمس و روزهای اینچنینی تخفیفات خوبی ارائه میدن بهترین زمان برای خرید در این تایم ها هست

11. ice_vocal

ice_vocal

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    رضا جان ممنونم از توضیح مفصلت
    کمی توضیح میدی تفاوتش فرضا با ریزن 5.1 چقدره و ایا با ویندوز معمولی مچ میشه یا اینکه باید ، ویندوز ارجینال تهیه کرد ؟

12. Reza.Pishkar

Reza.Pishkar عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خواهش میکنم
    آخرین ورژن این daw در حال حاضر ورژن 8.1 هست که خوب به مراتب تفاوت زیادی نسبت به ورژن 5.1 داره اما ورژن 8.1 نسبت به ورژن 7 تفاوت چندانی نداره و از نظر قیمتی و کارایی مقرون به صرفه نیست البته باز همه چیز به خود شما و نوع استفاده شما بر میگرده خیلی از کاربران ریزن در این مورد گلایه کردن توی فروم سایت هزینه آپگرید از ورژن 7 به پایین 129$ هست یعنی شخصی که ورژن اورجینال 5 روداشته باشه میتونه با 129$ به 8.1 آپگرید کنه کسی هم که ورژن 7 رو داره با همون قیمت میتونه آپگرید کنه که این مسئله چندان جالب نیست برای افرادی که برای تفاوت اندک 129$ بپردازن فقط 2 رک اکستنشن از کمپانی سافت تیوب که مربوط به شبیه ساز آمپ گیتار الکتریک هست به نرم افزار اضافه شده قسمت براوزر برنامه اتچ و متصل شده به خود برنامه و دیگه نیازی نیست برای سرچ صدا ها مدت زمان زیادی بزارید و بخش دیسکاور برای سایت و برنامه ها تولیدی کمپانی فراهم شده که باعث میشه کاربران بتونن پروژهاشون رو با هم به اشتراک بزارن و از برنامه take - figureو ریزن به صورت یکپارچه استفاده کنن در مورد اینکه نرم افزار اورجینال شما با ویندوز کرک شده به مشکل بر میخوره یا نه باید بگم که مشکلی نداره و به خوبی کار میکنه اما طبیعتا اگر پکیج سیستمی و برنامه های شما همه به صورت اورجینال تهیه بشن طبیعتا جواب بهتری میگیرید اما انتظار معجزه هم نداشته باشید

13. Reza.Pishkar

Reza.Pishkar عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    در مورد تفاوت ورژن 5 نسبت به ورژن 8 هم اینطور میشه توضیح داد مهمترین بخش اضافه شدن رک اکستنشن بود همونطور که میدونید برنامه ریزن تا قبل از ورژن 6-6.5 از رک اکستنشن پشتیبانی نمیکرد یعنی برنامه با یه سری دیوایس ها که توی خود برنامه موجود بودن ارائه میشد که بعد از اون کمپانی ها ی به نامی مثل کرگ - یو هی - سافت تیوب و ... اومدن و برای ریزن مثل سایر daw ها وی اس تی ارائه کردن البته با کد نویسی خاص برنامه ریزن که رک اکستنشن اسم گرفت و از نظر سرعت اجرا و کیفیت صدای هم به مراتب بهتر عمل میکنن بعد از اون هم مهمترین اتفاق و تفاوت ادغام برنامه ریزن با رکورد بود که باعث شد ریزن از یه برنامه مخصوص ارنج به یک ورک استیشن کامل تبدیل بشه و امکانات دیگه ی که توضیحش از حوصله بحث خارجه در کل اگر از این برنامه به طور حرفه ای استفاده میکنید خرید ورژن اورجینال 8.1 رو بهتون پیشنهاد میکنم چون تفاوت های مهم و مفیدی نسبت به ورژن 5 داره اما اگر مثل بنده از ورژن 7.1 استفاده میکنید توصیه میکنم دست نگه دارید تا امکانات بیشتری برای برنامه ارائه بشه چون یکی از سیاست های قیمت گذاری پراپلرهد همین هست و قیمت آپگرید برنامه به ورژن های بالا تر یکسان هست برای کاربران ورژن 1تا7 برنامه البته تا به امروز که امیدوارم تغییری توی روند کارشون بدن

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  14. ice_vocal

ice_vocal

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    دوست گلم دلم نیومد فقط دکمه ی تشکر و بزنم با این همه توضیح و زحمتی که کشیدین . برام خیلی مهم بود توضیح کاملتون . براتون ارزوی موفقیت میکنم و سعادت

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  15. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +544 / 3 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, soundforge
    سلام. خواهشا یکی در مورد سیم کشی تو ریژن توضیح بده..پاک گیج شدم.... فکر میکنم اساسی ترین مشکلش همینه.مرسی

16. Ha-MeD

شغل :
    امتیازات:
    +55 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    نمیدونم چرا یوقتایی با اسم ICE VOCAL میام تو سایت :cautious: سال 2009 یه بار یوزر ساختم
    فک میکنم به اشتباه ، با اون اسم اومدم :biggrin:
    @Omid-Mohebbi دوست نازنینم
    توی تنظیمات ریزن ، تنظیم ریوایر نداره ؟ میخوام از گیگ فایل استفاده کنم مثلا صدای تار و یا دف
    متاسفانه بدجوری دستمون تو حنا مونده ..

17. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +544 / 3 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, soundforge
    فک میکنم دف و بتونی بصورت ویو واردشون کنی... تار رو هم میتونی به همون میزان تو یه نرم افزار دیگه بزنی بعد اون تیکه رو ویو وارد کنی.. اقا ما هیچ وقت نفهمیدیم جریان این سیم کشی ریزن چیه...اموزشی نیست کلا واسه ریزن تو یوتوب هم چیزه خاصی نبود

18. Ha-MeD

شغل :
    امتیازات:
    +55 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    من دارم ریزن 8.2 رو تهیه میکنم
    از دوستان هنرمندم خواهش میکنم کمکم کنین در مورد این سوال که میشه توش رکورد گرفت و وی اس تی ها رو ساپورت میکنه ؟

19. Ha-MeD

شغل :
    امتیازات:
    +55 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    درود دوست نازنین
    چند تا سوال برام بجود اومده
    اولیش اینه که ویندوزم ارجینال نیست . برای عوض کردن ویندوز آیا به مشکل بر میخورم ؟ به آی پی اینترنتی سیستم مربوط میشه ؟ (آخه میترسم بعد تعویض میندوز به مشکل بر بخورم) لطفا راهنمایی کنید
    الان میرم رو سایت اصلی کمپانی ریزن و میخوام ورژن 8.2 رو خریداری کنم
    طریقه ی خرید به چه منوالی به نظرتون ؟ یه مستر کارت داشته باشم حله ؟ با دانلود این ورژن و کد ی که میده ؟
    یکمی تو سایتش پیچیدست و چون فعلا مستر کارت ندارم نمیدونم گذینه های بعد خرید از طریق سایت چه طوره.. کسی هس راهنمایی کنه

20. Ha-MeD

شغل :
    امتیازات:
    +55 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    کسی نبود ؟

بارگذاری...