سوالات من در مورد 003Factory + Preamp + Midi contorler + Mic

شروع موضوع توسط psysaeed ‏10/11/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک سوالات من در مورد 003Factory + Preamp + Midi contorler + Mic تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. psysaeed

psysaeed

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه دوستان

بعد از بدست آوردن تجربیات بسیار از طریق کار با تجهیزات نیمه حرفه ای و شاید آماتور قصد به روز کردن استودیو دارم و حالا چندین سوال برام پیش اومده که نیاز به راهنمایی تخصصی شما عزیزان دارم.

Audio Interface که بقیه خریدها رو تحت تاثیر قرار میدهDIGI 003Factory هست (لطفا با 003Rack اشتباه نگیرین) همگان از کیفیت و امکانات این قطعه منحصر به فرد با خبر هستند و (بعد از تحقیقات بسیار) به شدت برای خریدش پافشاری دارم چون احساس می کنم یکی از قطعات پایه هست پس بقیه قطعات رو مطابق با اون می خرم. فکر میکنم این طوری بهتره چون حالا مسیر روشن تر میشه و از سرگیجه گرفتن برای خرید بین تمامی برند ها و مدل ها جلوگیری میکنه !!!

خوب گام بدی Preamp هست !!! (اول از همه یه سوال مبتدی که تقریبا جوابشو می دونم ولی باید بپرسم تا اطمینان کامل داشته باشم !!! آیا با وجود 003Factory نیاز به قدرت نمایی یه پری امپ هست یا نه ؟!!!) خوب این مورد منو بشدت گیج کرده و نمیتونم در موردخرید preamp درست تصمیم گیری کنم. اول از همه اینکه کدوم برند بدش کدوم مدل !!!! خوب متاسفانه چون تجربه ی کافی در این مورد ندارم ، نیاز به راهنمایی موشکافانه شما عزیزان دارم !!!! نمیدونم شاید Solid State کافی باشه تا از دردسر هایی مثل تعویض Tube جلوگیری بشه ولی خوب همانطور که همه ی ما واقف هستیم در موسیقی کیفیت بسیار مهم هست و لحظه ای نمیشه ازش چشم پوشی کرد !!! میتونم کمک کنم تا این پازل واضح تر بشه !!! میکروفن مورد نظر من TLM 103 هست و همانطور که شما عزیزان میدونین نیاز به یه مکمل که از همه لحاظ مثل باند فرکانسی با هم مچ باشن ، خوب شاید الان بهتر بشه تصمیم گیری کرد برای خرید preamp . در ضمن تقریبا تو همه پروژه ها از گیتار الکتریک یا آکوستیک استفاده می کنم و افکتم Pod X3 Live هست که صدا سازی بی نظیری داره !!! دیگه هرچقدر تونستم کمک کردم تا برای داشتن لول صدای Pure Calss A یه preamp بخرم !!!

اما Midi controler که در نظر دارم keystation 61es هست !!! فکر می کنم فقط نیاز به یه میدی کنترلر ساده دارم و نیازی به مدل هایی مثل Axiom Pro یا SL MKII نباشه چون از Virus TI desktop برای تولید صدا بهره کافی خواهم برد و در مورد امکاناتی مثل Mapping ، Hand Control به خاطر وجود 003Factory مشکلی نیست. حالا با این وضعیت به نظر شما keystation 61es گزینه خوبی هست یا اینکه بهتره یه میدی کنترلر با تمامی امکانات بخرم ؟؟؟ (در ضمن نیاز به 5 اکتاو دارم)

خوب امیدوارم که سرتونو به درد نیاورده باشم !!! و منتظر راهنمایی شما عزیزان هستم (به خصوص در مورد Preamp). در ضمن اگه در این مجموعه موردی که به بالا بردن هرچه بیشتر کیفیت کمک کنه خوشحال میشم بدونم !!! ( در مورد قیمت هم محدودیت آنچنانی نیست)

یروز و سربلند باشید

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    پری امپ رو که حتما لازم دارید اونم برای میکروفونی خوب مثل نویمن.
    مقدار بودجه رو هم ذکر کنید. تا مدلهایی رو معرفی کنم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. psysaeed

psysaeed

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:

ممنونم از پاسختون، در انتهای حرفام گفتم محدودیت زیادی از نظر مالی نیست، ولی خوب شاید یک میلیون کافی باشه (البته اگه بین برند ها تفاوت چشم گیری از نظر کیفیت باشه تا دو میلیون هم میتونم هزینه کنم)

راستی اگه از آخرین قیمت های تجهیزات زیر خبر دارین لطفا بگین !!!

Digi 003Factory
    TLM 103
    Keystation 61es
    Virus TI desktop
    Pod X3 Live

ممنونم

4. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    من توصیه میکنم uad 610 تهیه کنید. اگه میتونید بودجه رو افزایش بدید .avalon 737 واسه خودش خدایی هستش.

5. psysaeed

psysaeed

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    avalon 737 آره در موردش شنیدم !!! فکر میکنم تقریبا دو میلیون و هشتصد یا کمی بیشتر باشه !!! خوب یه مقدار هزینه ها میره بالا !!! و باید مدتی صبر کنم و بعدش بخرم !!! به نظر شما صبر کنم یا همین uad 610 گزینه مناسبی میتونه باشه !!! (با توجه به نیازها و کاربری که از تجهیزات دارم)

6. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    در خريد 610 شك نكنيد . بسيار مناسبه.
    710 اون هم خوبه كه هم ترازينستوريه و هم تيوب. اما چون ميگن چينيه ( البته من اعتقادي ندارم به بد بودنش چون چينيه ) و به همين دليل 610 رو بيشتر پيشنهاد ميكنند.

7. psysaeed

psysaeed

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:

واقعا کار سختیه خرید یک Preamp مناسب با کاربری !!! ولی خوب از تجربه گرانبها شما استفاده می کنم ! و برای خرید Avolon خودمو آماده می کنم هرچند باید مدتی صبر کنم اما خوب خریدی ماندگار خواهد شد !!!

گام بدی خرید وسایل هست !!! خوب مهمترین و دشوار ترین مرحله !!! به نظر شما سفارش دادن وسایل و آوردنش به ایران از طریق شرکت های معتبر بهتره یا اینکه خودم دنبالش برم ؟؟؟!!! کدوم به صرفه تره ؟؟؟

در کل میتونین یه کمک جامع در این مورد بکنین ؟!؟!؟!؟

8. hameddavari83

hameddavari83 عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    از دوستان همیشه این جمله رو میشنیدم که پری امپی که روی 003 به کار رفته پری امپ class a کمپانی فوکوس رایت هست پس اگر این گزینه صحت داره چرا همچنان دوستان به پری امپ فکر میکنند شاید uad یا avelon کیفیت های بهتری را ارائه میکنند اگر جواب مثبت هست لطفا بفرمایید که این اختلاف در چه حد است و ارزش این خرید را داره ممنون

9. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    آوالون 737 به تنهایی قیمتش تقریباً برابر factory 003 هست،از نوع لامپی کلاس A هست و صدای بسیار گرمی میگیره و مسلماً اختلاف کیفیت بسیار محسوسی نسبت به پری خود کارت داره

10. psysaeed

psysaeed

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آره من خوندم که preamp استفاده شده در 003 از کمپانی Focusrite هست.البته صد در صد اطمینان ندارم) که خود این کمپانی واسه خودش یه غول به حساب میاد !!! البته من با جناب hrm عزیز کاملا موافقم ، زمانی که پایه 003 وسط میاد برای افزایش چشم گیر کیفیت باید از برند هایی مثل 737 استفاده کرد !!! از لحاظ قیمت حق کاملا با ایشون هست !!!

دوستان فکر می کنم بین 747 با 737 اختلاف قیمت چندانی نداره ولی خوب تو 747 امکاناتی مثل اکولایزر هست ، نظرتون در این مورد چیه ؟؟؟ 747 به صرفه تر نیست ؟؟؟

(راستی اینجا کسی میتونه در مورد word clock توضیح کامل بده ؟؟؟ البته میدونم برای هماهنگ و همگام سازی با DAW یا بقیه تجهیزات هست ولی بازم نمیتونم درست تجزیه تحلیل کنم !!!)

در ضمن هنوز کسی در مورد قیمت قطعاتی که گفتم چیزی نگفته ؟؟؟!!!!

11. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بنده قبلا هم عرض کردم که پری های روی کارتها معمولا کمی کوچیکتر شدن که مسلما بهتر از پری امپ تخصصی ضعیف تر خواهد بود.
    در ضمن فکر خرید از خارج از ایران رو هم نکنید. با از گرون و هزینه های گمرک ارزش ندارند مخصوصا که اگه از داخل خرید کنید. اون شرکت گارانتی رو هم بهتون خواهد داد. اما اگه از خارج تهیه کنید جایی در داخل نیست که گارانتی اون رو قبول کنه.
    3
    فرض کنید میکسری دارید که دیجیتاله و میخواین چند ساز رو با عبور دادن از میکسر رکورد کنید. و میکسر رو اگه روی 24 و 48 میگذارید با وصل کردن کابل word clock به کارت صداتون در واقع کارت صدای شما دستور و مقدار و اندازه بیت ریت رو از میکسر میگیره. و برای ارتباط بین دستگاههای دیگه کاربرد داره.

12. psysaeed

psysaeed

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اینجا کسی میتونه بگه DSP Interface با Preamp چه فرقی میکنه ?!?!?

13. solo

solo عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    من پیشنهاد میکنم بیخیال 003 factory شو و بیشتر تحقیق کن . یه liquid mix کنار یه ساند دیگه نتایج خوبی میده
    dsp پروسسور سیگنال های دیجیتال هست این بخش در واقع مانند یک cpu مخصوص پردازش تعریف شده عمل میکنه interface هم که رابط بین دیجیتال و انالوگ هست در واقع
    preamp کارش تقویت سیگنال های ورودی هست و البته گرم و دلنشین کردن صدای خام در 2 مدل ترانزیستوری و لامپی که سیستم های لامپی اکثرا گرونتر از ترانزیستوری هستند ولی مدلهای ترانزیستوری نقشه و سیستم فوق العاده پیچیده تری نسبت به لامپی دارند در کل قیمت بالای این قطعه بخاطر استفاده از اجزای گرون قیمت از جمله سیمهای 99 % نقره هست و گرون قیمت تر بودن سیستم های لامپی بخاطر دست ساز بودنشون هست و تجربه نشون داده استفاده از پری امپ لامپی نتیجه بهتری داره و استفاده ازش ساده تر هم هست
    البته اینو بخاطر داشته باش preamp ها در کنار میکروفون های مختلف نتایج مختلفی میده
    با نظر امید جان موافقم solo 610 گزینه خوبیه
    در مورد میکروفونت هم باز تحقیق کن یه blue berry برای وکال rode nt2 برای گیتار به نظر من مناسب تره

14. psysaeed

psysaeed

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خوب می دونی چیه ! factory 003 به خاطر امکانات و تجهیزاتی که داره به شدت احتیاج دارم. چون سبکی که کار میکنم الکترونیک هست و خیلی خیلی برای تولید صدا و تغییر دادنش به چنین وسیله ای نیاز دارم... همه ی این کارارو میشه تو DAW انجام داد ولی مطمئنن زمانی که با دست بتونی تنظیم کنی خیلی بهتره کاملا صدارو میتونی لمس کنی و تحت کنترل خودت داشته باشی. در ضمن Virus TI desktop فراموش نکن و مطمئنن خیلی خیلی بهتر از liquid mix هست از همه لحاظ !!!! تو این مورد برای خرید factory 003 پافشاری دارم چون به digidesign ایمان دارم !!!از اینکه نظر دادی ممنونم به خصوص در مورد preamp و dsp می دونی مشکل اساسی من تو همین مورد چون هنوز نتونستم تصمیم نهایی بگیرم واقعا کار سختیه !!!میدونی چون سبکی که کار میکنم کمی متفاوت هست کارو سخت کرده !!! یعنی ترکیبی از صداهای دیجیتال و آنالوگ با بالا ترین کیفیت !!!اصلا عجله ندارم واسه خرید قطعات و از چهار ماهه دیگه شروع میکنم... پس وقت خیلی هست واسه تحقیق بیشتر !!!

15. psysaeed

psysaeed

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان نظرتون در مورد TC electronic PowerCore X8 چیه ؟؟؟؟؟

16. skyadm

skyadm عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo
    سلام دوستان گلم و اساتید یه سوال مهم اینکه میشه به جای پری آمپ از نرم افزارش استفاده کرد یعنی این کار جواب میده؟
    من گشتم و این نرم افزارو گیر آوردم http://www.mcrow.net/preamp_emulator.zip صدارو گرم میکنه ولی نمیدونم چقدر فرق داره با پری آمپ آننالوگ!
    اگر امتحانش کنید و نتیجرو بگید ممنون میشم

17. psysaeed

psysaeed

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:

دوست عزیز نرم افزار به هیچ عنوان قدرت یک سخت افزارو نداره !!! پیشنهاد میکنم تو آهنگ سازی نرم افزارو فراموش کنی !!! چون غیر قابل مقایسه هست !!!!

18. skyadm

skyadm عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo
    خوب یادم هست که حدوده دو ساله پیش به قبل تمامه صدا برداران جهان میگفتن که اکولایزر دیجیتال خوب کار نمیکنه و ما هم اینو میدیدیم ولی با اومدنه کیوبیس ۵ اوزون ۴ این قضیه حل شد و دیدیم که واقعا بهترهم کار میکنه چون دیجیتال هر روز تغیر میکنه و بهتر میشه پس سواله من از شما اساتید اینه که آیا هنوز نرم افزاره پری امپ اومده که خوب کار بکنه یا نه؟
    و این نرم افزار که گذاشتم رو نمیتونم مقایسه کنم با یه پری آمپ آنالوگ و خواهش میکنم شما برام انجامش بدید ممنون میشم در ضمن اگر نرم افزار بهتری هم هست معرفی کنید
    با سپاس فراوان

19. mohsen afrasiab

mohsen afrasiab عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +120 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    کار عمده پری امپ رسوندن برق کافی به میکرفن هست ولی نرم افزار چطور برق برسونه !

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...