سوالات مربوط به نرم افزار سیبلیوس

• شروع کننده موضوع arei
  • تاریخ شروع
7/2/20
1
0
1
سلام من تازه شروع کردم با سیبلیوس کار کنم و یه مشکل برام پیش اومده قسمتی که توعکس مشخص کردمو نمیتونم بنویسم وارد میزان بعدی میشه کسی میتونه کمکم کنه؟

فایل های ضمیمه

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,284
1,729
113
این ۲ تا میزان که خط کشیدی مشکلی‌ ندارن. اگه دقیقا همون نوت هارو با سیبلیس بنویسی‌ هیچ مشکلی‌ پیش نمیاد. اگه نت زیاد میاری، به خاطر این هست که حداقل یکی‌ از نوت هارو بیشتر از اون چیزی که هست نوشتی‌. یک بار دیگه چک بکن

25/5/18
95
106
33
سلام دوستان...وقت بخیر
سوالی داشتم راجع به نت نویسی توی سیبلیوس
پارتی رو نوشتم و توی نت نویسی میخوام میزان های اضافی آخرش رو پاک کنم....میخواستم بدونم چطور میشه میزان های خالی و اضافی رو حذف کرد؟

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,284
1,729
113
سلام دوستان...وقت بخیر
سوالی داشتم راجع به نت نویسی توی سیبلیوس
پارتی رو نوشتم و توی نت نویسی میخوام میزان های اضافی آخرش رو پاک کنم....میخواستم بدونم چطور میشه میزان های خالی و اضافی رو حذف کرد؟

هر وقت میزان هارو انتخاب کردی:

Ctrl + Delete

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,284
1,729
113
درود
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که

این :

میخوام به این شکل بشه:
میخای هر گروه bracket خودش رو داشته باشه؟ مثلا اگه میخوای trumpet وtrombone رو از باقی‌ جدا کنی‌، با موس روی اون قسمت بالای bracket کلیک کن و بکشش پایین تا اونجایی که دوست داری.

حالا روی سقف horn کلیک کن تا select بشه. برو به:

Create ----> Other------->Bracket

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
768
1,051
93
تهران
Instagram.com
سلام
ما تو تمرینای ارکستراسیون با a2 و a3 مشخص میکنیم که هر دوتا یا سه تا باهم بزن. با I. یا 1. مشخص میکنیم فقط یکی اجرا کنه که این میدونید توی بالانس کل ارکستر خیلی تاثیر داره.
این قضیه رو توی سیبلبیوس چجور باید انجام بدیم که از نظر صدایی درست اجرا کنه. مثلا اگه دوتا فلوت دارم دوتا فلوت باز کنم تو حامل جدا برای هرکدوم بنویسم.
که وقتی قرار باشه unison بزنن جالب نیست همچین چیزی. چه باید کرد؟ شدنیه؟

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,284
1,729
113
سلام
ما تو تمرینای ارکستراسیون با a2 و a3 مشخص میکنیم که هر دوتا یا سه تا باهم بزن...

اگه مثلا ۲ تا فلوت داری که بعضی‌ وقتها unison هستن ولی‌ بعضی‌ وقتها a.1یا a.2 ، و میخای‌ پلیبک درست باشه، یک staff تازه برای فلوت دوم درست کن و نت هارو اون جور که لازم هست کپی‌ بکن، ولی‌ بد کلا اون staff اضافه رو hide بکن. اینجوری دیده نمی‌شه ولی‌ توی پلیبک باید صداش بیاد اگه درست یادم باشه.
بهتر هست که یک صدای فلوت دیگه به اون فلوت ۲ assign بکنی‌، تا اون صدای phasing رو نده. کلا این کار‌ها توی DAW خیلی‌ آسونتر هست. من همیشه میدی رو export می‌کنم و همهٔ این کارهارو تو DAW می‌کنم.

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
768
1,051
93
تهران
Instagram.com
اگه مثلا ۲ تا فلوت داری که بعضی‌ وقتها unison هستن
مرسی. درسته این راه ها به ذهنم رسیده بود ولی گفتم شاید یه راه سریعتر و ساده تری باشه که بشه همون لحظه نت نویسی بشنویم نتیجه رو.
تو سیبلیوس در اصل همه سازها رو solo باز میکنه؟
دلیل تفاوت این دوتا ابوا باهم یا دوتا فلوت باهم چی هست؟ اینطوری نوشتم که تفاوتشون مشخص بشه.

فایل های ضمیمه

• 565.8 KB نمایش‌ها: 3

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,284
1,729
113
مرسی. درسته این راه ها به ذهنم رسیده بود ولی گفتم شاید یه راه سریعتر و ساده تری باشه که بشه همون لحظه نت نویسی بشنویم نتیجه رو.
تو سیبلیوس در اصل همه سازها رو solo باز میکنه؟
دلیل تفاوت این دوتا ابوا باهم یا دوتا فلوت باهم چی هست؟ اینطوری نوشتم که تفاوتشون مشخص بشه.
بستگی داره به اینسترومنت. اگه مثلا فلوت انتخاب میکنی‌، باید خوب سولو باشه وگرنه یک staff فلوت صدای Wind section رو میده که درست نیست. . ولی‌ برای
Strings میتونی‌ سولو یا section انتخاب بکنی‌.

این‌ها هیچ فرقی‌ با همدیگه ندارن.
فقط برای اینکه پلیبک صدای phase cancellation نده، سیبلیس خودش صدا هارو عوض میکنه تا قسمت‌هایی‌ که یونیسن هستن صدای بهتری بدن . مثل این باشه که انگار ۲ تا فلوت مختلف دارن اجرا می‌کنن. برای همین تو پست قبلی‌ گفتم که صدای فلوت دوم رو عوض کن. به خاطر همین بود. اینجا سیبلیس برات خودش این کار رو کرده.

• عالیه!
واکنش‌ها: Yo3fM

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
768
1,051
93
تهران
Instagram.com
بستگی داره به اینسترومنت. اگه مثلا فلوت انتخاب میکنی‌، باید خوب سولو باشه وگرنه یک staff فلوت صدای Wind section رو میده که درست نیست. . ولی‌ برای
Strings میتونی‌ سولو یا section انتخاب بکنی‌.

این‌ها هیچ فرقی‌ با همدیگه ندارن.
فقط برای اینکه پلیبک صدای phase cancellation نده، سیبلیس خودش صدا هارو عوض میکنه تا قسمت‌هایی‌ که یونیسن هستن صدای بهتری بدن . مثل این باشه که انگار ۲ تا فلوت مختلف دارن اجرا می‌کنن. برای همین تو پست قبلی‌ گفتم که صدای فلوت دوم رو عوض کن. به خاطر همین بود. اینجا سیبلیس برات خودش این کار رو کرده.
اوه درسته! متوجه شدم. ممنونم ازت 🌺