آخرین ارسال‌ها

سوالات مربوط به نرم افزار سیبلیوس

• شروع کننده موضوع arei
  • تاریخ شروع

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
عرض ادب.
دوستان ممنون میشم راهنمایی کنین.
در این پارتیتور:
قسمت violin 2 رو چطور باید بنویسم؟ چون هر کاری میکنم جای یکی از نتهای سیاه همش سکوت میخوره و اتوماتیک حذف میشه یکیشون...
[doublepost=1512140281,1512139673][/doublepost]
عرض ادب.
دوستان ممنون میشم راهنمایی کنین.
در این پارتیتور:
قسمت violin 2 رو چطور باید بنویسم؟ چون هر کاری میکنم جای یکی از نتهای سیاه همش سکوت میخوره و اتوماتیک حذف میشه یکیشون...
مشکل رو پیدا کردم ممنون
[doublepost=1512141542][/doublepost]دوستان مشکل بعدی:
در اخر میزان زیر نت ریزی ست که همون acciaccatura هست.
اما اینجا میزان 4 ضربی هست و نت acciaccatura ظاهرا اضافه هست.چطور باید نوشت این میزان ها رو؟

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,216
Acciaccatura جزو Beat حساب نمی‌شه. وقتی‌ انتخابش کردی، روی هر نتی که بگذاریش درست قبل اون میشینه

فایل های ضمیمه

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,216
عکس اون میزان رو بگذار

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,216
به خاطر اون "Slur" بین ۲ تا نوت آخر، این مال همین میزان هست. معمولان این جور نت هارو که بد از نوت می‌افتن رو باید توی یک voice دیگه بنویسی‌ . بد سکوت‌های اون voice ۲ رو همشونو Hide بکنی‌ و نت آخر رو سایزش رو کوچکتر بکنی‌. تا ورژن ۷ که اینجوری بود. اگه عوضش کرده باشن تو ورژن آخر خبر ندارم

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
یه دنیا ممنون خیلی کمکم کرد راهنماییتون و انجام شد.
سوال بعدی اینکه :
ببینین میخواستم بدونم که چطوری باید صفحه ی اول رو که نوشتم رو یه کپی از صفحه خالی که ساز بندی فقط باشه و نت ها نباشن رو بگیرم تا ادامه بدم نوشتن رو؟

فایل های ضمیمه

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,216
سوال رو نفهمیدم. اگه منظورت این هست که چه جوری میزان اضافه کنی‌؟

Ctrl + B

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
سوال رو نفهمیدم. اگه منظورت این هست که چه جوری میزان اضافه کنی‌؟

Ctrl + B
عرض ادب.
دقیقا سوال همینجاس.
ما زمانی که بخوایم میزانی رو اضافه کنیم ctrl+B
شما اگه تو عگس بالا که فرستادم دقت کنین میبینین که اول هر صفحه ی کتاب دوباره اسم سازها رو خلاصه نوشته.
میخواستم اصلا بدونم چون کتاب هست داخلش اینجوری نوشته یا در نرم افزار هم باید مثل کتاب هر شش میزان من اولش سازها رو داشته باشم؟
البته حدس خودم این هست که چون پارتیتور روی برگه هست و ورق زده میشه و میره صفحه ی بعد اولش مینویسن... اما خوب باز از طرفی زمانی که من پارتیتور نویسیم در سایبلیوس تمام بشه باید ازش پرینت بگیرم....
خوب اینم همون میشه دقیقا...
سوالم اینه که چطوری هر مثلا 6 میزان دوباره میزان که اضافه میکنم اسم سازها اول میزان نوشته بشه.

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,216
Ctrl+Shift+E (Engraving Rules)

Engraving rules ------> Instruments ---------->Instrument Names

فایل های ضمیمه

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
عرض ادب.یه دنیا ممنون.فقط متوجه نشدم چجور باید اعمالش کنم اول میزانی که میخوام.
تو عکس ببینین.الان میخوام هر 6 میزان مختصر سازها نوشته بشه.من تو قسمتی که گفتین رفتم اما متوجه نشدم باید چکار کنم که اعمال بشه.

فایل های ضمیمه

• 284.2 KB نمایش‌ها: 2
  • 317.9 KB نمایش‌ها: 3

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,216
این هارو انتخاب بکنی‌ توی صفحه اول اسم فول مینویسه برای سازها، تو باقی‌ صفحها اسم کوتاه مینویسه

At Start=Full

Subsequently= Short

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,216
اگه سوالت این هست که چه جوری توی هر system فقط ۶ تا میزان داشته باشی‌؟ ۶ تا میزان رو انتخاب کن بد :

Shift+Alt+M

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
یه دنیا ممنون.
انجامش دادم درست شد.
سوال بعدی اینه که میدونم چطوری باید یه ساز رو کل میزان هاش رو hide کرد اما میخوام تمام میزان های مثلا ساز picolo مخفی بشن به جز 6 میزان اول.یعنی جز صفحه اول.
باید چگار کنم؟
[doublepost=1512756849,1512753603][/doublepost]ببخشید و مشکل بعدی اینه که الان دیدم ادامه ی خط اتصال میزان قبلی اومده تو میزان بعدی و هرکاری میکنم درست نمیشه پاکشم میکنم دوباره بزارم میاد.
نمیدونم این اختلال مربوط به چیه..

فایل های ضمیمه

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,216
راه آسونتر فکر نکنم داشته باشه. باید میزان‌هایی‌ رو که میخای‌‌ hide بکنی‌ رو select بکنی‌. (کلیک کن از جایی‌ که میخای‌ شروع بشه و بد Shift+Click بکن روی میزان آخر و hide بکن.

هر وقت تو مشکل هایی اینجوری مثل این عکس که گذاشتی بیفتی همیشه "Shift+P" بکن و اونجا درستش کن، بد دوباره برگرد به‌ view mode قبلی‌. من همیشه این کارو می‌کنم

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
عرض ادب.
به مشکل دیگه ای برخوردم ممنون میشم راهنمایی کنین.
ببینین در تصویر یک روی پارتیتور من 5 میزان دارم در هر صفحه...
در عکس دو وقتی که نت سیاه دو نقطه رو میزارم تعدادی از میزان ها میره تو صفحه ی بعد.که در عکس سه میبینین...
مشکل چیه؟
[doublepost=1513344188,1513335741][/doublepost]
عرض ادب.
به مشکل دیگه ای برخوردم ممنون میشم راهنمایی کنین.
ببینین در تصویر یک روی پارتیتور من 5 میزان دارم در هر صفحه...
در عکس دو وقتی که نت سیاه دو نقطه رو میزارم تعدادی از میزان ها میره تو صفحه ی بعد.که در عکس سه میبینین...
مشکل چیه؟
از دوستان ممنونم جوابش رو پیدا کردم.
[doublepost=1513926567][/doublepost]عرض ادب.
دوستان کسی میدونه نتهایی که زیرش عدد 6 نوشته رو چطوری باید ایجاد کنم؟

فایل های ضمیمه

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,216
Sextuplets?

مثال اگه میخای ۶ تا 16th نت توی یک نوت سیاه بزاری. یک 16th نت اول بزار بد یک Ctrl+6

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
Sextuplets?

مثال اگه میخای ۶ تا 16th نت توی یک نوت سیاه بزاری. یک 16th نت اول بزار بد یک Ctrl+6
ممنونم.
فقط یه سوال که بیشترین مشکلم باهاشه.
ببینین اول یکی از اون 6 تایی ها علامت سکوت هست.
چطور باید اون علامت سکوت رو هم جزو اینا بیارم؟ هرکاری میکنم نمیشه

بالا