سوالات مبتدی در مورد موسیقی و غیره

شروع موضوع توسط Game_builder ‏5/11/14 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک سوالات مبتدی در مورد موسیقی و غیره تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    سلام من چند تا سوال داشتم لطفا تاپیکو پاک نکنین
    راستش از 3 تا از فامیل های موسیقی کار پرسیدم هرکی یه چیز میگفت واقعا خنده داره خودشون حرف خودشونو نقض میکردن
    1. برای امتحان صدای خودمون و تمرین خوانندگی جایی هست بریم ؟ استادیو نه مثلا تو اموزشگاه ها جایی نیست که 1 یا 2 ساعت بریم واسه تمرین ؟
    .
    2. برای یادگیری گیتار کلاسیک چقدر کلاس بریم کافیه ؟ مین و ماکسش فامیلم میگه تا اخر عمر بعد میگه خودم 6 ماه رفتم تا 1 سال شد میخام اموزش بدم این از اون حرفای خنده دار
    .
    3. سری اموزشی هست تو یوتیوب برای اموزش اف ال استادیو ؟ برای اینکه اف الو یاد بگیرم باید سازی رو بلد باشم ؟
    .
    4. برای خوانندگی باید کلاس رفت ؟ خود اموز نداره ؟ اخه نمیدونم چی میگن تو کلاس ها چیکار باید کرد و کجا باید رفت
    .
    راستی بدون پول میشه جلو رفت یا نه دلمو الکی خوش نکنم ؟ خیلی دوست دارم خواننده و اهنگ ساز باشم حاضرم از این راه پولی هم در نیارم فقط بشناسمن کافیه و یه چیز دیگه اینکه اصلا اهل اهنگ ایرانی نیستم فقط خارجی میشه تو این راه موفق شد ؟ اصلاایرانی ها اهمیت میدن به همچین خواننده ای ؟
    سوال اخر اینکه اونگ دقیقا کارش چیه و ممکن هست اهنگ ماها رو پخش کنه ؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. S_O_R_N_A

S_O_R_N_A عضو سایت

امتیازات:
    +35 / 0 / -0
    سلام
    درمورد سوال اولتون بله برای تمرین خوانندگی و صداسازی کلاس هست تو آموزشگاه های موسیقی
    کلاس های صداسازی و سلفژ
    1_2ساعت هم فکر نکنم جواب بده اگه مبتدی هستین
    درمورد سوال دوم بستگی به تمرین داره ولی معمولا 1سال طول میکشه البته نوازندگی حرفه ای مدت ها طول میکشه
    3_اره هستش.
    خب ساز چون نیازمند علم موسیقی پس تاثیر داره رو آهنگسازی وقتی ساز بزنی دیدگاهت بهتر و بازتر میشه (تجربه خودم)
    درمورد سوال چهارم خود آموز هست ولی ممکنه درست کار نکنین وبه هنجره آسیب بزنین بهتر زیر نظر استاد باشه
    تو کلاس ها اول تیوری کار میکنن بعد رو صدای نت ها و رو ریتم خوانی و...
    بدون پول میشه جلورفت اما یکمی کند تر درکل اگه آدم تلاش کنه به جاهای خوبی میرسه چه با پول چه بی پول
    موفق باشین

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    خیلی کوتاه بود جواب ولی ممنون از اینکه جواب دادین
    در مورد اهنگ انگلیسی نظرتون چی بود ِاصلامیشه اسپانسر انگلیسی گیر اورد ؟ سایتی هست برای موسیقی ؟ میشه اهنگ هارو تو ایتونز گذاشت ؟ اگرتحریم رو نادیده بگیریم
    در کل نمیدونم با موسیقی خارجی میشه به جایی رسید یا نه

4. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    جواب نمیدین ؟

5. Kian Khosravi

Kian Khosravi عضو سایت

شغل :
    آهنگساز و تنظیم کننده
    امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    دوست گلم شما تا زمانی که پول یا پارتی نداشته باشید ، نه اینجا بلکه هیچکجا به نتیجه نخواهید رسید!!
    میدونم جمله تلخیه ، اما عین حقیقته ! من هم زمان برد تا بهش رسیدم ...

اگه این دو تا یعنی پول و پارتی رو نداری ، خودت شروع کن آهنگسازی ، تنظیم ، میکس و مسترینگ رو یاد بگیر تا برای خودت بتونی اونطور که میخوای فعالیت کنی... اگر هم فکر میکنی صدای خیلی خوبی داری ، یه نمونه صدا در یک تاپیک جدا بزار تا دوستان موزیسین در صورت تمایل باهات همکاری کنن...

اما حد اقل باید هزینه پخش کارات رو داشته باشی... وگرنه بهترین کارها با تبلیغات ضعیف ، با توجه به این همه هنرمند و اینهمه سایت های رنگارنگ جزء سخت ترین یا شاید غیرممکن ها باشه...
    موفق باشی دوست من.

6. S_O_R_N_A

S_O_R_N_A عضو سایت

امتیازات:
    +35 / 0 / -0
    اونا بیشتر تمرکزشون روی افراد داخل کشور های خودشان ولی غیر ممکن نیست اگه شما حرف تازه ومخصوص خودت رو تو موسیقی بیان کنی
    اسپانسر هم روی کسی سرمایه گذاری میکنه که براش پولساز باشه پس باید کارت هم منحصر به فرد هم مردم پسند باشه
    در مورد آهنگ دادن هم عجله نکنین اول اطلاعات موسیقیتون رو بالا ببرین
    در مورد موفق شدن در زمینه موسیقی خارجی امکانش هست
    درکل هیچ چیز غیرممکن نیست
    فقط بعضی کارها خیلی سخت تر از اراده بعضی افراد هستن. برای همین میگن امکان نداره بشه در صورتی که ممکن است

7. Kian Khosravi

Kian Khosravi عضو سایت

شغل :
    آهنگساز و تنظیم کننده
    امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    بله البته بحث اسپانسر هم جداست ... ولی خب متاسفانه نگاه درست به اسپانسرینگ در ایران اونطور که باید نیست...
    بماند که همین اسپانسر نماها چه کلاه برداری هایی از بعضی دوستان ما کردن!
    ولی خب استعداد شخص میتونه تاثیر خوبی روی افراد سرمایه گذار داشته باشه......

8. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    ممن ن من هزینه هد رو نمیدونم صرف چی میشه من خیلی وقت پیش حدود 3 - 4 سال پیش یه خاننده ی 15 ساله رو میشناختم لوک همینگز هرسال به سال پیشرفته تر شد الان همسن منه 18 سالشه خیلی هم معروف شده صدا داره ولی نفسش میگیره و نمیتونه داد بزنه. من صدامو امتحان نکردم یعنی ضبط کنم افکت بدم و... ولی نه صدام میگیره و اینکه متال خیلی خوب میتونم بخونم البته اگر بخام بخونم پاپ راک میخونم ولی در کل اهنگ سازی یاد میگیرم نوازندگی هم یاد میگیرم احتمالا تیم هم جمع میکنم حالا دوستا و... غیر از ساخت استادیو و تجهیزات و ساخت موزیک ویدیو دیگه نمیدونم چه چیزی هزینه بره استادیو میشه ساخت ؟ یعنی اصلا اتاقی هست برای فروش ؟ کلا هزینه ی یه استادیو با تجهیزاتش چقدر میشه ؟

9. Kian Khosravi

Kian Khosravi عضو سایت

شغل :
    آهنگساز و تنظیم کننده
    امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    این حرفارو سالهاست که نوشتم روی کاغذ و گذاشتم توی یک چمدون و انداختم توی ناکجاآباد!!

دوست من اگر میخوای توی این موقعیتی که داری ، پیشرفت کنی ، باید با حقایق کنار بیای و با مخالفت ها و فشار ها مقابله کنی...

استودیو هم میتونی راه اندازی کنی... اما اول برو دنبال یادگیری ... فعلاً با یک کامپیوتر معمولی هم میتونی برای یادگیری تنظیم ، تمرین کنی...
    اول یادگیری تئوری آهنگسازی ، بعد تنظیم...و میکس و مستر و.............
    اگه اهدافت رو روی یک کاغذ بنویسی و براشون برنامه ریزی درست کنی به همه جا خواهی رسید.

بارگذاری...