سوالات در مورد تاپیک آموزش قدم به قدم تصویری نحوه ی استفاده از کامپرسور

شروع موضوع توسط MOHAMMAD ADHAMI ‏20/2/13 در انجمن آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ

تاپیک سوالات در مورد تاپیک آموزش قدم به قدم تصویری نحوه ی استفاده از کامپرسور تالار آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ در persian-music.org.

1. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام اساتید و دوستان خوبم.راستش از اونجایی که خودم واقعا متوجه کمپرسور نشدم هنوز که هنوزه خواستم از دوستان تا در نظر سنجی شرکت کنن تا بلکه اساتید دلشون بسوزه و یه آموزش قدم به قدم همراه با تصویر یا فیلم برای هر جلسه عمق مطلب رو به ما بفهمونن.حالا هرکسی مثل من با این کار موافقه نظرش رو اعلام کنه.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏31/7/13
    • خوشم اومد خوشم اومد x 6
  2. mardemusic

mardemusic عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    واقعا جای یه همچین تاپیکی خالی بود مرسی محمد

ایمان جان یه آموزش بذار واسه ما خواهشن کف کردیم بخدا,این همه آموزش تو سایت می زارن یه آموزش کمپرس کردن که کلیدی ترین پروسسه به نظر من رو نمیزارن؟؟؟؟؟!!!!؟؟؟!!!
    ممنون می شم به خواستمون رسیدگی کنید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. arei

arei عضو سایت

امتیازات:
    +370 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    موافق هستم:smile (17):

4. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0
    شدیداً موافقم ، نیازمندیم عجیب !

یه آموزش توپ و بدون نقص که همه چیزو دربر بگیره. کامپرس وکال و ساز و مستر سبک های مختلف.

5. ترنس

ترنس عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    منم موافق

6. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, protools, studio_one
    موضوع مهمیه و فکر نمیکنم کسی مخالف باشه ولی اگرم اساتید وقت نداشتن شما میتونید فیلم آموزش کمپرسور Groove3 و همینطور Lynda رو ببینید و فکر میکنم تا حدود زیادی مشکلاتتون حل بشه . بقیه مسائل تجربیه و تا حدودی هم سلیقه ای .

7. MJR

MJR عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton
    من آموزش کمپرسور groove3 و lynda رو ندیدم ولی ازاونجا که dance music production-compressors رو دیدیم و یاداشت برداری کردم میخوام در فروم خودمون به فارسی ترجمش کنم و اینجا هم قرار بدم.
    فوق العاده آموزش جالیه و تکنیک های کمپرسور جالبی معرفی میکنه. شاید بدونین Rick Snoman کسیکه این آموزش رو میده دکترای مهندسی صدا داره و نویسنده کتاب dance music manual هست که بیشتر آرتیست های دنیا اون رو خوندن

- - - - - - - - - -

درضمن اضافه کنم compressor از Eq بسیار مشکل تره . واسه eq گوش به فرکانس زود ear trained میشه ولی کمپرسور فوق العاده تغییرات ظریف و subtle ایجاد میکنه . بحث پایه رو یاد همه میگیریم ولی تنها ابزار قضاوت گوش کردن و تجربه هست که ممکنه چندسال طول بکشه پس هیچ عجله ای درکار نیست و با حوصله کار باید کرد.

همیشه سعی کنین پارامترهایی مثل release و attack و ratioو غیره رو کم و زیاد کنید. اگه نمیدونید که چه بلایی سر صدا آوردین make up gain رو بالا ببرین تا بهتر بشنوین. ولی استفاده واقعی از make-up gain واسه اینه که کمپرسور اصولا dynamic صدا رو کم میکنه و صدا آرومتر میشه و ما بهمون نبست میایم makeup gain رو زیاد میکنیم

8. abbasjan

abbasjan عضو سایت

امتیازات:
    +41 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio
    مرتضی جان اگه از کمپرسور و eq تو edm چیزی نت برداری کردی لطفآ اینجا شر کن همه دوستان استفاده کنن. در ضمن یه درخواستیم خودم داشتم اگر تونستی یه ترجمه از کار با اپراتور لایو درست کنی ممنون میشم،این ضعف ما تو زبان انگلیسی مشکلیه که هیچوقت فرصت نکردم درستش کنم.

9. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0
    من نمیدونم چرا انقدر کامپرسور Focusrite Scarlett Compressor رو دوست دارم :| خیلی خلوت و جمع و جوره !

سوالات در مورد تاپیک آموزش قدم به قدم تصویری نحوه ی استفاده از کامپرسور-112371-1b721c3a25951b9610ba3fdcc1d3f0f0.jpg

سوالات در مورد تاپیک آموزش قدم به قدم تصویری نحوه ی استفاده از کامپرسور-750-Scarlett_Compressor.jpg

اگه کسی با این کامپرسور کار کرده لطفاً نظرشو بگه میخوام بدونم چطوره از نظرش ؟! خوبه یا نه !؟!

اصلاً حالا که قراره کامپرس کردن آموزش داده بشه بهتره اول کامپرسورش مشخص بشه ! خب حالا بیاید اول مشخص کنیم با چه کامپرسوری کار کنیم !

10. MJR

MJR عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton
    راستش قسمت زیادشو انجام دادم .حتما در اولین فرصت میذارم . operator هرچند گستردست من سعی میکنم یه آموزش پایه واسش درست کنم. تا sylenth هست چرا غصه بخوریم :smile (29):

11. abtn

abtn عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, protools, reason
    من وقتی شروع کردم اصلاً نمیدونستم فرق کمپرسور با هویج چیه و اون تنظیمای روش چطوری کار میکنن ولی ازش استفاده میکردم و با استفاده از تجربه فهمیدم کار باهاش چطوریه بخاطر همین من این گونه پست های پی در پی رو فقط دنبال بهانه برای کار نکردن میدونم
    این همه توضیح فارسی هست چرا ازشون استفاده نمیکنید؟

12. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    دوست عزیز شما نیازی نیس دنبال چیزی برای عیب گذاشتن بگردید.اگه خیلی ناراحت هستید میتونید این تاپیک رو ترک کنید و نظر ندید.شما اگه استادین خوب خوشا به سعادتتون واسه خودتون هستین.اینجا کسایی هستن که برای یادگیری اومدن و کسرشونم نیست که بگن ما بلد نیستیم و میخوایم یاد بگیریم.شما دنبال بهانه های دیگران نباش و دنبال پیشرفت باشی زودتر به نتیجه میرسی.اینها بهانه نیست و اصرار زیاد برای یادگیری و اصولی کارکردنه نه یادگرفتن مثل هویج.یا علی

13. abbasjan

abbasjan عضو سایت

امتیازات:
    +41 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio
    خوب پس منتظر آموزشات هستم. تموم شد تو فیسبوکم پیام بذار که حتمآ ببینم. آره خوب منم از sylenth استفاده میکنم یه آموزش خوبم ازش دارم خواستی بگو برات
    اپ کنم دانلود کن.

14. MJR

MJR عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton
    اوکی فیسبوک هم میذارم
    آره! حتما لینکشو بده مرسی

15. seka

seka عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, reason
    دوستان توی یکی از همین فروم های ایرانی یه سری ویدیو آموزش کامل کمپرس هست...با کیفیت خوب ولی زبان اصلی...

16. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    دوستان توجه داشته باشن ما اینجا باید درخواستمون از اساتید برای آموزش فارسی باشه.یعنی کسی که داره درس میده فارسی صحبت کنه.ایرانی باشه.وگرنه که کلی منبع با زبان اصلی به صورت pdf و تصویری و انواع و اقسامشون هست.یه مقدار به عنوان تاپیک توجه کنید و به توضیحی که اول تاپیک داده شده.ممنون

17. abtn

abtn عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, protools, reason
    جواب من رو ندادید چرا از آموزش های فارسی که با یک سرچ ساده پیدا میشه استفاده نمیکنید؟ در ضمن در بخش میکس من و دیگران شاید 3 4 دفعه کار با کمپرسور رو توضیح دادیم ولی دوستان همچنان میپرسن کمپرسور چیه و چطور میشه ازش استفاده کرد
    توجه داشته باشید که این سوال ها و این که فرق کمپرسور با مولتی کمپرسور چیه یا باید از چه برندی استفاده کنیم سوالات اصولی نیست.
    پس منظور من اینه که وقت خودتون رو در استودیو بگزرونید و با کمپرسور طبق همون اطلاعاتی که موجود هستش کار کنید و تجربتون رو بالا ببرید.
    وقتی به مباحث تخصصی تر رسیدید سوالات اصولی رو بیایید در یک تاپیک جداگانه بررسی میکنیم.

18. poorya nadery

poorya nadery عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +677 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    abtn کاملاباهات موافقم ببینید دوستان شما هزار تا سوالم بپرسی بنده و دوستان جواب میدن اما سوال تکراری
    دیگه هیچ معنی نداره ادامه خسته میشه از جواب دادن چون...بگذریم
    abtn راست می گه شما باید تجربی هم کار کنید اگه هزار تا توری رو هم بخونید به خدا اخرش همونی هستید که بودید
    پیاده کردن توری ها در اجرا لازمه ی یه میکسمنه خوبه

19. poorya nadery

poorya nadery عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +677 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    Hamidreza Mehrfar جان فک کنم منظورتون من باشم نمیدونم چه ذهنیتی در مورد بنده دارید
    که کلا با بنده مشکل دارید
    تو پرژین به ما در مقابل اموزشهای که میدیم چیزی داده نمیشه و ما هم انتظاری نداریم که چیزی یا پولی به ما بدن
    اما واقعا اینطوری هم نمیشه کار کرد من به عشق این بچه ها که روزی خودم هم ثله اینها بودم و تو میکس مشکل داشتم میام اموزش میزارم هر چند الانم خودمون شاگردیم
    اما متاسفانه حذف کردن اموزشهای بنده که دوستان ازش می تونستن استفاده ببرن و بردن
    باعث میشه که ادم دیگه رغبتی برای فعالیت در این سایت رو نداشته باشه و تنها از دور بشینه و نگاه کنه
    دوست گرامی کاملا مشخصه که به نیتی شما پستهای بنده رو پاک کردید البته پستهای اموزشی رو می گم
    اگه شما نیت خوبی داشتید هیچ وقت اون پستها رو پاک نمی کردید چون من هیچ دلیلی نمی بینم که اون پستها به غیر
    از کمک به دوستان چیزه دیگه ی باشه
    ببخشید اینجا جاش نبود اما جای دیگه ی هم نیست

20. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    جناب godlike یا همون Porya play out سابق :) برای من عجیبه چطور بعد از این همه سال نمیتونید قوانین رو رعایت کنید شاید براتون مفهوم نبوده که توی تاپیکی که کسی قراره آموزشی رو شروع کنه ایجاد بی نظمی نکنید نوشتن آموزش اصلاً بد نیست، شخصاً استقبال هم میکنم، بارها و بارها هم برای مطالب مفید شما تشکر هم زدم ولی نمیدونم چرا سر ناسازگاری دارید شما که از قصد نظم تاپیک رو بر هم بزنید برای نوشتن آموزشهاتون لطفاً تاپیک جداگانه ای باز کنید نه که نظم تاپیک دیگه ای رو به هم بزنید (تاپیک آموزشهای تصویری آقای بیگودری رو کاملاً به هم ریختید) امیدوارم که دیگه شاهد موارد اینچنینی نباشیم تا این اکانتتون هم مثل قبل نشه موفق باشید

بارگذاری...