سوالات تصویری از بخشهای fl studio

شروع موضوع توسط moharo ‏10/10/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک سوالات تصویری از بخشهای fl studio تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. moharo

moharo عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان هنر دوست تالار . من با اجازه ی مدیران و اساتید این فروم جدید را باز کردم که اگه دوستانی مثل خود من سوالاتی دارند از بخشهای مختلف اف ال استدیو با گذاشتن تصویر اون قسمت که سوال دارن بتونن به جوابشون برسن . کسایی که مثل من دسترسی به فیلم زبان فارسی را ندارند با این روش به کمکی به یادگیریمون با این برنامه بشه . که حتی با وجود فیلم باز احتیاج به تجربه دوستان و عزیزان هست چون با کتاب و فیلم میشه یاد گرفت ولی ولی اصل یادگیری و مهارت در سوال از معلم و کاردان بدست میاد.
    فقط از دوستان و عزیزانی که مهارت پیدا کردن یا حتی کمی مهارت دارن خواهش میکنم از کمک و یاری رسوندن برای یادگیری دریغ نکنند . قبلا از آموزش و راهنمایهاتون سپاسگزارم.
    ارادتمند همه دوستان محمد

سوالات تصویری از بخشهای fl studio-اف ال.jpg

1: سوال فلش 1 : در پیانو رل چطور میتونم اون قسمت آهنگی که ساخته شده را کپی کرد در قسمتی که اون فلش هست ؟ کلا در پیانو رل چطور یک قطقه را کپی کنیم ؟
    2. سوال فلش 2 : در playlist چرا با وجودی که من تمامه پترن را سلکت کردم توی playlist قسمت فلش 2 خالیه و وقتی پلی میکنم اون قسمت ساکته ولی در پیانو رل آهنگ شروع میشه و سریع تا به آخر قسمته صورتی رنگ میرسه برمیگرده اول.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏10/10/10
  2. haxy

haxy عضو سایت هنرمند

شغل :
    ترمه
    امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    جواب1. شما با نگهداشتن کلید Ctrl از کیبورد و استفاده از موس می تونین همه ی ملودی ها رو انتخاب کنید
    و با نگه داشتن کلید Shift و کلیک بر روی اجزای انتخاب شده و کشید انها به یک طرف ان ها رو کپی می کنید (خاصیت Drag & Drop .) به همن سادگی

جواب2. شما منظورتون اینه که چرا فضای خالی ای که در Playlist با کشیدن پترن درست کردید در قسمت piano roll وجود نداره خوب باید بهتون بگم در پیانو رول شما وارد Beat بعدی شدید اگر شما ملودیه اخرتون رو پاک کنید همچی درست می شه

یه جور میگم که درک کنید اگر در پیانو رول ملودی هاتون از اون 4 تا خط مشکی پر رنگ عمودی بیشتر بشه وارد قسمت بعدی می شید که اتومات تا انتهای 4 خط عمودی بعدی ادامه پیدا می کنه و خوانده می شه

البته شما با زدن کلید های Ctrl+C عمل کپی را هم میتوانید انجام دهید و با کلید های Ctrl+V عمل پیست را

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏11/10/10
  3. moharo

moharo عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام خدمت haxy مشکلم حل شد. از پاسختون آموختم. خیلی روان توضیح دادید . دستمریزاد

4. moharo

moharo عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام مجدد اگه میشه بگید فرق این select generator plugin با پنجره ی browser چی هست ؟

2 : چرا بعضی پلاگینها تیک خورده و بعضیش تیک نخورده ؟ آیا برای استفاده از هر پلاگینی باید تیک (f) بزنیم ؟ و نقش refresh اون پایین چی هست ؟
    3 : و چرا 3 قسمت کرده ( گزینهای روبروی بلش ها را عرض میکنم که یکیش هم پایین ترین بود که توی عکس جا نشد ) مثلا : DXI PLUGINS و FRUITY GENERATOR PLUGINS و vst plugins ؟

4: کلا کار این سلکت جنراتور پلاگین در اف ال در اهنگ سازی چی هست ؟
    قبلا از آموزش و پاسختون سپاسگزارم

سوالات تصویری از بخشهای fl studio-توضیح.jpg

5. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    این قسمتی که شما عکسش رو قرار دادید واسه اضافه یا کم کردن پلاگین به لیست پلاگینهای FL هست

هر پلاگینی تیک داره الان توی لیست شما هست

اگر یه Vst یا پلاگین DX جدید نصب کردید Refresh را میزنید و اون پلاگین با رنگ قرمز به لیست اضافه میگردد

DXi Plugin : سازی که با استفاده از DirectX اجرا میشود
    FRUITY GENERATOR PLUGINS : سازهایی که مخصوصه FL هستند
    VSTi Plugin : سازی که در قالب تکنولوژی استدیو مجازی برنامه نویسی شده و قابل اجرا در اکثر DAWها میباشد

6. moharo

moharo عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:

سلام . ببینید من یک بار همه پلاگینها که توی این فروم بود را دانلود و نصب کردم :
    https://www.persian-music.org/showthread.php?t=6005 بعد رفتم توی اف ال و از همین پنجره refresh را زدم و بعد فست اسکن را زدم خب؟ یک تعداد پلاگین همونطور که شما فرمودید قرمز شده بود ولی دیگه قرمز نیست و هر چقدرهم refresh را میزنم دیگه قرمز نمیشه
    حالا سوال من اینه
    1: آیا این پلاگینها وقتی روی اف ال نصب میشن همون - یک بار - قرمز میشن ؟؟؟
    2: و مثلا وقتی شما یک پلاگین را انتخاب کردین و تیک زدین چطور بر روی صفحه اف ال ظاهرش میکنید ؟؟ آیا از طریقه browser میرید سراغش ؟
    3: آیا با پنجره ی select generator plugin ما پلاگینها را بعد از تیک زدن به اصطلاح فعال میکنیم و بعد از browser بازشون میکنیم ؟؟
    توروخدا ببخشید اینقدر سوال میکنم و تو زحمتتون میندازم چاره ایی دیگه ایی برای یادگیری ندارم . البته امیدوار هستم این سوالات بدرده مبتدیانه دیگری هم مثل من بخوره .
    با تشکر قبلی محمد

7. moharo

moharo عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سوال بعدی راجب صفحه browesr گزینه ی Automation clips هست که سه زیر مجموعه داره
    . Gates
    . Shapes
    . Special
    که وقتی روی هر کدوم کلیک میکنیم لیستی زیرش باز میشه که من فقط نمونه عکسه Gates را گزاشتم .
    سواله من از عزیزان اینه که چرا اینها هیچکدوم صدا ندارن نه Gates - shapes - special لیستهایی که زیر این سه باز میشه هیچکدوم صدا ندارن . و اصلا کاره این Automatio و سه زیر مجموعش در اهنگسازی اف ال استدیو چی هست ؟؟؟
    من در عکس فقط نمونه لیست Gates را گزاشتم و با فلش نشون دادم.
    با تشکر از راهنمایی و آموزشتون
    با پوزش برای کیفیت بد عکس سعی میکنم ازین به بعد عکسها را واضح تر بفرستم

سوالات تصویری از بخشهای fl studio-ss.jpg

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏11/10/10
  8. haxy

haxy عضو سایت هنرمند

شغل :
    ترمه
    امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    1. بله همون یه بار قرمز می شه

شما وقتی پلاگین های جدید رو تیک می زنید از قسمت
    Channels>Add one
    می تونید اون ها رو به پروژتون اضافه کنید

در مورد سوال بعدیتون بگم که اون ها به درد تنظیم سرعتو و وولوم و ... صداهای وارد شده به FL می خورند

9. moharo

moharo عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    haxy عزیز ممنون . آیا فقط اگه شما بخواهی هرکدومش را به اهنگی که داری میسازی اضافه کنی باید تیک بزنی تا از browser فعال بشه ؟ یا فعال شده هست در browser و وقتی شما میخواهید هر کدوم پلاگینها را باز کنید نیازی نیست به پنجره select generator plugin بری و تیک بزنی مستقیم میری از browser و اونی که میخوای را برمیداری ؟؟

اگه اینطور باشه نتیجه میگیریم که این پنجره یعنی select generator plugin کارش فقط گرفتن پلاگینهای دانلود شده هست و نصب اونها و فعال کردن اونها در برنامه اف ال هست ؟ آیا درسته نتیجه گیریه من ؟؟
    با تشکر دوباره

10. haxy

haxy عضو سایت هنرمند

شغل :
    ترمه
    امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    بله
    شما بعد از نصب هر پلاگین فقط یک بار نیاز به انتخاب پلاگین دارید بعد از ا ون فقط لازمه در صورت احتیاج به پلاگین مورد نیازتون از قسمت Add one پلاگ این رو به پروژه اضافه کنید

11. saied2009

saied2009 عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase
    یه روش دیگه هم هست که سریعتره

اینطور که شما روی هر کدوم از chanel هایی که رو ی استپس کوینسر هست کلیک راست کن و بعد insert رو انتخاب کن اگه پلاگین جدید داری Refresh کن و تیک اون رو بزن و دوباره بیا همینجا و انتخابش کن به همین راحتی

12. moharo

moharo عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به عزیزان
    در browser این گزینه resent files چیست ؟؟ البته معنیش میدونم میشه - فایلهای اخیر - ولی بعد باید با این فایلها چکار کرد و اگه کاره خاصی هست خواهشا توضیح بدهید ؟؟
    و خواهشا بفرمایید اون علامت کوچک ( نارنجی رنگه ) روبروی خط قرمزی که نشان کردم نشانگره چی هست ؟
    و همچنین علامتی که روبروی خط آبی نشان کردم ( مربع کوچکی که یک - s - کوچیک توش هست ؟
    با سپاس

سوالات تصویری از بخشهای fl studio-kk.jpg

13. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دوست گرامی ، قسمت resent files یا همون فایل های اخیر ، مربوط هست به نمایش آخرین پروژه های باز شده - آخرین سمپل های استفاده شده - آخرین وی اس تی ها و پلاگین های اجرا شده - آخرین فایل های میدی و...
    پس همونطور که عرض کردم در resent files چیزای متعددی از جمله سمپل ، پروژه ، وی اس تی و...هست و هر کدوم از اینا یه شکل خاص خودشون رو دارن.
    مثلاً به فایل های پروژه دقت کنید...
    اون رنگها و علامت هایی که کنار محتویات resent files هست مربوط میشه به نوع فایل - یعنی بعنوان مثال اون علامت نارنجی رنگ مربوط به سمپل های ویو و ام پی تری و...هست یا اون مربع کوچک نشانگر وی اس تی ها و generator هاست.
    ضمناً فایل های میدی و...ای هم که ممکنه در resent files موجود باشند یک حالت این چنینی مخصوص خودشون دارن.
    موفق باشید.

14. moharo

moharo عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام خدمت شما آقا مسعود . پس نیازی به خالی کردنش نیست , هست ؟ میدونید منظورم چیه ؟ میخوام بدونم هر فایلی که از هر قسمته browser باز میکنیم میره توی گزینه resent file تا ما بدونیم مثلا چه پلاگینها یا فایلهایی را باز کردیم توی اون روز یا اون چند روز ؟

15. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    بله درسته نیازی به خالی کردنش نیست یک تعداد مشخصی فایل اونجا قرار میگیرن و هر بار که شما فایل جدیدی باز می کنید در اون قسمت جایگزین فایلای قدیمی میشن !
    ضمناً این امکان گاهی اوقات واقعاً به درد میخوره...

16. moharo

moharo عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام میخواستم بپرسم چرا این fl-keys صداش ضعیفه ؟
    آیا ذاتا صداش ضعیف هست؟ یا بخاطر اینکه پلاگینهای مختلف در استپ اسکوینزر هست ؟ چون وقتی playlist را play میکنم صدا بلنده ولی وقتی میخوام صدای fl-keys امتحان کنم برای او اهنگه تمرینی صداش خیلی ضعیفه طوری که به گوش نمیرسه این در مورد بعضی از انواع گیتار برقی ( پلاگین گیتار برقی ) هم همینطور بود .
    خواهشا اساتید من را راهنمایی کنید چون من دارم تمربن میکنم تا با صداها آشنا میشم , ممنون میشم حالات بعضی از این پلاگینها را مثل این نمونه بفرمایید .
    با سپاس فراوان

سوالات تصویری از بخشهای fl studio-pw.jpg

17. saied2009

saied2009 عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase
    داداش واسه پیانو میتونی از این استفاده کنی

به نظر من عالیه

18. moharo

moharo عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سعید جان سلام و سپاس . این خرابه یعنی دانلود میشه ولی بعد از اون وقتی کلیک میکنی روش برای set up این پنجره باز میشه :

سوالات تصویری از بخشهای fl studio-lolo.jpg

19. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    محمد جان این فایل خراب نیست - این فایل DLL هستش و یک وی اس تیه ، نیازی نیست اون رو باز کنید ، فقط اون رو اکسترکت کنید (از حالت فشرده و زیپ در بیارین) و فایل dll که استخراج شده رو در داخل فولدر وی اس تی هاتون کپی کنید و بعد هم در اف ال اجراش کنید.
    آموزش اینکار هم در سایت هست.
    موفق باشید.

20. saied2009

saied2009 عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase
    اقا محمد شما اینو حتما بد دانلود کردی

چون اون پوشه اصلی 17 تا فایل فشرده هست که باید اکستراکت بشه و وقتی هم اکستراکت میشه 158 مگ حجمشه

اینی که شما دانلود کردی کرکشه احتمالا

مسعود جان هم فکر کردن شما اصللشو دانلود کردی چون بیشتر vst ها نیاز به نصب ندارن و باید همون طور که اقا مسعود گفت فقط اکستراکت بشه

از پست دومی تاپیک دانلود کن

که باید حجمش حدود 84 باشه

موفق باشی

بارگذاری...