سوالاتی پیرامون نواختن گیتار الکتریک

شروع موضوع توسط Broken-Spades ‏29/3/16 در انجمن گیتار

تاپیک سوالاتی پیرامون نواختن گیتار الکتریک تالار گیتار در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. Broken-Spades

Broken-Spades عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 3 / -0
    سلام به همگیه دوستان . چند تا سوال داشتم
    دیروز گیتار الکتریک گرفته بودم و امروز شروع کردم به یادگیریه گیتار با اموزش learn and master guitar ساخته ی steve kerenze
    .
    جوگیر شدم 8 - 9 ساعت تمرین کردم امروز الان 4 تا انگشت دست چپم به شدت ورم کرده و سرخ شده . دیگه نمیتونم روی سیم بذارم به محض برخورد با سیم میسوزه . به نظرتون چرا اینطور شده ؟ چقدر در روز باید تمرین کرد و ایا راهی هست که اسیب نرسونه به انگشت ؟ بیحس کننده نداریم ؟ lol
    مورد بعدی اکورد زدنه . تو همین سیزن اول اکورد C و G7 رو یاد میده . من به سختی میتونم این اکورد هارو اجرا کنم اونم همیشه یک یا 2 سیم میوت میشن . نمیتونم هر 3 تا انگشتو عمون بذارم رو سیم ها . چه راهی رو پیشنهاد میدین ؟
    با تشکر

2. jim.root

jim.root کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +1,160 / 0 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    دوست عزیز بدون هیچ گونه مقدماتی پریدین روی این ویدیوی آموزشی؟
    ببینید کلا در ساز گیتار(خارج از نوع) در قدم اول نوازنده هستش که باید اماده باشه.
    این کاملا مشخصه که شما الان نمی تونید درست کورد بگیرین چون دست شما اصلا اماده نیست.انگشتان شما کشش کافی رو نداره.از کجا از درست کار کردن دست راستتون خبر دارید؟
    دوست عزیز اینکه از امروز طبق برنامه و اصول هر متدی پیش برین کار درستی نیست زیرا یه سری تمرین هست که همیشه باید در برنامه روزانه و قبل از هر تمرین دیگه ای اونارو انجام بدین و مهم ترین اونها که پایه و اساس اماده شدن دست شماست تمرین hand sync (منظور هماهنگ ساختن دست راست موقع پیک زدن و دست چپ موقع فرت گیری) و picking (که همانطور که از اسمش مشخصه تمرین پیک زدن و ساخت استایل صحیح پیک زدت هر نوازنده هستش). پیکینگ در مرحله اول نیاز صد در صد به فرتگیری نداره اما برای یادگیری صحیح alternate picking و ... باید تمرین پیکینگتون زیر سایه ی همین هند سینک قرار بگیره چون در یک زمان شما مشغول قوی کردن هر دو دست هستین.
    دوست عزیز این هم به یاد داشته باش که همیشه و همیشه فقط و فقط با مترونوم و با تمپوی پایین(مثلا 60 یا 50) تمرین کن .تند زدن و با سرعت زدن یک تمرین مهارت بالای فرد رو نمیرسونه (چون همانطور که از اسمش معلومه برای اماده سازیه).نوازنده های بزرگ هم با تمپوی X شروع به تمرین نمیکنن چه برسه به ما.
    اینکه نوک انگشتان شما پوست پوست شده یا ورم و ... چیز کاملا نرمالی هستش و فقط هم برای تازه کار ها اتفاق نمیافته.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • خلاقانه خلاقانه x 1
  3. Broken-Spades

Broken-Spades عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 3 / -0
    سلام . خیلی ممنون بابت پاسخ .
    بدون مقدامت منظورتون چیه ؟ این اموزش از مقدماتی نیست ؟ مقدمات خود گیتار منظورتونه یا کلا موسیقی ؟ چون حدود 2 ماهه که تئوریه موسیقی میخونم . کتاب پرویز منصوری رو 2 بار کامل خوندم و تقریبا تئوریه مقدماتی تا حدودی برام جا افتاده . راستش پیک گرفتن رو طبق همون اموزش خودش انجام دادم و زیاد برام سخت نبود یعنی مشکلی با اینا نداشتم . مشکل سوزش و ورمو اینا هم حل شد تا 3 - 4 ساعت تمرین در روز هیچ اتفاقی برای انگشتام دیگه نمی افته ! مشکل فرت گیریم هم تا حدودی حل شد اما تو کورد گرفتن هنوز سیم پایینی خفه میشه یعنی انگشتم میخوره به سیم پایینی !!!! البته میتونم انگشتامو دقیق عمود بذارم و خفه نشه اما حداقل 20 - 30 ثانیه برای هر کورد طول میکشه در حالی که تو اموزش بلافاصله بعد از زدن یک کورد میره روی کورد بعدی . البته قسمت کورد اخر این بخش اموزش هست . حالا 2 هفته تمرین میکنم ببینم چی میشه .
    .
    .
    مشکل مترونوم هم دارم . یه مترونوم دیجیتالی گرفتم کار باهاشو بلد نیستم . یعنی نمیدونم bpm و تمپو چیه . من خیال کردم فقط اندازه ی هر ضربو مشخص میکنیم مثلا به اندازه ی نت سفید یا سیاه یا چنگ و... اما اینطوری نیست کلا سیستم فرق میکنه !!! لینکی هست که توضیح بده ؟
    باز هم ممنون

4. jim.root

jim.root کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +1,160 / 0 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود
    در مورد پيك زدن اغلب ديده ميشه كه همه ي افرادي كه تازه شروع ميكنن حركت پيك رو با انگشت انجام ميدن و مچ دست اصلا دخالتي نداره اما جدا از بعضي حالت هاي خاص حركت پيك فقط و فقط بايد با حركت مچ باشه نه انگشتان.
    بحث مترونوم هم چيزي نيست كه بشود از راه دور اموزش داد.شايد youtube اموزش هايي داشته باشه ولي اگه براي اينكار حضوري پيش فردي بريد بهتره چون بينهايت بحث مهميه.
    مثلا بايد بدونيد با هر ضرب چند نت بنوازيد و ميزان رو با مترونوم بسنجين و.....
    در اخر هم براي اينكه انگشتتون كشش نداره ، عرض كردم كه تمرينات هند سينك رو انجام بدين.توي گوگل سرچ كنيد تب بهترن ميده.

• موافقم موافقم x 1
  5. Broken-Spades

Broken-Spades عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 3 / -0
    خیلی ممنون . مشکلی که الان دارم برخورد انگشتم با سیم زیریه. خیلی تمرین کردم تا اینطور نشه اما میشه یه لمس کوچیک میشه و باعث خفه شدن سیم زیری میشه . تو ویدیو ها افراد دستشون ثابته و 4 تا انگشتو رو فرت ها میذارن درحالی که اگر من اینکار رو کنم در 90 درصد وقت ها سیم های زیری خفه میشن . وضعیت همون سیم خوب هستن اما سیم زیری نه
    شصتم هم حالت های مختلفی گذاشتم . راست . مایل . وسط دسته . بالای دسته و... اما همینطوریه . فاصله ی سیم ها خیلی کمه !!!!!!

6. Mnoire

Mnoire عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    تنها با زمان این مشکل حل میشه

7. 763poria

763poria

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    باسلام
    شاید این راه کار رفع عیبت بشه