سمپل ریت کارت صدا باید بالا باشه یا گیتار ریگ

شروع موضوع توسط kurtcobain ‏31/5/14 در انجمن سازها و افکت های مجازی VST و VSTi

تاپیک سمپل ریت کارت صدا باید بالا باشه یا گیتار ریگ تالار سازها و افکت های مجازی VST و VSTi در persian-music.org.

1. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر همه ی شما.

من از شبیه ساز افکت و آمپ گیتار ریگ استفاده میکنم و کارت صدایی که دارم یک کارت صدای حرفه ای به نام آیکن کیوب هستش که تا 192 کیلوهرتز را ساپورت میکنه.

حالا مسئله ی من با گیتار ریگ اینه که هم کارت صدام و هم گیتار ریگ دو تا سمپل ریت مختلف دارن و من نمیدونم چطوری باید این سمپل ریت ها را تنظیم کنم تا صدای نویز نشنوم.

به عنوان مثال من وقتی میام سمپل ریت کارت صدام را روی 48 کیلوهرتز قرار میدم , و از اون طرف هم سمپل ریت گیتار ریگ را روی حتی 192 کیلوهرتز میزارم , صدای نویزی نمیشنوم.ولی همینکه میام سمپل ریت کارت صدا را روی 96 کیلوهرتز قرار میدم , یه دفعه گیتار ریگ دارای نویز میشه.

کلا میخوام بدونم که اولا باید بنده برای داشتن کیفیت بالا , سمپل ریت کارت صدامو بالا ببرم یا سمپل ریت گیتار ریگ ؟

بزارین یه مثال بزنم.
    توی کدوم حالت صدای دریافتی کیفیت بالاتری داره ؟ :
    حالت 1.سمپل ریت کارت صدا روی 96 کیلوهرتز باشه و سمپل ریت گیتار ریگ روی 48 کیلورتز
    حالت 2.سمپل ریت کارت صدا روی 48 کیلوهرتز باشه و سمپل ریت گیتار ریگ روی 96 کیلوهرتز

2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    از گیتار ریگ به صورت Standalone استفاده میکنید ؟ یعنی خود نرم افزار رو تنها باز میکنید یا این که تحت یک DAW مثل Cubase کار میکنید ؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    به صورت standalone کار میکنم ولی در همین حالت استند الون هم از بخش file -->audio and midi settings میشه سمپل ریت را تغییر داد.و منظور بنده هم همین قسمت هست که سمپل ریتش متغیره.
    خود تنظیمات کارت صدام هم سمپل ریت هاش متغیره.

حالا نمیدونم که باید برای گرفتن صدای بهتر , سمپل ریت کارت صدام بالا باشه یا گیتار ریگ.

4. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    اول این که من پیشنهاد میکنم تحت یک DAW از نرم افزار استفاده کنید.

سمپل ریت برنامه رو تغییر بدید اگر ASIO برنامه هم روی ASIO کارت صداتون تنظیم کرده باشید از همون صفحه مربوط به Audio سمپل ریت کارت صدا و برنامه حتما باید یکی باشند.

در غیر این صورت مشکل ASIO یا درایور کارت صدا دارید.
    مشکل نویز هم به سمپل ریت بر نمیگرده و احتمالا مشکل همون عدم ست کردن ASIO برنامه روی ASIO کارت صدا هست.
    پیشنهاد میکنم از سمپل ریت 48K و 24 بیت استفاده کنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...