سلفژ نیاز هست یا نه؟

شروع موضوع توسط MOHAMMAD ADHAMI ‏21/4/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک سلفژ نیاز هست یا نه؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام.سوال ممی دارم.راستش من میخوام اصولی شروع کنم خوندن و.چندتا سوال دارم.اول اینکه آیا واسه یاد گرفتن آواز باید سلفژ رو هم یاد بگیرم؟ یعنی این 2 تا استداهای جدا گونه دارن و از هم جدا هستند یا با همن؟
    ببینید من میخوام پاپ بخونم اما شنیدم آواز سنتی صدا رو پخته تر میکنه و چون با ملودیهای مختلف سر و کار داره بهتر میشه تو تقویت آهنگسازی هم کمک کنه.میخوام بدونم پیشنهادتون چیه؟ آیا واقعا اصلا تاثیر گذار هست؟آخه خیلیا حتی کلاس آواز نرفتن ولی الان خیلی برای خودشون بزرگ شدن.من باید چیکار کنم واقعا؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Avestaqtt

Avestaqtt

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام
    این سوال شما مثل اینه که بپرسی برای نواختن یک رپرتوار موسیقی کلاسیک نیازی به یادگیری تئوری هست؟!!!
    صدای شما و حنجره شما ساز شماست و با گوشها در ارتباط مستقیم است و چنانچه گوش تعلیم دیده ای نداشته باشید از اون دسته خواننده هایی می شوید که تو استودیو صدابردار و ناظر ضبط فحشتون میدن . در نتیجه جزئ لاینفک خوانندگی در درجه اول دانستن تئوری و سلفژ اون هم به صورت کاربردی و عملی است.
    شاید بتونم کمکی کنم ************

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏21/4/13
  3. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    ببینید من میخوام بدونم باید جدا یاد بگیرم؟ یا دنبال همن؟ ببینین من میخوام قشنگ طرطز صحح تنفس و کلا دیگه تا همه چی و یاد بگیرم.باید سلفژ و آواز رو در کنار هم برم؟

4. Shabahang

Shabahang عضو سایت

امتیازات:
    +107 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, wavelab
    دوست عزیز ما در این دنیا کسانی رو داریم که خیلی زیبا ساز میزنند اما نُت بلد نیستن ...
    سلفژ در واقع همون نُت خوانی هست ، یعنی بجای این که من به شما بگم چطور بخونی نُت رو میزارم جلوت و میگم بخون از روش مثل نوازنده ای که از رو نت میزنه ....
    حالا شما اگر در موسیقی پاپ فعالیت میکنید خیلی نیازی به سلفژ ندارید ..... اما اگر بلد باشید قطعا" خیلی بهتره ...
    ممکن استعداد ذاتی شما بتونه بهتون کمک کنه
    موفق باشید

بارگذاری...