1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

سلامی دوباره به دوستان قدیمی - آماده پاسخ گویی به سوالات همه عزیزان هستم

شروع موضوع توسط amir_ayyar ‏10/10/18 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک سلامی دوباره به دوستان قدیمی - آماده پاسخ گویی به سوالات همه عزیزان هستم تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. amir_ayyar

amir_ayyar عضو سایت

امتیازات:
    +53 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام میکنم به همه شما دوستان عزیز
    نمیدونم هنوزم بچه های قدیمی هستند یا نه، البته اون موقع ها بیشتر در بخش ادبیات و ترانه می نوشتم. به هر حال به رسم ادب خودم رو معرفی می کنم تا بابی باشه برای اینکه شاید بتونم به عزیزانم کمکی کنم در حد توان و سواد
    من امیر عیّار هستم تولید کننده موسیقی (Music Producer)، با بیش از ۱۴ سال سابقه حرفه ای و اولین و تنها (‌Bitwig Certified Pro) در ایران و خاور میانه. عزیزانی که بیشتر پی گیر اخبار به خصوص موسیقی الکترونیک هستند حتما در مورد (بیت ویگ) اطلاعات دارند. البته برام عجیب بود که اینجا تالار مخصوصش رو در کنار (ایبلتون) نداریم؛ چرا که اساسا تیم اصلی مهندسی ایبلتون از این شرکت جدا شدند و بیت ویگ رو تاسیس کردن. حالا ایشالا به کمک دوستان و همکاری مدیران تالارش رو هم می زنیم ❤️

خلاصه همه جوره در خدمت دوستان علاقه مند به یادگیری موسیقی الکترونیک و مهندسی صدا و غیره هستم. از این به بعد سعی میکنم هر روز به اینجا سر بزنم تا بتونیم بیشتر با هم وقت بگذرونیم عزیزان و از هم بیشتر چیز یاد بگیریم و موسیقی ایران رو، کشورمون رو بهبود بدیم.

نمیدونم میشه اینجا لینک گذاشت یا نه اما احتیاط میکنم و نمیذارم ولی عزیزان میتونن با مراجعه به وبسایت رسمی شرکت بیت ویگ و رفتن به صفحه Certified Professionals که زیر مجموعه Community هست پروفایل بنده رو به همراه گوشه ای از رزومه بنده مشاهده کنند

راستی دوستانی هم که تهران هستند رو همیشه خوشحال میشیم در محل استودیو هم با هم یه گپی بزنیم ❤️

ارادتمند همگی
    امیر عیّار

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. majdodin

majdodin عضو سایت

امتیازات:
    +211 / 3 / -0
    نرم افزار:
    ableton, reason, StudioOne
    باسلام چه خوب که شما پیام دادید.من یه سوال داشتم و اینکه در Bitwig نسخه جدید مشکل فریز حل نشد؟مثلا در ایبلتون میشه بعد از فریز کردن ترک رو ان فریز کرد و نت های میدی رو ویرایش ولی من در نسخه 1 Bitwig این رو ندیدم .و اینکه فقط میشد فایل روAudio کرد.و این دست ادم رو برای ویرایش تنگ میکنه.البته میدونم که میشه ازش کپی گرفت و اینسترومنت هارو آف کرد ولی این باعث شلوغ شدن پروزه میشه ! حالا شاید در Bitwig بشه ترک هارو هیدن کرد وی من اطلاع زیادی راجبش ندارم

3. amir_ayyar

amir_ayyar عضو سایت

امتیازات:
    +53 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام!
    به به چه قدر خوب که میبینم کاربر های قدیمی بیت ویگ اینجا هم هستند :) آقا ما فکر می کردیم کسی نشناسه با این وضع که دیدم تالار نداره :دی
    در رابطه با سوالتون در رابطه با فریز مثل ایبلتون، باید بگم که بیت ویگ به کلی این مشکل رو با ترک های (هایبرید) حل کرده. به این صورت که ترک هایی وجود دارند که هم میدی هستند و هم آدیو! به عنوان مثال شما میتونید کلیپ رو (باونس) کنید و کلیپ مربوطه رو بر روی همون ترک داشته باشید و یا آدیو رو به (ارنجمنت) منتقل کنید و میدی رو همچنان توی کلیپ لانچر نگه دارید تا هر موقع خواستید توش دست ببرید.
    از طرف دیگه اگر به دنبال فریز کردن به جهت کم کردن بار سی پی یو هستید، باید بگم از نسخه ۲.۴ که همین چند وقت پیش ارائه شد به بعد بیت ویگ واقعا یک سرو گردن خودش رو از همه رقبا بالاتر کشید. چرا که توی (اینسپکتور) میتونید (دیوایس) مربوطه رو نه تنها نثل سابق خاموش و روشن کنید، بلکه به طور کامل (دی اکتیو) کنید که مثل این میمونه که کلا از برق بکشینش مثلا! یعنی دیوایس بر روی ترک میمونه ولی انگار نیست و هیچ فشاری و (دی اس پی پاور)ی نمیگیره.
    در واقع در ایبلتون فریز کردن ترک چیزی نیست جز تبدیل ترک به آئدیو به نحوی که شما نه به آئدیو برای ادیت دسترسی داری و نه افکت ها! وقتی هم بخوای بتونی آئدیو رو ادیت کنی باید فلتن کنی که کلا فرایندی غیر قابل برگشته و نیاز به داپلیکیت کردن ترک فریز شده و فلتن جدیده داره اگر بخواید هنوز بتونید به می دی ها و افکت ها دسترسی داشته باشید. که همه اینا یعنی فشار بار بیشتر روی کامپیوتر، و تعداد بابلاتر ترک ها و شلوغی پروژه.
    با استقاده از ترکیب این دو نکته میتونید بهترین کاربری ممکن رو داشته باشید. یعنی با استفاده از ویژگی ترک هایبرید بر روی همون ترک فایل آئدیو رو باونس کنید و بعد سینت مربوطه رو کلا خاموش کنید! این جوری هر موقع هم که دوست داشتید دوباره روشنش کنید و فایل میدی رو عوض بفرمایید. ( و برخلاف ایبلتون بدون نیاز به ایجاد ترک جدید جهت فلتن کردن و همچنین بدون بر گشت ناپذیری ترک های فلتن شده) ❤️
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏11/10/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏11/10/18 ---
    باز هر هم درخدمتم اگه لازم بود بفرمایید بیشتر باز کنم براتون :)

آخرین ویرایش: ‏11/10/18
  4. majdodin

majdodin عضو سایت

امتیازات:
    +211 / 3 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از توضیحات کاملت
    چون نرم افزار جدیدی هست دیگه کسی نپرداخته بهش!!
    2.4 شو سایتای Warez بذارن دانلود و نصب میکنم.چون واقعا ایبلتون وضعیت خوبی توی سی پی یو یوزیج /هیدن کردن ترک ها/نداشتن هیستوری/ساپورت نکردن vst3 و....نداره. و یه جورایی کلا وقتی نرم افزارای دیگه رو میبینی ازش ناامید میشی که چرا با این همه کاربری که داره ابدیت نیست .

5. amir_ayyar

amir_ayyar عضو سایت

امتیازات:
    +53 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خواهش میکنم
    واقعا همین طوره که میفرمایید. من خودم از کاربر های متعصب ایبلتون بودم سابقا هنوز هم باهاش کار میکنم یه جاهایی اما ایبتون مهم ترین مشکلش کد نویسیشه.
    حالا من چون اینجا فروم فارسی هست دست و پام بسته نیست زیاد میتونم راحت توضیح بدم :دی
    ببینید ابلتون الان خیلی از کد های هسته اصلیش رو میخواد تعییر بده ولی متاسفانه نمیتونه چون کسایی (کُر) یا هسته اش رو برنامه نویسی کردن الان دیگه توش نیستن و توی بیت ویگن :))
    علاوه بر همه این هایی که نوشتید بیشترین چیزی که من رو توی ایبلتون اذیت میکرد نبودن امکان ساید چین راحت با پلاگین های ساخته شده توسط سایرین بود که باید یه ترک دیگه میساختی و بعد آئدیو رو (راوت) کنی و هزار بدبختی که با نقطه قوت سابق ایبلتون که سرعت و (ورک فلو)ی راحت و سریع بود در تناقض بود.
    حتما منتظرم واکنشتون رو بعد از دیدن ۲.۴ ببینم که چه نظری دارید. ❤️ فراموش نکنید سمپلر بی نظیرش رو هم امتحان کنید که هم سمپلره، هم (ویو تیبل سینت) و هم (گرنیولار سینت).

راستی دوستان اگر نظری و پیشنهادی داشته باشن میتونن با من در تماس باشن تا نظراشون رو منتقل کنم. ما همیشه دنبال نظر دوستان و فیدبک ها هستیم جهت بهبود برنامه :)

با احترام

امیر عیّار

• موافقم موافقم x 1
  6. majdodin

majdodin عضو سایت

امتیازات:
    +211 / 3 / -0
    نرم افزار:
    ممنون بابت توضیحاتت!یه کوچولو از برنامه نویسی سر در میارم و یه مدتی هم لایو پرفورمنس daw هارو تست میکردم .که برام تو وقتای بیکاری لذت بخش بود
    حالا تفاوت 2.4و نسخه قبل زیاده ؟؟اگه نیس تا نسخه قبلیشو دان کنم چون باید تا الان کرک میشد ولی هنوز خبری نشده.البته نسخه بتا کرک شده که نمیدونم محدودیت داره یا نه.

7. amir_ayyar

amir_ayyar عضو سایت

امتیازات:
    +53 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خیلی هم عالی!
    نسخه ۲.۴ پیشرفت های بزرگی داشت، به نوعی حالت پختگی میانی نسخه ۲ رو داره تقریبا. اما من خودمم الان یه هفته اس دانلودش کردم حتی متاسفانه به علت مشغله شخصی نتونستم توی بتا تستینگش به بچه ها کمک کنم :(

اما دو تا تغییر بزرگش اولا سمپلر بود که خیلی درخواست بالایی داشت چون سمپلر قبلی واقعا نیازهای پیشرفته رو جواب نمیداد (یکی از آخرین دلایلی که هر ازگاهی به ایبلتون سر میزدم همون سمپلر خوبش بود). اما با نسخه ۲.۴ باید بگم که یکی از قدرتمند ترین سمپلر های حال حاظر بازاره به نظر من. پس اگه از سمپلینگ زیاد استفاده میکنید ۲.۴ خیلی براتون تاثیر گذاره.

تغییر دومی هم که برای من خیلی مهم بود همون ویژگی دی اکتیو کردن پلاگین ها بود که باعث صفر مطلق شدن دی اس پی پاور یوسج میشه.

نسخه بتا تا جایی که من درجریانم استیبل بود و لگ خاصی نداشت. فکر کنم بتونه راضیتون کنه. البته مطمئنا توصیه ای در زمینه کرک نمیتونم داشته باشم که قابل درکه :دی

❤️

راستی Phase 4 رو باش کار کردین؟ عجیب سینت جالبیه! توی ۲.۳ اضافه شد.

8. kavir_0361

kavir_0361 عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 3 / -1
    نرم افزار:
    ableton, sonar
    یه کم سخته یه جاهاییش. مثلا برای اینکه پنل ترانسپورت رو به میدی کنترلر نسبت بدم کلی ور رفتم بهش.
    یا اینکه هر پنجره ای رو که میبندی مثلا پیانو رول کل برنامه بسته میشه
    یا اینکه پنجره وی اس تی هایی که بزرگتر از صفحه برنامه هستن resizeنمیشن یا مثل سونار اسکرول ندارن

• مفید مفید x 1
  9. amir_ayyar

amir_ayyar عضو سایت

امتیازات:
    +53 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام کویر عزیز،
    راستش من فکر میکنم شما برنامه دیگه ای اشتباه گرفتید حقیقتا. چون هیچ کدوم از مواردی که فرمودید در مورد بیت ویگ صدق نمیکنه که زیر توضیح دقیق میدم براتون:
    ۱- نحوه میدی مپینگ جزو ساده ترین برنامه هاست! کافیه روی آیکون دستی که سمت راست پایین صفحه است و انگشت اشاره داره کلیک کنید و بعد از گزینه (میدی) رو انتخاب بفرمایید از کنار صفحه و روی مثلا پلی از ترسپورت که به رنگ سبز در اومده کلیک کنید و دکمه یا ناب یا فیدر مورد نظرتون رو بر روی کنترلر حرکت بدید تا اتومات به هم وصلشون کنه.

۲- چه جوری پیانو رل رو میبندید دقیقا؟ بعضی پنل ها دیوایس ها قابلیت این رو دارن که جدا سازی بشن و اگر چند تا مانیتور دارین هر بخشی از برنامه رو روی یکیشون ببینین. ولی نه پیانو رل جزو اوناست نه با بستن اون ها برنامه بسته میشه.

۳- اصولا اینکه وی اس تی ریسایز بشه به تولید کننده وی اس تی بر میگرده. منم موافقم وجود داشته باشه جدیدا هم داره باب میشه این قضیه ولی به داو شما هیچ ربطی نداره. اگر اما دیوایس درن برنامه مد نظرتونه که کوچیک سایزشون، شما میتونید اکثرشون رو که نیاز به فضای بیشتری ذارند رو ماکزیمایز کنید. مثل ای کیو، اسپکتروم و غیره.

۴- سونار رو که خدا بیامرزه! البته الان کیکواک فروختش به یک شرکت آسیایی و داره مجانی عرضه میشه از طریق اینترنت به صورت رایگان.

هر سوالی بود در خدمتم ❤️

10. kavir_0361

kavir_0361 عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 3 / -1
    نرم افزار:
    ableton, sonar
    برا من که اینجوریه شاید تیکی چیزی جایی باید بزنم نمیدونم.این فیلمو ببین وقتی میبندم یه پنجره رو کلن برنامه بسته میشه

فایل های ضمیمه: