سرگرم دنیا (پاپ راک)-محمد بیگوردی

شروع موضوع توسط محمد-بیگوردی ‏28/7/13 در انجمن Rock

تاپیک سرگرم دنیا (پاپ راک)-محمد بیگوردی تالار Rock در persian-music.org.

1. محمد-بیگوردی

محمد-بیگوردی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one
    سلام دوستان عزیز:54:
    این کار رو تازه آماده کردم. یه آهنگ پاپ راکه که به درخواست خواننده کاور کردیم. گیتارشو من زدم:smile (61): و همچنین بقیه ی کارهاشو بجز خوندن که کار آقای نوید شهبازپوره
    وکال رو با تجهیزاتی که تو امضام میبینید رکورد کردم و همچنین میکس و مستر و تنظیم رو در اف ال 11 انجام دادم.:smile (64):
    وی اس تی ها هم به این قراره:

vst(fx): FL vst's- waves9- nomad factory compressor-ویوز GTR---ozone4

vst: real guitar- albino3-ilya guitar

و مهمتر از همه BFD2 که واقعا برنامه ی جالب و وسیع و کارامدیه که من برای اولین بار ازش استفاده کردم و معتقدم نتونستم اونطور که باید ازش صدا بگیرم. بهر حال کمو و کاستی هارو بهم بگید تا در کارهای بعدی جبران کنم. منتظر نظراتتون هستم هر چند کوتاه ولی دست خالی نرید و تاپیکو مزیّن کنید. (هرکی دست خالی بره کچل بشه:smile (33):)

2. محمد-بیگوردی

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
  3. oxygenx

oxygenx مدیر تالار پروژه های کاربران تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +815 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    خیلی ممنون و خسته نباشی...
    مسترینگ درام مشکل داره...!
    ملودیتون خیلی خوبه وصدای خواننده هم خیلی خوبه ...
    اگه به کسی این کار رو که تجربه بیشتری برای میکس و مستر داره بدین ....
    کار زیبایی خواهد شد...
    ارزش چند بار گوش دادن رو داره...
    آفرین...

4. محمد-بیگوردی

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مسترینگ درام؟! قضیه ی همون مسترینگ صدای خوانندس؟؟
    میشه یکم واضح تر بگین مشکلشو؟ اینکه تو کدوم مرحله و چه مشکلی داره برام مهمه که بدونم و اصلاح کنم

5. oxygenx

oxygenx مدیر تالار پروژه های کاربران تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +815 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    من معمولا یکبار روی کار دوستان نظر میدم...
    همونطور که نوشتم درام مشکل مسترینگ داره و صداها کاملا خام هست...
    انگار شما یه Drum Set داری و نشستی زدی و رکورد گرفتی بدون اعمال هیچ گونه پروسسی...صداها خام هست...
    و از طرف دیگه صدای وکال خیلی خوبه و رو آهنگ نشسته...

6. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,093 / 3 / -3
    محمد عزیز خسته نباشید.
    من معمولا روی پروژه کاربران نظر نمیدم چون ممکنه ناراحت بشن اما شما چون خودتون درخواست دادید من اون چیزایی که به ذهنم برسه رو میگم.
    امیدوارم شما ناراحت نشی احترام خواصی براتون قائلم و امیدوارم نظر های من سازنده باشه.
    تا جای ممکنه سعی میکنم نظر های فنی بدم تا سلیقه ای.

خب نکته های مثبت کار رو مثل ملودی رو که همه میدونیم و من در مورد ایرادات میگم.

چینش درام خوب نبود بهتر بود نوع چینش مخصوصا Kick و Snar بازبینی بشه ریتم بد بود. در کنار این بد چیده شدن ادوات درام جنس صدا های استفاده شده اصلا خوب نبود مخصوصا kick. باید در کلِ درام هم چینش و هم صدا ها باز بینی کنید.

وقتی قصد دارید در کارتون به جز ضرب های زوج در ضرب های دیگر هم Snare قرار بدید بحث Velocity بسیار مهم میشه که شما اصلا به اون توجه نکردید و این باعث شده که ریتم شما خیلی ماشینی صدا بده.
    Snare قرار گرفته در ضرب زوج با دیگر Soft Snare ها باید تفاوت Velocity داشته باشه و یا به عبارتی شما یک Dynamic صدایی ایجاد کنید تا به ریتمتون لحجه بدید اما وقتی فقط نت ها رو قرار میدید همه با Velocity های مساوی این باعث میشه Dynamic از بین بره و ریتم ماشینی باشه.

این طور که من فهمیدم تحت تاثیر محیط الکترونیک محور FL این کار رو هم با افکت هایی که معمولا در موسیقی الکترونیک وجود داره رنگ آمیزی کردید که به نظر من برای چنین سبک و موسیقی جالب نیست برای مثال Pan شدن آرپژ Steel Guitar که من دوست نداشتم. و بیش از حد Wide شدن اون.

در کل میکس کار در سطح پایینی بود همین طور که حمید عزیز هم گفتند یک میکس خوب میتونه کلی این کار رو تغییر بده.
    ایده و ندفه کار خوبه اما به دلیل استفاده از صداهای غیر طبیعی و مخصوصا Drums کار جذاب نشده با این که این کار پتانسیله تبدیل شدن به یک کار جذاب رو داره.

بحث Velocity در Drums خیلی مهم که باز هم روش تاکید دارم برای مثال Velocity در ادوات Cymbal شامل Crash و Ride هم درست نبود و این باعث میشد حتی اگر جای قرارگرفتن Crash ها هم درست باشه صدا دهی بد اون ها شنونده رو اذیت کنه.

تداخل فرکانسی بین چند Layer از کار زیاد بود که تا حدی به Sound design تنظیم کننده هم بستگی داره من بودم چنین صدا هایی رو در کنار هم قرار نمیدادم تا مجبور به این شدت از Paning نشم.
    حالا که دارم باز هم گوش میکنم بیشتر از همه چینش درام نوع Fill ها منو اذیت میکنه واقعا خیلی جاها در Drum نت ها زیادی هستند و خیلی جاها کمبود احساس میشه. به خصوص در چینش Crash ها.

در قسمت اول موزیک به نظر من Hihat روی حالت 1/16 خیلی بهتر جواب بده.
    در اوج موسیقی میتونید Ride رو در حالت 1/8 اضافه کنید که بهتر انتقال دهنده اوج باشه همین طور یک Layer دیگه که ساز باشه.
    Bass خوبی نمیشنوم حتی صدای اون هم به سختی شنیده میشه جای حرکت های Slide و رقص ریتم Bass روی نت های اکتاو بالا خالیه یک Bass خوب به کار خیلی تحرک میده.

آرزوی موفقیت دارم

در آخر ای کاش معرفی اول کار نبود شما که قصد دارید حرفه ای کار کنید به نظر من جالب نیست این کار.

7. SuShiaNT

SuShiaNT عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +381 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    محمد جان خسته نباشید.
    موزیکتون رو دوست داشتم همه چی بود ....
    فقط مقداری با سلیقه ی من متفاوت بود.
    من ایرادی در موزیک ندیدم میکس موزیک و تنظیم و.... مقداری سلیقه ی من متفاوت هست
    حتی در چیدمان درام و....... ولی همه چیزش خوب بود خسته نباشید.
    خیلی هم عالی.

8. محمد-بیگوردی

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    عجب نقد کارامدی.............. ممنون که گوش کردین و نظرتونو گفتین. واااقعا خوشحال شدم از ایراداتی که گرفتید و سعی میکنم جبران کنم در کارهای بعد
    بازم ممنون و تشکر

9. poorya nadery

poorya nadery عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +677 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    خسته نباشی
    به نظر من میکس یک اهنگ راک خیلی سخت تر از بعضی از سبکهاست
    حالا مال شما پاپ راک و صداهای چون گیتار برقی و اکوستیک گیتار بیس و..کلا polyphony کار میکس رو مشکل می کنه
    در مورد Velocity های مساوی موافقم می تونستی کمی بیشتر رویه ریتم کار کنی
    البته گاهی هم ادم با Velocity مساویت بیشتر موافق تا پراکندگی های Ride
    این Ride خیلی پراکنده و نامنظم بود
    اما در مورد میکس کیک فرکانسهای باس و لوباست نسبتا خوب بود اما شفافیت نداشت
    و همچنین میکس و مستر نامناسب باعث شده بود که کیکت خفه بشه
    تداخل فرکانسی می تونه کیک رو خفه کنه و همچنین قرار دادن لیمیتر و ماکسیمایز نامناسب باعث میشه کیتون
    به همچین حال بیافته متاسفانه کیکتون مشکل خفگی داشت
    حجم صدای تربلت در میکس زیاد بود و همچنین Crash و..در فرکانسهای بالا بودن میکسشون
    اون لطافت رو نداشت هم خشک بود هم فرکانسهای اضافشون کات نشده بود
    گیتار الکتریکی میکسش خوب بود اگه یکم از خشکی درش میاوردی اگه چند صدایش می کردی با یه Chorus و ریورب نرمی
    بهش میدادی کمی صدا ملایم می شود اما الان انگار که صدای گیتار دوبرابر بالتر از دیگر صداهاست
    میکس وکال رو نپسندیدم چون مشکل زیاد داشت خوب کامپرس نشده بود صدا داینامیکه زیاد از حدی داشت
    یکم اغوشت و که میگه دیگه فرکانس midخیلی بالا میره
    اجراش و هم نمی گم خوب نبود اما می تونست خوب تر باشه
    خواننده یکم صداش رو ول نمی کرد خیلی صداش رو کنترل شده میداد بیرون به خصوص تو نتهای بالا
    اون دریدگی صدا رو لازم داشت کار اما ایشون متاسفانه صداش رو ول نمی کرد
    اما صدای زیبای داشت
    حجم زیاد در اهنگ راک مشکلی نداره اتفاقا خوب هم هست اما حجم درست و ساختن اینجاست
    که میکس راک رو مشکل می کنه
    موفق باشی

- - - - - - - - - -

یه چیزی یادم رفت بگم خدایش Velocity خیلی مهمه تو پیانو یه بار یه پیانوی کار کردم دوستان گفتن خیلی ماشینیه Velocity رو اصلاح کن بنده اصلاحش کردم بعد کار خیلی تفاوت رو احساس کردم واقعا زیبا شده بود

- - - - - - - - - -

در کار زنده همیشه Velocity احساس میشه تفاوت کارهای الکترونیک یکیش همین Velocity

بارگذاری...