سرتو بالا بگیر(Diss Love)

شروع موضوع توسط Farhad76 ‏25/9/15 در انجمن اشعار کاربران

تاپیک سرتو بالا بگیر(Diss Love) تالار اشعار کاربران در persian-music.org.

1. Farhad76

Farhad76 عضو سایت

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +232 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    سلام این تکست مربوط به چن وقت پیشه که من تو یه فروم دیگه هم گذاشتم،ولی خب دوستدارم نظرات شما هم دربارش بدونم،،البته قرار بود خودم بخونمش اما دیگه زدم به خط پاپ و دیگه بچه خوبی شدم:biggrin: منتظر نظرات ارزشمند شما عزیزان....

سرتو بالا بگیر ابزار ندامت نکن***تو بی گناهی احساس حقارت نکن
    تو بی گناهی منم دلیل جدایی*** اصن بحثو عوض کنیم تو چی الان تنهایی؟
    یا یکی هست بخوای بهش تکیه کنی***یکی که یه ساعت نبینیش بخوای سکته کنی
    یکی که با حرفای قشنگت ارومش کنی***یا نه مثه من با کنایه هات داغونش کنی
    اونم مثه منه یه احمق تازه کاره***شده مثه من سوجه ی کسب و کارت؟
    اونم مثه من بدبین به زمین زمونه***اونم از تیپ و لباست میگیره بهونه؟
    یا بی تفاوت به تموم کثافت کاریات***اونم مثه خودت کردی شده اسیر مادیات
    بهت تبریک میگم تو هرزگی اولی***برو خوشبخت بشی با اون داداشیات
    تموم عکساتو سوزندم پاک شد خاطرت
    رو عشق کثیفت زدم یه مهر باطله
    دیگه جایی نداری تو این دل تیکه پاره
    برو خواهشا بگیر ازم فاصله

میخوای بشنوی از شبایی که بی تو صبح شد***یا دردایی که بعد تو رو سرم کپ شد
    مثه پشت کنکوریا همش استرس بود***یه ادم که منتظر یه اس ام اس بود
    که با یه جمله تو بهش تسکین بدی***باشی با بودنت زخماشو ترمیم بدی
    ولی چه فایده اینا خیالات منه***اینقدر دس دس نکن کارو بکن یه سره
    دیگه تمومش کن منم که اخر مسیرم***از اون همه قربون صدقه ها چی شد نصیبم؟
    یه کوه درد شدم با افکار مسخره***عشق چیزی نیست که بشه گذاشت تبصره
    نترس پشت سرت اصن نمیکنم گله***رو یه چیزی خط زدی که اسمش دله
    دیگه،فرهادت مرد شد فدائی هوس***پس سرتو بالا بگیر با اعتماد به نفس
    تموم عکساتو سوزندم پاک شد خاطرت
    رو عشق کثیفت زدم یه مهر باطله
    دیگه جایی نداری تو این دل تیکه پاره
    برو خواهشا بگیر ازم فاصله
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏27/9/15, تاریخ ارسال پست اول: ‏25/9/15 ---
    کسی نبود عایا؟؟؟؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  2. chronic

chronic عضو سایت

امتیازات:
    +65 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio, wavelab
    سلام فرهاد جان ، موفق باشی...
    چندتا سوال دارم :
    اول از همه این که مگه اونایی که رپ می خونن بدن ؟؟؟ یا اون موقعی که رپ می خوندی پسر بدی بودی ؟؟؟ ((شوخی می کنمااا:biggrin:))
    دوم این که چند ساله که داری تکست می نویسی ؟؟
    سوم اینکه از شخصه خاصی پیروی می کنی یا الگو برداری می کنی؟؟
    من کسی نیستم که بخوام نظری راجب کاره دیگران بدم، فقط نظره شخصیه و از رو تجربیات 8 سالی که کار کردم تو سبک هیپ هاپ رو می خوام باهات به اشتراک بذارم ((اما الان دیگه انگلیسی شعر می نویسم یه 10 ماهی میشه که فارسی رو کلا گذاشتم کنار))... نیتم فقط کمک کردنه و اصلا نمی خوام گیره بی خودی بهت بدم که بگم منم بلدم فقط می خوام خودت رو Upgrade کنی... ((اگه می خواستم چیزی بشم تا الان شده بودم))

ببین تو سبکه رپ چشم رو هم چشمی ها روی قافیه هستش و الان هم اگه دقت کنی اکثرا همه دو قافیه ((4هجایی)) به بالا استفاده می کنن و بیشتر سعی کن تو هم دوقافیه ((چهار هجایی)) به بالا بنویسی اونجوری تو رو به چشم یه Songwriter یا یه رپر دسته اول می بیننت و دلیل بعدیش اینه که موقع خوندن خیلی زیبا تر و حرفه ایی تر میشه صدرصد امتحان کن بی جواب نمی مونیی

دنباله کلماته قلمبه سلمبه باش حرفت رو ساده نزن یه خورده دنباله کلمات جدیدباش که شنونده به قول معروف تو کف بمونه ((نه در حدی که دیگه بزنه آهنگت رو رد کنه)) کلمات لاکچری به قول معروف ،، برو دنباله برند های کیف و کفش و لباس و ماشین و عینک و ساعت انواع نوشیدنی ها اسماشون رو یاد بگیری خیلی تاثیر داره بانک کلماتت رو زیاد کن از تو همین اینا قافیه هم در میاد

حالا باز بستگی به سبک خودت داره اینهای چیزایی بود که یادم بودش من خودم ازش استفاده می کردم

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Farhad76

Farhad76 عضو سایت

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +232 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    مرسی از نظر شما،،شما استاد مایی حتما به توصیه هاتون عمل میکنم، راستش خودمم خیلی وقته میخوام یه تکونی به خودم اما یه سری مشکلات هست که نمیذاره ذهنم واسه شعر ازاد باشه!!!!
    این تکستم مال خیلی وقته شاید 6-7 ماه پیش من تازه 18 سالمه و حالا حالا باید خیلی بدوم تا بتونم یه چیز درست و درمون بنویسم!!!!
    و مورد دیگه اینکه دیگه رفتم تو کار پاپ!!! صدام واسه پاپ خیلی مناسب هست بخاطر همین با اینکه امید دارم تو رپم موفق میشم اما فعلا رو پاپ حساب باز کردم!!!!
    به هرحال ممنون از نظرتون!!! من خیلی منتظر اینطور نظرات هستم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    بقیه دوستان کجا هستن پس؟؟؟؟

4. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,499 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    با خودم کلنجار می رفتم که آیا مطلبی که توی ذهنم هست بنویسم اینجا یا نه؟ بیشتر به این دلیل که سن ات پایین هست نگرانم دلسرد بشی ولی خوب گفتن بهتر از نگفتنه

منم وقتی تو محدوده سنتی تو بودم همین روال رو در پیش داشتم ولی وقتی سن کم کم میره بالاتر متوجه میشی که لازمه انجام هرکاری علم و تجربه اس
    صرفا با کنار هم گذاشتن کلمات ما نمی تونیم شاعر باشیم و شعر بگیم

چیزی که من حس می کنم اینه که چندتا کلمه کلیدی انتخاب کردی و به کلیشه ایی ترین شکل ممکن تبدیل به جمله شون کردی
    اما مفهوم این تکست چیه؟ چه چیز تازه ایی داره برای من شنونده؟ این سوژه ها واقعا نخ نما شدن بخصوص به این صورت کلیشه ایی که توصیف کردی
    اینکه چند نفر اومدن با خوندن مضامین اینچنینی به شهرت رسیدن دلیل نمیشه همه باید همین راه رو ادامه بدن
    چرا جای اینکه armin 2afm رو الگو قرار بدی سعی نمی کنی بهتر از اون بشی؟

روزانه سایت ها دانلود موسیقی رو ببینی 40/50 تا موزیک با مضامین تو رفتی من مُردم، لعنت به... که رفتی! برو گور...! منتشر میشه :biggrin:
    هیچ کدوم هم شنیده نمی شه دیگه، مگر اون کسی که هزینه های چند ده میلیونی می کنه تا سر زبون بیوفته که اونم 2 ماه کاری ازش منتشر نشه فراموش میشه این همه تکرار و تکرار و تکرار! واقعا این سوژه ها اشباع شدن
    این همه وقت و انرژی و هزینه که صرف تولید این آثار میشه می تونه نتیجه خیلی بهتری داشته باشه اگر کمی تفکر پشت کار باشه

دلیل اینکه پیشرفتمون خیلی کنده همین که فکر می کنیم همه ما باید همه کار انجام بدیم
    من اصلا نجار خوبی نیستم به صرف اینکه بلدم با اره چوب رو ببرم نباید برم میز و صندلی بسازم، اگر می خوام نجار بشم باید برم اصولش رو یاد بگیرم غیر از اینه؟

ما تو کشوری زندگی می کنیم که ادبیات غنی و پرباری داره، کلی شاعر بزرگ داشته و داره منظورم این نیست که باید در حد حافظ و سعدی باشی تا شعر بنویسی
    وقتی علم و آگاهیت رو بالا ببری دیگه ناخودآگاه سطح کارهات بالاتر میره (در هر زمینه ایی) انتظارت از خودت بیشتر میشه چون می دونی اطلاعات کافی داری

صحبت من فقط در مورد رپ نیست پاپ هم همین اوضاع رو داره متاسفانه موسیقی ما دچار یه حلقه تکرار شده
    هر از گاهی آلبوم هایی مثل آلبوم باران تویی از گروه چارتار بهم این امیدواری رو می ده که هنوز هم جای نوآوری و حرف تازه داشتن در موسیقی ایران هست
    اما متاسفانه تعدادشون روز به روز کمتر میشه

خلاصه کنم این حرفها رو نگفتم که دلسرد بشی و نوشتن رو کنار بزاری، برو دنبالش اصولش رو یاد بگیر شعر زیاد بخون
    موقعی که جادوی کلمات رو کشف کردی و یاد گرفتی ازشون استفاده کنی می فهمی قبلا کجا بودی و الان کجایی :thumbsup:

آخرین ویرایش: ‏1/10/15
    • خوشم اومد خوشم اومد x 8
  5. chronic

chronic عضو سایت

امتیازات:
    +65 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio, wavelab
    سلام لایت جان بله درسته ، متاسفانه بر می گرده به فرهنگمون، فرهنگون محدودیت داره
    فکر اکثر مردم ایران اینه که شعر خوب یعنی کلمات Clean ، شعر خوب یعنی این که توش به شعور شنوده احترام بذاریم (اصلا کاری به سبک رپ و پاپ اینا ندارم)
    ما خودمون رو تو چهار چوبه تو رفتی من گریه کردم ، من رفتم ولی دوست داشتم و... قرار دادیم و دیگه مردم هم شرطی شدن که این نوع موزیک ها خوبن
    حالا یه مثال می زنم
    یه آرتیست غربی تو هر سبکی (چه رپ ، چه پاپ ، چه راک و چه ...) میاد یه موضوعی رو انتخاب می کنه مثلا یه موضوع شکسته عشقی (که کلی هم طالب داره تو ایران) انتخاب می کنه حالا این موضوع رو بزرگ می کنه و وقتی که ما یه موضوع رو بزرگ کنیم توش هزاران هزار مشکل عشقی می بینیم یکیش رو انتخاب می کنه اون رو یک شعر کامل می کنه (((و این روش خیلی سخته و دیگه بر می گرده به Songwriter اش که چطوری از پسش بر میاد که یه همچین موضوع کوچیکی رو تو غالب یه شعر کامل قرار بده)))) و هیچ محدودیتی براش نمیذاره حتی ممکن یه ورس کاملش راجبه یه شبی باشه که توش با طرفش خاطره روابط زناشویی داشته باشه و به صورت یه خاطره کله جزئیات اون شب رو تعریف کنه... متاسفانه متاسفانه این کار هیچوقت تو ایران نمی شه کاری به داستان غیر م*جازیش ندارم من به این کار دارم که
    مردم ایران وقتی دارن این آهنگ رو گوش می دن اول از همه میگن به شعور من توهین شده چرا توش داره حرف های این شکلی میزنه دوم از همه میگه نگاه کن چی داره تو آهنگش میگه اصلا بی معنیه یعنی چی فلان شده فیسار شده ،اصلا به خودش اجازه نمی ده که وارد بتن موزیک بشه و شعر رو بفهمه

یه مثاله کلی می ذنم که سرت رو هم درد نیارم :
    یه ایرانی بشینه ترجمه یه شعر اونوری رو بخونه ؟؟؟ به نظرت جوابش چیه ؟؟؟؟

و این همه به حرفام اضافه کنم همه ایرانی ها نه اما اکثریت ایجوری هستن

6. Farhad76

Farhad76 عضو سایت

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +232 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    حرفاتون رو با جون و دل میپذریم راستش خودم همین عقایدو دارم اما نمیدونم کی میخاد عملی بشه!!!!!!
    خیلی دلم میخاد نواوری کنم اونم به شکلی که ماندگار بشه!!!که به امید خدا همه چی ردیف میشه
    ممنون از همه علی الخصوص لایت عزیز

7. kasra keshavari

kasra keshavari عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, soundforge
    سلام و عرض ادب
    یه چیزی رو بگم همین هم شاهکاره.اگر ممارست داشته باشی و دنبالش بری و جا نزنی کم کم مبینی امسالت از پارسال چقد بهتر شده.کارات رو میگم.دنبالش بری منظور اینه که مطالعه داشته باشی..... .

8. Farhad76

Farhad76 عضو سایت

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +232 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    ممنون از نظر و همین طور امیدی که به من دادی،،به امید روزای خوب....واسه همه....

9. majidkeyan

majidkeyan عضو سایت هنرمند

شغل :
    ترانه سرا
    امتیازات:
    +374 / 0 / -0
    قشنگ بود کاملن ارتباط برقرار کردم باهاش و تکست رپ زیبایی بود.

بارگذاری...