سخت افزار

شروع موضوع توسط ali123 ‏27/2/14 در انجمن سخت افزارهای استودیویی

تاپیک سخت افزار تالار سخت افزارهای استودیویی در persian-music.org.

1. ali123

ali123 عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام ..
    من میخواستم یه بحث در مورد سخت افزار ها راه بندازم و دوستان هم نظر بدن بلکه خیلی چیز ها شاید روشن بشه ..
    حالا من زیاد در مورد سخت افزار ها تو مرحله رکورد مطمئن نیستم و البته تو اون مرحله فک نمیکنم اصن بشه از نرم افزار استفاده کرد .. اما تو مرحله میکس و مستر ، سخت افزار چقد میتونه ضروری باشه ؟؟ و آیا این همه نرم افزار از کمپانی های فوق العاده حرفه ای جواب گو نیستند ؟؟ سخت افزار هایی مثل UAD و TC و Pro Toolz و ...
    من کسایی رو میشناسم تو ایران که حالا اگه نخوایم از کلمه بهترین استفاده کنیم واقعا جز بهترین ها هستند و دارن با نه تنها سخت افزار کار نمی کنن بلکه یه سیستم ساده و حتی یه مانیتور خیلی معمولی کار می کنن ...
    من داشتم تو سایت ها همین توری دنبال مطلب در مورد UAD می گشتم که به مسئله جالبی برخوردم ..
    قیمت UAD Solo رو حالا مثلا در نظر بگیریم تو سایت خودش زده چیزی در حدود 300 دلار که حالا بهترین ریوربشم اگه خریداری بشه ( دلار lexi 224 350 ) در میاد در حدود 750 دلار ... حالا به سایت خود Lexicon برخوردم که دیدم افکت ریوربش رو که 14 تا نرم افزار ریورب هستش رو زده 999 دلار !!
    سوال اینه که چرا ؟؟
    به نظر من این ها هم مثل UAD شایدم حرفه ای تر شبیه ساز سخت افزار باشند ... در واقع هر افکت نرم افزاری شبیه ساز یه سخت افزار هست !
    و تنها عامل یا حداقل مهم ترین عامل سخت افزاری بودن این افکت ها شاید جلوگیری از کرک شدنش باشه ... و در مرحله بعد Cpu اختصاصی که کمک میکنه Cpu سیستم درگیر این افکت ها نشه !
    اگه افکت های UAD هم نرم افزاری بود تا الان کرک شده بود و دست ما ها بود و شاید اون حساسیت رو دیگه بهش نداشتیم !!
    اگه همین Lexicon های نرم افزاری هم سخت افزار براش درست میکردن که دیگه کرک نمی شد مجبور بودیم به قیمت واقعیش بخریم و مثلا میشد 10 میلیون تومن !!
    و مورد بعد اینکه من دیدم تو سایت دوستان خرید و فروش نرم افزار اورجینال میکردن مثل Cubase ! چه فرقی با نسخه کرک شدش داره که 2 تومن هزینه می کنید ؟؟!

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,804 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز
    من هم uiad دارم به حدودا 10 میلیون پلاگین و هم پروتولز 8 اورجینال. !
    اگه تصور میکنید که بودن اینها معجزه میکنه خیر. ! همچین چیزی نیست.
    اینها فقط پلاگینهایی هستند ( uad ) که الگوریتم اونها به سخت افزارشون بیشتر نزدیکه و کمی ممکنه دقت کنید ممکنه بهتر از پلاگینهای دیگه عمل کنه اما لزوما همیشه اینطوری نیست. من با این همه پلاگین هنوز در کنار uad ز ویوز هم استفاده میکنم.
    برای مثال من یه پلاگین ریورب خرید 299 دلار. با ریوربهایی که قبلا مورد علاقه م بودن و همیشه در چین میکسم قرار داشتند تست کردم و بعدش این ریورب شده ریورب مورد علاقه م. اما هنوز ریورب قبلی رو دوست دارم.
    در کل میخوام به این نتیجه برسم که اگه شما بلد باشید میکس کنید بدون uad و tc و پروتولز هم میتونید کار خوب جمع کنید.
    به شرطی که کار با ابزار رو خوب بلد باشید
    در نهایت توجه شما رو به قیمتهای پلاگینهای اورجینال ویوز و uad جلب میکنم.
    UAD Audio Plug-Ins | Online Store | Universal Audio
    ببینید ویوزی که ما راحت دانلود میکنیم و رایگان استفاده میکنم چقدر قیمت داره
    Mercury | Bundles | ویوز

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  3. ali123

ali123 عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دقیقا !
    من خودم قصد خرید داشتم اول به قول شما تصورم معجزه نه حالا اما یه چیز کاملا متفاوت بود و بعد کلی تحقیق منصرف شدم ...
    شاید اگه اون ور زندگی میکردم و مجبور بودم به قیمت واقعی خرید کنم ، UAD و کلا سخت افزار ها رو ترجیح میدادم .. ینی قطعا !

با تشکر از آقای محبی

4. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,256 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    یک سری پلاگین ها هست آخر اسمشون کلمه ی Nebula 3 هست من دانلود کردم ولی فایل setup ندارن ، آیا مخصوص سخت افزار خاصی هستن ؟

بارگذاری...