سخت افزار آنالوک

ebrahimi.mehdi

عضو سایت
درود در مورد نرم افزار ادوب آدیشن سوالی داشتم. اگر بخوایم در این نرم افزار از پرسسور های سخت افزاری استفاده کنیم آیا امکانش هست؟

ebrahimi.mehdi

عضو سایت
مثلا کمپرسور یا اکولایزر داریم که می خوایم در قسمت میکس ازشون استفاده کنیم چجوری باید اینها رو بر روی ترک هامون اعمال کنیم

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,506
10,774
113
55
.
من قبل از اینکه با کیوبیس کار کنم، با Audition کار میکردم. نرم افزار خوبیه، ولی بزرگترین مشکل این DAW اینه که Realtime کار نمیکنه. و وقتی نتونه ریل تایم کار کنه، طبعاً نمیتونه با سخت افزارهای سِند شده کار کنه. با ورژن های جدیدش کار نکردم، ولی بعید میدونم جدیداً این مشکل اساسی رو رفع کرده باشن.
در کار شما هم که ظاهراً استفاده از Audition دیگه جا افتاده در ایران.

ebrahimi.mehdi

عضو سایت
من قبل از اینکه با کیوبیس کار کنم، با Audition کار میکردم. نرم افزار خوبیه، ولی بزرگترین مشکل این DAW اینه که Realtime کار نمیکنه. و وقتی نتونه ریل تایم کار کنه، طبعاً نمیتونه با سخت افزارهای سِند شده کار کنه. با ورژن های جدیدش کار نکردم، ولی بعید میدونم جدیداً این مشکل اساسی رو رفع کرده باشن.
در کار شما هم که ظاهراً استفاده از Audition دیگه جا افتاده در ایران.
من اومدم تمام ترک ها رو انتقال دادم به یک باس ترک به صورت کلی میشه روی تمام ترک ها از این طریق افکت اعمال کرد اما مثلا زمان کمپرس کردن وقتی گین رو از یک حدی که بیشر میکردم صدای سوت از اسپیکرها شنیده میشه

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,299
1,744
113
درود در مورد نرم افزار ادوب آدیشن سوالی داشتم. اگر بخوایم در این نرم افزار از پرسسور های سخت افزاری استفاده کنیم آیا امکانش هست؟

هیچ وقت از Audition استفاده نکردم، ولی مگه نمی‌شه اوتپوت یک ترک ادیو رو به جای دیگه به غیر از مستر اوتپوت فرستاد؟ حتما مثل باقی DAWها میتونی ادیو رو به جاهای دیگه بفرستی. اگه ترک mono هست، یک اوتپوت برای Send لازم داری، یک اینپوت هم برای Return. اگه I/O اضافه روی اینترفیس داری، چرا نشه؟ اگه با Audition میشه ادیو رکورد کرد، حتما میشه اوتپوت یک کمپرسر یا EQ هم رکورد کرد. اوتپوت این دستگاه‌ها line level هست دیگه.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,506
10,774
113
55
.
من اومدم تمام ترک ها رو انتقال دادم به یک باس ترک به صورت کلی میشه روی تمام ترک ها از این طریق افکت اعمال کرد اما مثلا زمان کمپرس کردن وقتی گین رو از یک حدی که بیشر میکردم صدای سوت از اسپیکرها شنیده میشه
اون که سوت شنیده میشه، یه مشکل دیگه هست که خودت باید پیدا کنی. ولی در مورد اینکه بتونی سِند کنی، من داشتم ویدئوهای مربوط به این موضوع رو میدیدم، ظاهراً تونسته این کار رو بکنه. اینترفیس نرم افزار هم خیلی فرق کرده! اون موقع که من کار میکردم خیلی ساده تر بود.
شما حالا چک کن با روش این ویدئو ببین میشه یا نه:

حالا چرا میخوای پراسس سخت افزاری استفاده کنی و نرم افزاری نه؟

ebrahimi.mehdi

عضو سایت
هیچ وقت از Audition استفاده نکردم، ولی مگه نمی‌شه اوتپوت یک ترک ادیو رو به جای دیگه به غیر از مستر اوتپوت فرستاد؟ حتما مثل باقی DAWها میتونی ادیو رو به جاهای دیگه بفرستی. اگه ترک mono هست، یک اوتپوت برای Send لازم داری، یک اینپوت هم برای Return. اگه I/O اضافه روی اینترفیس داری، چرا نشه؟ اگه با Audition میشه ادیو رکورد کرد، حتما میشه اوتپوت یک کمپرسر یا EQ هم رکورد کرد. اوتپوت این دستگاه‌ها line level هست دیگه.
به نظر شما میشه از خروجی های مانیتور استیشن به عنوان خروجی آنالوگ استفاده کرد؟ چون مشکل تعداد ورودی و خروجی کارت صدا رو هم دارم

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,299
1,744
113
به نظر شما میشه از خروجی های مانیتور استیشن به عنوان خروجی آنالوگ استفاده کرد؟ چون مشکل تعداد ورودی و خروجی کارت صدا رو هم دارم

هر هاردور که اوتپوت line level داره، میتونه به هر اینپوت که line level قبول میکنه وصل بشه. ولی این کار فایده نداره. یا یک interface بگیر با I/O بیشتر یا از پلاگین استفاده بکن. اگه میخای اینجوری سیگنال رو به EQ/compressor بفرستی، چه جوری میخای return کنی؟