سبک های مختلف ریتم زنی گیتار الکتریک در سبک راک

شروع موضوع توسط mosobo ‏28/7/14 در انجمن راک ( Rock )

تاپیک سبک های مختلف ریتم زنی گیتار الکتریک در سبک راک تالار راک ( Rock ) در persian-music.org.

1. mosobo

mosobo

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    سلام دوستان.
    من میخوام یه کار راک بسازم و با اف ال کار میکنم.
    ولی متأسفانه در این سبک اطلاعات خاصی ندارم.
    کار قراره تقریبا مثل کارای حامد زمانی باشه. و موضوعیت کار حماسی و اعتراض آمیز هست.

حالا از دوستانی که در این زمینه مهارت و اطلاعات دارن میخوام نمونه ریتم زنی گیتار الکتریک که در زمینه کار استفاده میشه رو بهم معرفی کنن و نمونه بزارن.

طبیعتا باید ریتم با ریتم درام کنار بیاد و هماهنگ بشه. اگه واسه این موضوع سبک خاصی از درام راک هم مد نظر دوستان هست ممنون میشم معرفی کنن.

2. Les_paul

Les_paul مدیر تالار گیتار تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +1,917 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, sonar
    سلام
    ریتم میتونه هزاران مدل باشه ...
    پیشنهاد میکنم به یک نوازنده ی گیتار الکتریک مشورت کنید و همکاری کنید چون با پلاگین ها هرچقدر هم حرفه ای باشن طبیعی نیستن ...
    ساز گیتار الکتریک از جمله ساز های هست که حتما باید نوازندگی بشه ...
    حامد زمانی هم خیلی خاص نیست ! محدود به کارای ایشون نشید ...
    قبل از مشورت با نوازنده تعدادی کار های سطح بالا گوش بدین که آشنایت داشته باشید.
    موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. mosobo

mosobo

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    ممنون. ولی مشکل اینجاس که من اهل شهرستان هستم و به جایی دسترسی ندارم و کسی رو هم نمیشناسم.
    برا همین میخوام از دوستان کمکم کنن.
    ممنون میشم اگه در این زمینه پلاگین و vst در دسترس هست که بتونم با اون کارو انجام بدم معرفی کنن.
    همچنین برای سبک آهنگ.
    در کل برای این کار اگه کسی هست از دوستان که مهارت داره لطفا کمکم کنه. ممنون میشه.

4. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +105 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز سلام
    برای سبک راک برنامه پیشنهاد نمی شود ( به همین دلیل اصولا گروه تشکیل می دهند) ولی امروزه در ایران افراد تمایل به تشکیل گروه ندارند یا خیلی کم هستند به همین دلیل سبک راک چندان دنبال نمی کنند ولی به شما پیشنهاد می دهم اول از همه سعی به اموزش گیتار الکتریک کنید(البته بستگی به سبکی دارد که شما ان را دنبال می کنید ) درام و بقیه ساز ها را می توان به وسیله برنامه درست کرد ولی گیتار اصلا نتیجه خوبی نمی گیرید
    ولی در کل سبک راک سبکی هست که حتما نیاز به یک گروه دارد به نظر من شما به جای سروکله زدن با برنامه سعی به اموختن یک ساز کنید چند سال که یک ساز را دنبال کنید ارزش خیلی بیش تری دارد تا بیایید با کارت صدا و.... روی برنامه کار کنید (در سبک راک)

5. F. METAL

F. METAL کاربر با تجربه عضو سایت VIP هنرمند

شغل :
    Guitar/Guitar Accessories Importer - Retailer
    امتیازات:
    +2,321 / 0 / -0
    پیرو صحبت‌های احسان، یه سوال برام پیش اومده و اونم اینه که "شما که از سبک Rock و اصول تئوری این سبک اطلاع چندانی ندارید (طبق گفته خودتون) چه اصراری دارید که در این سبک آهنگ بسازید؟" لحن بنده رو به بزرگی‌ خودتون ببخشید، ولی‌ مگه Rock "بچه سر راهیه" که هر کسی‌ که حتی به این سبک وارد هم نیست بیاد و در این سبک آهنگسازی کنه؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  6. mosobo

mosobo

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    ممنون.
    ولی بنده کار بنده نوازندگی نیست که بخوام برم دنبال آموزش گیتار.
    اف ال کار هستم. ولی چون توی یه گروه سرود به عنوان آهنگ ساز فعالیت دارم،‌ اینا قراره یه آهنگ تو سبک راک بخونن.
    من فقط یه نمونه خوب میخوام (مثل کارای حامد زمانی که چیز خاصی هم نداره) که بتون با اف ال پیاده کنم.
    وگرنه حرف شما کاملا درسته و سبک راک خودش هزار تا زیر شاخه داره و آدم باید بره تو نخش.

ببین دوست عزیز، من اکثرا کارم میکس و تنظیم هست و کارای دیجیتالی مذهبی مثل علی فانی و...
    و چون با یه گروه سرود کار میکنم، اینا واسه هر مناسبتی یه آهنگ ارائه میدن.
    و الانم یه سبک راک میخوان که بیشتر جنبه حماسی و اعتراض آمیز داره.
    پیشنهاد میکنم برای اینکه منظورمو بهتر بفهمین آهنگ های "لبیک" ، "گله از گرگ" حامد زمانی رو گوش کنین.

من فقط از دوستان معرفی دو سه تا سبک و ریتم (گیتار الکتریک+درام) و نیز vst و سمپل های مورد استفادش رو میخوام.

7. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +105 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز
    در حال حاظر اگر بخواهید یک سبک راک را کامل با برنامه درست کنید تازه اگر از بهترین vst ها و سمپل ها استفاده کنید و همچنین در این سبک هم تجربه داشته باشید نتیجه نهایی متوسط رو به پایین در می اید
    پیشنهاد من به شما :
    هیچ وقت صدایی که از سمپل ها بیرون می اید اصلا قابل مقایسه با صدای گیتار نیست به همین دلیل اگر بتوانید فردی را پیدا کنید (حتی در اموزشگاه ها) که بتواند گیتار بزند درام را می توان به وسیله برنامه درست کرد البته بستگی به خودتان دارد ولی اگر این اولین کارتان در سبک راک هست و قرار باشد کامل از سمپل ها استفاده کنید نتیجه مطلوبی نمی گیرید
    با این حال یک سایت را می شناسم (در پیام خصوصی برایتان می فرستم ) شاید بتواند مشکل شما را حل کند
    و بیش تر از این مطئسفانه کاری از دست بنده بر نمی اید

8. mosobo

mosobo

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    ممنون. ولی بنده کسی رو سراغ ندارم.
    اگه شما و یا کسی از دوستان انجمن هست که حالا چه خودش و چه کسی رو سراغ داره که برام بتونه ریتم گیتارو بزنه ممنون میشم معرفی کننین.

همچنین نوع ریتم و سبک. اگه امکانش هست دوستان دو سه تا نمونه کار بزارن واسم. با توجه به دو تا کار حامد زمانی.

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. گیتار الکتریک ریتم