سبک موسیقی سیروان چیه؟

شروع موضوع توسط aradmusician ‏27/1/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک سبک موسیقی سیروان چیه؟ تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. aradmusician

aradmusician عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, sonar
    سلام

چندتا سوال داشتم

سبک موسیقی سیروان خسروی چیه؟ ( پاپ یا ترنس یا چیز دیگه؟)

و چرا میگن سیروان تنظیم کننده خوبی هست ولی خواننده و آهنگساز خوبی نیست؟!

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    سلام من فکر می کنم اگر در کل ببینیم سبکش پاپ هستش ولی اگه بخوایم برای هر آهنگ بصورت جداگانه نظر بدیم سبکای مختلفی از راک،هاوس،هیپ هاپ یا چیزای دیگه می تونه باشه.چیزی که مشخصه اینه که طرز فکر ایشون بر پایه موسیقیه الکترونیکه
    اینکه یک نفر آهنگ ساز خوبیه خواننده خوبیه یا نه بنظر من تا حدود زیادی سلیقه ای هستش و نمیشه بطور مطلق گفت فلانی آهنگ ساز بدی هست یا نه.اینکه یک نفر بتونه عده زیادیو جذب موسیقیه خودش کنه شاید از نظر بعضیا ارزش داشته باشه و بعضی ها هم فکر کنن که موسیقی ای خوبه که مثلاً تکنیک بالایی تو آهنگ سازی و پیچیدگی هنری آهنگ داشته باشه.نظر شخصی من اینه که ایشون تو سبک خودشون بسیار موفق بودن و نسبتاً هم زودتر از بقیه این سبکو وارد موسیقیه پاپ ایران کردن. از نظر من تنظیم هاشون استاندارد و حرفه ای هستش و از لحاظ میکس به آهنگاشون اشکالات کمی شاید بشه گرفت.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    اونا یه مشت دشمنن به سیروان حسودی میکنن که آهنگسازیشو بد جلو میدن خودشون نتونستن در حد سیروان برسونن میاین سیروان رو زیر سوال میبرن ازشون هم بپرسی میگن چون خودمون نخواستیم موزیک های سیروان رو گوش کنی شاید بگی اینکه آسونه میکس ساده و از این وی اس تی استفاده کرده ولی در عمل نمیتونن مثل سیروان موزیک رو دربیارن سیروان سلیقه بالایی دارن و موزیک الکترو رو بخوبی درک کرده و میدنه برا هر موزیک چه نیاز داره و چه صدایی بکارش میاد من هنوز توایران میکسی مثل میکس سیروان ندیدم الان خیلی ها میگن آقای ایکس فلان بمان هست که از ایشون خیلی بهترن ولی نتونستن خودشون رو نشون بدن اصلا من این حرفو قبول ندارم یا میگ خیلی ها هستن توهمین ایران ماراشون بهتر از سیروان اما کسی نمیشناسشون اگه خوب وبدن تا الان اومده بودن بالان من سیروان رو تنها کسی رو میدونم توایران که نوآوری میکنه 0 درصد کاراش از فکره خودشه نمیاد تقلید کنه خیلی کم پیش میاد این کار رو کنه همشون میاین همون صداهایی استفاده میکنن که فلان تنظیم کننده توهلند تو یه موزیکش استفاده کرده اما به یه شکل دیگه ولی سیروان نه اینطور نیس

4. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    نظر هر کسی برای خودش قابل احترام هستش ..هر کسی یه سلیقه نظر و عقیده ای داره ..

5. aradmusician

aradmusician عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خب یعنی آهنگ من عاشقت شدم و آلبوم ساعت9 سبک پاپ هستن؟ یعنی آهنگایی که با صدای خود سیروان اومدن بیرون سبکشون پاپه؟ آخه از این چیزا سر درنمیارم و هنوز فرق پاپ و ترنس را نمیدونم اینو میپرسم.

6. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, protools, studio_one
    البته سیروان کار راک و پاپ-راک هم داره . مثل بهار نزدیکه یا دلم گرفته یا امروز میخوام بهت بگم و ...
    البته راک هاش راکیه که رگه هایی از موسیقی الکترونیک هم توشه . مثل آلبوم آخر لینکین پارک .
    خودش چند وقت پیش گفته بود که آلبوم ساعت 9 خیلی سبکای متفاوتی توش بود و توی آلبوم جاده رویاها کاملا سعی کرده بود بیشتر بیاد سمت موسیقی الکترونیک .
    میشه گفت الان کاملا به سمت موسیقی الکترونیک متمایل شده .
    من خودم به شخصه سیروان و کاوه یغمایی رو جز بهترین موزیسینهای حال حاضر کشورمون میدونم ولی به نظرم تعصب تو هیچ چیز خوب نیست .
    هر چند به نظرم کسی که میاد و آهنگی مثل زندگی همین امروزه رو میخونه خیلی توی خوندن و نوشتن خط وکال مهارت داره که تا نت دو رفته بالا میره (حتی اگه با ملوداین باشه) . سیروان جز اولین خواننده های ماست که فالستو رو به وفور و به طور صحیح تو کاراش استفاده کرد و موسیقی غربی رو وارد آهنگامون کرد .
    در آخر اینکه خواننده یا آهنگساز خوبی نیست کاملا سلیقه ایه . نظر هر کس برای خودش محترمه .

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  7. aradmusician

aradmusician عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    وقتی من آهنگ بهار نزدیکه که پاپ و راک هست را گوش میکنم با وقتی که مثلا من عاشقت شدمو که فقط پاپ گوش میکنم تفاوت زیادی نمیبینم. این به خاطر تنظیم آهنگها هست که از یه سبک واحد پیروی میکنن؟ یه خورده بیشتر برام توضیح بدید. تازه واردم تو دنیای موسیقی

8. Reza_54124

Reza_54124 عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام دوست عزیز

ببینید استفاده از یک سری اصوات و آلات موسیقی در سبک های مختلف میتونه یکسان باشه و حتی افکتهای مشابه ی داشته باشن ولی دلیل بر یکسان بودن سبک ها نیست. هر سبک از اصول و قواعد خودش پیروی میکنه و نوع چیدمان نت ها و هارمونی ها در سبک ها متفاوته حتی افکت دادن به برخی سازها مثلا اینکه گیتار با ریورب شدید - ضعیف و حتی بدون ریورب شنیده بشه پس حتی گاهی در جزئیات هم متفاوت هستن اما در برخی سبکها همون طور که خدمت شما عرض کردم شباهت های هم وجود داره.

بهتره از مثال های خودتون استفاده کنم شما از آلبوم ساعت 9 سیروان خسروی موزیک زندگی همین امروزه رو گوش کنید متوجه تفاوت با این 2 موزیکی که اسم بردید میشید موزیکی مثل من عاشقت شدم پاپ هست ولی بهار نزدیکه به سافت راک نزدیک تر هست تا پاپ راک امروز میخوام بهت بگم نمونه ی پاپ راک دهه هفتادیه این که یه جورای احساس یکسان بودن میکنید بخاطر زمینه ی سبک راک میتونه باشه که در ذهن شما تداعی میشه آهنگ زندگی همین امروزه راک هست و من عاشقت شدم پاپ و تلفیقی نا چیزی از راک من اسم این اتود های سیروان رو شیطنت های سیروان گذاشتم که سعی میکنه رنگ و بوی خاصی به کارهاش بده یه جورای امضای خاص خودش رو روی اثر هاش بزاره سیروان با صدای سه تار رنگ و بوی پاپ بهش داده و میشه گفت سافت راک نزدیکترین سبک برای این موزیک هست راک زیر مجموعه های بسیاری داره برای مثال - هارد راک - سافت راک - پروگرسیو راک - و مشتقات دیگه اما همه ی اینها تفاوت دارن با هم ولی بیس ( زمینه ) سبک های زیر مجموعه راک روی راک میچرخه.

اما در مورد این مسئله که سیروان از ابزار الکترونیک مثلا درام و برخی اصوات خاص در سبک های راک استفاده میکنه باعث شباهت در کار هاش میشه از نظر بنده چنین چیزی ممکن نیست چون بزرگان این سبک هم از تکنولوژی روز بهره میبرن . سیروان تا به الان طبق گفته های خودش برای موزیک های که خودش میخونه تمایل و
    گرایش بیشتری به سبک راک داشته و سعی میکنه بیشتر روی این سبک مانور بده ، اما کارهای متفاوتی ارائه میده برای مثال در آلبوم ساعت 9 موزیک چه حالی داره Eurodance هست امروز میخوام بهت pop rock دهه هفتادی آره یه جورایی Reggaeton ایرانی منو نگاه کن الکترونیک . ( دلم گرفته، زندگی همین امروزه، امروز میخوام بهت بگم و اون روزا ) کارهایی هستند که در کنار هم قرار می گیرند ولی تفاوت در کارهای سیروان زیاد بوده شما به البوم رمانتیک شهاب رمضان با دقت گوش کنید میبینید
    که همه یه اون کارها در زمان خودشون و حتی الان جدید هستن و از تنوع بیشتری در آهنگسازی و تنظیم نسبت به سایر هنرمندهای امروزی برخورداره

شما اگر علاقه دارید میتونید کتابهای در زمینه ی آشنایی با سبک ها رو مطالعه کنید و کاملا متوجه تفاوت هاشون میشید البته هر چه از نظر تئوری موسیقی غنی تر باشید بهتر درک خواهید کرد . کمی و کاستی های در صحبت های بنده وجود داره که امیدوارم شما و سایر دوستان به بزرگواری خودتون ببخشید دوست عزیز شما میتونید در سایت موزیک ما هم در مورد برخی از خصوصیات کاری سیروان مطلع بشید . موفق و پیروز باشید

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏28/1/13
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
  9. erf_hs

erf_hs عضو سایت

امتیازات:
    +51 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools
    نه عزیزم اگه از موسیقی سر در نمیاری نظر نده .
    بیشتر کارهای سیروان کاوره اصلا مبنای البوم ساعت 9 و ملودیشو رو از انریکو کاور کرده
    به قول یه بزرگی سیروان کاور کننده ی حرفه ایه

10. Reza_54124

Reza_54124 عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    دوست عزیز شما لطف کنید برید یه سر به سایت موزیک ما هم بزنید متوجه ماجرا میشید. البته راه های دیگه ای هم برای فهمیدنش وجود داره درست نیست در مورد اشخاص به این شکل قضاوت کرد با دلیل اثبات کنید و وصله کاور کردن رو به هر کسی نچسبوند بنده طرف هیچ شخص خاصی رو نمیگیرم هر کس به اندازه خودش در کارهاش موفق بوده حرف های شما بیشتر نظر شخصیه تا نقد دوست عزیز

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  11. erf_hs

erf_hs عضو سایت

امتیازات:
    +51 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools
    هیچ کدوم که گفتی نیست سند میخوای برات یه نمونه از سمپل کاور شده توسط سیروان خسروی برات آپلود کنم

12. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    شما 5تا موزیک سیروان کاور شده و با همون اسم اون آهنگی که کاور شده رو بزار؟
    من فکر کنم دیگه انتظار دارید سیروان سمپل هم اختراع کن

13. aradmusician

aradmusician عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یه کتاب خوب درباره ی سبکا اگه میشه بهم معرفی کنید. یه تنظیم کننده خوب بهم پیام خصوصی بده چندتا سوال دارم

14. suymun

suymun عضو سایت

شغل :
    مدرس،آهنگساز،تنظیم کننده ونوازنده
    امتیازات:
    +69 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    حالا برفرض سیروان کاور کرده باشه... خب؟ الان هرکار پاپی که توی ایران روانه بازار میشه کاوره. چون هر کاری کاور نباشه و با گوش شنونده آشنا نباشه شنونده پیدا نمیکنه. هرکسی خواست نظر بده بگه کار فلان خواننده چطوره بگه چه گامیه؟ چه آکوردایی داره؟ چه فواصل و چه وصلهایی استفاده کرده. درضمن سبک سیروان هم پاپه. سبکی هم به نام پاپ راک و پاپ بلوز و جز پاپ و ... وجود نداره همه پاپه. این اسمها توی ایران بوجود اومده چون تعریف پاپ رو نمیدونیم. برای هر آهنگی که نمیشه اسم یه سبک جدید انتخواب کرد.

- - - - - - - - - -

از کتاب تاریخ موسیقی دوره باروک شروع کنی خوبه. تنظیم کننده خوب نیستم ولی سوالت رو بپرس درحد توان جواب میدم.

15. mjzkj

mjzkj

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    اینکه بخوایم کل کارای سیروان رو زیر آنالیز سبکی ببریم به سبک ثابتی نمیرسیم و همون طوری که خودش بارها گفته قصد داره تنوع سبکشو گسترش بده(و این اواخرترکیب موسیقی کردی) و این توانایی رو داره
    نکته اینکه فانتزی کار کردن تو همه کاراش به چشم میاد و با حالو هوای شنونده های ایرانی به خصوص زمانی که آهنگ ساز خودش باشه سازگار نیست .
    سیروان با ترنس های تمیز و البته از اونجایی که گفته توانایی بالایی در ساخت کارای با ضرب آهنگ بالا داره میشه جمع بندی رو با سبک ترنس به پایان رسوند ولی ثابت کرده که تو سبک های دیگه هم واسه خودش صاحب ایدست . در هر حال در ایران به دلیل ترکیب علایق مردم و مسائل مجوز نمیشه یه رویه رو دنبال کرد .

16. Persian_Star

Persian_Star عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar

17. suymun

suymun عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +69 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio

18. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    المان هایی که میتونه به تفکیک سبک های موسیقی کمک کنه:
    1.سرعت BPM
    2.سازبندی و تنظیم آهنگ
    3.تکنیک ها و پترن های استفاده شده برای هر ساز مثلا گلاید کردن گیتار تو سبک کانتری یا مدل بوگی زدن باس و پیانو
    4.صدای انتخاب شده برای هر ساز مثلا فرق بین جنس صدای اسنیر درام تو سبک Jazz و Rock و یا جنس صدای کیک توی سبک ترنس و هیپ هاپ
    5.احساسی که آهنگ و شعرش به مخاطب منتقل میکنه مثلا بطور کلی سبک dance و House حس شادتری نسبت به trance دارن درحالی که ترنس معمولا حس عمیق تری داره
    7.پترن و ریتمی که برای درام استفاده میشه مثلا تفاوت بین سبک Rhunba و Cha Cha
    9.سبک کلی ای که اون بند یا خواننده کار میکنه مثلا اگه Rihana بیاد death metal هم بخونه از نظر من پاپ حساب میشه D:

- - - - - - - - - -

حالا اگه بخوایم فراتر بریم و کلی تر ببینیم باید بگم که اسم های کلی ای مثل پاپ،راک،متال،هیپ هاپ و غیره فراتر از ساز بندی و اینجور چیزا هستن.اینا اسم سبک های علایق و رفتار های اجتماعی میشن فرای موسیقی تو اینجور سبک ها ویژگی های اجتماعی مثل مضمون شعر،نوع لباس پوشیدن،طرز تفکر و خیلی چیزای دیگه کاملا تاثیر دارن.شما میتونین تفاوت بین یک گروه متال و یک بند رپ رو فقط از رو قیافشون تشخیص بدین.
    در آخر واقعا بنظر شما اینکه سیروان سبکش چیه چه فرقی بحال ما داره؟ سبک شناسی خیلی خوبه دونستنش ولی برای چی باید سر یه خواننده بخوایم بی خود باهم بحث کنیم؟

19. aradmusician

aradmusician عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من تازه وارد موسیقی شدم و میخوام یه سبکو انتخاب کنم. چون آهنگای سیروانو دوس داشتم خواستم بدونم سبکش چیه

20. suymun

suymun عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +69 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    دوستان اکثرا وقتی میخوان از سبک اسم ببرن اسم ریتمها رو میارن دقیقا مثل این خالتورها وقتی میخوان اسم از گام ببرن با منفی مثبت ترانسپوس قاطی میکنن. چاچا رومبا بوگی هووس دنس و... همه اسم ریتمهای سبک ها هستن هیچکدون اسم سبک نیستن. دوستانی واقعا دوست دارن از سبک سر در بیارن باید ادوار موسیقی جهان رو از باروک تا مدرن رو بررسی کنن. مخصوصا از 1920 آمریکا برای آشنایی با ظهور سبک جز و راگز.

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. سبک سیروان خسروی

,
  2. سبک موسیقی سیروان خسروی

,
  3. سبک سیروان خسروی چیه

,
  4. سبک خواندن سیروان خسروی,
  5. سبک سیروان خسروی برای سوال دارم,
  6. سبک گیتار سیروان