سبکهای فلامنکو

شروع موضوع توسط Orion ‏15/7/11 در انجمن گیتار

تاپیک سبکهای فلامنکو تالار گیتار در persian-music.org.

1. Orion

Orion Astronaut

امتیازات:
    +32 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان
    من در حال یادگیری گیتار کلاسیک هستم و علاقه زیادی به سبک فلامنکو دارم که قطعاً در آینده میرم سمتش. فقط یک سئوالی داشتم. آیا سبک نوازنده‌هایی مثل Paco De Lucia، Paco Pena ، Jesse Cook، Ottmar Libert، Luis Villegas همه‌شون یکیه؟
    چون خودم با نوازندگی Jesse Cook و Ottmar و Luis Villegas خیلی بیشتر ارتباط برقرار میکنم تا مثلاً آهنگهای استاد مسلم فلامنکو، پاکو د لوسیا. آیا جسی کوک و اوتمار لیبرت سبکشون با پاکو یکیه؟

آخرین ویرایش: ‏15/7/11
  2. M.A.H.Y.A.R

M.A.H.Y.A.R عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام.
    نه، سبك پاكو مدرن فلامنكو هست. اگه دقت كرده باشي تو كاراش تلفيق با چز و حتي سبك لاتين هم ديده ميشه هرچند ريشش فلامنكو هست و اوناي ديگه حالت چاشنيو بازي ميكنن. البته اين اين تفاوت سبك خيلي محسوس نيست و تكنيكاي پاكو هم ماله فلامنكو هست.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. camaron

camaron عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاکو دلوسیا و توماتیتو مورایتو ، چیکوئلو ، ویسنت آمیگو ، رافائل کورتس ،.... اینا سبکشون فلامنکو مدرن هست که از موسیقی جز به لطف پاکو دلوسیا و خواننده ی اسطوره فلامنکو کامارون دلایسلا کمک گرفته که فلامنکو مدرن میگن ولی سابیکاس (کارهاش دیوانه کننداس) ، رامون مونتویا ،پاکو پنیا ، نینو ریکاردو ...فلامنکو سنتی میگن ولی جسی کوک یا همون آرمیک ، اتمار لیبرت ، جیپسی کینگ ، اسکار لوپز ، آنتونیو کوبو اردشیر فرح اینا همون پاپ هست که از پالوی رومبا فلامنکو ایده میگیرن که ریتم 4/4 داره و کمپاس هم نداره به راحتی تلفیق میکنن با ایده های خودشون
    گوش کنی میفهمی چی گفتم:smile (35)::smile (35):

4. aftech

aftech

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    در تکمیل فرمایشات دوستان لازمه بگم خود اوتمار لیبرت میگه من neo flamenco میزنم . یه جورایی سبک پاکو دلوچیا و امثال اون سنتی تر و ترکیبی با موسیقی جز و حتی لاتینه ولی اساتید بزرگی مثل سابیکاس (خدا رحمتش کنه) سنتی سنتی بودن

5. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ببینید موسیقی جز ازادیه بی حد و مرز خودش رو با موسیقیه پر احساس فلامنکو ترکیب کرده و حاصل اون شده ساختار شکنی در فلامنکوی سنتی و تغییر اصول کمپاس و تاکیدات و تغییر کلی در ملودیها و فالستاهای سنتی توکه های مختلف.همین تبعیت نکردن از اصول و چهارجوب های مشخص باعث شده که بزرگانی چون پاکو دلوسیا و ویسنته امیگو و توماتیتو سبک شخصی خودشون رو تعریف کنند و هر کدوم رنگ و بوی نوازندگی خودشون رو داشته باشند.و تنها با گوش کردن نوازندگی این بزرگان هست که میشه پی به ظرافت های کارشون برد و تفاوت های سنت و مدرن رو تشخیص داد و در نهایت ازشون ایده گرفت.
    پیروز باشید

بارگذاری...