آخرین ارسال‌ها

سانگرایترهای ایرانی

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,341
35
Vengeance Land
سلام وقت بخیر.
چطور ممکنه که غریزه نه عوض بشه و نه تغییر کنه، یک هنرمند چندین موسیقی بسازه و شبیه به هم نباشه ؟
در صورتی این اتفاق میفته که هنرمند پیشینه هنری غنی ای داشته باشه
علاوه بر دونستن علمی و اکادمیک.از لحاض فکری و دید جهان بینی در یک سطح بالا و همچنین همیشه در حال حرکت باشه.و کشف و شهود کنه...

ممکنه عوض بشه. چون این عمر طبیعیه
دیدی که یک نفر توی 20 سالگیش نسبت به هرچیزی داره با یک ادم 60 ساله قطعا متفاوته و اثری که خلق میکنه هم متفاوته ولی سن ممکنه خیلی وقت ها دخیل نباشه. یه ادم 60 ساله یه اثری خلق کنه که حس و حال یه ادم 20 ساله رو منتقل کنه...
بنظرم موسیقی یه کیفیت فرازمینی داره و میتونه یک زبان محسوب بشه
مثل هندسه. تو چندین کهکشان دور تر ازما هم یک دایره. دایره است
برای همین هم کیفیت های زمینی و هم غیر زمینی میتونه به وسیله اصوات و موسیقی بیان بشه...که همه اینها به توانایی یا قدرت خلق اون هنرمند برمیگیرده

درمورد شباهت اول پست توضیح دادم و اینجا هنرمند یک امضا داره که اثار اون در عین این که مثل هم نیستن ولی همه از یک فرمول کلی پیروی میکنن که فقط مختص اون هنرمنده و هویت هنری اون هنرمند هم میتونه باشه...
 
آخرین ویرایش:

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,966
54
.
به گفته شما: غرایز انسانی از تولدشون بوجود میان و قابل تغییر نیستن.
مثل: میل غذایی
خب در پست شماره 20 گفتى چطور ممكنه شبيه به هم نباشه. این تکرار سوال پست شماره 18 هست به یه شکل دیگه! و نشون میده که متوجه جواب نشدی. تعاریف ناقص و مطلقی در ذهنت داری که تا زمانی که از اونها خلاص نشی، جوابها رو درک نخواهی کرد و تا ابد این سوالات رو تکرار خواهی کرد.

من نميدونم "تنوع آثار" يك هنرمند رو چطور ربط ميدى به اين. فرض كن من يك نقاش هستم با استعداد متوسط. نه نبوغ تجسمى دارم و نه بى استعداد. هر از گاهى هم تابلو نقاشى ميكنم. هر بار هم يه چيزى ميكشم. يكبار پرتره ميكشم، يكبار طبيعت، يكبار آثار شهرى و . . . که طبعاً شبیه هم نیستند. خب حالا اين تنوع موضوع در تابلوهاى من چه ربطى به تغيير غريزه و اين چيزها داره؟! بعضا" سوالهايى ميكنى كه آدم فكر ميكنه از يه سياره ديگه اومدى. اين احتمالا" به اين دليله كه يا سوالهاتو نميتونى درست مطرح كنى، و يا اينكه مستقيم و با صراحت سوال نميكنى كه دنبال چى هستى و سوال رو اونقدر ميپيچونى كه ديگه مفهومشو از دست ميده.
 

helalat007

عضو سایت
27/7/19
42
19
Iran
تعداد زیادی هم لپتاپ وجود داره، همینطور فندک، رَنده برقی، ریش تراش و خلال دندان. حالا اینهایی که شمردم همه اثر هنری هستند؟! اینها هم به هر حال به تعداد زیادی تولید شدند (مثل موسیقی پاپ) و متفاوت هم هستند هرکدوم در نوع خودش.
مثلا همین فندک،
حتما یه نوعیش هم وجود داره که محبوب نشده،
هرچقدر هم اون شرکت زور بزنه بازم نمیتونه فندکی بسازه که پاپ محسوب بشه.
ولی شرکتی دیگه میاد با همون تکنیک فندک میزنه و فقط ساختارش یکیه، اون بیشتر از ۱۰ فندک رو محبوب میکنه. اخه چطوری اینطوری پیش میاد؟ مگه فندک همون فندک نیست؟ پس چرا پاپ میشه؟(فرض کنیم لیبل یا شرکت انتشارشون یکی باشه)

خیلیا هستن که دارن پاپ میسازن ولی نتونستن پاپ بشن.طرف۱۰ساله داره اینکارو میکنه، اصلا هم ربطی به تجربه اون شخص نداره.
 

helalat007

عضو سایت
27/7/19
42
19
Iran
"خوشمزه" یعنی چی آخه؟! این نشون میده که "مطلق" فکر میکنی! واژه ی "خوشمزه" نمیتونه برای "همه" باشه. قورمه سبزی مگه "خوشمزه" نیست؟ پس چرا جهانی نشده؟
همه گیر شدن، بعضاً بطور طبیعی اتفاق میافته و بعضاً هم با برنامه ی قبلی و بطور عمد.
حالا اینکه کدوم اتفاق بیافته، هم به ماهیت خود غذا ارتباط داره و هم به شرایط ملت ها. طبعاً سرمایه گذاریِ تبلیغی و همه گیری برای پیتزایی که بیس اون پنیر هست، خیلی سریعتر میتونه جواب بده تا غذای حشره ای چینی، که همون تصویر حشره وقتی در ذهن ملت های دیگه میاد، میتونه حالشونو بد کنه. و شاید جا افتادن اون در بین ملت های دیگه چندین برابر زمان پیتزا طول بکشه.
همه گیر شدنِ پیتزا صرفاً بخاطر خوشمزه بودن او نیست. اصلاً خوشمزه به چه معنا؟ً "خوشمزه" یک صفت نسبیه. تعریف مطلق که نداره. شما از کجا میدونی که همون حشرات برای چینی ها به همون اندازه ی پیتزا برای ایتالیایی ها خوشمزه نیست؟! خوشمزگی رو عادت تعیین میکنه.

حالا در مورد موزیک پاپ هم حکایت همینه. ذهنِ شنونده صاحب "ذایقه" هست. ذایقه ای که از زمان تولد با اولین شنیده های غیر ارادی در طول زمان شکل گرفته. ساختن موزیک پاپ هم یعنی جواب دادن به اون ذایقه. در این شرایط وقتی تولید کننده دنبال فروش و پول بیشتری باشه، مجبوره کمیتِ اون "ذایقه" ها رو ببره بالا. برای این کار هم هیچ راهی نیست جز اینکه به هر طریقی و با هر تاکتیکی ملت های دیگه رو از کودکی در مجاورت موسیقی پاپ خودش قرار بده تا گوششون در طولانی مدت عادت کنه و با این کار، آمار مخاطب بالا بره. همون کاری که تولید کنندگان موسیقی زبان انگلیسی در بلند مدت انجام دادن.
سلام.شرمنده بابت سوالات زیاد.
اگر شخصی صاحب دو ذایقه گوشی باشه،
چه چیزی بوجود میاد؟ایا میتونه اهنگسازی کنه؟ ایا میتونه فقط از یک ذایقش به عنوان اهنگسازیش استفاده کنه؟
مثلا کسی هم ایرانیه هم ایتالیاییه
حتما صاحب دو ذایقس نه؟


برای صرفه جویی در زمان شما، جواب سوالات رو با بله یا خیر پاسخ بدید
 
بالا