ساز زنده یا نرم افزار ؟

شروع موضوع توسط ezhdeha ‏8/11/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک ساز زنده یا نرم افزار ؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. ezhdeha

ezhdeha عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان

من میخوام آهنگی رو بدم به آهنگساز برام بسازه .

اما به شخصه اصلا حس خوبی نسبت به نرم افزار ندارم و دوست ندارم که آهنگ با نرم افزار ساخت بشه و دوست دارم که از سازهای زنده برای ساخت آهنگ استفاده بشه و از نرم افزار فقط برای افکت گذاری و تکمیل آهنگ ساخته شده استفاده بشه .

اهنگی که میخوام ساخته بشه فقط با پیانو هست . لطفا فایل زیر که 700کیلوبایت هست رو دانلود کنید تا متوجه حرفام بشید :
    PersianUpload - Free File Upload Center (Supported by PersianWhois)

توی فایل بالا من دوتا آهنگ گذاشتم که هردو به وسیله پیانو نواخته شدند و از سازنده زنده استفاده کردند . میخوام بدونم آیا نرم افزار هم میتونه اینقدر زیبا و دلنشین آهنگ رو مثل آهنگ بالا در بیاره ؟؟؟ منظورم اینه که آیا نرم افزار این توانایی رو داره تا صدای گوشنوازی که توسط پیانو زنده اجرا میشه رو اجرا کنه یا نه ؟؟

ممنون میشم کمکم کنید...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. ezhdeha

ezhdeha عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان ممنون میشم جواب منو بدید

3. محمد سعید صمدی

محمد سعید صمدی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    با سلام خدمت شما دوست عزیزم ... آره چرا که نه ؟!!!
    معمولا استفاده از ساز زنده براتون خیلی پر هزینه و زمانبر میشه ( گیر آوردن نوازنده هزینه هاش هزینه ی ضبطش و ... ) . از یه طرف میشه اینها رو هم در نظر گرفت از طرف دیگه اگه وی اس تی که تنظیم کننده استفاده میکننده و پردازش صداها بجا باشه ممکنه صدای بهتری از یه ساز ریکورد شده بدست بیادش

4. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    بستگي به بودجه شما داره مسلم هست كه اگر شما پول نوازنده - پيانو - ضبط و وقتش رو داريد چرا كه نه !

5. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    فکر میکنم ساده ترین کار استفاده از وی اس تی های پیانو باشه
    وی اس تی عالی برای پیانو خیلی داریم که از پدال sustain هم پشتیبانی میکنند
    استفاده از ساز زنده(پیانو)دردسر های خودش رو داره،استفاده از پیانویی که جنس صدای خوبی داشته باشه هزینه ی زیادی میخواد
    پیدا کردن صدابرداری که بتونه با کیفیت خیلی بالا صدابرداری کنه هم زیاد راحت نیست(در صورت استفاده از پیانوی آکوستیک)هنم صدا بردار خیلی حرفه ای میخواد و هم تجهیزات خیلی حرفه ای

6. meti67

meti67 عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    ببخشید!! من با بخشی از نظرات دوستان مخالفم:smile (49):

1) در هر دو صورت نوازنده باید حرفه ای باشه
    2) (به نظرمن) صدای ساز زنده یه لطافت و ظرافت خاصی نسبت به صدای وی اس تی ها داره(که اونم باز بر میگرده به هنر نوازنده که شاید 10 ها سال از عمرشو تمرین کرده:smile (61):)

ولی با هزینه ها موافقم.

7. ezhdeha

ezhdeha عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی از نظرات تمامی دوستان

راستش هزینه اصلا مهم نیست
    اینجور که من فهمیدم هزینه یک نوازنده خوب پیانو از 250 تومان شروع میشه تا 350 . نمیدونم آیا بهم درست گفتند یا نه

دوستان میشه راجع به اون نمونه ای هم که در پست اول گذاشتم نظر بدید . میخوام بدونم آیا اون نمونه هایی که توی پست اول گذاشتم ساز زنده هستند یا نه ؟

8. taghian

taghian عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +44 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, wavelab
    تعریف vst های اهنگسازی با ذهنیت شما فرق میکنه
    vst ها برنامه ها یی هستند که از بهترین ساز های دنیا توسط بهترین نوازنده ها و صداشناسان دنیا ضبط و تدوین شدند که گاهی حجمشون به چند dvd میرسه
    و غیر ممکنه با این میکروفون های معمولی و... بتونید مثل اونو بسازید
    البته باز هم به نوازنده ی پیانو نیاز مند هستید(برای اجرا روی میدی کنترلر)

9. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    اگر موسيقي شما فقط روي پيانو سوار هست خوب مسلما شما تمامي هزينت براي نواختن پيانو (لايو) طبيعي هست و كار حرفه اي هم همين هست ولي اگر نه شما توي موسيقيتون از چندين سازهاي مختلف ميخواين استفاده كنيد پيشنهاد ميدم همون وي اس تي بهتره چون زياد مشخص نميكنه . . ولي . . . اگر كل موزيكتون پيانو هست و نبض موزيك روي پيانو هست صد در صد از لايو استفاده كنيد كه تقريبا يه نوازنده خوب 500 تومان ميگيره تا جايي كه اطلاع دارم

10. ezhdeha

ezhdeha عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بازم از راهنمایی دوستان ممنونم

بله درسته نبض آهنگی که قراره ساخته بشه روی پیانو هست و در حقیقت پیانو هست که آهنگ رو جلو میبره . البته بعضی از جاها هم گیتار به صورت آکورد ( نه ملودی ) همراهی میکنه .

پس شما عقیده دارید که اون انعطاف و زیبایی که در صدای پیانو زنده هست در نرم افزار ( یا همون vst ها ) نیست . درسته ؟؟؟؟

البته در شرایطی که نوازنده و صدابردار و امکانات ضیط صدا خوب و حرفه ای باشه . درسته ؟؟؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏10/11/11
  11. ezhdeha

ezhdeha عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    راستی دوستان اگر ممکنه در مورد نمونه پیانویی هم که در پست اول برای دانلود گذاشتم نظر بدید و بگید که آیا میشه با vst کار رو به این تمیزی در آورد ؟

12. kaveh79

kaveh79 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +304 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar, soundforge
    با درود

اگر ساز مورد نظر شما سازي زهي (زخمه اي يا آرشه اي) نظير گيتار سولو يا ويولن سولو بود اطمينان دارم كه كمتر كسي از جمله خود بنده vst رو پيشنهاد مي داد. اما سمپل سازهايي كه حدوث صدا در اونها از طريق كوبش (نظير باگت روي پوست طبل يا مضراب روي سيم سنتور و يا چكش روي سيمهاي پيانو و...) ايجاد ميشه معمولا نتيجه كاملا قابل قبولي رو ارائه ميدن. در مورد پيانو بخصوص به لحاظ كلاويه اي بودن ميدي كنترلرها اين قضيه بيش از ساير سازها صدق ميكنه. در تكميل سخن ديگر دوستان هم عرض مي كنم كه علاوه بر اقتصادي بودن وحرفه اي تر بودن صدابرداري مزاياي ديگري هم در استفاده از vst هست نظير كنترل كامل بر تك تك نتهاي ميدي و امكان ويرايش دقيق و دلخواه اونها و همچنين انتخاب جنس صداهاي متنوع از vst هاي گوناگون و تغيير بي دردسر تمپو و توناليته و ... و بطور كلي استفاده از كليه مزاياي ميدي.

بنده استفاده از يك vst مناسب رو بشما پيشنهاد ميدم.

موفق باشيد.

13. kaveh79

kaveh79 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +304 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar, soundforge
    در مورد كاري كه آپلود كرديد هم بايد بگم شك نكنيد كه vst خوب و اجراي خوب قطعا نتيجه اي تميزتر خواهد داد. مگر اينكه شما انتظاري فراواقعي داشته باشيد!

14. ezhdeha

ezhdeha عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی آقا کاوه عزیز و مرسی از تمامی دوستان به خاطر جواب های قشنگ و زیبایی که به من دادند .

15. faham

faham عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام
    اگر تو خونه ضبط میکنی ومشکل صدابرداری داری ، بنظرم استفاده از یک پیانو دیجیتال خوب و خوش صدا گزینه مناسبی باشه.. هم تاچ نوازنده رو داری که خیلی مهم و بهتر از سمپله و هم اینک میتونی دایرکت رکورد کنی و مشکلات صدابرداری رو نداشته باشی.. ضمنا نوازنده های بسیار خوب و با قیمتهای خیلی پایین تر هم هستند... نمیخوای بدی خدابیامرزه آندره بزنه که...کافیه نتت رو بدی یکی دو هفته قبل نوازنده تمرین کنه... میشه رکورد خوبی هم گرفت.. موفق باشی.

16. shahbazmusic

shahbazmusic عضو سایت

امتیازات:
    +67 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    دوست عزیز این که vst یا ساز زنده
    یک بحث کاملا طولانیه که من بخوام خلاصه برای شما بگم مفهوم کلیش اینه که شما اگر نوازنده واقعا خوبی دارید و امکانات ظبط شما به شما این اجازه رو میده که بهترین کیفیت صدای ممکن رو از ساز بگیرید بدون شک ساز زنده در اولویت قرار میکیره چون درهمکنش نت ها و واقعی بودن صداها واقعا می تونه کار شما رو زیباتر کنه اما اگه شما این امکانات رو ندارید شما می تونید از vst هایی که تایید شده و مشهور هستن استفاده کنید چون این vst ها عموما توسط بهترین نوازنده ها و مهندسین صدا ساخته میشن و میتونن صدای خوبی به شما بدن که البته لازم به ذکر که برای داشتن صدای خوب از vst شما نیاز به میدی خوب دارین که میدی خوب گرفتن از میدی کنترلر هم نوازنده ای حرفه ای رو می طلبه موفق باشین

17. hamidsadeghi

hamidsadeghi عضو سایت

شغل :
    فروش لوستر و روشنایی مدرن
    امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    به نظر من که هیچ سوادی ندارم

کار با vst بهتره از همه لحاظ واسه آدمی که تازه کاره و نوازندگی ساز و آماتوری میدونه و دوست داره آهنگ بده بیرون
    آدم خوبه کل کارو خودش انجام بده واسه شروع
    الان که ماشاالله vst و نرم افزارهایی هستش که صداشون از صدتا ساز بهتره

18. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    صدای کدوم وی اس تی از ساز زنده همون وی اس تی بهتره؟ یه نمونه میشه مثال بزنید؟

19. hamidsadeghi

hamidsadeghi عضو سایت

شغل :
    فروش لوستر و روشنایی مدرن
    امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    استاد عزیز جناب harmony - این که حق با شماست که صدای ساز زنده البته یه ساز حرفه ای با نوازنده حرفه ای خیلی خیلی ارزش داره به این vst ها - بنده منظورم این بود واسه شروع دوست ما هزینه زیاد نداشت بکنه و در حد معمولی کار میخواست گفتم vst هستش و کار و خودش جمع کنه - در ضمن تو موسیقی هایی که الکترونیک هستش من ساز زنده کم دیدم (منظور کل یک کار هستش که 1 نفر میزنه و جمع میکنه) - هر روز هم به ورود وی اس تی های جدید و ارزشمند به بازار افزوده میشه تا به سرعت افزایش و از هزینه ها کم کنن . البته در این مورد که اجرای زنده حس قشنگی داره و حالت ماشینی نداره کاملا با شما موافق هستم . الان به نظر من که بیشتر آهنگها با همین vst ها ضبط میشن و کیفیت بالایی دارن . مهم این هستش که طریقه استفاده از daw و vst رو خوب بدونیم .

20. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    مدتهاست که به شخصه کار با وی اس تی ها رو محدود کردم.
    لذتی که در رکورد ساز زنده میبرم در استفاده از سمپلها بهم دست نمیده.
    مگر اینکه سازی لازم داشته باشم که نوازنده خوبی برای نواختنش سراغ نداشته باشم یا از این نظر در محدودیت باشم.
    مثل درامز یا سازهای زهی. مثل ویولن.
    وگرنه بیشتر کارهام رو زنده رکورد میکنم.

بارگذاری...