ساخت اینترفیس برای نرم افزارها

شروع موضوع توسط Core ‏1/5/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک ساخت اینترفیس برای نرم افزارها تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Core

Core عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    سلام به همگی
    چند وقته که یه ایده زده به سرم. البته کپی رایتش ماله منه! توی این فروم افراد زیادی هستند که رشته ی دانشگاهی شون الکترونیک هست و میتونن روی این پروژه ای که الان میخوام بگم به سادگی کار کنند.
    داستان از این قراره که ما بیایم به اصطلاح VST ها و افکت های معروف توی برنامه ریزن و یا محصولات Native-Instruments و یا ویوز رو بسازیم. یعنی بصورت اینترفیس باشه.
    فرض کنید شما قصد دارید ولوم های افکت ریورب که توی DAW بازکرده اید رو کنترل کنید. خب میشه از طریق یک میدی کنترلر این کار رو انجام داد اما اگه ما بیایم یک دستگاه بسازیم که دقیقاً از نظر بصری شبیه به نرم افزار ریورب باشه و حتی محل ولوم ها و عکس زمینه هم دقیقا شبیه به اون باشه، حسه بهتری رو به تنظیم کننده القاء میکنه ضمن اینکه کاربر راحت تر میتونه پروژه ی آهنگ خودشو کنترل کنه. چون که میدونه ولوم Dry روی دستگاه همون ولوم Dry توی نرم افزار ریورب هست و دیگه احتیاجی نیست پیش خودش جای ولوم های روی اینترفیس رو حفظ کنه.
    کسانی که ریزن کار کرده باشن بهتر میدونن! برای مثال میشه واسه شروع اینترفیس هایی مخصوص NN-XT و Dr.REX رو بسازیم. و این دستگاه ها خودشون روی یک Rack سوار بشن و البته خروجی Rack تنها با یک پورت USB به کامپیوتر متصل بشه. من فکر می کنم ساختن چنین کنترلرهایی لازم باشه چرا که علاوه بر قیمت پایینی که برای مصرف کننده تموم میشه، خرید اون ها هم ساده هست و تولید این چنین قطعاتی توی کشور خودمونه! البته!!! نباید کیفیت رو فدای کمیت کرد. یعنی کسی که قراره این چنین اینترفیس هایی رو بسازه باید از بهترین ولوم ها، بهترین پردازنده ها و مرغوب ترین قالب های پلاستیکی (بدنه دستگاه) استفاده کنه.
    نظر شما در رابطه با ساخت این چنین کنترلرها چیه؟ آیا اگر هزینه معقولی داشته باشن شما خریداری میکنید؟ چقدر میتونه این کنترلرها کمک حاله تنظیم کننده باشه؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. hmd_kro

hmd_kro عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +61 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    ایده خوبیه، بخصوص با usb کار بکنه خیلی خوبه. هزینه معقول در چه حدودیه؟ و اگه بشه چندتا عکس از نمونه هایی که ساختید هم بزارید.

3. Core

Core عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    هزینه ها، من فکر میکنم از رنج 50 هزار تومان تا حداکثر 100 هزار تومان بشه. البته من توی این جور قیمت ها نیستم شاید انتظار کمتر از این رو هم داشته باشید اما فکر کنم یک سخت افزار با کیفیت مرغوب حدود 40-50 هزار تومان مواد مصرفی لازم داشته باشه. البته هنوز چیزی ساخته نشده. ساختنش کار زیاد سختی نیست. اگه بخوام تصویری از این سخت افزارها رو بذارم باید بگم دقیقا شبیه به نرم افزارش ساخته میشه. تصور کنید شما سخت افزار پلاگین زیر رو در اختیار دارید. لازمه بگم که LCD رو حذف می کنیم چون که هزینه ها باید پایین بیاد.

{username}-{filename}

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏2/5/11
  4. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    داداش یعنی جدا همچین چیزی میشه؟؟؟؟:55::55::55:

5. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    نضره خوبیه اما امروزه همه سعیشون بر اینه که سخت افزا رو به نرم افزار تبدیل کنند .......واین کار به دست چن دانشجو الکترو نیک که خودمم الکترو نیکم متمعنن بر نمیاد ......

6. Dj_emad

Dj_emad عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به نظرم اگه یه میدی کنترلر بسازین که ناب ها و فیدرهای بسار زیادی داشته باشه و هر کس هر جوری دوست داره اون رو با نرم افزار خودش sync کنه و قیمت معقولی هم داشته باشه خیلی میرزه ، عملکردش خیلی مهم تر از ظاهرشه

بارگذاری...