آخرین ارسال‌ها

ساخت استودیو من

• شروع کننده موضوع deepgap
  • تاریخ شروع
سلام.من یه اتاق 2/70در 2/17 دارم که لایه بیرونش گچ(آجر -سیمان -گچ).الان یه لایه مکت زدم .تصمیم دارم کل دیوارو تخته سه لایه با فاصله 1ساتی به دیوار بزنم (یعنی فاصله موکت تا چوب 1سانت هواخور) بعد رو چوب شونه تخم مرغ بزنم .فعلا نمیتونم زیاد هزینه کنم .یه طرف اتاق هم درب چوبی و شیشه دوجداره هستش .به نظرت خوبه واسه وکال .من کارم رپ هستش و بیشتر وکال رپ میگیرم.ممنون میشم راهنمایی کنید .الانم تصمیم دارم شیشه رو به صورت / i بزنم همونجور که آقای محبی فرمودن .ممنون میشم راهنمایی کنید

Hamed_abdollahi

هنرمند
20/8/11
694
مشهد
به نظر من پولی که میخواید صرف خرید چوب سه لا کنید یکم افزایش بدید و همون رو پشم سنگ کار کنید
من استدیو جدیدم رو چوب کشی و با پشم سنگ عایق کردم و بهترین نتیجه رو گرفتم
عکس میذارم ببینید سوالی داشتید بگید توضیح بدم

فایل های ضمیمه

به نظر من پولی که میخواید صرف خرید چوب سه لا کنید یکم افزایش بدید و همون رو پشم سنگ کار کنید
من استدیو جدیدم رو چوب کشی و با پشم سنگ عایق کردم و بهترین نتیجه رو گرفتم
عکس میذارم ببینید سوالی داشتید بگید توضیح بدم
ممنونم نمیدونم ببینم گیرم میاد .باید ببینم چقدر هزینش میشه بازم ممنونم
روکشی رو پشم سنگ نزدی گرده و خاکی وارد میکروفون و حلق خواننده نشه

آخرین ویرایش:

Hamed_abdollahi

هنرمند
20/8/11
694
مشهد
ممنونم نمیدونم ببینم گیرم میاد .باید ببینم چقدر هزینش میشه بازم ممنونم
روکشی رو پشم سنگ نزدی گرده و خاکی وارد میکروفون و حلق خواننده نشه
این عکس مال زمانیه که همون روز پشم سنگ زدم
تا چند روز دیگه فوم شونه تخم مرغی روی چوب ها نصب میشه
پشم سنگ هم تا دست بهش نزنین و حوا حرکتی داخل اتاق نداشته باشه (مثلا باد کولر) گردوخاکش جابجا نمیشه

14/11/14
1,094
35
ایران
این عکس مال زمانیه که همون روز پشم سنگ زدم
تا چند روز دیگه فوم شونه تخم مرغی روی چوب ها نصب میشه
پشم سنگ هم تا دست بهش نزنین و حوا حرکتی داخل اتاق نداشته باشه (مثلا باد کولر) گردوخاکش جابجا نمیشه
ن دوست عزیز حتما ی لایه بجز فوم بزنید... ضمنا شما اصلا پشم سنگهارو برعکس زدی باید اون قسمت زرورق دارش بیرون باشه.موفق باشی

Hamed_abdollahi

هنرمند
20/8/11
694
مشهد
ن دوست عزیز حتما ی لایه بجز فوم بزنید... ضمنا شما اصلا پشم سنگهارو برعکس زدی باید اون قسمت زرورق دارش بیرون باشه.موفق باشی
بنده چند جا دیگه این روش روپیاده کردم و طرف فویل دارشو بیرون گذاشتم ..کلا طرفی که زر ورق داره رو نباشه خیلی بهتره...کمی صدارو برگشت میده...ولی الان یه لایه فقط پشم سنگ زدم صدا به خوبی خورده شده و کلا هیچ رفلکسی نیست....(قانون نیومده که حتما اون طرفش بیرون باشه)
دقت کرده باشین پشم سنگ های تخته ای اصلا زرورقی نداره که بخواد رو باشه یا زیر پس نیازی نیست این پشم سنگ ها هم بیرون باشه زرورقش

14/11/14
1,094
35
ایران
بنده چند جا دیگه این روش روپیاده کردم و طرف فویل دارشو بیرون گذاشتم ..کلا طرفی که زر ورق داره رو نباشه خیلی بهتره...کمی صدارو برگشت میده...ولی الان یه لایه فقط پشم سنگ زدم صدا به خوبی خورده شده و کلا هیچ رفلکسی نیست....(قانون نیومده که حتما اون طرفش بیرون باشه)
دقت کرده باشین پشم سنگ های تخته ای اصلا زرورقی نداره که بخواد رو باشه یا زیر پس نیازی نیست این پشم سنگ ها هم بیرون باشه زرورقش
بله دوست عزیز ولی اونهایی ک میگید حتما بعدش ی لایه چیزی دیگ میزنن بعد هم فایلهای اگوستیک ک کاملا میپوشونند.. ولی شما فقط فوم شونه تخم مرغی میزنید ک جلوی گازها و گرد غبار پشم سنگ و نمیگیره.. دوست عزیز شما هرجور دوست داری انجام بده ولی من بخاطر سلامتیت گفتم.ب هر حال موفق باشی همیشه

9/9/15
3
22
گرگان
با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستای عزیز من قصد دارم یه اتاق ریکورد درست کنم به ابعاد 55\1 طولش وعرضشم 20\2

%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%AF%DB%8C%D9%88.png

و این نقشه گویای همه ی موضوع هستش می خوام دیواری به شکل ال گوشه ی اتاق درست کنم از جنش اجر ایتال (اجر سفالی) که اگه بشه دو ردیف بکشم یا این که یه ردیف دیوار بکشم با بتن داخلشو پرکنم و شلاقی بزنم بهش بهتره !؟یا این که بتن و قالب بندیش کنم ؟؟!! و توی تایپیک هایی که نگاه می کردم به جواب مورد نظرم نرسیدم در مورد این که برای تهویه ی اتاق ریکورد و رد کردن سیم های میکروفون و هد فون باید چیکارکرد ؟! ایا میشه پنجره ی دوجداره خرید و برای پنجره ی اتاق ریکورد ازش استفاده کرد و همچنین در دو جداره upvc ؟؟! برای اکوستیک سقف باید چیکار کرد ؟؟! و برای نور پردازی داخل اتاق از چه چیزی استفاده کرد ؟؟ممنون میشم بهم به طور جامعی جواب بدین (:

12/2/16
24
21
اهواز
ما تویه خونمون یه بالکن داریم که بستنش و کور شده
یه اتاقک کوچیکه
تو نظرم اینه که ی استودیو اونجا درست کنم
صدا از داخل محیط خونه نمیاد داخل اونجا اما صدای توی کوچه و خیابون میاد داخلش
شما نظری ندارین ؟

با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستای عزیز من قصد دارم یه اتاق ریکورد درست کنم به ابعاد 55\1 طولش وعرضشم 20\2

%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%AF%DB%8C%D9%88.png

و این نقشه گویای همه ی موضوع هستش می خوام دیواری به شکل ال گوشه ی اتاق درست کنم از جنش اجر ایتال (اجر سفالی) که اگه بشه دو ردیف بکشم یا این که یه ردیف دیوار بکشم با بتن داخلشو پرکنم و شلاقی بزنم بهش بهتره !؟یا این که بتن و قالب بندیش کنم ؟؟!! و توی تایپیک هایی که نگاه می کردم به جواب مورد نظرم نرسیدم در مورد این که برای تهویه ی اتاق ریکورد و رد کردن سیم های میکروفون و هد فون باید چیکارکرد ؟! ایا میشه پنجره ی دوجداره خرید و برای پنجره ی اتاق ریکورد ازش استفاده کرد و همچنین در دو جداره upvc ؟؟! برای اکوستیک سقف باید چیکار کرد ؟؟! و برای نور پردازی داخل اتاق از چه چیزی استفاده کرد ؟؟ممنون میشم بهم به طور جامعی جواب بدین (:
درب و پنجره رو اگه خواستید upvc بزنید حتما سه جداره و با شیشه های 10 میل بزنید. البته اگه امکانش باشه که 10 میل بزنن. وگرنه درب رو upvc بگیرید و پنجره رو خودتون سه جداره 10 میل شیشه بزنید

22/3/16
3
19
بنده امسال تابستون میخوام که استدیوی خانگی خودم رو راه اندازی کنم.
این هم بگم مبتدی هستم ، تازه شروع کردم و اطلاعات کمی دارم
میخوام در طول این سه ماه یک دی ای دبلیو رو در سطح متوسط یاد بگیرم و این سوال هم همین
هست که چنین امکانی وجود داره یانه؟و از چه نرم افزاری استفاده کنم(به جز اف ال که الان هر بچه ای رو ببینی بلده با اف ال استدیو کار کنه یعنی یه نرم افزار با محیط ساده و امکانات بالا)
لطفا درباره هر کدوم از سخت افزارای زیر توضیح بدید و اگر میشه بفرمایید طریقه وصل کردن اون ها به چه صورت و ترتیبی هست؟؟
1-کارت صدا
2-پری آمپ و میکسر
3-میکروفون
4-میدی کنترلر
5-اسپیکر مانیتورینگ
6-هدفون مانیتورینگ
خب حالا من هم سوالاتی دارم که امیدوارم بی جواب نمونه
من کارت صدایsteinberg ci1 رو برای استدیو خانگی به خاطر ورودی پری آمپ -فضای کمی رو اشغال میکنه-قیمت مناسب و فانتوم پاور برای میکروفون های کاندنسر انتخاب کردم. میخوام ببینم نظر اساتید چیه و آیا این کارت صدا مناسب هست یانه؟؟اطلاعات رو هم میتونید در سایت تهران ملودی بخش کارت صدا مشاهده کنید.
اگر به آدرس بالا برید پایین قسمت مشخصات فیلمی هست تو این فیلم و هچنین عکس کارت صدا
روی قسمت سفید رنگ کلید هایی مثل کلید کم و زیاد کردن و دکمه ای هست همیشه برام سوال بود این کلید های برای چیه؟؟

یک کاری هم کردم:D چون کارت صدام 2 تا ورودی پری امپ(میکروفون) داره از خریدن پری امپ دست کشیدم.اگر کارم اشتباهه بفرمایید.
چون من ساز رو جدا و صدا رو جدا ضبط میکنم نیازی به میکسر ندارم.درسته؟؟
من میکروفون Rode مدلNT1-A رو به پیشنهاد فروشگاه تهران ملودی انتخاب کردم (البته پکیج کاملش)به نظرتون خوبه؟؟
اقا این میدی کنترلر منو دیوانه کرده خیلی مشتاقم بدونم کاربردش چیه من دیدم بعضی ها باهاش سر ضرب ها رو مشخص میکنن حالا نمیدونم حدس من درسته راجب این موضوع یانه.
من میدی کنترلر Nektar Impart Lx61 رو انتخاب کردم نوعش هم نیمه سنگین هست.نظرتون چیه؟؟
سوالم اینه که برای کار با این میدی کنترلر نیاز به اموزش هست یا به صورت اماتوری هم میشه باهاش کار کرد؟؟
اتاق من اکوستیک هست و خود محیطش هم بسیار ساکت. من تصمیم گرفتم چون خودم باید بالای سر ضبط باشم و کسی رو ندارم پشت پی سی بزارم داخل همون محیطی که اهنگسازی میکنم و اکوستیک هم هست ضبط کنم کارمو.مثل استدیو شخصی خیلی از خواننده ها. اگر اشتباهه بفرمایید
یک تصمیم سرخود دیگه هم گرفتم:D (اگر اشتباهه بفرمایید)چون ضبط داخل اتاقه وبا تصوری که من از اسپیکر مانیتورنیگ دارم.نیازی نیست ازش استفاده کنم و استفاده از هدفون مانیتورینگ کافیه برای شنیدن.
درضمن هدفون مانیتورینگ من پشت بسته و
BeyerDynamic DT 770 Pro 250 Ohms
این هدفون از نظر خودم عالیه وصدا هیچ نشتی به بیرون نداره.نظر اساتید بزرگوار برام مهمه.

راستی من یک چیزی به نام کابل میکروفون که از دو بخش نرو ماده ساخته شده درباره این هم یک توضیحی بدید ممنون میشم.
خلاصه ببخشید سرتون رو درد آوردم.
سوال ها اماتوری بودند و برای ارتقای دانش خودم بودن که یک وقت در کارم اشتباه نکنم.
وقتی کار با یک نرم افزار آهنگ سازی رو یاد گرفتم سوالات بیشری درباره اهنگسازی، رکود و... میپرسم.
از دوستان خواهش میکنم به سوالاتم پاسخ بدن چون واقعا نیاز دارم به پاسخ هاشون.
راستی اگر سوتی چیزی توکلمه ها دیدید به بزرگیتون ببخشید دیگه
ممنون از وقتی که گذاشتید.

+ بنده از اقای پیشه ور اجازه این کار روگرفتم

آخرین ویرایش:

Hamed_abdollahi

هنرمند
20/8/11
694
مشهد
بنده امسال تابستون میخوام که استدیوی خانگی خودم رو راه اندازی کنم.
این هم بگم مبتدی هستم ، تازه شروع کردم و اطلاعات کمی دارم
میخوام در طول این سه ماه یک دی ای دبلیو رو در سطح متوسط یاد بگیرم و این سوال هم همین
هست که چنین امکانی وجود داره یانه؟و از چه نرم افزاری استفاده کنم(به جز اف ال که الان هر بچه ای رو ببینی بلده با اف ال استدیو کار کنه یعنی یه نرم افزار با محیط ساده و امکانات بالا)
لطفا درباره هر کدوم از سخت افزارای زیر توضیح بدید و اگر میشه بفرمایید طریقه وصل کردن اون ها به چه صورت و ترتیبی هست؟؟
1-کارت صدا
2-پری آمپ و میکسر
3-میکروفون
4-میدی کنترلر
5-اسپیکر مانیتورینگ
6-هدفون مانیتورینگ
خب حالا من هم سوالاتی دارم که امیدوارم بی جواب نمونه
من کارت صدایsteinberg ci1 رو برای استدیو خانگی به خاطر ورودی پری آمپ -فضای کمی رو اشغال میکنه-قیمت مناسب و فانتوم پاور برای میکروفون های کاندنسر انتخاب کردم. میخوام ببینم نظر اساتید چیه و آیا این کارت صدا مناسب هست یانه؟؟اطلاعات رو هم میتونید در سایت تهران ملودی بخش کارت صدا مشاهده کنید.
اگر به آدرس بالا برید پایین قسمت مشخصات فیلمی هست تو این فیلم و هچنین عکس کارت صدا
روی قسمت سفید رنگ کلید هایی مثل کلید کم و زیاد کردن و دکمه ای هست همیشه برام سوال بود این کلید های برای چیه؟؟

یک کاری هم کردم:D چون کارت صدام 2 تا ورودی پری امپ(میکروفون) داره از خریدن پری امپ دست کشیدم.اگر کارم اشتباهه بفرمایید.
چون من ساز رو جدا و صدا رو جدا ضبط میکنم نیازی به میکسر ندارم.درسته؟؟
من میکروفون Rode مدلNT1-A رو به پیشنهاد فروشگاه تهران ملودی انتخاب کردم (البته پکیج کاملش)به نظرتون خوبه؟؟
اقا این میدی کنترلر منو دیوانه کرده خیلی مشتاقم بدونم کاربردش چیه من دیدم بعضی ها باهاش سر ضرب ها رو مشخص میکنن حالا نمیدونم حدس من درسته راجب این موضوع یانه.
من میدی کنترلر Nektar Impart Lx61 رو انتخاب کردم نوعش هم نیمه سنگین هست.نظرتون چیه؟؟
سوالم اینه که برای کار با این میدی کنترلر نیاز به اموزش هست یا به صورت اماتوری هم میشه باهاش کار کرد؟؟
اتاق من اکوستیک هست و خود محیطش هم بسیار ساکت. من تصمیم گرفتم چون خودم باید بالای سر ضبط باشم و کسی رو ندارم پشت پی سی بزارم داخل همون محیطی که اهنگسازی میکنم و اکوستیک هم هست ضبط کنم کارمو.مثل استدیو شخصی خیلی از خواننده ها. اگر اشتباهه بفرمایید
یک تصمیم سرخود دیگه هم گرفتم:D (اگر اشتباهه بفرمایید)چون ضبط داخل اتاقه وبا تصوری که من از اسپیکر مانیتورنیگ دارم.نیازی نیست ازش استفاده کنم و استفاده از هدفون مانیتورینگ کافیه برای شنیدن.
درضمن هدفون مانیتورینگ من پشت بسته و
BeyerDynamic DT 770 Pro 250 Ohms
این هدفون از نظر خودم عالیه وصدا هیچ نشتی به بیرون نداره.نظر اساتید بزرگوار برام مهمه.

راستی من یک چیزی به نام کابل میکروفون که از دو بخش نرو ماده ساخته شده درباره این هم یک توضیحی بدید ممنون میشم.
خلاصه ببخشید سرتون رو درد آوردم.
سوال ها اماتوری بودند و برای ارتقای دانش خودم بودن که یک وقت در کارم اشتباه نکنم.
وقتی کار با یک نرم افزار آهنگ سازی رو یاد گرفتم سوالات بیشری درباره اهنگسازی، رکود و... میپرسم.
از دوستان خواهش میکنم به سوالاتم پاسخ بدن چون واقعا نیاز دارم به پاسخ هاشون.
راستی اگر سوتی چیزی توکلمه ها دیدید به بزرگیتون ببخشید دیگه
ممنون از وقتی که گذاشتید.

+ بنده از اقای پیشه ور اجازه این کار روگرفتم
سلام عزیز
تعداد سوالاتون زیاده
شما اگر توی سایت درمورد هرکدومش سرچ میکردین کلی بحث قبلا درمورد ساخت استدیو خونگی شده و هرکجا ک گیر کردید سوال میکردید.

درمورد daw بگم که شما با هر نرم افزاری که دوست دارید میتونید کار کنید تنها تفاوت نرم افزار ها در امکانات و ابزار الات و پوسته گرافیکیشونه......شما وقتی اصول کار رو بدونید با تمام نرم افزارها میتونید کار کنید.....یک ضعف شدیدی که اف ال داره اینه که نمیتونید راحت در اون رکورد کنید و مولتی ترک نیست.....پیشنهاد میکنم با نرم افزاری شروع به کار کنید که مولتی ترک و رکورد گرفتن راحت باشه..مثل کیوبیس و استدیو وان و.......
درمورد تجهیزات
راستش همه ی وسایل در رنج قیمت پائین یک کار رو میکنن مگر اینکه یه سری امکانات درشون کمو زیاد باشه وگرنه کیفیت نهاییشون تقریبا یکی هستش..
یک توصیه میکنم به شما قبل از هزینه کردن
من جای شما بودم بیشتر بودجمو صرف خرید مانیتورینگ خوب و اکوستیک محیطم میکردم
شما ملیون ملیون هزینه کنید برای تجهیزات ولی شنیداری خوبی نداشته باشید و درست میکس نکنید خروجی خوبی نخواهید داشت
اینارو یادتون باشه مانیتورینگ +اکوستیک خوب + علم میکس = خروجی با کیفیت

22/3/16
3
19
سلام عزیز
تعداد سوالاتون زیاده
شما اگر توی سایت درمورد هرکدومش سرچ میکردین کلی بحث قبلا درمورد ساخت استدیو خونگی شده و هرکجا ک گیر کردید سوال میکردید.

درمورد daw بگم که شما با هر نرم افزاری که دوست دارید میتونید کار کنید تنها تفاوت نرم افزار ها در امکانات و ابزار الات و پوسته گرافیکیشونه......شما وقتی اصول کار رو بدونید با تمام نرم افزارها میتونید کار کنید.....یک ضعف شدیدی که اف ال داره اینه که نمیتونید راحت در اون رکورد کنید و مولتی ترک نیست.....پیشنهاد میکنم با نرم افزاری شروع به کار کنید که مولتی ترک و رکورد گرفتن راحت باشه..مثل کیوبیس و استدیو وان و.......
درمورد تجهیزات
راستش همه ی وسایل در رنج قیمت پائین یک کار رو میکنن مگر اینکه یه سری امکانات درشون کمو زیاد باشه وگرنه کیفیت نهاییشون تقریبا یکی هستش..
یک توصیه میکنم به شما قبل از هزینه کردن
من جای شما بودم بیشتر بودجمو صرف خرید مانیتورینگ خوب و اکوستیک محیطم میکردم
شما ملیون ملیون هزینه کنید برای تجهیزات ولی شنیداری خوبی نداشته باشید و درست میکس نکنید خروجی خوبی نخواهید داشت
اینارو یادتون باشه مانیتورینگ +اکوستیک خوب + علم میکس = خروجی با کیفیت
ممنون از لطفتون.
ولی من هنوز جواب بسیاری از سوالاتمو نگرفتم.مثلا میدی کنترلر که اصلا نمیدونم به
چه دردی میخوره؟؟
درضمن اگر سایت یا تایپکی که اموزش نصب و استفاده وسایل استدیو رو میده لطفا معرفی کنید.
ممنون(من از اعضای این انجمن که ماشالله حرفه ای هستند انتظار بیشتری داشتم)

Hamed_abdollahi

هنرمند
20/8/11
694
مشهد
ممنون از لطفتون.
ولی من هنوز جواب بسیاری از سوالاتمو نگرفتم.مثلا میدی کنترلر که اصلا نمیدونم به
چه دردی میخوره؟؟
درضمن اگر سایت یا تایپکی که اموزش نصب و استفاده وسایل استدیو رو میده لطفا معرفی کنید.
ممنون(من از اعضای این انجمن که ماشالله حرفه ای هستند انتظار بیشتری داشتم)
میدی کیبرد یا همون میدی کنترولر کارتون رو توی چیدن نت داخل نرم افزار راحت میکنه
یعنی میتونید با نواختن روی کنترولر اون نتی رو که مد نظرتونه اون ملودی اون کوردهایی که توی ذهنتون هست رو پیاده کنید داخل نرم افزار خوبی که داره میتونه سرعت انجام کار رو بالا ببره ...درنظر بگیرید یک پیانو رو بخواید با موس بچینید چقدر زمان میبره و با کنترلر بزنید چقدر زمان میبره..خب معلومه که با کنترولر زودتر انجام میشه
مزیت دیگش هم القای حستون روی کلاویه هاست هنگام نواختن که بعضی وقتا یه حرکتهایی میزنید که هیچوقت با چینش موس پیاده نمیشه
یه سری اپشنهایی مثل ترنس پوز یا لینک شدن پد ها با نرم افزاری که کار میکنید داره
در کل تویه بالابرد سرعت تنظیم یک موزیک خیلی تاثیر داره البته اگر مسلط باشید بهش
سوالی بود در خدمتم عزیز

22/3/16
3
19
میدی کیبرد یا همون میدی کنترولر کارتون رو توی چیدن نت داخل نرم افزار راحت میکنه
یعنی میتونید با نواختن روی کنترولر اون نتی رو که مد نظرتونه اون ملودی اون کوردهایی که توی ذهنتون هست رو پیاده کنید داخل نرم افزار خوبی که داره میتونه سرعت انجام کار رو بالا ببره ...درنظر بگیرید یک پیانو رو بخواید با موس بچینید چقدر زمان میبره و با کنترلر بزنید چقدر زمان میبره..خب معلومه که با کنترولر زودتر انجام میشه
مزیت دیگش هم القای حستون روی کلاویه هاست هنگام نواختن که بعضی وقتا یه حرکتهایی میزنید که هیچوقت با چینش موس پیاده نمیشه
یه سری اپشنهایی مثل ترنس پوز یا لینک شدن پد ها با نرم افزاری که کار میکنید داره
در کل تویه بالابرد سرعت تنظیم یک موزیک خیلی تاثیر داره البته اگر مسلط باشید بهش
سوالی بود در خدمتم عزیز
ممنون از شما
برای یاد گیری میدی کنترلر باید دانش خاصی داشت؟یا ب صورت تجربی؟؟

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
771
گیلان
عزیز میدی کنترلر درست مثل ارگ هستش. با این تفاوت که هیچ صدایی نداره و با وصل کردن به سیستم میتونید نوازندگی کنید و صدا از هدفون و لب تاب و یا مانیتورینگ ، شنیده میشه. روش هم ایتم هایی داره که میتوند برخی بارامتر های نرم افزار ررو کنترل کنید و چند pad هم دارن که برای ساز های کوبه ای و یا اجرای sample ازش استفاده کنید.

سلام بچه ها وقت بخیر.
بنده اتاقم حدودا 12 متره (چون یه کمد هم تو کار دارم)
میتونم هم دد روم و هم کنترل روم داشته باشم ؟؟/
در حال حاضر از کل اتاق هم به عنوان ددروم و هم کنترل روم استفاده می کنم

به نظر من ساخت استدیو یه مرحله از کار هست و مرحله اصلی این هست که این استدیو رو عایق صدا کنیم. این خیلی مهمه و به نظرم یه مقدار هزینه ها رو ببره بالا. البته این نظر من هستا شایدم اگه آشنا داشته باشیم یه مقدار هزینه ها بیاد پایین

صفحه ما در اینستاگرام

بالا