ساخت استودیو من

• شروع کننده موضوع deepgap
  • تاریخ شروع
سلام به همه دوستان
بعد از 4 سال که دیگه استودیو رو بی خیال شدم
تازه تصمیم گرفتم که یکی بسازم !!
و اینجا مراحل ساخت اون رو می زارم
من تنها و بدون پدر مادرم زندگی می کنم و
جایی که واسه این کار در نظر گرفتم خونه مادرمه که همینجور انداختن مونده !!
من از همه ی مراحل ساخت این استدیو عکس تهیه می کنم و در خدمتتون قرار میدم
چند مرحله از کار انجام شده ولی فعلا عکس مراحل قبل رو می زارم
امیدوارم با نظرات سازنده شما عزیزان بتونم محیط مناسبی رو برای کاری استدیو یم بسازم
با تشکر

عکس هایی از محل ساخت

این عکس رو از حیاط گرفتم
این عکس هم از داخل این اتاق هستشلازم به ذکر که اینجا قبلا آشپزخونه بودهو باید این ابگرمکن و لوله کشی و یه ظرف شویی که سمت چپ تصویر هست (تو عکس نیست) انتقال پیدا کنه(چقدر آت آشغال هست اینجا خدااااا ؟؟ )

نقشه ساختی که در نظر گرفتم

بعد یه عالمه فکر تصمیم گرفتم از محیط نهایت استفاده رو بکنم
اینم نقشه

چند تا مسئله هست که بعدا می فهمین که بهترین انتخاب همینه

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,278
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
دوست عزیزم
مطالب در مورد استودیو ها و استودیو کاربران داشتیم میتونستید اونجا و در ادامه پستتون رو ارسال کنید.
موضوع انتقال داده خواهد شد.
موفق باشید.

مراحل ساخت

برای دیوار هام از سفال استفاده کردم
چون بنظرم فضای خالی بین سفال ها واسه کم کردن انرژی صدا موثرِ
فعلا تا 90 سانت کار کردم .
جای ویزور رو کشیدم تا ببینبد .
در عکس بعدی ظرف شویی و آبگرمکن هم دیده می شه که ور می دارمش
17emzueb2mf2bryefatf.jpg

7ebujzesvtjwptmlpywn.jpg

بعد مراحل بالا من سفال ها رو تا سقف کار کردم
فکر کردم اگه چوبکشی کنم فضای بیشتری از دست میدم
تصمیم گرفتم از چیزی استفاده کنم که حجم کم و توان بالایی برای مقابله با اصوات lOW داشته باشه
اگه توجه کرده باشین از همسایه بغلیتون هیچ وقت صدای تیت تیت تیت تیت High نمیاد
بلکه صدای بوم بوم بیشتر به گوش میرسه
بتون تنها چیزی بود که هم سازه منو قوی و با استقامت میکنه و هم مقاومت بیشتری در برابر صدا داره
( البته اگه استدیوتون قراره بمونه این کارو بکنین در صورت موقتی بودن پیشنهاد نمی شه :smile (6): )
رفتم چند ورقه یونولیت 2 سانت و یک ورقه 10 سانتی + 7 ورق راویر ( صفحات توری که در گچبری کردن اوپن آشپزخونه زیاد کار برد داره) گرفتم+مفتول نرم

اول ورقه های توری رو در دو طرف دیوار گذاشتم و سپس با مفتول هر دوطرف رو بهم دوختم تا سازه یکپارچه بشه
سپس با یه فاصله 5 سانتی از دیوار ها فوم 2 سانت و سپس فوم 10 رو قرار دادم و پشتش رو محکم کردم
علت گذاشتن فوم 10 سانت : چون بتون سنگین بوده و فوم 2 سانت تحمل فشار ناشی را ندارد
فوم های 2 سانت یک بار مصرف بوده و هر دو متر 1 عدد به کار می رود.
به شکل زیر 2 متر به 2 متر قالب بندی کردم
olqcsnfx2fwcjphpe7t.jpg

اتمام دیوار کشی و مرحله بتن ریزی

تو مرحله من سفال ها رو تا سقف کار کردم
و حدود 1 مترو 50 سانت بتن زدم از هر دو طرف

zorrc59bh1x0qo2tz98d.jpggptftjmrv7gzebf90hl8.jpg

در قسمت های پایینی کمی میلگرد برای یکپارچگی بیشتر و در قسمت های بالا از راویز استفاده کردم ( دورش خط کشیدم )

یه مرحلی دیگه از بتن ریزی دیوار قسمت جلو انجام شد
ka687uelv6als4namdob.jpg
قسمت هایی که قرمز کشیدم باید با بتن پر بشه و امروز پشت این قسمت رو قالب بندی کردم تا بتن بریزم

12/2/12
4
0
1
اهواز
برادر منتظر ادامشیم
یه سوالی فقط در مورد ساخت محیطش میزارین یا کامل توضیح میدین؟

وقتی شما در داخل یه اتاق دیواری دیگری را می سازین باید طوری عمل کنین که دیوار ساخته شده به صورت کامل به دیوار اتاق بچسبد
برای این کار کافی است خراش های عمیقی در قسمت جوش خوردن دو دیوار بکشید تا سازه ها به هم چسبیده شود
عکس پایین قبل از بتن ریزی قسمت بالای ویزور بوده و قسمت هایی که با رنگ قرمز علامت کشیده شده باید خراش ایجاد شود
p0arhm0x8t6431wcaqx4.jpg
من سوراخ هایی با قطر 4 سانتی متری در دیوار اتاق ایجاد کردم تا بتن در داخل آنها نفوز کرده و دیوار ها در هم قفل شود

بعد از این مراحل دباره قلب بندی کردم و تور راویز را تا سقف ادامه دادم و بعد بتن رو ریختم
(عکس زیر بعد از بتن ریزی به دست آمده)

29vnm6ysj9o4b7z72i.jpg

( به دلیل سردی هوا فرایند پیشرفت کار کم شده ولی این هفته دست پر میام در مراحل آینده فیلم هم در اختیار قرار میدم)
مرسی از دوستان

مرسی benyamin جان
کنج استیج خالی بود و بتن ریزی نشده بود
عکس قبل و بعد از بتن ریزی رو این پایین مشاهده می کنید

qi6x717dnhq4h61twjq.jpg <<<<<<<<<<<<<<<<<<

این عکس هم بعد از بتن ریزی داخل استیج هستش که حدودا 30 سانت مونده تا به سقف برسه
تو عکس شماره 1 دوره سرامیک ها خط کشیدم که بعد از اتمام کار بتن همه ی اون هارو با بتن کن از دیوار می کنم
درسته که اونها پشت دیوار کاذب می مونن , ولی باز هم احتمال برگشت صدا به دلیل مینای سرامیک وجود داره
اون یکی عکسم هم از ویزور ( از داخل استیج ) انداخته شده که ببینین چقدر دقیقه

mr1uitzzrodurli5n64b.jpg xepx1ghdnd2nz9l63vq.jpg

در مورد ویزور یه مطلبی باقی مونده که باید بگم
من در هنگام چیدن آجر های سفال برای بهم چسبوندن اونها از کچ استفاده کردم
وقتی تا بالای ویزور رسیدم متوجه شدم که بار زیاد اجر ها باعث می شه که نتونم تا سقف آجر بچینم
بخاطر همین یه mdf در اندازه 55 در 80 بود فکر کنم به صورت قاب ساختم و در داخل جای ویزور گزاشتم این کار باعث شد که آجر ها رو روی اون بچینم و کاملا گونیا در بیاد

در عکس زیر mdf رو نشون دادم
sas.jpg

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,278
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
اندازه عرض و نحوه قرار دادن شیشه ها یکسان هستش ؟
بهتره که شیشه ها به این شکل کار بشن :
/ i این حالت باعث شکست میشه و کمک بیشتری میکنه.
یا کاملا به شکل عدد هفت نصب بشن
البته هنوز هم دیر نشده میتونید با چوب یه قاب درست کنید و شیشه ها رو یه نحوی که گفتم نصب کنید.
دیواری که شیشه ویزور داره در استودیوی من 80 سانتی متر ضخامت داره و دو در هم برای ورود به اتاق سکوت گذاشتم به نحوی که میشه بین دو در راحت ایستاد.
ضمنا از همین حالا هم برای کابل کشی اقدام کنید و مکان مناسبی رو در نظر بگیرید و کابلها رو بعلاوه چند کابل اضافه عبور بدید و اون سوراخ رو با فوم تزریقی کاملا پر کنید. تا عایق هم لطمه نخوره

امید جان این قاب برای نگه داشتن وزن آجر ها هستش
و من از 8 لایه برای شیشه ویزور استفاده میکنم و اگه اجازه بدین موقع نصب ویزور همه چیز رو توضیح میدم
بدون شک برای شکست صدا از مدل 7 استفاده خواهم کرد.
من در تلاشم که کار بتون تموم بشه . و این خیلی زمان بر هست برام
در مورد سیم کشی هم عرض کنم که من بعد از اتمام کار بتن یه سوراخی ایجاد می کند و با فوم اسپری(تزریقی) پر می کنم

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,278
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
و من از 8 لایه برای شیشه ویزور استفاده میکنم و اگه اجازه بدین موقع نصب ویزور همه چیز رو توضیح میدم
یعنی 8 لایه شیشه ؟
مگه میخواین آکواریوم دوبی مال رو بسازید ؟:دی
دو شیشه کفایت میکنه هزینه بی جهت نکنید. زیر ساختها رو درست انجام بدید دو لایه کافیه
در مورد سیم کشی هم عرض کنم که من بعد از اتمام کار بتن یه سوراخی ایجاد می کند و با فوم اسپری(تزریقی) پر می کنم
چرا بعد از بتن کاری ؟
همین الان یه لوله دو اینچ پلاستیکی عبور بدید و بعدش بتون کاری کنید. و بعد از رد کردن سیمها با فوم تزریقی اون رو پر کنید.
چند رشته هم سیم اضافه بگذارید که بعدها گرفتار نشید.

mohamadkaro

Accent studio
عضو سایت
28/10/09
179
88
28
مازندران -ساری
t.me
یعنی 8 لایه شیشه ؟
مگه میخواین آکواریوم دوبی مال رو بسازید ؟:دی
دو شیشه کفایت میکنه هزینه بی جهت نکنید. زیر ساختها رو درست انجام بدید دو لایه کافیه

چرا بعد از بتن کاری ؟
همین الان یه لوله دو اینچ پلاستیکی عبور بدید و بعدش بتون کاری کنید. و بعد از رد کردن سیمها با فوم تزریقی اون رو پر کنید.
چند رشته هم سیم اضافه بگذارید که بعدها گرفتار نشید.

دقیقا با امید جان موافقم...حتما سیم کشی ها رو قبل از بتن ریزی انجام بدید...در رابطه با دیوار هم نظر من اینه که ابتدا 1 لایه دیوار کنید و 5 سانت یونولیت قرار بدید و دوباره 1 لایه دیوار کنید...(وزن سازه در میزان عبور صدا خیلی موثره :smile (35):) من به شخصه برای استودیوی خودم دو لایه بلوک سیمانی که وسطش 5 سانت یونولیت بود استفاده کردم و الان میتونم در ساعت 2 شب با آخرین ولوم مانیتورم کار کنم بدون اینکه صدا همسایه ها در بیاد...(این 2 لایه کردن فقط در مورد عیور نکردن صدا موثره نه درمان اکوستیکی اتاق) راجع به درمان آکوستیکی اتاق که مطلب مفصل هست.:smile (23):

اینم یه عکس از پایان کار استودیوی شخصیه منه :

فایل های ضمیمه

یونولیت در برابر پشم سنگ خیلی خیلی ضعیف هستش
من همه جای استدیو رو با پشم سنگ پر می کنم
از لحاظ ایزوله سازی فقط استیج رو ایزوله می کنم چون من همسایه ندارم که بخوام صدا بره
و همین الانشم با صدای بلند موسیقی گوش می دم