ساخت اتاق میکس با یونولیت و پشم شیشه ، شانه تخم مرغ و ابر

شروع موضوع توسط musicprooo ‏24/2/13 در انجمن Acoustic ( اکوستیک )

تاپیک ساخت اتاق میکس با یونولیت و پشم شیشه ، شانه تخم مرغ و ابر تالار Acoustic ( اکوستیک ) در persian-music.org.

1. musicprooo

musicprooo عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام دوستان خسته نباشید

من یک اتاق دارم در ابعاد 3 * 2

با یونولیت 5 سانتی دور تا دور اتاق چسبوندم بعدش پشم شیشه و بعدش شانه تخم مرغ و حالا میخوام ابر یا اسفنج بچسبونم روش برای اخرین لایه و بعدش بعضی جا ها فوم بچسبونم

یه سوال داشتم اینکه ابر چند سانتی بچسبونم ؟ ابر رو به همه جا بچسبونم یا فقط بعضی جاها؟

بعضی ها میگن ابر های شانه تخم مرغی ولی در حد توان من نیست لطفا راهنمایی کنید با تشکر

2. musicprooo

musicprooo عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    کسی پاسخگو نیست؟

3. HAMED HAMRAH

HAMED HAMRAH عضو سایت

امتیازات:
    +103 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    این ویروس یونولیت رو نمی دونم کی پخش کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    یونولیت شاید عایق گرما باشه ولی عایق صوت نیست مگر با ضخامتهای بالای 20-30 سانت که اون هم به هزینش نمی ارزه به جای یونولیت از فضای خالی استفاده کنید بهتر جواب می گیرید!
    برای اتاق های آکوستیک دو تا مساله مطرحه :
    1- عایق صدا
    2- حذف انعکاس یا ریورب
    برای مورد اول باید بتونید انرژی صوت رو کم کنید برای این کار یا باید سرعت صوت رو بگیرید یا مسیر عبور صدا رو طولانی کنید که این کار با پشم سنگ یا ابر و همچنین فضای خالی در بین لایه ها جواب میده استفاده از مصالح چگال مثل ام دی اف یا یونولیت کار رو خراب می کنه! برای مورد دوم باید از سطوح نامنظمی استفاده کنید که خودشون به نوعی از مصالحی نرم ساخته شده باشند مثل فوم شانه تخم مرغی یا شانه تخم مرغ مقوایی که ارزون تره و البته استفاده از زاویه های باز در گوشه ها
    واسه اینکه سطح کار زیبا باشه بعضا به جای شانه تخم مرغ فومی یا مقوایی از سطوح الیافی هم استفاده میشه مثل موکت یا بلکا یا حتی پتو که در این صورت حتما باید زوایای باز رو رعایت کرد

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. musicprooo

musicprooo عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز من خودم تو خیلی جاها و ویکی پدیا خوندم یونولیت ده سانتتی 45 دسی بل صدا رو کاهش میده در ضمن شما میگید فقط شونه تخم مرغ برای ریوب کافیه یا اینکه ابر هم زده بشه؟

5. musicprooo

musicprooo عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بی زحمت یکی پاسخ ما رو بده یه راه ارزان برای ریورب صدا چیه ؟؟؟

شونه تخم مرغ مقوایی همه دیوار و سقف و بزنم کافیه؟ رو شونه ها هم ابر 2 یا 5 سانتی هم بزنم ؟ یا خیر ؟

6. musicprooo

musicprooo عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوستان اگه همه اتاق رو دور تا دور ابر بزنم ( اتاق برای میکس و تنظیم) مشکل ایجاد نمیکنه؟ من احساس میکنم صدا ها بم میشن و فرکانس های بالا کمتر میشن؟؟

7. Ramin ava

Ramin ava عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ابرهای آکوستیکی ، برای کنج ها و برای شکستن گوشه ها به کار میره ! ویکی پدیا هم وحی منزل که نیست ، مزخرف نوشته ! یونولیت ماده ی متخلخل خوبی نیست ! برگشت داره ! اونجاهایی هم که دیدی استفاده کردند یا استودیوهای در به داغونی بودند یا اینکه واقعاً نمیخواستند و نمیشنیدن که صداشون چه طوریه !
    ابرهای آگوستیکی رو دور تا دوره اطاق بزنی صدا خفه میشه و به قول خودت بم میشه ! کار درستی نیست ! از طرفی هزینه ش خیلی بالاتر از استفاده شه !
    راه های خیلی بهتری برای آکوستیک سازی هست .

8. peymanmetalbaz

peymanmetalbaz عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان از یونولیت فقط برای زیر مانیتورینگی استفاده بفرمایید اما مثل نظرات دوستان دیگر حتما با ضخامت زیاد و این هم بدونید که پشم سنگ و پشم شیشه هر دو سرطان زا هستند به دنبال جایگزینی دیگر باشید

9. Ramin ava

Ramin ava عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اگه درست نصب بشن ، هیچ خطری ندارن ! به خاطر همینه نصبشون اینقدر هزینه روی قیمت خام میاره ! چون نصبش کار هرکسی نیست ، از طرفی در هنگام نصب باید از ماسک و وسایل ایمنی استفاده کرد !

10. MRN.shz

MRN.shz عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, sonar
    پیشنهاد بنده استفاده از موکت ضخیم با پرز بلنده و پیشنهاد بعدی استفاده از پنبه نسوز که کاملا فشرده شده هست. اگر هم خواستید پنبه معمولی رو با چسب چوب خمیری کنید و بچسبونید. روش های دیگه هم مثل استفاده از خمیر کاغذ وجود داره اما خیلی قوی نیست خمیرکاغذ ولی برای تازه کارها و استفاده معمولی خوبه.

11. musicprooo

musicprooo عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوستان ولی من دور تا دور اتاق رو ابر دو سانتی زدم یعنی باید درش بیارم؟

- - - - - - - - - -

دوستان ولی من دور تا دور اتاق رو ابر دو سانتی زدم یعنی باید درش بیارم؟

12. Ramin ava

Ramin ava عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    به نظر من دو سانتی رو نه ، زیاد نیازی نیست بکنی ، اما بهتره که این کارو بکنی ! گاهاً دیده شده که از ابرهای 4 سانتی برای دور تا دور استفاده میکنند که اونجوری واقعاً افتضاح میشه صدا ! البته بازهم رو تجسم نمیشه نظر داد ! باید شنید صدا رو و بستگی به شنیدار خودت داره ! اگه از صدایی که داری راضی هستی و 2-3 نفر استودیو داری که کارشون خوبه گفتن صدایی که رکورد میکنی خوبه نیازی نیست ! تجسمی در کل نمیشه نظر داد !

- - - - - - - - - -

به نظر من دو سانتی رو نه ، زیاد نیازی نیست بکنی ، اما بهتره که این کارو بکنی ! گاهاً دیده شده که از ابرهای 4 سانتی برای دور تا دور استفاده میکنند که اونجوری واقعاً افتضاح میشه صدا ! البته بازهم رو تجسم نمیشه نظر داد ! باید شنید صدا رو و بستگی به شنیدار خودت داره ! اگه از صدایی که داری راضی هستی و 2-3 نفر استودیو داری که کارشون خوبه گفتن صدایی که رکورد میکنی خوبه نیازی نیست ! تجسمی در کل نمیشه نظر داد !

13. musicprooo

musicprooo عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar

14. Ramin ava

Ramin ava عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اونجوری که آره ، کامل Low فرکانس ها رو از بین بردی ! اونجوری شنیدارت زیاد خوب نیست از نظر من !

15. mahdieh_1890

mahdieh_1890

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاسخ : ساخت اتاق میکس با یونولیت و پشم شیشه ، شانه تخم مرغ و ابر

دوست عزیز کی میگه یونولیت عایق صدا نیست؟؟؟؟؟ یونولیت بعدا از یورتان بهترین عایق صدا هستش! البته هر عایق صوتی فرکانس خاص خودش را جذب میکنه! و بستگی به کار ما داره ( رفرنس
    یونولیت - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

16. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase

از یونولیت میشه یه عنوان عایق صدا استفاده کرد؛ولی در مورد جذب کمکی نمیکنه
    دقت کنید یونولیت باید به صورت صلب نصب بشه،برای مثال خیلی قرص و محکم به دیوار چسبیده بشه

17. Reza Soleymani

Reza Soleymani عضو سایت

امتیازات:
    +563 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio

به نظر من کم هزینه ترین راه که از خیلی ها شنیده ام این میشه ( که انصافا هم خیلی هم بد نیست )
    بسته به شرایط یونولیت 15 الی 30 سانتی ( جهت عایق صدا) پس از اون دیوار پوش (گاهی افراد موکت کار می کنن) بعد از آن شانه های تخم مرغی ( بعضی ها دو تا دوتا مرطوب می کنند و به هم چفت می کنند ). در واقع شانه های تخم مرغ نقش "جذب صوت" برای جلوگیری از پژواک صداست. این روش برای کسانی که ممکنه تعویض موقعیت زندگی داشته باشند هم مناسبه ( زندگی آپارتمان نشینی و مستاجری)
    در ضمن اون دوستمون یکم کم لطفی کردند در مورد یونولیت . در تمام دنیا حتی همین ایران خودمون به وفور از یونولیت در ساختمانسازی استفاده میشه که هدف عمده اون هم عایق صداست هم گرما و آقای مهرفر عزیز درست می فرمایند اگه از همین متریال به شکل فشرده و در میزان زیاد در ساختمان سازی استفاده بشه حتی صدا از یک اتاق خونه به اتاق دیگه نمی رسه چه برسه به واحد کناری ( همسایه بغلی)

18. mohsenevil

mohsenevil Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:

خب بود مرسی..............................

بارگذاری...