ساخت اتاق ضبط پرتابل

شروع موضوع توسط Ramtin ‏22/4/10 در انجمن Acoustic ( اکوستیک )

تاپیک ساخت اتاق ضبط پرتابل تالار Acoustic ( اکوستیک ) در persian-music.org.

1. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    برای یکی از دوستام میخوایم دد روم پرتابل بسازیم که بتونه گیتار الکتریک تمرین کنه و بتونه بخونه .
    خودش میگه برای تمرین نیاز هست که همزمان هم بخونم و بزنم ولی مشکل صدای خواننده هست که برای همسایه ها ایجاد مزاجمت میکنه و باید با ساز و گیتار اکوستیک و کلاسیک و اینها بره توی اتاقک !
    ولی برای تمرین ساز که مشکلی نداره با هدفون کار رو تموم میکنه.

1 توی این سایت خیلی در مورد ساختش توضیح دادند ولی من اخرش نفهمیدم با پتوبسازیم ارزون درمیاد یا ورق الومنیوم و پشم شیشه و ..یادکنک و مقوا و فیبر و یونولیت ...
    کلا همه چی لحاظ شده !!!:smile (29)::smile (71): ولی یا خیلی گرون بوده:smile (82): یا خیلی ارزون ارون نمونه اش یکی از دوستان میخواستند فقط زیر پتو رکورد بگیرند ؟؟؟!!:smile (81):

من معماری خوندم و میدونم در ساخت دیوارهای ساندویچی 2-3 لایه معمولا مواد مخصوص کار میکنند ولی نه تجربه کردم و نه اینجا دیوار آجری و پنل گچی میسازیم که بخوایم پنل ساندویچی بسازیم
    پس هم اکنون به کمک شما نیازمندیم .:smile (81):

یه سری هم اتاقکهای اماده هست که مطب شنوایی سنجی و دکترهای ادویلوژیست استفاده میکنند که خیلی توپه ولی قیمتش رو ندارم. که امیدجان فرمودند 1.300.00 که معقولانه نیست /

این دوستمون هم مستاجره و مدام خونه به دوشه پس باید جنس محکم و عمری باشه که بتونه هر سال جابجاش کنه و با یه وانت جدا اسباب کشی کنه و دوتا افغانی هم راحت بتونند بلندش کنند. :smile (71):

هدف : خارج نشدن صدا از اتاقک ساخته شده و آسایش خونه و همسابه.،
    داخل دد روم هم خفه باشه و صدای ساز و خواننده ( در حالت اوج صدا و عربده :smile (71):) بیرون نیاد ضمن اینکه بازتاب صدا هم نداشته باشیم و بتونیم یه رکورد هم انجام بدیم . شیشه هم داشته باشه که بتونیم راحت با اتاق کنترل یا اتاق فرمان ارتباط داشته باشیم. که همون اتاق خواب میشه :smile (71):

75*180*110 سانتی متر فضای داخل این اتاقک باید باشه.
    که به ترتیب عرض و ارتفاع و طول هستش.

اگر عرض 75 هست به خاطر این که درب استاندارد اتاق خونه ها 80 سانته و 5 سانت کمتر گرفتم که از در راحت عبور کنه این دوستمون هم که مستاجره هرسال یه خونه ای هستش واسه همین دیگه به مشکل حمل و نقل این اتاقک نمیخوره و این اتاقک رو میتونه به داخل هر خونه ای ببره/.
    ( روی یک صندلی نشستم و با گیتار به دست متر کردم همین مقدار سایز کافیه و در نشستن هم مشکلی نیست. فقط پایه میکروفون رو باید در کنار خودش بزاره و گیره رو خم کنه به سمت دهان مبارک ! )

امیدواریم که :
    یک نفر با یک گیتار داخلش جا بشه. و جا داشته باشه که حس بگیره وبا گیتار الکتریک پل بزنه و هد بنگ بزنه و کامل توی حال خودش باشه و حس خوبی داشته باشه .

فقط 75 سانت یه ذره اذیت میکنه چون میخوایم داخلش زیرسازی انجام بدیم و USGاکوستیک نصب کنم که خودش 15 سانت زیرسازی میخواد !!!!
    حالا راه حلی هست این عرضی که 75 سانت هست از یه مواد بهتری ساخته بشه ؟ که در عین نازک بودن بتونیم صدا رو کامل خفه کنیم و نذاریم از اتاقک بیرون بزنه ؟و تضمینی هم باشه ؟ حالا مبلغش بیشتر هم بشه مشکلی نیست ولی عرضش از 75 بیشتر نشه چون دیگه کسی اون تو جا نمیشه !!ولی دیوار هم باید نازک باشه ضمن اینکه شیشه هم میخوره
    {username}-{filename}
    درنتیجه :
    1- من خودم گفتم یه کمد تو همین اندازه ها بخریم
    و داخلش کار کنیم و ایزوله اش کنیم. که دیدم با پتو و قابلمه و ابر و شونه تخم مرغ :smile (18):و الومینیوم و بلوک سیمانی و اینها چیزی درست نیمشه ! کار رو باید اصولی کرد! USG میزنیم.

2 - یه چهارچوب بدیم به یک نجار و خودمون دستی بشینیم بنایی کنیم :smile (71):
    که در مصرف $$$ هم صرفه جویی کنیم. که این رو میتونیم انجام بدیم و برش و بقیه کارها و چسبوندنش فقط وقت میبهر ولی میتونیم و از لحاظ شدنش میشه انجام داد.
    نئوپان هم هست توی بازار که 5 میل هست 5میل ارزونتره و حدود یک تخته اش یعنی 220*180 در میاد 6 هزارتومان ولی نئوپان بزرگ 16میل حدود 22-23 هستش که میشه 19 تومن و ابعادش هم 220*180 هستش که گرونتره و میخوام بدونم راهی هست از همین 6 میلها استفاده کنیم ؟ و بار سنگینی رو برعهده چهارچوب بزاریم ؟
    چهارچوبش هم جنس خوب و کلفت و ضخیم برمیداریم که مشکلی پیش نیاد.

نظر شخصی خودم :
    ساخت همین اتاق بصورت دو تیکه و یه قسمتی بزاریم که از وسط دونیم بشه خطوط سبز رنگ در تصویر زیر گویا هستند.

{username}-{filename}
    شکل اتاقک نسبت به تصویر بالا تغییر میکنه
    همچنین سایز این اتاق هم تغثییر میکنه و عرض از 75 بیشتر میشه و امیدی بهش هست.

و به جایی که اینکه از عرض ما اتاقک رو جابجا کنیم دوتا تیکه از طول برش میدیم - یکی کوچک - یکی بزرگ - و اونها رو بصورت پرتابل در میاریم و جابجا میکنیم فقط مشکلی که هست چطوری میشه این دو تا تیکه برش خورده رو بعد از اسباب کشی به هم پرس کرد و سال بعد موقع تخلیه دوباره بازش کرد ؟ و دوباره بستش ؟ وسیله یا کلید یا قفلی برای این کار هست ؟ در ضمن یه چیزی هم میخوام که عمری باشه و اگر نوازنده داخل اتاق بالا پایین پرید اتاق منفجر نشه !!! تخته ها خر خر نکنند و روی اعصاب نباشند ( تا حالا سوار قایق چوبی شدید ؟ )
    و مورد دیگر این که یه جایی خوندم که فن هم داخل این اتاق میزارن کجای این اتاق فن میشه تعبیه کرد که نه باعث سر و صدا بشه و هم تهویه خوب انجام بشه . متاسفانه اسپلیت هم نمیشه وصل کرد وگرنه کولر گازی به نظرم بهترین وسیله بود !

نظر دوستان چیه و چیکار میتونیم بکنیم که با حداقل هزینه روبرو بشویم و در ضمن کار اورجینال انجام بشه و از پتو و قابلمه و الومینیوم و اینها استفاده نکنیم .
    حتما حتما هم ایزوله باشه و هیچ صدایی بیرون نره ( مخصوصا در حالت عربده !! ):smile (50)::smile (71):

پشم شیشه و پشم سنگ خیلی نا م برده شده ولی مشخص نشده این پشم شیشه برای کجا استفاده میشه یکی میگه برای موکت یکی میگه زیر اکوستیکها .

پس با نئوپان 6 میل مشه استفاده کرد یا نه 16 میل باید استفاده کنیم ؟
    تنک یو وری ماچ !:smile (38):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏22/4/10
  2. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    راستی 2 تا مطلب دگه هم یادم رفت بگم.
    اگر بخوایم اون 4 چوب رو بدیم به نجار درست کنه میشه بهش بگیم اون کلاف کشی و زیر ساخت که باری USG استفاده میشه رو هم انجام بده و روی همون چهارچوب زیر ساخت انجام بشه ؟؟
    قیمت ساخت این 4چوب چند در میاد ؟

نکته دیگه در مورد شیشه حائل هست که میتن عزیز فرمودند بینشون گاز ارگون پر شده ! ما چیکار میتونیم بکنیم که 2 جداره داشه باشیم ؟و چطوری گاز ارگون بین این دوتا جداره پر کنیم . آیا از این پنجره های دو جداره آلمانی که توی نواب میفروشن میشه یه سفارشی کرد و بگیم که یه 2 جداره مخصوص برای کار ما برای سایز مورد نظر سفارشی برش بدهند ؟
    مرسی مرسی مرسی:smile (70):

3. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام داداش
    در مورد طرحی که داری چند تا مورد به ذهنم اومد که عرض میکنم
    1- یکی از فاکتور هایی که شما در این پروژه در نظر نگرفتید اینه که اون بنده خدایی که میخواد بره اون تو من قول بهت میدم 10 دقیقه بیشتر دووم نمیاره برای اونم تمرین گیتار الکتریک که واقعا سخته شما خودت برو تو کمد درو ببند ببینم نفس میتونی بکشی چه برسه به تمرین چون تهویه نداره مشکل سازه برات
    2- معمولا از تایل آکوستیک به تنهایی در دد استفاده نمیکنن تایل رو بیشتر در رژی یا همون مستر روم استفاده میشه تا کارایی مونیتور ها رو بیشتر کنن برای توی اتاقک من یه پیشنهاد غیر حرفه ای دارم و اونم اینه که از پتو با روکش فوم و لمسه استفاده کنی لمسه کردن باعث پلاریزه شدن صدا و کمک به جذبش میشه
    3- در مورد ویزور من برای این پروژه ویزور پیشنهاد نمیکنم خود این اتاقک به اندازه کافی صدا رو لوله ای میکنه ویزور هم اگه بزاری انعکاس صوت تو اون یه زره جا بیشتر میشه و صدات بدتر....
    میتونی از یه وبکم یا دوربین مدار بسته استفاده کنی هم دردسرش کمتره هم به صدات ضربه ای نمیزنه با تاک بک که صحبت میکنی با دوربین هم میبینی اونم که مایکی جلو صورتشه
    4- اگه بخوای امپ رو هم بزاری اون تو که فیدبک میکنه با پیکاپ گیتار شما گیتار رو ببر نزدیک امپ تازه تو فضای باز ببین چه صوتی میکشه چه برسه به یه اتاقک در بسته حتما فیدبک نا فرم داری
    5- الان اتاقک آمریکایی با تهویه و نور و والو باکس و آکوستیک خوب 500 2 قیمتشه که به صرفه نیست
    6- ببین شدنی هست نمیخوام بزنم تو ذوق بچه ولی انتظار شفای عاجل نداشته باش ازش
    7- به نجار نگو برای چی میخوای بفهمه برای موسیقی و ساز زدنو از این جور حرکت ها میخوای دولا پهنا بات حساب میکنه (بگو جا کفشی میخوام .....lol)
    8- در مورد پشم سنگ پرسیده بودی که داستانش چیه : پشم سنگ قیمتش خدا تومنه روی این اتاقکه هم نصب نمیشه دیوار میخواد و کلاف کشی چوب و.... اگه با نئوپان میسازس استحکام نداره زیاد نمیشه سنگینش کرد برای کف هم از تاتامی و موکت پرزبلند یا یه فرش استفاده کن
    9- برای نورش هم از این لامپ led اضطراری ها استفاده کن دیگه سیم کشی و ... نمیخواد
    10- سقفش خیلی کوتاهه .....
    11-مواظب خودت باش ... :smile (71):

4. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام متین جان مرسی دمت گرم

برای تنفس که توی توضیخاتم گفتم و اشاره کردم که باید یه تهویه باشه ولیخودم نیمدونم کجاش مثلا با لوله پولیکه یه خروجی هوا بهش بدیم و اخرش یه فن سایلنت بلبرینگی کم صدا ببندیم. توی پاساژ توکل زیرزمینش دیدم برای فروش دارند.

برای تمرین که هدفون میزاره و امپ گیتار و باند و اینها رو داخل نمیبره.
    و بیشتر برای تمرین با گیتار ا کوستیکش هست و تمرین لایو با گیتار برقی که همزمون هم میخواد روش کلام بخونه و دیگه نیمشه که گیتار رو فقط با هدفون بشنوه وقتی زمزمه میکنه باید داد هم بزنه که این عربده زدن ها باعث میشه سقف خونشون پایین بیاد
    طبقه بالاشون یه پیرمرد پیرزن بازنشسته هستند :d که خودش مصیبتیه هر روز با عصا میزنن به کف اتاقشون

مورد بعدی چرا از تایلهای اکوستیک نمیشه استفاده کرد اتفاقا من میتونم به قیمت درب کارخونه گیر بیارم چون اشناشو داشتم گفتم اصولی کار کنیم و بریم توی خرج هم زیاد نیمشه چون میتونم قمیت کم گیر بیارم. و چون حجم کار هم کم هستش میشه خیلی راحت این کار رو انجام داد و استفاده از پتو مد نظرم نیست . اخه اون تایلها رو دیدم و میخوام هرجور شده از اونها استفاده کنم . ولی نه برای اتاق فرمان.

ببین برای پنجره ویزور هم من دیدم هااااااا . رفته بودم سنجش شنوایی دیدم داشت ! و حتی دکتره رفت بیرون با منشیه صحبت کنه منم از فرصت استفاده کردم یه تیکه خوندم و خوشم اومد اتفاقا توپ بود
    ولی مطمئنی که صدا لوله ای میشه ؟ من دقیقا روبروی دکتره نشستم و صورتم روبروی شیشه بود !!!
    حالا قبل از خرید هم باز چک میکنم که ببینم داستان چه جوریه حتی اگه بشه یه بار دیگه ویزیت میگیرم :smile (75)::d

برای نجار هم اشنا دارم یه بار پسرشو بردم جمهوری راهنماییش کردم و یه ساز خوب برایش خریدم ( با پول خودش :d) به پسره بگم ردیفه :d از خداش هم هست یه کاری واسم انجام بده.

برای کلاف کشی و پشم سنگ هم منظورم اینه که ( وقتی ما میایم اتاقک رو بصورت اسکلت میسازیم
    دیگه هزینه برش و اینها رو نداشته باشیم و خودمون دست به کار بشیم چون ابزارش رو این دوستم داره
    یه هفته روش میشه وقت بزارم.
    و حالا که اسکلت رو میسازیم به همون اقای نجار بگیم که کلاف کشی رو انجام بده همون چوبهای روسی که گفتی
    الان سایز این اتاقک مخوف تقریبا 110 *110 *180 هستش .
    که اگر 15 سانت از داخل کم کنیم حداقل فضا برای نشستن یک ادم رو داریم.
    حالا من میگم که اون 15 سانت رو با این پشم شیشه پر کنیم که قیمتش هم کمتره . تقریا 1/3 پشم سنگ میشه چون پشم سنگ بچه ها میگفتند حدود 4500 تومنه .

برای نورو کابلکشی هم مشکلی نیست یه جعبه تقسیم هم داخلش میزاریم برای ووکال گروهی (4 نفر ایستاده کیپ هم میتونن بخونن !!! ) برای نور هم 2 تا پایه ویترینی دارم که میشه بهش لامپ رنگی بزنیم و حس خوبی به اقای گیتاریستمون بدهیم.

فقط به من نگفتی اگر 2 تیکه بشه مثل طرح دوم چه مشکلی پیش میاد ایا امیدی هست ؟ آیا امکان استفاده از یه قفل و بست مخصوص هست که بیتونه بدون جا گذاشتن درز این دوتا تیکه رو به هم متصل کنه ؟
    درضمن مواظبیم داداش خیالت تخت:smile (85)::d
    و در آخر یک دنیا ممنون:smile (19):

الان یادم اومد استودیوی اقای دهقانیار هم که قبلا پیشش رفته بودم همینجوری بود هاااا

دد رومش خیلی کوچیک بود
    عرضش اندازه یک پیانو ولی طولش 2/5 متر بود ارتفاعش هم 2.20 بود
    شیشه هم زده بود و چه شیشه ای !
    ولی من که ندیدم تویش کاری بکنه و فقط میدونم که اون تو فقط تمرین میکرد و رکورد میگرفت. یه چراغ هم زده بود که وقتی کسی زنگ میزنه و صدای زنگ به داخل نمیاد متوجه بشه و بره در رو باز کنه از این فکرش خیلی خوشم اومد فوق العاده حرفه ای بود :d

ولی در کل من نظرم روی همون عکس دومی هست که گذاشتم چون دو تیکه میشه و میتوینم یه بلایی سرش بیاریم که از در اتاق وارد بشه و فردا که اسباب کشی داشت راحت بتونه جابجا بشه.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏22/4/10
  5. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    {username}-{filename}
    اینم بدک نیست تازه ویزور هم داره که خیلی کوچیکه ولی خوبه
    من میخوام لبه های اون طرح شماره دوم خودم رو بدهم و یه جوری مثل درب و چهارچوب در برایش جداره بزنند.
    چون اینجوری بهتره و مثل نری و مادگی داخل هم فرو میروند و نشتی صدا هم ندارم
    کسی میتونه راهنماییهای دیگه ای هم بکنه که بدونیم چیکار میکنیم ؟
    در ضمن به هیچ وجه امکان استفاده از تایلهای اکوستیکی نیست ؟ توی این عکس که استفاده شده.

6. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام داداش
    در مورد کف پرسیده بودی
    استفاده از تاتامی رو پیشنهاد کردم تاتامی خوبیش اینه که راه نمیره و تو هم چفت میشه برای آکوستیک کردن هم خیلی مناسبه ذریب جذبش هم بد نیس اگه یه فرش هم روش بندازی دیگه آدم هم بکشی اون تو کسی صداشو نمیشنوه
    تاتامی رو منیریه همه مغازه ها دارن قیمتش یه نموره گرونه ولی تو 3 تا بیشتر نمیخوای چیزی نمیشه
    والا در مورد پرتابل کردنش چون من تجربه ای نداشتم زیاد کمکی نمیتونم بکنم استودیو من ثابته دیوار کشی کردم .........

7. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام متین عزیز یه دنیا ازت ممنونم خیلی حال دادی :smile (70):
    داداش حال میکنم تنها کسی بودی که بهم راهنمایی کردی ازت ممنونم.

خودمم هرچی فکر کردم دیدم متاسفانه به جز دوتیکه کردنش راهی نیست که دیگه فردا میرم سراغ اقای نجار ببینیم اقای نجار چه دستوری میدهند. بالاخره اون هم یه تجربه ای داره و شاید راههای بهتری رو پیشنهاد کنه. و بتونیم یه جور دیگه اینو سرهمش کنیم که قطعا اگه طرحش بهتر باشه میزارم اینجا دوستان استفاده کنند.

برای مواد مصرفی هم متشکرم. باید به دوستم بگم خودش بره دنبال خرید لوازم و مواد که لطف کردی ادرس رو دادی و کارمون رو راحت کردی.
    بازم ممنون و سپاسگزارم.:smile (70):

8. pooya

pooya عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان.
    من میخوام همچین باکس و درست کنم با نئوپان. میخواستم بدونم قیمتش چقدر میشه؟ 1 باکس 1متر در 2 متر به ارطفاع 2 متر. ممنون میشم اگه جوابمو بدهید :smile (70):

9. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    دوست عزیز اینجا که نجار نداریم
    ولی برای اینکه اطلاع داشته باشی قیمت یک تخته نئوپان 2*2 ( دقیق سایزش رو یادم نیست ) حدود 20 تا 30 تومنه. اخه چندین مدل داره 21 تومنی بود و 22 تومنی و هزارنوع داره که به کارخونه اش بستگی داره.
    البته این برای 16 میل یا همچین اندازه ای بود .
    یه نوع دیگه اش هست که 6 میله و قیمت همون ابعاد 2*2 حدود 6 هزارتومن میشه.
    ولی برای همه این چیزا باید چهارچوب بزنی با چوب چهارتراش
    و درب بسازی و داخلش رو زیر سازی کنی تا یک بستر خوب برای پشم سنگ و... اماده کنی.
    اگر مشکل هزینه نداشته باشی خرید یک اتاقک 1300 تومنی از شرکتهای که اماده این اتاقک رو درست میکنند به صرفه تره
    ولی اگر خودت میسازی و با همون ابعادی که گفتی یکی از دوستان در همین فروم با این ابعاد ساخته و حدود 2.200 میلیون تومن هزینه در برداشته.

10. pooya

pooya عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خیلی ممنون از راهنماییتون:smile (70): در مورد اتاقک آماده در چه شرکتهایی میتونم بگیرم یعنی سایتی شماری چیزی ندارید که من باهاشون تماس بگیرم؟ 1سوال دیگه..این نئوپانی که گفتید 6 میله به درد این کار میخوره؟ ضخامتش کم نیست؟

11. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    در مورد لیست قیمت به اینجا مراجعه کنید لیست قیمت روز انواع فراورده چوبی
    http://www.wengechoob.com/cat-5.aspx

درمورد اون اتاقکی که یک میلیون و سیصد تومن پولش هست هم تصویر زیر رو ملاحظه کنید متوجه میشید.
    {username}-{filename}
    اون نئوپان 6 میل هم اگر دوبله استفاده بشه مشکلی نداره ولی موضوع اینجاست که من باری پوشش خارجی اون رو معرفی نکردم برای پوشش کف داخلی و جاهایی که نیاز هست روکش بشه گفتم.
    شما برای ساخت نیاز به یک اسکلت با ایتفاده از چوب چهارتراش داری که سقف این اتاقکت پایین نیاد !
    و تمام این نئوپان ها و روکشها بعد از برش روی این چهارتراش میخکوب میشه.
    و درزگیری باید بشه.
    دردسرش زیاده باید با نجار صحبت کنی . من و دوستم هنوز در پی راه حل میگریدم چون خیلی کار مشکلی هستش ولی بزودی اگر کار انجام بشه نتیجه رو با عکس داخل همین تاپیک میزنم.
    متاسفانه اتاق پرتابل خیلی دردسر داره و خیلی مزایا داره. که متاسفانه هزینه ساختش نسبتا بالاست ولی خوب برای کسی که به موزیک اهمیت میده باید وجود داشته باشه.

برای خرید هم میتونید از این کمپانی که فکر کنم خوش سابقه است استفاده کنید . برا تماس به داخل سایت مراجعه کیند شماره تلفن هست.
    http://www.iranacoustic.com/projects.html

در کل ساختش ارزونتر در میاد ولی اصولی نیست ولی اماده اش اصولی هست و گرون در میاد.
    داخل سایت از همین اتاقک بصورت پیش نمایش چند نمونه هست که میتونید ببینید ضمن این که یک نمودار صوتی هم تهیه شده که مقدار ایزوله بودن این اتاقک رو نشون میده و نسبت به قیمتش چنگی به دل نمیزنه.

12. محمد جابر خسروی

محمد جابر خسروی عضو سایت

امتیازات:
    +66 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    من امروز قیمت ها رو سوال کردم اتاقک بزرگ: 180 در 180 cm با ارتفاع 2.5 متر و نصب تو تهران 3.000.000 تومن

اتاقک کوچیک هم :1 در1 با ارتفاع 2 (واحد هاش بر حسبه متره) نصب تو تهران 1.500.000 تومن
    تازه واسه شهر های دیگه هزینه پست و نصبش به عهده خریداره....

13. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    ازکجا ؟
    ایران اکوستیک ؟

14. محمد جابر خسروی

محمد جابر خسروی عضو سایت

امتیازات:
    +66 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    آره از مشاورین که شماره رو سایت داده بود تماس گرفتم.

15. sobhan_sr

sobhan_sr عضو سایت

شغل :
    آهنگساز و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    رامتین عزیز سلام.من هم شرایط مشابه شما دارم و نیاز به همچین اتاقی دارم که قابل جابجایی باشه.این اتاق های آماده خیلی بیخودی گرونه و بیخیالش شدم.میخواستم ببینم شما به نتیجه ای رسیدی؟ در نهایت چه کردی؟
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنی :smile (74):

بارگذاری...