ساخت اتاق اکوستیک

شروع موضوع توسط persian-pride ‏19/9/09 در انجمن Acoustic ( اکوستیک )

تاپیک ساخت اتاق اکوستیک تالار Acoustic ( اکوستیک ) در persian-music.org.

1. persian-pride

persian-pride عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام میکنم به همه ی دوستان
    میخوام بهتون یه راهکار بدم واسه رکورد صدا که خودم تجربش کردم و راضی بودم .
    ساخت یک اطاقک اکوستیک با هزینه ی کم شما میتونید با استفاده از یونولیت های 2*1 که امروزه در ساختمان ها واسه ی دیوارهای حایل استفاده میشه و بسیار ارزان و مستحکم هست و کیفیت بهتری نسبت به چوب داره برای ساخت یه یک اطاقک 1*1*2 استفاده کنید فقط باید یگم که بعد از فیکس کردن قطعات در کنار هم با چسب فوم و ... باید روی یونولیت ها سیمان زده بشه تااستحکام بشتری پیدا کنه پیشنهاد میکنم واسه در هم از در آلومنیومی استفاده کنید چون هم ارزون و هم سبک هست و و چارچوب و در با هم مچ هستن و صدای کمی از اطراف در رد میشه . برای عایق کردن این اتاق هم دوستان به تفصیل توضیح دادن فقط امیدوارم هدفتون از موسیقی فقط کسب شهرت نباشه و ایدئولوژی خوبی واسه کاراتون داشته باشین. یا علی

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏19/9/09
  2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اصلا براي اينكار مناسب نيست مگه اينكه بين ديوار كار گذاشته بشه.
    اينم مناسب نيست چون فلز با صدا مشكل داره و باعث پيدا شدن هام در اتاق ميشه بهترين گزينه دو تا در چوبيه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. persian-pride

persian-pride عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    واسه جلوگیری انعکاسص صدا میشه از پشم شیشه و الیاف سلولزی یا شونه تخم مرغ و موکت استفاده کرد من خودم یکی ساختم و واقعا راضی ام واسه رکورد وکال خیلی خوبه

4. manimandany1

manimandany1

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام خدمت شما عزیزان
    من میخوام اتاق ریکورد بزنم. داخل زیر زمینی . زیر زمینی زیر مغازه ارایشگاه هست و کنار خیابونه. مساحت زیر زمین ۳.۷۰×۱۲ هستش
    میخوام اتاق ریکورد ۲×۲ در بیارم . لطفا راهنماییم کنید . موادی که در دسترس دارم برای اکوستیک کردن
    پشم شیشه با ضخامت ده سانتی و یونولیت با ضخامت پنج سانتی ۲×۱ با تراکم ۸ و ۱۰ و اسفنج ضخامت یک سانتی و شانه تخم مرغ و موکت
    درضمن دیوار داخلی رو با اجر پنج سانتی و بعد از کچ اخرش دیوار ده سانتی میشه.
    الان چجور باید بچینمشون که صدای اطراف داخل نیاد و برگشت صدا نداشته باشم و تمامی پنجره ها رو با ام دی اف بستم و اجر و گچ زدم . من تمامی پست هارو خوندم که در موزد اکوستیک هست ولی چون من در افغانستان زندگی میکنم مصالح محدودی دارم لطفا راهنماییم کنید .

5. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
  6. ghasme_r_f

ghasme_r_f عضو سایت

امتیازات:
    +55 / 0 / -0
    یونولیت تنهایی نمی تونه به عنوان عایق عمل کنه به ویژه اگر قطرش زیر 5 سانت باشه و فشردم نباشه. تنها در یک حالت میشه از یونولیت به عنوان عایق استفاده کرد اونم اینکه در ترکیب باید عایق سلول باز مثل ابر و یا پشم سنگ باشه

بارگذاری...