ساخت آهنگ ترنس

شروع موضوع توسط mabus ‏1/11/14 در انجمن ترنس ( Trance )

تاپیک ساخت آهنگ ترنس تالار ترنس ( Trance ) در persian-music.org.

1. mabus

mabus

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام برای ساختن آهنگ ترنس چه چیزهایی لازمه؟
    آیا فقط با نرم افزار آهنگ سازی میشه یه آهنگ ترنس خوب و حرفه ای مثل کارهای Alexander Popov رو ساخت؟
    یا احتیاج به لوازم و آلات سخت افزاری هم هست؟
    من از علم موسیقی و آهنگسازی متاسفانه چیزی نمیدونم اما خیلی خیلی به آهنگسازی علاقه دارم طوری که مدام در ذهنم آهنگسازی میکنم اما متاسفانه بخاطر گرون بودنش تاحالا طرفش نرفتم.
    همینطور به ساختن موسیقی ترنس هم علاقه دارم.
    آیا موسیقی های ترنس حرفه ای که الان هستن فقط با نرم افزار ساخته شدن؟
    اگه جواب مثبته با چه نرم افزارهایی؟ برای شروع باید چه کرد؟

ممنون از راهنمایی هاتون.

آخرین ویرایش: ‏1/11/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. armin.khosravi

armin.khosravi عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    درورد دوست عزیز. در جوابتون بله تمام اهنگ ها در تمامی سبک ها با نرم افزار ها ساخته میشن.
    که خوب سبک های الکترونیک از جمله ترنس بیشتر کار نرم افزاری هست یعنی خیلی کمتر نیاز به سخت افزار و سازهای زنده و ... دارین. ولی کلا واسه این کار نیاز دارین که حداقل .تئوری موسیقی و هارمونی رو کامل یاد بگیرین.
    بله تمام موسیقی هایی که میشنویم با نرم افزار ها ساخته و پرداخته میشن.
    سوال اخرتون اینکه با چه نرم افزاری شروع کنین یکم سلیقه ای هست ولی معمولا واسه سبک های الکترونیک بیشتر میبینم دوستان با اف ال استدیو کار میکنن. البته با تمام نرم افزار ها میشه کار کرد مهم اینه ایده هاتون رو پیاده کنین و موسیقی خوب خلق کنین .. خودم به شخصه با سونار شروع کردم. موفق باشی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما دوست عزیز.
    من خیلی از دوستان شنیدم که آقای دنیل کندی از امکانات سخت افزاری خوبی استفاده نمی کنه ولی با این حال کارهای بسیار خوبی رو در زمینه موسیقی الکترونیک ارائه داده. (البته این رو من شنیدم و مطمئن نیستم.)
    اما با این حال استفاده از سخت افزار های با کیفیت قطعا در کیفیت کار موثر هستش.
    در موسیقی الکترونیک بحث میکس و مسترینگ و کوآلیتی صدادهی بسیار مهم هستش.
    موسیقی ترنس یا خلسه که با تکرار های زیاد یک سری پترن قصد داره شنونده رو به لذت برسونه و شاخه های بسیار زیاد و گسترده ای رو داره.
    موسیقی هاوس و تکنو بحثشون تا حدود زیادی متفاوت هست.
    امیدوارم تفاوت سبک ها رو مد نظر داشته باشید.
    در مورد صدا های مورد استفاده می تونید از وی اس تی های با کیفیتی مثل نکسوز ، سایلنث و آمینوسفیر استفاده یا خودتون صدا سازی کنید.
    برای نرم افزار هم ، من مثل آرمین عزیز برای شروع نرم افزار FL Studio رو معرفی می کنم صرفا به جهت محیط کاربر پسند و ساده که برای شروع در اختیار کاربر می ذاره و بعد نرم افزار Cubase که در زمینه ی میکسینگ و مسترینگ و صدابرداری بسیار عالی هستش.
    موفق باشید.

آخرین ویرایش: ‏2/11/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. mabus

mabus

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    wow باورش سخته، من کارهای Alexander Popov رو دوست دارم، آهنگ های Ayla رو هم قبلا ها خیلی گوش میکردم... فکر میکنم سبکشون همون ترنس هست دیگه؟ نه؟
    کلا موسیقی متفرقه این سبکی زیاد گوش میدم و دوست دارم، اما اصلا نمیدونستم این کارها فقط با نرم افزار تهیه شدند!
    قبلا چندتا نرم افزار آهنگ سازی دانلود کردم که باهاشون کار کنم، یادم نیست اسمشون چی بود و متاسفانه هیچ منبع آموزشی هم برای نرم افزارها نبود و نرم افزارها بسیار گیج کننده بودن که باعث شدن من کمی دلسرد بشم.
    مسئله ی بعدی اینکه نرم افزارها یک آهنگ خام رو ارائه میدادن و کاربر نسبت به اون آهنگ پایه ی خام باید آهنگ سازی میکرد، که از این موضوع خوشم نیومد و دیگه با نرم افزارها کار نکردم...
    من دوست دارم آهنگی که میسازم از اول تا آخرش رو خودم اونجوری که تو ذهنمه بسازم؛ نه نسبت به یک آهنگ خام!
    من اطلاعات تخصصی در این زمینه ندارم و نمیدونم اصطلاحات تخصصی چی هستن. امیدوارم متوجه منظورم شده باشین. ممنون.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - ساخت آهنگ ترنس
  1. shayan_shayan
    پاسخ ها:
    12
    نمایش ها:
    1,673
  2. aradmusician
    پاسخ ها:
    1
    نمایش ها: