سؤال در مورد گیتار زدن به صورت حرفه ای

شروع موضوع توسط morty2012 ‏4/9/10 در انجمن گیتار

تاپیک سؤال در مورد گیتار زدن به صورت حرفه ای تالار گیتار در persian-music.org.

1. morty2012

morty2012 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام عرض میکنم خدمت همه ی دوستانی اینجا فعالیت دارید .
    راستش من چند ماهی هست که خیلی کلافه شدم . دارم دیوونه میشم از گیتار زدن . من 1 سال و نیم هست که گیتار میزنم و تا الان هم خیلی استاد عوض کردم که هیچ کدومشون به درد نخورده .یعنی آموزششون صفر بوده ولی گیتار زدنشون عالی واسه خودم با تمام تلاش و علاقه ای که به گیتار داشتم گیتار زدن و شروع کردم و تا الان چیزهای که زیر مینویسم رو بلدم .

1- نت خوانی و تئوری و تاریخچه گیتار
    3-درست گیتار گرفتن ( اصولی )
    4- کوک کردن گیتار
    5- حرکت دستم هم روی باره ها خیلی سریعه و نحوه آکورد گیری صحیحه صحیح

ولی غرض از مزاحمت این بود که من همه ی اینها رو بلدم و میتونم خیلی درست اجرا کنم ولی گوشم درست کار نمیکنه بعضی وقتها برای ملودی زدن انگشتام درست روی سیمها جا به جا نمیشه . یا روی سیم مشخص درست قرار نمی گیره .( بعضی وقتها یا اینطوری بگم ، بیشتر وقتها ) توی ریتم زدن احساس میکنم صدای گیتارم بد شده . وقتی ریتم میزنم احساس انگشت خشکی می کنم . و کلا باید 1 ساعت یا 1 ساعت و نیم تمرین کنم تا دوباره به حالت عادی برگردم .:smile (9):
    دوستان به نظر خودم من هیچ پیشرفتی نمیکنم .
    کمک می خوام خواهشاً کمک کنید :smile (74):
    در کل دوستام میگن زود پیشرفت کردی ولی خودم ناراضی هستم میخوام یه گیتاریستی باشم که خودم به خودم افتخار کنم :smile (61)::smile (71):

2. Soheyl

Soheyl عضو سایت

شغل :
    آهنگسازی ، تنظیم
    امتیازات:
    +65 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    سلام دوست عزیز ورودتون رو به اینجا تبریک میگم
    در مورد قوی شدن گوش باید عرض کنم که با دقت روی آهنگ های دیگه میتونید قویش کنید
    در مورد انگشت گذاری روی سیم ها هم که فقط و فقط با تمرین خوب میشه اگر روزی حداقل 20 دقیقه روی انگشت گذاری روی سیم ها کار کنید مطئن باشین تا 1 ماه بعد به نتیجه میرسین
    مواردی که گفتین یاد گرفتین جای تحسین داره مخصوصا کوک کردن گیتار چون گوشای قوی نیاز داره
    در مورد نت خوانی و گرفتن باره ها هم که اگر مشکلی نداشته باشین پس چیز های زیادی توی گیتار یاد گرفتین
    پس شما اصول گیتار رو بلدین و از اینجا به بعد باید با پشت کارتون به حرفه ای شدن فکر کنید و تمام تلاشتون رو بکنید راه زیادی نمونده

3. morty2012

morty2012 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز مشکل من اینجاست که روی آکورد میتونم بگم هیچ مشکلی ندارم ولی جا به جایی روی سیم ها و زدن ملودی تا 1 ساعت تمرین نیاز داره تا رون باشه و دقیق روی سیم ها فرود بیاد یعنی نمی تونم در یک مکانی تا گیتار میدن یک ملودی رو درست اجرا کنم باید قبلش 40 دقیقه تا 1 ساعت انگشتامو نرم کنم احساس میکنم خشکن ! شما ها هم همچنین حالتی دارین ؟

4. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    این مشکل هم ذهنیه هم جسمی، نوازندگی هم مثل ورزش، احتیاج به گرم کردن داره که همین گرم کردن برای خودش اصولی داره.

5. Soheyl

Soheyl عضو سایت

شغل :
    آهنگسازی ، تنظیم
    امتیازات:
    +65 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    شما اگر همیشه و هر روز تمرین کنید دیگه این خشکی رو احساس نمیکنید ، در صورتی که چند روز تمرین نکرده باشین نیاز به گرم کردن دستتون دارین البته همیشه سعی کنید قبل از اینکه بخواین ملودی اصلیتونو بزنید یه دور انگشتاتون رو روی سیم ها بالا پایین کنید این مثه یه نرمش برای انگشت ها میمونه

6. morty2012

morty2012 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    چند وقت پیش هم مقاله ای در این زمینه خونده بودم که باید روی تمام گیتار تمرکز کنیم و الا تمرین زیاد بدون تمرکز باعث ناهنجاری میشه و نتیجه ی درست و اصلی رو نمی گیریم ولی من نادیده گرفتمش و بیشتر وقتها تمرین میکردم اما بدون تمرکز . تمرین 30 دقیقه با تمرکز کامل خیلی بهتر از تمرین بدون تمرکزه .:smile (27):

دوستان موضوعه دیگه که هست اینه -> موقعی که من ناخن هامو میگیرم یعنی اونا رو که خیلی بلند شده کوتاه میکنم (چون گیتار زدن با ناخن بلند خیلی برام سخته) صدای گیتار با کمتر شدن طول ناخن عوض میشه به نظر شما اساتید ناخون هامو در چه حدی بزارم ؟ این تغییر صدای گیتار که مخصوصا صدای بم تری به خودش میگیره توضیحی داره ؟

ناخن های من دراز و کشیده هستن

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏10/11/10
  7. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    بلندی ناخن ها باید همسطح گوشت سر انگشت باشه و هرروز باید ناخنها رو با سوهان (نه ناخن گیر) کوتاه کنید.
    البته به استثنای انگشت شست (p) و انگشت کوچک (e) که بلندی اونا بستگی به خودتون و سبک داره.
    معمولاً برای فلامنکو، ناخن این دو انگشت رو بلندتر میذارن.

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - سؤال در مورد
  1. MNMClub
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    388
  2. rezatizabi
    پاسخ ها:
    3
    نمایش ها:
    455