سؤال در مورد اکسپورت آهنگ در اف ال

شروع موضوع توسط sobh_1971 ‏6/3/10 در انجمن سوالات دیگر ( Other Questions )

تاپیک سؤال در مورد اکسپورت آهنگ در اف ال تالار سوالات دیگر ( Other Questions ) در persian-music.org.

1. sobh_1971

sobh_1971 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان
    یه چیزی رو خیلی وقته متوجه شدم نمیدونم تو سیستم من اینطوریه یا کلا اونم اینکه چرا وقتی آهنگی رو که اکسپرت میکنی صداش ضعیف تر از آهنگهایی میشه که وجود داره ( منظورم هر آهنگی غیر از آهنگهای ساخته خودمه ).....مثلا یه آهنگ معمولی ( حالا هر چی ) وقتی رو سیستم گوش میدم ولوم پلیرم رو 50 میذارم ولی آهنگی که اکسپورت کردمو میذارم باید دو برابر کنم یعنی ولوم پلیر رو 100 کنم تا صداش به قدرت بقیه بشه

من دسبل صدا تو اف ال رو طوری تنظیم میکنم که صدا دیستورس نشه ولی کم هم نباشه ولی بعد از خروجی میفهمم خیلی ضعیفه صدا و باید قویتر بشه، آیا نرم افزار خاصی وجود داره که صدا رو باهاش زیاد کرد که آهنگ روش نویز و پارازیت نیفته یا به قول معروف به خر خر و گز گز کردن نیفته؟ چون همونطور که گفتم اگه از خود اف ال بیشتر از حد معمول بخوای زیاد کنی دیستورس میشه:smile (49):

ممنون اگه راهنمایی کنید :smile (67):

2. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,601 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    کاملاً متوجهم منظورتون چیه، این مشکل به خاطر میکس نکردن یا میکس ضعیف سازهاتونه، بهترین کار اینه که سازهاتونو به صورت تک تک اکسپورت بگیرید و میکس کنید. در اینصورت هر ساز به صورت جداگانه به بهترین نحو میکس مسشه و در نهایت یه میکس عالی رو میتونید داشته باشید!!! در زمینه ولوم هم میتونید از یه ماکسیمایزر استفاده کنید!!!

موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. sobh_1971

sobh_1971 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز ممنون جواب دادی
    ولی من کاملا رو میکس و مستر حساسیت خاصی دارم و همیشه سعی میکنم بهترین کارو بکنم واسه میکس و مستر البته تا جایی که از دستم بر میاد و مشکلی واسه این فکر نکنم باشه ....... من مشکلم فقط صدای کلی هست که بیرون میده
    چون اگه ماکسیمایزر هم استفاده کنم بازم دیستورس میشه ( البته در داخل خود اف ال رو میگم )

البته از روشی که شما هم پیشنهاد کردین امتحانش میکنم ببینم میشه یا نه :smile (49):

4. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,601 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    به زبان ساده میگم براتون، بعد از اینکه با همون ولوم اکسپورت گرفتید کارو ببرید توی نرم افزارهای ویرایش فایل های Wave مثل Sound Forge یا Wavelab.
    از اونجا موجهایی که میبینید رو بپزید تا حدی که از حد نگذره!!!
    میتونید استفاده از ماکسیمایزر رو توی اینجا انجام بدید، البته توی خود FL هم میتونید این کارو انجام بدید ولی این کاریه که خودم میکنم، بعد از میکس کامل یه اکسپورت میگیرم و مراحل مسترینگ رو توی Sound Forge یا Wavelab انجام میدم!!!

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - سؤال در مورد
  1. MNMClub
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    387
  2. rezatizabi
    پاسخ ها:
    3
    نمایش ها: