سؤال درباره وصل کردن ياماها 510 به کامپیوتر

23/2/10
377
318
63
IRAN
من يك ياماها 510 اصل ژاپني دارم
چطور ميتونم به كامپيوتر وصلش كنم و
ازش استفاده كنم (براي نرم افزارهاي موسيقي)؟
مرسي

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,187
8,513
5,000
33
اهواز
www.unes.ir
اگر کارت صدایی که ورودی میدی داشته باشه دارید می تونید از خروجی میدی کیبوردتون به ورودی اون کارت وصل کنید
در صورتی که کارت صدای مناسب ندارید می تونید از تبدیل های USB to MIDI استفاده کنید

3/3/10
5
0
0
من يك ياماها 510 اصل ژاپني دارم
چطور ميتونم به كامپيوتر وصلش كنم و
ازش استفاده كنم (براي نرم افزارهاي موسيقي)؟
مرسي
یادش به خیر من 510 داشتم و این کار رو میکردم
کابلی بود که یک سر میدی و یک سرش به درگاه جوی استیک کارت صدا وصل میشد
یه نمر افزاری هم بود که کپی دامپ (dump data) میکرد
یعنی ریتم دستگاه رو کپی میکرد رو کامپیوتر و بر عکس اسمش یادم نیست ولی خیلی با این کار حال میکردم ..

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
یعنی ریتم دستگاه رو کپی میکرد رو کامپیوتر و بر عکس اسمش یادم نیست ولی خیلی با این کار حال میکردم ..
بله یادش بخیر اون دستگاه اسمش roland mpu401 بود. اون موقع ها قیمتش 100 بود. !!!
ROLAND_MPU-401_3.jpg

دوست عزیز شما اول ببینید که چه نوع اتصالی رو مد نظر دارید میدی یا صوتی ؟

فایل های ضمیمه

سلام امید عزیز.یه psr 2100 دارم با ورودی یو اس بی.وصلش کردم درایورش هم نصب کردم.فقط میخوام ریتم هایی که از قبل داشتم.رو بهش انتقال بدم.یه نرم افزار آسونی رو پیشنهاد بفرمائید.سپاس از محبتتون

venus-aseman

عضو سایت
سلام دوست عزيز برو توسايت ياماها نرم افزاري yamaha musicsoftرو دانلود كن كارت راه ميوفته اينم ادرس سايت
:smile (27)::smile (17)::smile (61):music.yamaha.com/download

23/2/10
377
318
63
IRAN
عزیزان و دوستان گلم

من میخوام از کیبورد برای vst استفاده کنم

6/2/11
43
3
0
اصفهان
دوست عزیز شما برای اسفاده از وی اس تی 2 راه اتصال بیشتر نداری

1. استفاده از پرت میدی یعنی یه کابل میدی تهیه کنی واز خزوجی میدی کیبردت به ورودی میدی کارت صدات وصلش کنی البته کارت صدات باید حرفه ای باشه

2. usb که فکر نمیکنم کیبردت این امکان رو داشته باشه

در غیر اینصورت نمیتونی از vst ها استفاده کنی

یه راهه دیگه هم هست واسه کسایی که کارت صدا ندارن تبدیل میدی به یو اس بی که به هیچ و جه پیشنهاد نمیکنم چون شدیدا تاخیر داره و شناسایش توسط daw ازار دهندست همون دو مورد اولی رو پیشنهاد میکنم

سلام دوستان منم توی وصل کردن yamaha psr 510 به کیوبیس مشکل دارم .
:smile (75):لپتاپ dell n5010 cor5
:smile (75):کارت صدا usb m-audio fast tark mkll
:smile (75):کابل مبدل midi به usb
کارت صدا رو از یه پرت usb وصل کردم به لپتاپ (درایور جدیدشم از سایت گرتم نصب کردم )حالا میخوام با کیبوردم وصل بشم از vst توی کیوبیس استفاده کنم. کیبوردو به مبدل midi به usb به یه پرت دیگه لپتاپ وصل میکنم .صدای مبنی بر شناختن یه سخت افزار جدید توی ویندوز شنیده میشه اما توی کیوبیس هیچ فرکانسی از کیبورد دریافت نمیشه .
از آقا امید و بقیه دوستان خواهش می کنم راهنماییم کنید.

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
سلام دوستان منم توی وصل کردن yamaha psr 510 به کیوبیس مشکل دارم .
:smile (75):لپتاپ dell n5010 cor5
:smile (75):کارت صدا usb m-audio fast tark mkll
:smile (75):کابل مبدل midi به usb
کارت صدا رو از یه پرت usb وصل کردم به لپتاپ (درایور جدیدشم از سایت گرتم نصب کردم )حالا میخوام با کیبوردم وصل بشم از vst توی کیوبیس استفاده کنم. کیبوردو به مبدل midi به usb به یه پرت دیگه لپتاپ وصل میکنم .صدای مبنی بر شناختن یه سخت افزار جدید توی ویندوز شنیده میشه اما توی کیوبیس هیچ فرکانسی از کیبورد دریافت نمیشه .
از آقا امید و بقیه دوستان خواهش می کنم راهنماییم کنید.
باید در قسمت تنظمیمات برنامه وروی یو اس بی رو انتخاب کنید و موقع باز کردن ترک میدی اون ورودی رو انتخاب کنید.

وصل کردن psr - 510

:smile (2):سلام / سپاس گذارم امید جان اما من زیاد به تنضیمات کیوبیس وارد نیستم.اگه امکانش هست دقیقتر راهنماییم کنید که چجوری usb رو انتخاب کنم.
البته توی تنضیمات که درایور کارت صدا رو انتخاب میکنیم بالاتر توی گزینه midi port کیبرد رو میشناسه و اکتیو هست.اما فرکانس نیست.
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بازم تشکر