سؤال درباره معنی دو کلمه در مورد موسیقی

قابل توجه دوستان آهنگ ساز واساتید حرفه ای دیروز یکی از دوستانم از من سوال کردند و پرسیدند که ((فرق بین ارنجمن ولایرسمن رو بهم بگو ))از اونجایی که من هنوز در عرصه موسیقی آماتور هستم از شما دوستان در خواست دارم که جواب این سوال رو به من بدید.........
من به یه چیزایی از لحاظ معنی فهمیدم اما می خواستم بدونم که شما دوستان چی میگید:smile (14)::smile (2)::smile (2):

5/3/10
116
27
28
كرج
ارنج يعني تنظيم و ساز بندي و بعدي هم يعني شاعر
البته مطمءن نيستم
من هم هنوز اماتورم

Behrooz Paygan

تیم مدیریت
مدیر کل
16/11/09
1,485
1,076
113
Toronto
www.paygan.net
البته جابر جان Lyric ( لایریک ) خونده میشه نه اونی که شما نوشتی که لایریک من میشه ترانه سرا و Arrange هم میشه تنظیم که Arrangeman میشه تنظیم کننده خوب اینا خیلی تفاوت دارن که بسیار واضحه!!!

Harmony

هنرمند
عضو سایت
2/9/10
684
620
93
35
اراک
سلام خدمت دوستان
تنظیم کننده کسیه که تعیین میکنه که بین وکال یا پشت وکال چه ملودی نواخته بشه و اون ملودی توسط چه سازی نواخته بشه.
لایریک من هم که همون ترانه سُرای خودمونه.
آهنگساز یه چهارچوب کلی از فضای قطعه ارائه میده و تنظیم کننده با مهارت و خلاقیتی که داره اون فضا رو توسط ارکستراسیون رنگ آمیزی میکنه.

inferno

مدیر تالار / مترجم
تیم مدیریت
مدیر تالار
5/3/10
677
463
63
گراش
البته جابر جان Lyric ( لایریک ) خونده میشه نه اونی که شما نوشتی که لایریک من میشه ترانه سرا و Arrange هم میشه تنظیم که Arrangeman میشه تنظیم کننده خوب اینا خیلی تفاوت دارن که بسیار واضحه!!!
با نهایت احترام به همه ی دوستان و بخصوص دوست عزیزم آقای پایگان

تلفظ صحیح lyric ‌ (لیریک) هستش که به غلط رایج لایریک خونده می شه
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

و فکر کنم منظور دوستمون از لایرسمن همون کلمه ی layers man باشه که البته من چیزی درباره این کلمه پیدا نکردم و به جاش layers manager وجود داره که کارش دقیقا ترتیب اثر دادن به لایه های هر فرم کاری هستش. حالا توی موسیقی چقد استفاده داره رو پیدا نکردم.

باز جسارت بنده رو ببخشید

qLeph

هنرمند
18/7/10
628
754
93
30
تهران
www.qleph.com
فکر کنم منظور ایشون دو کلمه Arrangement و Lyricment باشه؛
تو اولی شما نظم دهنده مخلوق دیگری به شیوه خودتی، تو دومی خود خالق اصلی اثر هستی؛
البته فقط جزئی از تفاوت بود.