سؤال درباره شروع یادگیری ویلن

شروع موضوع توسط kanan ‏11/6/10 در انجمن آموزش و سازشناسی

تاپیک سؤال درباره شروع یادگیری ویلن تالار آموزش و سازشناسی در persian-music.org.

1. kanan

kanan Banned

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    من 19 سالمه یک ساله که گیتار کار میکنم و با مبانی موسیقی آشنایی خوبی دارم
    میخواستم ویلن را شروع کنم چون واقعا ترکیب این دو ساز محشره حالا میخواستم ببینم چقد طول میکشه بشه ویلن را توی سبک پاپ یاد گرفت، نمیخوام از خودم تعریف کنم ولی استعدادم خوبه، من عاشق ملودی های شادمهرم و میخوام توی اون مایه ها کار کنم. لطفا نگید دیره که اصلا توی کتم نمیره... 

2. فرهاد شاه

فرهاد شاه عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, reason
  3. MOHAMAD_AHANG

MOHAMAD_AHANG عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست عزیز خوبی؟
    بنظر من اصلا هم دیر نیست برای شروع و هر کس هم که گفته دیره قطعا آشنایی با موسیقی نداره.ولی ویولن نسبت به گیتار تمرین بیشتری میخاد و یه مقدار مشکل تره فکر کنم اگر بخای هردو تارو با هم ادامه بدی یک کم به مشکل بخوری.ولی درکل آفرین

4. kanan

kanan Banned

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اگه دوستان منظور منا متوجه بشن شاید راحتتر بتونن راهنمایی کنن، اصلی ترین هدف من نواختن ویلن و گیتار در موسیقی پاپ در قسمت های بی کلام هست که اصطلاحا بهش ملودی میگن، چون وقتی من آهنگ های خودما با گیتار میزنم بعضی قسمت ها را با سوت همراهی میکنم و تصور میکنم اگه همین سوت را با ویلن یک نفر میزد چقدر سطح آهنگا میبرد بالا حالا اگه متوجه شدید لطفا راهنمایی کنید از کجا؟ با چه سازی؟ چه سبکی؟ چه کتابی؟و.... کلا چه جور شروع کنم تا حداکثر تا 4 ساله دیگه به نتیجه برسم؟ و یا اصلا آیا میشه بدون یاد گیری ویلن همون سوتا نوشت و از یه نوازنده خواست اونا بزنه یا نه؟

5. yukmouth

yukmouth عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز می شه اون سوت هارو نوشت به شرط اینکه دل بخواه و الکی نباشه بلکه باید روی حساب ساخته بشه من به شما پیشنهاد می کنم قطعاتی رو که در سر دارید با یک نوازنده وایلون در میان بگذارید و ببنید که شدنی هست یا نه
    به نظر من دوست عزیز شما اکر همان گیتار را تا درجات بالا تر بری خیلی بهتره چون وایلون ساز سختی و اکثرا به عنوان ساز تخصصی برای یک نفر می باشد و کسانی موفق تر اند که این ساز رو از سن پایین و بصورت تنها بنوازند البته کسایی هم هستند که هم پیانیست باشند و هم وایلون بنوازند ولی تعدادشون خیلی زیاد نیست.در کل گیتار ادامه بدید بهتره به نظر من.

6. MOHAMAD_AHANG

MOHAMAD_AHANG عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من هم با نظر دوستم yukmoth موافقم شما اگر همون گیتار رو تا تخصصی پیش برین و برای قطعات بداهه از یک نوازنده دیگه کمک بگیرید خیلی بهتره.چون نوازندگی ویولن اگر به صورت جدی نباشه درست سه ماه بعد از اون خسته میشید

7. kanan

kanan Banned

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان علمی هست که اگه من اونا یاد بگیرم بتونم همون سوتا به زبون موسیقی بنویسم و بعد بدم یه نوازنده برام بزنه و دقیقا همونی بشه که من میخوام؟؟؟؟

8. amir violinist

amir violinist عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    به نظر من که اگه الان بری سر یادگیریه ویولن هر دو ساز رو از دست میدی.و فکر میکنم که دیگه یادگیری ویولن رو بیخیال شدی.
    اول از همه شما باید با علوم پایه ی موسیقی آشنا بشی و سواد موسیقیت رو افزایش بدی.گوشت رو تقویت کنی.با قواعد نت نویسی آشنا باشی و موارد دیگه ای که به مرور زمان خودت متوجهشون میشی.به نظرم شما ساز خودت رو با جدیت کامل ادامه بده و حتما حتما تو 1 کلاس سلفژ شرکت کن.که این مشکلات حل شه.
    از همین الان هم بدون که این کار تو 1 شب 2 شب انجام نمیشه.باید مرتب تلاش کنی.و تا میتونی سواد موسیقیت رو افزایش بدی.

9. mbk

mbk عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یعنی کسی که سنش بالاست و علاقه داره به ویولن باید فقط باید حسرت بخوره که خانوادش وقتی سنش کم بوده نبردنش کلاس ؟
    درسته سن کم میخواد اما به ماهایی که سنمون بالاست به جای تشویق کردن و کمک کردن موج منفی ندید

10. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1

این بحثها همیشه و همه جا هست، مهم اینه که شما کاریو که دوستی داری و خودت فکر میکنی درسته انجام بدی.

11. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    سلام یه همگی؛
    به نظر اساتید، اگه کسی در کلاس ویولن ثبت نام کرد، سوابقش در موسیقی برای یادگیری کمکی میکنه؟
    یعنی مثلاً من چند ساله گیتار میزنم و چندین کتاب آموزش تئوری موسیقی و سلفژ رو خوندم و تا حدودی پیش اساتید رفع اشکال کردم؛
    به نظرتون من این سوابق رو به استادم بگم، تغییری در روند آموزشش ایجاد میکنه؟
    اگه اینطور باشه خوبه؟ یعنی زودتر به نتیجه میرسیم؟
    یا اینکه باید بذارم روند آموزش به طور عادی طی بشه؟

سؤال دیگه ای هم داشتم:
    معمولاً یک فرد حدوداً 20 ساله، روزانه چه زمانی رو باید صرف تمرین و بالا بردن مهارت نوازندگی صرف کنه؟
    ممکنه دیگه نرسم گیتار بزنم؟

میدونم همه این سؤالات رو استاد خودم هم پاسخگوست، ولی میخوام نظرات بیشتری رو بدونم.

12. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    به نظر اساتید، اگه کسی در کلاس ویولن ثبت نام کرد، سوابقش در موسیقی برای یادگیری کمکی میکنه؟
    یعنی مثلاً من چند ساله گیتار میزنم و چندین کتاب آموزش تئوری موسیقی و سلفژ رو خوندم و تا حدودی پیش اساتید رفع اشکال کردم؛
    به نظرتون من این سوابق رو به استادم بگم، تغییری در روند آموزشش ایجاد میکنه؟
    اگه اینطور باشه خوبه؟ یعنی زودتر به نتیجه میرسیم؟
    یا اینکه باید بذارم روند آموزش به طور عادی طی بشه؟

به نظر من نیازی نیست که به استادتون تمام سوابق رو بگید اینجوری انتظار استادتون از شما زیاد می شه.
    بهتره روند آموزش به شکل عادی طی بشه و شما در عمل و قتی به شما درس داده می شه هنگام اجرای درساتون نشون بدید موسیقی رو خوب میشناسید اینجوری استادتون شناخت صحیح تر و منطقی تری برای ادامه آموزش نسبت به شما پیدا می کنه.

معمولاً یک فرد حدوداً 20 ساله، روزانه چه زمانی رو باید صرف تمرین و بالا بردن مهارت نوازندگی صرف کنه؟ممکنه دیگه نرسم گیتار بزنم؟

بستگی به انتظار خودتون و اهدافتون داره.به نظر من برای چند ماه اول روزی یک ساعت مفید و تمرین با دقت کفایت می کنه.در ادامه هم روزی 3 ساعت به شرطی که مفید و مستمر و همه روزه باشه خوبه.

13. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    هدفم از یادگیری ویولن، بالا بردن شعور موسیقاییمه؛
    نه میخوام عضو گروهی بشم، نه در مسابقات مهارت نوازندگی شرکت کنم، نه کنسرتی اجرا کنم و ...
    انتظارم اینه که هر قطعه ای رو که خواستم بتونم اجرا کنم (البته این تقریباً انتظار همه است)؛
    تمرکزم در حین اجرا و تمرین ویولن رو نمیدونم، ولی وقتی گیتار میزنم واقعاً فقط به خوب و درست اجرا کردن فکر میکنم؛
    ولی خوب روزی 3 ساعت شاید نرسم؛
    گیتارم اگه روزی حداقل یکی دو ساعت نزنم روزم به شب نمیرسه؛
    مشکل اینه که رشته اصلیم موسیقی نیست و تا یه حدی بیشتر نمیتونم براش وقت صرف کنم؛
    با این حساب یادگیریم خیلی کند میشه.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏12/9/10
  14. امیرحسین به نژاد

شغل :
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    شما می تونید با همون روزی یک ساعات، به شرط مفید بودن پیشرفت مناسبی داشته باشید.
    البته با این دلیل که سلفژ و تئوری رو کار کردید.

15. farzaddd

farzaddd عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +71 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, adobeaudition, studio_one
    میشه بهم یه سایت یا کتاب معرفی کنید یا خودتون راهنماییم کنید که بتونم ویلن رو خودم کوک کنم.میخوام یاد بگیرم یعنی(کوک کردنش)
    چیکار کنم ؟ :)

16. امیرحسین به نژاد

شغل :
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
بارگذاری...