سؤال درباره سبک های گیتار

شروع موضوع توسط kanan ‏6/6/10 در انجمن گیتار

تاپیک سؤال درباره سبک های گیتار تالار گیتار در persian-music.org.

1. kanan

kanan Banned

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    من 1 سال پیش گیتار رو شروع کردم و در دو سبک پاپ و کلاسیک با استاد بسیار خوبم کار کردم که توی پاپ تقریبا هر آهنگی رو یک بار گوش کنم ریتمشا تشخیص میدم و میتونم راحت بزنمش و حتی آکوردهای یک ترنه را در بیارم و کلاسیک هم تا کتاب سوم آموزشگاه(fernando carulli) پیش رفتم و سبک فلامنکو رو خودم از روی کتاب خوان مارتین خوندم(البته سی صفحه بیشتر نخوندم ولی میخوام تو تابستون کار کنم)، من دیگه کلاس نمیرم میخواستم بپرسم برای اینکه در آینده بتونم ملودی های قشنگی در حد موسیقی پاپ کشورمون بسازم باید کدوم سبکا ادامه بدم، دوم اینکه میخواستم بدونم یک ترانه کامل با گیتار یعنی که ما روی یه آهنگ آکورد بزاریم و بعد ریتم واسش بزازیم و بعد ملودی بسازیم؟(این حدس خودمه) و اینکه اگه من یه آهنگ با گیتار ساختم و خواستم مثلا روی آهنگم ویلن باشه تکلیف چیه؟(خودم فکر کنم کاره تنظیم کنندس)

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. mpmsoft

mpmsoft عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +27 / 0 / -1
    نرم افزار:
    logic, reason
    سلام دوست من ورودتو به سایت تبریک می گم
    بنده حدودا 8 سالی هست گیتار می زنم من هم مثل شما چندین سبک مختلف کار کردم ولی در کل بر می گرده به خودتون که گرایشتون بیشتر به کدوم سبک هست

من کسانی رو می شناسم که فلامنکو می زنن در سطح حرفه ای ولی ملودی های بسیار خوب برای پاپ می سازند

در کل اگر می خواهید ملودی های پاپ بسازید سبک کلاسیک از لحاظ فضای کاری بیشتر از سبکهای دیگه به پاپ نزدیکه و می تونه کمکتون کنه

3. abbas yasamini

abbas yasamini عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    سلام
    من فکر میکنم یک نوازنده حرفه ایی گیتار نمی تونه هم کلاسیک بزنه هم فلامنکو به دلیل اینکه دو استیل کاملا متفاوت رو باید داشته باشه از نوع ساز تا نحوه گرفتن ساز و دست راست وچپ تو این سبکها با هم فرق میکنه
    بنابراین بیاییم حرفه ایی فکر کنیم وتصمیم بگیریم
    خانم لیلی افشار اولین نوازنده زن دنیاست که دکترای گیتار کلاسک داره و بهترین نوازننده زن دنیا در سال 2000 هستند ایشون سال پیش تابستون ایران بودند و مستر کلاس داشتند من از ایشون خواستم که یه قطعه اجرا کنم تا اشکال منو بگیرن وقتی فهمدن من میخوام یک قطعه فلامنکو بزنم معزرت خواستن و گفتن من فقط نوازنده گیتار کلاسیکم حتی یه نظر ساه هم ندادند:smile (70):

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. kikikian

kikikian عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +60 / 0 / -0
    دوست عزیز یه سال مدت کمی هستش برای اینکه شما نوازنده بشین.
    اگه شما مدت بیشتر کار کنید مطمئنن به یکی از این سبک ها آگاهانه علاقه مند می شید.
    برای ملودی ساختن دانش آهنگسازی و موسیقی لازمه به سبک نوازندگی شما ارتباطی نداره.

برای ساختن یه آهنگ با گیتارتون یا با هر چیزه دیگه اول با یک گام مورد نظرتون رو مشخص کنید.
    بعد از اکوردای مربوط به گام برای آکوردای آهنگتون استفاده کنید.
    و ملودیتونم در محدودی نتهای گام درست کنید

بارگذاری...