آخرین ارسال‌ها

سؤال درباره انگشت گذاری ویولن

Amirhossein.vio

عضو سایت
19/8/19
3
سلام خسته نباشید
من 5 هفته است که دارم ویولن رو تمرین میکنم و توی انگشت گذاری مشکل دارم انگست سوم روی سیم لا با انگشت دوم بهم نمیچسبن و انگشت چهارم هم ک میزارم روی سیم صدای درست رو در نمیاره خیلی تلاش کردم و ساعت ها و روز ها تلاش میکنم اما نمیشه ب نظرتون چ چیزی توی کارم ایراد داره؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,620
53
.
. . . ب نظرتون چ چیزی توی کارم ایراد داره؟
طرز فکرته که ایراد داره.
اینکه فکر میکنی از طریق اینترنت و شبکه میشه میانبر زد و ساز یاد گرفت، اون هم سازی مثل ویولن. طرف یه ساله میره کلاس حضوری ویولن پیش استاد، تازه تونسته صدای ویولن رو درست در بیاره، حالا شما میخوای بدون استاد و با "کامنت" اشکال انگشت گذاری برطرف کنی. بعضاً آدم یه چیزهایی میبینه یا میشنوه که هیچ جای دنیا گیر نمیاد. دلیلش هم احتمالاً ضریب هوشی بالای ما ایرانی ها هست. دُور زدن کلاس حضوری به هرحال به فکر سایر اقوام و ملت ها نمیرسه، چون سطح هوش پایینی دارن نسبت به ما!

Amirhossein.vio

عضو سایت
19/8/19
3
طرز فکرته که ایراد داره.
اینکه فکر میکنی از طریق اینترنت و شبکه میشه میانبر زد و ساز یاد گرفت، اون هم سازی مثل ویولن. طرف یه ساله میره کلاس حضوری ویولن پیش استاد، تازه تونسته صدای ویولن رو درست در بیاره، حالا شما میخوای با "کامنت" اشکال انگشت گذاری برطرف کنی. بعضاً آدم یه چیزهایی میبینه یا میشنوه که هیچ جای دنیا گیر نمیاد. دلیلش هم احتمالاً ضریب هوشی بالای ما ایرانی ها هست. دُور زدن کلاس حضوری به هرحال به فکر سایر اقوام و ملت ها نمیرسه، چون سطح هوش پایینی دارن!
ن عزیزم نخواستم دور بزنم از اون ادما نیستم بخوام راه چند ساله رو 1 شبه برم اونم تو اینترنت .میخوام ب نحو احسن ویولن رو یاد بگیرم حتی اگه 20 سال طول بکشه ولی میخوام بدون اشکال یاد بگیرم
اینجام ک من گفتم نخواستم اشکال انگشت گذاریمو با کامنت حل کنم اگه حل میشد 100000 تا کامنت میزاشتم
من میخواستم از بقیه افراد ک سر رشته دارن تو این کار مشورت بگیرم وگرنه کی میاو ویولن رو بازم میگم ویولن رو با اینترنت یاد میگیره
عزیز شاید من منظورمو بد رسوندم

20/1/16
255
35
تبریز
سر رشته دارن تو این کار
من نوازنده ویولن نیستم اما یکی از آشناهامون همزمان با من سر یه ساعت میاد آموزشگاه.الان یک ماه و نیم هست روی آرشه کشیدن صحیح تمرین میکنن . روی استایل ایستادنش . حرکت آرنج و زاویه شانه .استادش هم گفته چون ذوق و استعداد خوبی داری میتونی تا یک سال روی سازت مسلط بشی . یعنی بتونی درست بگیری و بتونی حق صحیح نت ها رو ادا کنی.
در واقع ساز چون یه جسم قابل لمس هست حتما باید حظوری گفته بشه نه متنی .حتی این کتابهایی هم که به عنوان سازشناسی دادن بیرون بازم بدون استاد بدرد نمیخورن.
پیشنهاد من کلاس هست.

Amirhossein.vio

عضو سایت
19/8/19
3
من نوازنده ویولن نیستم اما یکی از آشناهامون همزمان با من سر یه ساعت میاد آموزشگاه.الان یک ماه و نیم هست روی آرشه کشیدن صحیح تمرین میکنن . روی استایل ایستادنش . حرکت آرنج و زاویه شانه .استادش هم گفته چون ذوق و استعداد خوبی داری میتونی تا یک سال روی سازت مسلط بشی . یعنی بتونی درست بگیری و بتونی حق صحیح نت ها رو ادا کنی.
در واقع ساز چون یه جسم قابل لمس هست حتما باید حظوری گفته بشه نه متنی .حتی این کتابهایی هم که به عنوان سازشناسی دادن بیرون بازم بدون استاد بدرد نمیخورن.
پیشنهاد من کلاس هست.
کلاس که میرم
خیلی ممنون که راهنماییم کردید
انشالله فامیلتون در ویولن ب یه جا برسه
و شما هم موفق باشید😊

بالا