آخرین ارسال‌ها

سؤالات و مشکلات در مورد ویولن

• شروع کننده موضوع LOVE
  • تاریخ شروع
16/1/15
165
سنقر
سلام
پیشنهاد من به شمااین که ویلن رو با کتاب های ل ویلن شروع کنید البته هرچی استادتون میگه اون کار رو بکنید،متاسفانه من تصویری خالقی رو دارم اگه صوتیش رو پیدا کردم براتون میذارم

14/11/14
1,094
35
ایران
کلا سعی کنید نت خوانی تونو قوی کنید تا نیازی به نوار و سی دی نداشته باشید.. من نوارهای هنرستان و ک توسط اقای شاملو کاربند زده شده شنیدم.. واقعا به درد اموزش نمیخورن..
ضمنا واس ابتدای کار فرقی نداره با چ کتابی شروع کنید اینا همه متوده با هر چیزی طبق اصول میشه اموزش داد حتی نتهای دست نویس.

28/1/15
2
26
سلام من تازه ویالن گرفتم، کوک هم شده، حالا هرچی میزنم صداش در نمیاد مشکل از چیشه ؟

7/4/16
1
26
با سلام
من و دوستم ۱ ساله میریم کلاس ویولن. تو ویولن اون یسم ها خیلی به گریف نزدیکند و راحت میشه باهاشون کار کرد ولی مال من فاصله زیادی با گریف داره.
این مشکلو میشه درست کرد؟ در ضمن من می خواستم یه ویولن جدید بگیرم. تمام ویولن ها رو که دیدم سیم هاشون با گریف فاصله زیادی دارند. این طبیعیه؟

14/11/14
1,094
35
ایران
با سلام
من و دوستم ۱ ساله میریم کلاس ویولن. تو ویولن اون یسم ها خیلی به گریف نزدیکند و راحت میشه باهاشون کار کرد ولی مال من فاصله زیادی با گریف داره.
این مشکلو میشه درست کرد؟ در ضمن من می خواستم یه ویولن جدید بگیرم. تمام ویولن ها رو که دیدم سیم هاشون با گریف فاصله زیادی دارند. این طبیعیه؟
ساز بایستی ریگلاژ بشه و همچین مشکلاتش برطرف بشن.
معلومه ک قابله درست شدنه.
البته به دست متخصص

28/8/12
1,539
همین طور ک دویت عزیزمون گفتن مربوط به ریگلاژ هست و باید خرک کوتاه تر بشه...
البته کار شما نیست ک کوتاه کنین

14/11/14
1,094
35
ایران
همین طور ک دویت عزیزمون گفتن مربوط به ریگلاژ هست و باید خرک کوتاه تر بشه...
البته کار شما نیست ک کوتاه کنین
اره ولی تا جایی که دیدم بیشتر سازها بخصوص مشقی ها.
بجز اینکه خرک بلنده شیطونک هم بلنده و باید دست کاری شه.
کلا سازهای ارزون خیلی ایرادات ریگلاژی دارن.
حتی المقدور از این سازها نخرید چون واقعا الکی همه چیشون.
ولی خب اگر خریدید بدید یه سازنده یا تعمیرکار خوب درستش کنه
والا عذاب ساز زدن باهاشون

18/1/17
1
18
سلام
محل انگشت گذاری فا دیز و سل دیز روی سیم می کجا هست؟

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
704
سلام
محل انگشت گذاری فا دیز و سل دیز روی سیم می کجا هست؟
سلام
فادییز= انگشت دوم، چسبیده به انگشت اول(فا)
سل دییز= انگشت چهارم، چسبیده به انگشت سوم(سل)
اگه استاد یا شخصی نیست که کمکتون کنه حتما از یه تیونر هم کمک بگیرید

Amir_adabii

عضو سایت
18/7/19
4
21
دیار جانان
سلام دوستان.
دیدم که این تایپیک به سوالی که میخوام بپرسم مربوطه پس گفتم سوالم رو اینجا هم مطرح کنم.
اساتید و دوستان هنرجو، میخواستم بپرسم ایا نت های چنگ رو میشه با 1/4 و 1/2 آرشه بسته به تعداد نت های چنگ نواخت؟ یا به عبارتی کل نت های چنگ رو در یک حرکت آرشه ننواخت؟

25/5/18
91
سلام دوستان.
دیدم که این تایپیک به سوالی که میخوام بپرسم مربوطه پس گفتم سوالم رو اینجا هم مطرح کنم.
اساتید و دوستان هنرجو، میخواستم بپرسم ایا نت های چنگ رو میشه با 1/4 و 1/2 آرشه بسته به تعداد نت های چنگ نواخت؟ یا به عبارتی کل نت های چنگ رو در یک حرکت آرشه ننواخت؟
مصرف آرشه اینطور نیست که بگیم واسه ی هر نت آرشه ی کامل استفاده کنیم..اصلااا!!!!
مصرف آرشه با داینامیک ، تمپو و حالت های اجرایی قطعه بستگی داره...هرچه قطعه فرته تر باشه مصرف آرشه بیشتر و هر موقع تمپو بیشتر باشه مصرف آرشه کمتره..حالت های اجرایی و موزیکالیته و اینا هم که داستان خودشو داره..
ممکنه شما توی یک قطعه انقدر تمپو بالا باشه که سیاه ها یا در مواردی یک سفید رو هم نتونین با یک آرشه ی کامل بزنین و با سه چهارم یا دو چهارم آرشه اجرا کنین..
پس یک چیز کاملا معلومی نیست و توی هر جایی فرق داره مصرف آرشه..

صفحه ما در اینستاگرام

بالا