آخرین ارسال‌ها

سؤالات و مشکلات در مورد ویولن

• شروع کننده موضوع LOVE
  • تاریخ شروع

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
36
تهران
اینکه تشخیص بدید قطعه رو در کدام پورسیون باید بزنید تقریبا می تونه مشخص کنه که با چه انگشت گذاری بنوازید.
در نواختن چه قطعه ای دچار مشکل شدید؟

22/9/14
2
27
با سلام،من تازه ویولن رو شروع کردم مشکلم اینه که وقتی آرشه رو به سمت پایین(راست) میکشم آرشه روی سیم میلرزه،چیکار باید بکنم؟!!

Alireza Ahari

عضو سایت
23/2/12
895
23
In A State of Trance
با سلام،من تازه ویولن رو شروع کردم مشکلم اینه که وقتی آرشه رو به سمت پایین(راست) میکشم آرشه روی سیم میلرزه،چیکار باید بکنم؟!!
خب این مشکل از ضعیف بودن دست راستتونه
هم مچ هم بازو
من که تازه شروع کرده بودم استادم میگفت بهم مثلا رو سیم لا 2دقیقه نت گرد بزنم
بعد 2دقیقه نت سفید و بعد سیاه و ... به همین ترتیب تا نت های ریز مثل دولا چنگ و چهارلاچنگ
فقط دقیقت کنید از اول که با یه سرعت شروع میکنید تا اخر هم با همون باشه
اگه روزانه این تمرینو انجام بدید دستتون به مرور قوی میشه
به این میگن تمرین ارشه کشی

22/9/14
2
27
خب این مشکل از ضعیف بودن دست راستتونه
هم مچ هم بازو
من که تازه شروع کرده بودم استادم میگفت بهم مثلا رو سیم لا 2دقیقه نت گرد بزنم
بعد 2دقیقه نت سفید و بعد سیاه و ... به همین ترتیب تا نت های ریز مثل دولا چنگ و چهارلاچنگ
فقط دقیقت کنید از اول که با یه سرعت شروع میکنید تا اخر هم با همون باشه
اگه روزانه این تمرینو انجام بدید دستتون به مرور قوی میشه
به این میگن تمرین ارشه کشی
مرسی از راهنمایی خیلی خوبتون،خیلی خیلی ممنون.

17/9/14
9
26
سلام
من شش ماهیه ک ویلن کار میکنم
کتاب ل ویلن 1و خالقی 1رو تموم کردم الان میخوام خالقی2رو شرو کنم
مشکل من اینه که در اجرای اتودها سرعت خوبی رو ندارم و بیشتر از سرعت90 نمیتونم اجرا کنم
چی کار باید کنم که سرعتم بالا بره ؟؟

28/8/12
1,539
چند بار تمرین کن و هر دفه سرعت رو بیشتر کن....همیم

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
36
تهران
سلام
من شش ماهیه ک ویلن کار میکنم
کتاب ل ویلن 1و خالقی 1رو تموم کردم الان میخوام خالقی2رو شرو کنم
مشکل من اینه که در اجرای اتودها سرعت خوبی رو ندارم و بیشتر از سرعت90 نمیتونم اجرا کنم
چی کار باید کنم که سرعتم بالا بره ؟؟
همونجور که دوستمون گفتن سرعت رو باید با تمرین بر روی تمپوهای پایین افزایش داد.به طور مثال از 70 شروع کنید و اگر نواختن در تمپو 70 واستون کار راحتی هست این اشتباه رو نکنید که به تمپوی بالاتر برید، خودتون رو مجبور کنید که در این تمپو از 20 تا 50 بار با دقت و روی ضرب بنوازید و بعد ده تا ده تا تمپو رو بالا ببرید تا به 90 برید .روی تمپو 90 بیش از 100 بار تمرین کنید و این بار تمپو رو پنج تا پنج تا بالاتر ببرید.اگر از این روش استفاده کنید حتما به نتیجه می رسید

17/9/14
9
26
مرسی از راهنماییتون
حتما این تمرین رو انجام میدم
امیدوارم بتونم سرعتمو بالا ببرم .

17/4/15
1
30
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای به نژاد:
میخواستم از نظر شما نحوه ی صحیح نواختن آرشه های اسپیکاتو، مارتلاتو، تنوتو، مارکاتو، و پورتاتو و تفاوت بین اونها به چه صورت هست، مخصوصا روش یادگیری برای هنرجو. و اینکه آیا علامت های نشان داده شده در این شکل (آپلود کردم) درست هستن؟
با تشکر.

فایل های ضمیمه

2/6/15
2
23
ببخشید من هم تو یادگیری ویولون مشکل دارم برام سخته توی انگشت گذاری از سیمی به سیم دیگه برم چیکار کنم؟ در حال حاضر اوایل کتاب اول خالقی هستم

سلام دوستان
من تو اجرای نت مشکل اینو دارم که آرشه به دوتا سیم میخوره خیلی اعصابمو خورد میکنه
چیکار باید بکنم؟میتونم به سلیقه خودم خرک رو کمی گرد کنم که این مشکل پیش نیاد؟

سلام دوستان
من مدتی دریه شهرستان دورافتاده به کلاس اموزش مقدماتی ویولن می رفتم تاینکه متوجه شدم اینابیش ازاینکه به پیشرفت شاگرداشون توجه داشته باشن اون 45 دقیقه شونو نیگامی کنن تموم شه .بعدشم از15 هزارتومن شروع کردن واواخرادعای جلسه ای 45 هزارتومن داشتند. منم دیگه واقعا درتوانم نبود وزورم میومد حق الزحمه ی یه استادترازاواو بدم به یه نفرکه یه کم ازخودم بیش تربلده تاپیشرفتی هم نمی کردم . خلاصه روآوردم به تمرین توی خونه تااینکه یه استادخوب پیداکردم . حالا میخام تا این استاد ازخارج برگرده اصول مقدماتی را تمرین کنم.اما کتاب استاد خالقی کتابشودارم که سی دی اون متاسفانه خش داره ونم خونه ..من ازدوستان تقاضادارم هرکدوم می تونن فایل های صوتی مربوط به کتاب دستورمقدماتی ویولن استادخالقی کتاب اول هنرستان رادارن برام بفرستند ایمیلم هم هست / ممنون کوچیک شما مرتضی رضایی ازممسنی

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

صفحه ما در اینستاگرام

بالا