زندگينامه رضا صادقي

شروع موضوع توسط Nima Golestan ‏31/10/09 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک زندگينامه رضا صادقي تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    زندگينامه رضا صادقي-reza_sadeghi.jpg

رضا صادقی 25 مرداد1358 در شهر بندرعباس به دنیا آمد. و اصالتش از شهریست زیبا به نام میناب . نظر به اینكه
    در خانواده مذهبی و مقید چشم به دنیا گشوده بود ابتدا خواندن را با تلاوت قرآن آغاز كرد. علاقه مندی او به
    مسائل هنری باعث شد تا در زمینه موسیقی فعالیتش را آغاز كند . سال 1368 ابتدای راه و به نوعی اولین جرقه
    فكری او بود با توجه به اینكه در آن سالها منطقه بندرعباس امكانات بسیارمحدودی برای فراگیری

زندگينامه رضا صادقي-Rezasadeghi114.jpg

و با مطالعه كتابهای متفاوت در این زمینه ساختار فكری خود را در مورد این هنر بسیار رویایی و لطیف استحكام
    بخشید . علاقه مندی او به موسیقی مدرن باعث شد تا از نگاه موزیسین های بزرگ برای بعد كاری خود استفاده
    كند. در سال 1371 اولین آهنگ خود را به نوعی میشود گفت ساخت . به نام راز عشق . شاید در آن سالها
    كارهای او مورد قبول واقع نمی شد زیرا تفكرات به سوئی دیگر سوق گرفته بود. در سال 1372 اولین كار را در
    قالب كاست ارائه كرد كه به نام همان راز عشق بود. اما از حق نگذریم هیچ نوع بار هنری نمی شد در آن پیدا كرد
    اما حركتی تازه بود. در سال 1373 با كمی دقت دومین كار خود را ارائه كرد به نام بال پرواز كه بعد از آن كاست
    نظر عموم نسبت به كارهای او جلب شد و او با شوق بیشتری به كسب تجربه و اطلاعات گام به جلو بر

می داشت.بنا به دلایلی در سال 1374 به طور موقت دست از كارهای هنری برداشت و شاید همان مدت برای او
    مدت زمان پر باری بود و اواخر سال 1374 بود كه با ارائه كاستی تحت نام كلاغ غارغاری شروع دوباره اما تا حدودی
    قوی تر از قبل را تجربه كرد.علاقه زیاد او به هنرمندانی چون استاد چشم آذر و بیات باعث شد تا به كارهای ایشان
    و بزرگانی دیگر توجه خاص داشته باشد. و كارهای او تحت شعاع آنها قرار گرفت . البته او در زمینه شعر و ادبیات
    فعالیت دارد و ارادت او به شاعرانی چون اخوان ثالث - حافظ - مولانا - سهراب سپهری - شاملو و ماگوت بیگل
    باعث شد ذهنیت فكری آنها را در راه خود نورپردازی كند . البته لازم به ذكر است كه 95% كارهای او با كلامهای خود اوست.

زندگينامه رضا صادقي-f_00000000000m_b3dfcb8.jpg

در سال 1375 كاست گل لاله را ارائه داد كه به نوعی با كارهای قبلی او تفاوت داشت . او سیر نسبتا صعودی را
    دنبال كرد به طوری كه در سال 1376 بندرقدیم 1377 مستانه و دیوانه در سال 1378 رویای شیرین و ده ثانیه را با
    هم در یك سال ارائه داد.
    سال 1379 سال آرامش و كسب تجربه بود و پربار . یك حادثه زیبا در رویاهای او - لحظه‌ها را برایش سرشار كرده
    بود تا اینكه در سال 1380 كاست عاشقم من را كه با گیتار اجرا شد را به بازار ارائه داد كه مورد استقبال خاصی
    قرار گرفت . البته این كاست قبل از اینكه ویرایش شود به بازار رفت كه در مورد آن جای بحثی طولانی است. آن
    حادثه زیبا و رویایی نگاه تازه او به عشق و عاشق شدن بود و دیدن زشتیها را با نگاه دیگر. او مدت 8 سال پیراهین
    مشكی به تن داشت و همه مردم او را مشكی پوش می شناختند تا اینكه در سال 1381 كاست حكایت مشكی
    پوش را به مردمی تقدیم كرد كه سالها او را با مهرشان به اوج سوق می دادند. حكایت مشكی پوش آغازی است
    برای حركتی ار نوع مشكی پوش. در سال 1382 با کسب تجربه‌های تلخ و شیرین آلبوم مشکی رنگ عشقه را
    که عشق خودش را به مشکی بود را ارائه کرد این آلبوم شروعی از رضا صادقی برای دنیای قشنگ مشکی بود
    که نظر خیلی ها را جلب کرد. در سال 1383 به بعد چندین بار کارهای او به صورت غیر مجاز پخش شد. و در نهایت
    در سال 1384 رضا صادقی اولین آلبوم رسمی خود را با عنوان ""پیرهن مشکی""به مردم ارائه کرد و توانست
    عنوان بهترین آهنگساز و خواننده را به خود ارائه دهد. دومین آلبوم رضا صادقی با عنوان وایسا دنیا در 1385 آماده
    شد .

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    داداش نيماي عزيز چاكريم.
    اومدي زندگينامه داداشم رو به من ميگي....:smile (36)::smile (18):
    اما ممنونم. كارخوبي كردي. شايد دوستاني باشن كه بخوان در موردش بيشتر بدونن. من سالهاست كه با رضا دوستم و ركورد آلبوم مشكي رنگ عشقه كار من بوده. رضا خيلي بيشتر از ايني كه ميبينين انرژي و انگيزه داره.
    انشالله در كارهاي بعديش بيشتر متوجه ميشين.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    مخلصم داداش اميد :smile (9): . اختيار داري عزيزم . آره درسته . اين خيلي خلاصه و مختصر هست ولي در كل گفتم يادي كرده باشم از اين هنرمند عزيز و گرامي . :smile (61):

4. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    شما لطف دارين نيما جان من رضا رو از زمان دبيرستان ميشناسم و باهاش زندگي كردم.
    برادرم هم توي كنسرتهاش باهاش تومبا نواخته. كلا خيلي پسر خوبيه و خيلي ايده هاي خوبي داره.

5. spi

spi عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یه سوال دارم اقا امید یه البومی هست اسم دوتا از اهنگاش دریا و پرنده ست این البوم کار رضا صادقیه یا نه؟؟؟

6. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اگه تيكه ايي از شعراشو برام بنويسي دقيقا بهت ميگم.

7. spi

spi عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دریا اولین عشق مرا بردی دنیا دم به دم مرا تو ازردی
    دریا سرگذشتم را به یاد اورد دنیا سرنوشتم را مکن باور

اون یکی هم
    پرنده گشتم که پر بگیرم از سر نوشتم خبر بگیرم .........

یه شعر هم داره که بعدا یکی دیگه خوند
    خیلی غریبی واسه من ای که به قلبم جون دادی

یه شعر هم داره به زبون همون ترانه های محلی که تو همه البوماش هست شبیه همون شعرایی که شما میذاری تو سایت
    اولش فکر کنم اینجوریه
    خونمون خشت گلی ..... چسب چوب و همدلی

8. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    فقط اين و ميشناسم كه خودم ركوردش كردم.
    البته درشتي اينه.:
    خونمون خشت و گلي
    سقفي چوب و چندلي.