ریوایر ریزن در ableton live

شروع موضوع توسط Mehrdad Art ‏8/3/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک ریوایر ریزن در ableton live تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Mehrdad Art

Mehrdad Art عضو سایت

امتیازات:
    +59 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, reason
    خوب ریوایر کردن ریزن در لایو رو با جزییات ش رو با عکس میگم امروزقدم یکم لایو رو باز میکنم بعد ریزن رو باز میکنم ریوایر ریزن در ableton live-1.JPG
    پروژه مورد نظرتون رو تویه ریزن باز کنید که میخاید کار کنید روش حالا در ریزن به پشت رک برید و یه نگاه بندازید به اتصال میکسر به hardware interfaceفعلا بهش دست نزنید ببیند بعد که متوجه بشید بسته به پروژه و کارتون در ریوایر خودتون میدونید باید چیکار کنید.پس یه اتصال داریم از میکسر مون (که کلیه سازها و درام ماشین و ... به این میکسر وصل هستن) به audio output در hardware interface
    ریوایر ریزن در ableton live-2.JPG
    خوب حالا بیاید بریم تویه لایو و اون خروجی hardware interface رو بیاریم تویه میکسرمون در لایو پس در لایو همونطور که در عکس زیر گذاشتم یه audio track به میکسرم اضافه میکنم یا در همون audio tarck اول که داریم (به صورت پیشفرض تویه پروژه هایی که تازه باز میکنیم هستش)
    ریوایر ریزن در ableton live-3.JPG
    به قسمت audio from در میکسر لایو برید و ریزن رو انتخاب کنی در قسمت پایینیش هم ½ mix L,R رو انتخاب کنید (علتش همون خروجی میکسر ریزن به hardware interface بود که به کانال اول و دوم وصل بود )
    ریوایر ریزن در ableton live-4.JPG
    حالا در لایو روی همون لاین میکسرتون قسمت مانیتور رو از auto به In عوض کنید
    ریوایر ریزن در ableton live-5.JPG
    حالا اگه لایو رو پلی کنید کل کارتون در ریزن صداش پخش میشه و در اون یک لاین میکسر لایو کل صداها هستن خوب این کار شاید به کار کسی نیاد مگه بخایم همون لاین رو مستر کنیم .

حالا اگه بخایم هر لاین سازمون رو که در ریزن داریم یک میکسر لاین بهش اختصاص بدیم در لایو ،... میریم تویه ریزن و به پشت rack میریم و اتصال میکسر رو با hardware interface قطع میکنم و تمام سیم هایی که به لاین های میکسر اومدن رو به ترتیب به hardware interface وصل میکنم مثل عکس زیر (بقیه اتصال ها رو هم از میکسر به hardware interface بیارید برای اینکه عکس مبهم نشه من 3تاش رو اتصال دادم بقیه رو خودتون انجام بدید به تعدادی که اتصال دارید البته دقت کنید که بیشتر از 32 لاین استریو نمیتونید استفاده کنید )
    ریوایر ریزن در ableton live-6.JPG
    خوب حالا در لایو میایم و برای اون اتصالات ریزن به تعدادی که اتصال داشتم (حالا تویه عکس من 3تا انجام دادم) audio track ایجاد میکنم و به همون روش اول وصلشون میکنم.فقط اینبار در میکس لاین دوم قسمت انتخاب کانالها رو به ¾ channel 3, channel 4 تغییر میدمبرای لاین سوم میکسرم در لایو هم کانالهای بعدی رو انتخاب میکنم.
    ریوایر ریزن در ableton live-7.JPG
    خوب حالا روی کار تسلط کامل دارید و میتونید ادامه ی کاری که میخاید با ریوایر انجام بدید وکال ترک میخاید اضافه کنید یا vsti خاصی میخاید استفاده کنید و افکت خاصی میخاید روی ترک ها اعمال کنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...