آخرین ارسال‌ها

ریسک کردن یا نکردن در تاسیس استودیو

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
عرض ادب و احترام...
بدونه هیچ حاشیه ای میرم سراغ اصل مطلب...
من قصد دارم یک استودیوی مجهز در تهران تاسیس کنم... اما مشکل اصلی که دارم این هست که نمیدونم اگه این همه سرمایه گذاری کنم براش ریسک هست یا نه... یعنی از دوستان تهران نشین مشورت بگیرم که ببینم شما دوستان نظرتون چی هست...
خوب اول اینکه من برای استودیو نمیتونم مجوز بگیرم فکر میکنم.
چون استودیو بیشتر برای کارهای شخصی من هست.
ممکنه بخوام از وکالیست خانم استفاده کنم.
ممکنه بخوام انواع سبک ها رو رکورد کنم.
چون من میخوام استودیو رو بدم به یک شرکت مهندسی صدا که برام به صورت استاندارد محیط رو ایزوله و آکوستیک کنن پس باید هزینه کنم.
حالا هزینه ی رهن و اجاره مکان به کنار.
میخوام یک سری تجهیزات استودیویی مطابق با استانداردهای روز تهیه کنم که طبق براوردم اونم هزینه ی زیادی میخواد.
اوکی مشکل هزینه حل شده.
حالا فرض میکنم بخوام استودیو رو یه تایم هایی اجاره هم بدم برای رکورد گروه ها یا تمریناتشون.
به نظرتون مرکز تهران مثل اطراف میدان انقلاب باشه بهتر میشه جواب گرفت یا شمال شهر باشه؟
من این استودیو رو نهایتا برای 2-3 سال بخوام داشته باشم که احتمال داره بعدش از ایران برم.
اما واقعا برای اینکه کمی حرفه ای تر در دنیای موسیقی فعالیت کنم و بتونم کارهایی مطابق با استاندارد دنیا ضبط کنم قطعا نیاز به یک مکان استاندارد دارم که مهمترین فاکتورش هم اول داشتن علم اصولی هست که دارم کسب میکنم و استاندارد اصولی در آکوستیک اون محیط هست و بعد تجهیزات.

واقعا به مشورت دوستان تهران نشین و کسانی که استودیو تاسیس کردن دارم.
----------------------------------------------------------------------------------------------
مورد دوم:
متاسفانه شهری که من زندگی میکنم اصلا موقعیت پیشرفت برای موسیقی وجود نداره به هیچ عنوان.
اما یه فاکتور خوبی که فکر کردم اینجا دارم این هست که من بدونه دادن رهن و اجاره میتونم در محل سکونت خودم طبقه ی زیر زمین رو به ساخت استودیو مشغول بشم.
چون فاصله ی رفت و امد من تا تهران حدودا 1/30 تا 2 ساعت هست برای کار کردن با تهران هم فکر نمیکنم مشکلی باشه.یعنی اگه خواستم نوازنده ای کارم رو رکورد کنه میتونم برم تهران.
اما خوب باز این وسط فکر اینکه من اینجا استودیو میزنم که کارم به بهترین شکل رکورد بشه داخل استودیو خودم پس دیگه چه نیازی به این کار هست؟
به هرحال خیلی فکرم درگیر شده و سر چند راهی موندم.

این رو هم بگم که من مدرک صدا برداری رو دارم و کار آموزی هم گذروندم- مدرک فوق دیپلم موسیقی کلاسیکم رو گرفتم و قرار هست برای لیسانس بخونم- این ها رو گفتم که فکر نکنین کسی هستم که یک شبه از صفر اومده و میخواد یه استودیو استاندارد تهیه کنه.

ممنون میشم از مشاوره ی دوستان

آخرین ویرایش:

صفحه ما در اینستاگرام

بالا