ریتم سازی و درخواست میدی

شروع موضوع توسط shahram373 ‏30/4/13 در انجمن MIDI (فایل میدی )

تاپیک ریتم سازی و درخواست میدی تالار MIDI (فایل میدی ) در persian-music.org.

1. shahram373

shahram373 عضو سایت

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    دوستان،
    من مدت کوتاهیست که با میدی آشنا شدم و از Nuendo و FL Studio استفاده میکنم. با استفاده از سمپل ها و ریتم های موجود در اینترنت چند تا آهنگ ابتدای کار کردم. اما دوست دارم که ساختن ریتم رو یاد بگیرم. چه کتاب یا مرجعی پیشنهاد میکنید؟

آیا میشه اینجا با چند جلسه یاد گرفت یا حداقل شروع کرد؟ من با ضبط صدا به صورت آکوستیک تو Nuendo ریتم میسازم.

خواهش بعدی، آیا کسی از دوستان، فایل میدی آهنگ "میلاد" از ابی رو داره، یا میتونه زحمتشو بکشه؟
    من اینجا از دوستان خیلی یاد گرفتم. ممنون از همه.

2. shahram373

shahram373 عضو سایت

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    دوستان،
    بسیار ممنون میشم اگه از دوستان، کسی برای فراگیری ریتم سازی در FL Studio و یا Nuendo پیشنهاد یا راهنمایی کنه.

3. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز
    بهترین پیشنهاد اینه که یه آرشیو موسیقی برای خودتون مهیا کنید
    کارهای مختلف در سبکهای مختلف رو بشنوید و سعی کنید اونها رو کاور کنید. یعنی در واقع فقط ریتم رو مطابق اصل ریتم و موسیقی که میشوید بزنید.
    اینجوری هم با سبکها بیشتر آشنا میشد و هم با ریتمها و نحوه اجرای اونها.
    وگرنه شما هر ریتمی رو بخواین من براتون میسازم و میدی اون و یا حتی ویدئو اون رو بهتون میدم اما ارزش کارتون کم میشه و شما هم چیز مفیدی یاد نمیگیرید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  4. shahram373

shahram373 عضو سایت

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    امید جان،
    من هم موافقم و تنها دلیل اینکه میخوام ریتم سازی رو یاد بگیرم فقط احساس خوب تکمیل یه کاره. واسه همین و برای جلوگیری از اتلاف انرژی و قبل از اینکه به بیراهه برم با شما مشورت میکنم. اگه کتاب، تمرین ویژه یا فوت و فن بخوصوسی پیشنهاد کنید به من کمک میشه. من تو شناخت ریتم مشکل ندارم ولی تو FL Studio / Nuendo اونی که میخوام نمیشه و میدونم که خیلی بهتر میشه انجام داد. گاهی با سازهای ضربی و آکوستیک ضبط میکنم ریتم رو. با توجه به فرمایش شما من نتیجه میگیرم که در این مورد تمرین (آزمون و خطا) موثرترین شیوه برای یادگیریه.

5. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خیر این رو تائید نمیکنم.
    اول شناخت سبکها و ریتمهاشون و بعدش تمرین.
    آزمون و خطا برای وقتیه که چیزی ازش ندونیم.
    من مرجعی برای ساخت ریتم تو برنامه ها سراغ ندارم و به همه هنرجوهام هم توصیه میکنم که تمرین کنند و موسیقی گوش کنند.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  6. djcover

djcover عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    منم با امید جان موافقم . من خودم تو ریتم سازی مشکل داشتم چند روزه دارم تمرین میکنم . نسبت به قبل خیلی بهتر شدم ولی هنوز خیلی خیلی دیگه کار دارم...

7. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +940 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    سلام.از نظر من ریتم سازی تحت عنوان کلی تری به اسم تنظیم یا Arrangement معنی پیدا میکنه.برای ساختن ریتم یا Pattern و آکومپانیمان برای هر ساز تو هر سبکی فقط بحث ریتمش اهمیت نداره بلکه تکنیک های مورد استفاده و جنس صدایی که استفاده میشه تو اون سبک و لهجه اون ساز هم مهمه که دونستن اینا همه با هم برای همه سبک ها کار خیلی دشواریه و به تجربه زیاد و گوش قوی و آشنایی نسبی با تمام سبک ها نیاز داره.من فکر میکنم اگه شما گوش نسبتا قوی ای دارید بهتره تو هر سبکی که می خواین کار کنین قبلش برین به تعداد کافی آهنگای معروف تو اون سبکو استایلو گوش بدین بعد خود اونا بهتون ایده میدن.
    بعضی اوقات دونستن مبانی هارمونیک اون سبکم لازمه مثل استفاده از گام های پنتا تونیک و مودلاسیون ها و انحراف های رایج تو سبک جاز،بلوز و ...
    فکر می کنم تا حدی ساز شناسی و آشنایی با ساز های مورد استفاده و محدوده نت ها و تکنیک های نواختن اون ساز هم میتونه کمک کننده باشه ولی در هر حال هیچ چیز جای تجربه و سلیقه شمارو نمیگیره...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...