رکورد کردن MIDI با Jam Origin MIDI Guitar در FL Studio

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
488
765
93
24
مدتی پیش با پلاگین MIDI Guitar آشنا شدم اما خب از اونجا که کی‌برد خریده بودم، دیگه خیلی دنبال نکردم که چطور میشه ازش استفاده کرد.
اما خب بنا به دلایلی، ترجیح میدم بعضی از سازها (من جمله Backing track های مربوط به سولوی گیتار و همچنین بیس‌لاین‌ها) رو به جای کی‌برد، با گیتار ضبط کنم.
مستندات وبسایت Jam Origin رو خوندم و تونستم سیگنال رو به Serum (و طبیعتا سایر VST ها) بفرستم. اما مشکلم الان اینه که چطور نت‌های میدی رو با این بزرگوار رکورد کنم.
چون وقتی Notes and Automation میذارم، چیزی رکورد نمیشه. وقتی هم audio میذارم هم چیزی رکورد نمیشه (آدیو ترک یه خط صاف میشه).
نسخه پلاگینم ۱ و نسخه اف ال ۲۰.
با LoopMIDI هم Loop back رو ساختم و پورت و ... هم مطابق چیزی که در وبسایت جم اوریجین گفته شده ست کردم.

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
488
765
93
24
خب چرا از پیانو رول استفاده نمیکنی ؟ یا مستقیما با خود اف ال میدی رو رکورد نمیکنی؟
میخواستم بیس رکورد کنم و یه backing track طوری برای سولوی گیتار. دومی رو میشه با Audio to Midi خود اف ال و ... اوکی کرد اما اولی انصافا با گیتار نواختنش یه کیف دیگری داره 🚶‍♀️

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
488
765
93
24
خب پس الان مشکل اینجاس که مودو بیس رکورد نمیکنه ؟
ببین پست اول رو بخون، Input port و Output port اوکی میکنم رو میکسر چنلم. به پلاگین ها هم میدمش، اما نت و اتوماسین رکورد نمی‌کنن، خود گیتار هم ادیو رکورد نمی‌کنه ...

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,354
2,205
113
35
Vengeance Land
متوجه شدم. این چیزی که میگی بیشتر شبیه باگای ویندوز جدیدا و اف ال های جدیده
حالتای اینطوری از خودشون نشون میدن...

ببینم.
میدی رو از توی اپشن چک کردی ؟ که درست باشن ینی دستگاه میدیتو شناسایی و سینک میشه ؟

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,354
2,205
113
35
Vengeance Land
اصلا بنظرم یه کاری کن
کلا تو یه داو دیگه امتحان کن مث ایبلتن یا پروتولز...

پروتولز برای کار با اودیو وافعا خوبه...

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
488
765
93
24
متوجه شدم. این چیزی که میگی بیشتر شبیه باگای ویندوز جدیدا و اف ال های جدیده
حالتای اینطوری از خودشون نشون میدن...

ببینم.
میدی رو از توی اپشن چک کردی ؟ که درست باشن ینی دستگاه میدیتو شناسایی و سینک میشه ؟
آره اوکیه اوناش. میدی رو شناخته (طبق مستندات خود جم ارجین، با Loop MIDI و ... باید ژانگولر بازی دربیارم که اوکیه اونش ... )

اصلا بنظرم یه کاری کن
کلا تو یه داو دیگه امتحان کن مث ایبلتن یا پروتولز...

پروتولز برای کار با اودیو وافعا خوبه...
لپتاپم جا نداره دیگه، وگرنه امتحان میکردم.