آخرین ارسال‌ها

روش پرداخت هزینه های صدابرداری . میکسینگ . مسترینگ

Mehdi Ghadami

هنرمند
عضو سایت
26/11/13
244
33
tehran
سلام دوستان

وقت به خیر

من از سال 87 به طور جدی موزیک کار میکنم و حسابی هم تجربه کردم در این امر

حالا میخوام فقط درباره هزینه ها صحبت کنم که کمتر بهش توجه شده

شما چطور از مشتری ها هزینه های ضبط . میکسینگ و مسترینگ رو تسویه میکنید ؟

من از اونجایی که بارها و بارها حتی از مشتری های درجه 1 و آشنا این ضربه رو خوردم که تایم رزرو کردم براشون و نیومدن
( یادم رفت . کار پیش اومد . مهمون اومد و ..... )
و بارها و بارها در زمینه تحویل آهنگ قبل از تسویه بازم از آشناها و غریبه ها ضرر مالی و زمانی کردم
( بعد از فرستادن میکس دیگه جوابتو نمیدن و امروز فردا میکردن )
برای همین چند مورد رو در سال 1397 قانون کردم و قبل از اینکه بخوام کار انجام بدم برای مشتری میفرستم

1 - هزینه های استودیو به برای احترام گذاشتن به حق و حقوق همدیگر به صورت پیش پرداخت میباشد و امکان کنسل کردن وجود ندارد .

2- نیمی از هزینه های میکسینگ و مسترینگ بعد از صدابرداری به عنوان بیعانه گرفته میشود

3- تغییرات در میکس فقط تا 24 ساعت قبول میگردد

( یک قرار داد صفت و محکم هم برای آهنگسازی و تنظیم دارم که فعلا مربوط به این بحث نمیشه )

ایمان احمدزاده

مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران
تیم مدیریت
مدیر ارشد
سلام دوستان

وقت به خیر

من از سال 87 به طور جدی موزیک کار میکنم و حسابی هم تجربه کردم در این امر

حالا میخوام فقط درباره هزینه ها صحبت کنم که کمتر بهش توجه شده

شما چطور از مشتری ها هزینه های ضبط . میکسینگ و مسترینگ رو تسویه میکنید ؟

من از اونجایی که بارها و بارها حتی از مشتری های درجه 1 و آشنا این ضربه رو خوردم که تایم رزرو کردم براشون و نیومدن
( یادم رفت . کار پیش اومد . مهمون اومد و ..... )
و بارها و بارها در زمینه تحویل آهنگ قبل از تسویه بازم از آشناها و غریبه ها ضرر مالی و زمانی کردم
( بعد از فرستادن میکس دیگه جوابتو نمیدن و امروز فردا میکردن )
برای همین چند مورد رو در سال 1397 قانون کردم و قبل از اینکه بخوام کار انجام بدم برای مشتری میفرستم

1 - هزینه های استودیو به برای احترام گذاشتن به حق و حقوق همدیگر به صورت پیش پرداخت میباشد و امکان کنسل کردن وجود ندارد .

2- نیمی از هزینه های میکسینگ و مسترینگ بعد از صدابرداری به عنوان بیعانه گرفته میشود

3- تغییرات در میکس فقط تا 24 ساعت قبول میگردد

( یک قرار داد صفت و محکم هم برای آهنگسازی و تنظیم دارم که فعلا مربوط به این بحث نمیشه )

استفاده از این موارد به عنوان قانون خیلی خوبه ولی توی شرایط مختلف متاسفانه نقض میشه
میشه جور دیگه عنوانش کرد
من هزینه ی میکس رو قبل از شروع کار کاملاً تسویه میکنم، چون بعد از آماده شدن کار براشون ایمیل میکنم یا توی تلگرام میفرستم
خوشایند نیست که قبل تحویل کار بگیم آقا پولش رو بزن تا کارتو بفرستم
و البته بارها پیش اومده که کارو میکس کردم و قبل تحویل کار خواننده گفته که اون کار کنسل شده و نمیخوام پخشش کنم، مصلماً زمانی که من گذاشتم و و زحمتی که کشیدم نباید به خاطر پشیمونی خواننده بی نتیجه باشه
یا خواننده پروژه رو تحویل داده بعدش دیگه رفته که رفته، پروژه ای دارم که 3 سال ازش میگذره اصلاً از خواننده خبری ندارم، نمیاد کارشو تحویل بگیره
به همین خاطر خیلی بهتره که هزینه ی میکس رو کامل قبلش تسویه کنید

هزینه ی استودیو هم برای کسایی که میشناسیم به نظرم مشکلی نیست که پیش پرداخت گرفته نشه

ولی اونی که تماس میگیره و 5 ساعت رزرو میکنه و اصلاً نمیدونیم کیه و معرفی هم نداره به نظرم باید هزینه ی 1 ساعتش رو از قبل پرداخت کنه چونن ممکنه با کنسل کردنش نزدیک یه روز کاری شما رو به بطالت بگذرونه

تغییرات توی میکس هم نمیشه گفت 24 ساعت، چه بسا بارها شده که کار رفته برای مجوز آقایون گیر دادن که صدای نفس خواننده {تحریک کننده اس!!!!} و باید حذف بشه
میبینی بعد از یک ماه باید ادیت ها رو انجام بدی و به خاطر روحیه ی همکاری و دوستانه نمیشه بگی امکانش نیست

با تجربه ای که من داشتم این سالها بهتره که این کارها دوستانه انجام بشه
قرار نیست یه مشتری!!! فقط یک بار پیش شما بیاد، قرار نیست اولین و آخرین همکاری باشه
پس انعطاف میتونه شما رو یه مدیر استودیوی با اخلاق و مردم دار نشون بده

بالا