روش های بازخوانی موزیک خوانندگان بزرگ

شروع موضوع توسط musicprooo ‏1/11/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک روش های بازخوانی موزیک خوانندگان بزرگ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. musicprooo

musicprooo عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام

کسی میدونه باز خوانی یک آهنگ های خوانندگان با تجربه چگونه باید باشه

اینکه میگن باید تقلید از خواننده نباشه یعنی از چه لحاظ تقلید نباشه

نت ها و پیچ ها باید دقیقا به همون شکل که خواننده اولی خونده اجرا بشه؟
    کجا ها میتونه تغییر پیدا کنه کجا نباید تغییر کنه؟
    در گام و نت خواننده اولی باید اجرا بشه یا اینکه در محدوده صدایی خواننده دوم اجرا بشه؟
    طرز گفتن کلمات چی ؟

2. Avril Lambert

Avril Lambert عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    پاسخ : روش های بازخوانی موزیک خوانندگان بزرگ

نه‏‏ ‏همیشه‏ ‏که‏ ‏نمیتونیم‏ ‏موقع‏ ‏باز‏ ‏خوانی‏ ‏در‏ ‏گام‏ ‏خواننده‏ ‏بخونیم‏!‏مثلا‏ ‏فکر‏ ‏کن‏ ‏من‏ ‏که‏ ‏دخترم‏ ‏بخوام‏ ‏یکی‏ ‏از‏ ‏آهنگای‏ ‏بون‏ ‏جوی‏ ‏یا‏ ‏محسن‏ ‏چاوشی‏ ‏‏رو‏ ‏بازخوانی‏ ‏کنم.بنظرت‏ ‏میتونم‏ ‏توی‏ ‏گام‏ ‏صدایی‏ ‏اونا‏ ‏بخونم؟‏ ‏یا‏ ‏‏شما‏ ‏‏اگر‏ ‏بخواید‏ ‏آهنگ‏ ‏مثلا‏ ‏سلین‏ ‏دیون‏ ‏رو‏ ‏بخونید‏ ‏مطمئنا‏‏ ‏نمیتونی‏ ‏در‏ ‏همون‏ ‏گام‏ ‏اونا‏ ‏بخونی‏!‏باید‏ ‏با‏ ‏توجه‏ ‏به‏ ‏محدوده‏ ‏صداییت‏ ‏آهنگ‏ ‏رو‏ ‏آماده‏ ‏کنی.البته‏ ‏من‏ ‏این‏ ‏رو‏ ‏از‏ ‏استادم‏ ‏شنیدم‏ ‏و‏ ‏دارم‏ ‏بهتون‏ ‏میگم‏ ‏وگرنه‏ ‏خودم‏ ‏هنوز‏ ‏مبتدی‏ ‏ام‏!‏‏ ‏موفق‏ ‏باشی‏!‏

- - - - - - - - - -

طرز‏ ‏گفتن‏ ‏کلمات‏ ‏میتونه‏ ‏عوض‏ ‏شه.مخصوصا‏ ‏اگر‏ ‏خواننده‏ ‏اول‏ ‏لهجه‏ ‏داشته‏ ‏باشه‏!‏مثالش‏ ‏هم‏ ‏هست‏ ‏اگر‏ ‏دوست‏ ‏داشتید‏ ‏گوش‏ ‏بدید:‏ ‏‏‏آهنگ‏ ‏imagine‏ ‏مرحوم‏ ‏جان‏ ‏لنون‏ ‏رو‏ ‏اگر‏ ‏گوش‏ ‏داده‏ ‏باشید،جان‏ لهجه‏ ‏لیورپولی‏ ‏داره.و‏ ‏بعد‏ ‏آوریل‏ لاوین‏ ‏‏اومده‏ ‏این‏ ‏آهنگ‏ ‏رو‏ ‏کاور‏ ‏و‏ ‏باز‏ ‏خوانی‏ ‏کرده‏ ‏با‏ ‏لهجه‏ ‏کانادایی‏ ‏آمریکایی‏ ‏خودش.یه‏ ‏جاهایی‏ ‏هم‏ ‏آواهای‏ ‏جدید‏ ‏اضافه‏ ‏کرده‏ ‏و‏ ‏نحوه‏ ‏کشیدن‏ ‏کلماتش‏ ‏هم‏ ‏فرق‏ ‏میکنه‏!‏پس‏ ‏تغییر‏ ‏در‏ ‏روش‏ ‏خوندن‏ ‏اشکال‏ ‏نداره.شما‏ ‏فقط‏ ‏کلمات‏ ‏و‏ ‏ریتم‏ ‏ترانه‏ ‏رو‏ ‏نمیتونین‏ ‏بدون‏ ‏اجازه‏ ‏خواننده‏ ‏اصلی‏ ‏عوض‏ ‏کنین.

3. sdavood

sdavood عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:

دوست عزیزم حتماً نباید توی اون گام اجرا بشه ولی بعضیها که آهنگی رو باز خونی میکنند با فشار به مجاری تنفسی و حنجره خودشون سعی میکنند که جنس صداشونو دقیقاً مثل خواننده اصلی بکنند ، این کار اشتباهه یعنی باید با صدای خودت خوند ولی همون ملودی رو خوند. نباید هیچ فشاری به حنجرت بیاری در جهت اینکه صدات شبیه خواننده اصلی بشه ولی باید ملودی رو خوب یاد بگیری و دقیقاً همون نتها رو ( شاید در گامی دیگر) اجرا کنی. ولی در مورد گام باید بگم از همون اولش بهتره خواننده ایی رو پیدا کنی که گستره صدایش نزدیک خودت باشه مثلاً اگر صدای شما تو محدوده باس هست نمی تونی باز خونی آهنگ یک خانم که صداش در محدوده سوپرانو هست رو انجام بدی. نه اینکه نمیشه ولی ملودیش به دل نمی شینه چون اون ملودی بهتره در همون محدوده خونده بشه.پس بهتره از همون اول خواننده ایی رو که انتخاب میکنی در محدوده صدایی خودت باشه.در مورد طرز گفتن کلمات باید بگم این کار درست نیست نباید تقلید کور کورانه از اون خواننده کرد. اینطور شما ماهیت صدای خودتو گم میکنی ، بهتره با صدای خودت ولی اون ملودی رو اجرا کنی

4. sound.digital

sound.digital عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio

با سلام به این دسته از کار ها کاور میگن دوست عزیز مثل محسن یگانه که بیشتر کارهاش از خواننده یونانی هست
    تقلید که همه چیزش تقلیده دیگه اگه از نظر اینکه گام موزیک با صدایه شما توانی کنه خیر یه گام بینه صدایه شما و خواننده اصلی قرار داده میشه که شما حدقل باید 2.3 لاین بخونید 1 لاین زیر و یه لاین بالا و یه لاینم صدایه خودتون حالا بستگی به کار داره....اول از همه یه ترانه با وزن موزیک که گوش میکنید می نویسید که کلمات اول و آخر باید تو مایه هایه کلمات خواننده باشه.. ملودی هم که نمیخواید دیگه ملودی داره کارتون.. و تنظیم که مثل همون نمیشه اما 90% میتونه شباهت داشته باشه به کار قبلی و بعد ضبط و بعدش پخش و جالبیش اینجاس شما این همه زحمت میکشید بعد 1 نفر از راه میرسه میگه این که واسه فلانی بود تو خوندیش... خیلی بده.... نمیدونه که خیلی زحمت کشیدی فکر میکنه خیلی ساده میشه کاور خوند

5. musicprooo

musicprooo عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar

ممنون از توضیحاتتون

من خودم خواننده نیستم و نمیخونم ولی یکی از دوستانم میخواست در مسابقه خوانندگی شرکت کنه

این مسابقه به این صورت هست که اهنگ بیکلام دادن و گفتن که روش بخونین و برای مسابقه ارسال کنید و من قرار بود ضبط این کار رو انجام بدم

عقیده ی خودمم همینه که باید هر کسی در یک گام مناسب با صداش بخونه ولی این مسابقه اهنگ رو فقط در یک گام داده دست بچه ها !!!

به خاطر همین دوست من هم نتوست در اون گام بخونه و از مسابقه منصرف شد

6. sound.digital

sound.digital عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio

خواهش میکنم اما ایشون باید صداشو با گام موزیک که در دست داره کوک کنه که واسه صداش ضرر هم داره و زیاد جالب نمیشه... مثل اینکه شما کفشی رو بزور پا تون کنید پاتون میره اما اذیتتون میکنه

بارگذاری...