روش تشخیص صدای استریو از صدای استریو کاذب(قلابی) چیست؟

شروع موضوع توسط لوک خوش شانس ‏5/3/16 در انجمن آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ

تاپیک روش تشخیص صدای استریو از صدای استریو کاذب(قلابی) چیست؟ تالار آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. لوک خوش شانس

لوک خوش شانس عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    سلام .... دوستان لطفا راهنمایی کنید چطوری میتونم صدای استریو واقعی رو از صدای استریو کاذب تشخیص بدم؟؟اصلا این تکنیک pseudo-stereoچرا انجام میشه؟؟؟؟ مثلا درام کیت های ونجنس اگه نگا کنید در ظاهر استریو هستن یعنی دوتا مونو رو هم هستن؟؟؟ خیلی ممنون میشم اگه توضیح بدید.

• خلاقانه خلاقانه x 1
  2. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +891 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    سمپل یا لوپ رو import کن تو. DAW track رو split کن به Mono L va Mono R. به هر کدومشون solo گوش کن ببین چه فرقی میکنن. به Waveform هم نگاه کنی شاد فرق بکنن.
    ی کار دیگه هم میتون بکنی اینه که ترک رو SPLIT بکنی به ۲ تا track. Mono . Pan بکن هر ۲ تا رو به center . phase ی کشون رو reverse کن. گوش بده ببین چی میشنوی.

pseudo-stereo اصلان ی چیز دیگه هست که ممولا خراب میکنه تا که درست بکنه.

ینی که ی track mono مثل vocal یا گیتار رو ۲ بر رکورد کنی و بد Pan کنی hard L & R, هیچ غلط نیست. بستگی داره. خوب مسالان برای رکورد کردن یک اجرایی Guitar Classic هیچ وقت این کار رو نباید کرد. والی برای آهنگ های pop این technique خیلی استفاده میشه.

از این plug in های Stereo Imager ممالان وقتی استفاده میکنن که mix ی ترفش خیلی سنگینتر از ترف دیگه هست . وگرنه, اگه زیاد استفاده بشه معمولان phase mix رو به هم میزنه.

.....................
    Edit :
    ببخشید من بلد نیستم فارسی type کنم این software ها کلمه هارو از این جمله میندازن تو ی جمله دیگه. حالا اگه نتونستی بدونی چی گفتم تقسیر من هست .

• موافقم موافقم x 1
  3. لوک خوش شانس

لوک خوش شانس عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    کاش همشو لاتین مینوشتی ولی در کل فهمیدم :))... این باس درام از شرکت ونجنس رو گوش کن چپ و راستش یکیه ولی در ظاهر به شکل استریو هست !!! چرا اخه؟؟

فایل های ضمیمه:

• KIK1.mp3
      اندازه فایل:
      13.2 KB
      نمایش ها:
      3
  4. sam ca

امتیازات:
    +891 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    این رو تو speaker های laptop شنیدم الان. فکر نمیکنم این kick acoustic باشه. این صداش بیشتر به kick synth نزدیکتره. اگه اینطوری باشه خوب این ها از waveform های stereo استفاده میکنن که effect های stereo هم داره . من هیچ وقت ندیدم تو سبک Electronica از drum kit mono استفاده کنن .اگه waveform رو zoom بکنی میبینی که فرق میکنن ی خورده. این library drum کیت مال رکوردینگ آکوستیک فکر نکنم باشه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. لوک خوش شانس

لوک خوش شانس عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    بله این الکترونیک باس درام هست... خب با توجه به اینکه تو میکس اجزای درامز باید مونو باشن و کلا فرکانسهای پایین!!!الان من از این استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

6. sam ca

امتیازات:
    +891 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    اصلان مشکلی پیش نمیاد. sample های الکترونیک معمولان stereo هستن. برای همین میکس تراک های electronica با pop یا rock فرق میکنه. ی تکنیک ممکنه تو ی ستآیل استفاده نشه, ولی تو سبک دیگه خیلی استفاده بشه. مسالان به ترک drums گروه IL Divo گوش کن و بد به drums ی میکس Trance و یا house گوش کن. میبینی که drums سبک الکترونیک خیلی بلندتر و بزرگتر هست .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...